Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A XVIII. kerületről mik a tapasztalatok? fórum

A XVIII. kerületről mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


21. Mézes-Krémes (válaszként erre: 20. - Syria)
2015. ápr. 24. 09:34
Én az Üllői út vonalán húzódó kertvárosi részlegen mozgolódok, és szerintem az teljesen biztonságos, nagyon szeretem.
20. syria (válaszként erre: 17. - Mézes-Krémes)
2015. ápr. 23. 21:49
A kerület északi részén.
19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9. - Boyocka)
2015. ápr. 23. 09:31

A Havannáról én is olyanokat hallottam, hogy már nagyon jó ott a közbiztonság, és minden nagyon fasza. :) Nem tudom, hogy így van-e. Kb. 8 évvel ezelőtt albérletet bérelt ott az akkori párom, így viszonylag sűrűn jártam arra. Azon túl, hogy a játszóterek miatt kicsit zajos volt én akkor nem tapasztaltam semmi szörnyűséget, még este 7 után sem.

Persze lehet, hogy csak mázlim volt. Igazából mostanság már soha nem járok arra. Úgy tűnik, hogy szerencsére. :)

2015. ápr. 23. 09:28
hogy közel van a 17 kerülethez
17. Mézes-Krémes (válaszként erre: 13. - Syria)
2015. ápr. 23. 09:27
Melyik környékén laksz a XvIII-nak, hogy nem mersz kocsi nélkül közlekedni? Mert én mióta az eszemet tudom a kerületben élek, kertvárosi részen, és még hasonlót se tapasztaltam. Bár egyszer megtámadtak engem is, de ez nem a kerületnek köszönhető szerintem! :)
16. MarsDárdája (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2015. ápr. 23. 08:37
Szemeretelep. A Béke tértől befelé, a Honvéd utca előtt.
2015. ápr. 22. 20:39
A Nagyenyed utcát ismertem... Régi nagy házak, az utcában gesztenyés fasor... Nekem nagyon tetszett!
2015. ápr. 22. 20:23
Melyik kertvárosi részben laksz? Mert van ám több is. És azoknak jó a hírük. Személyes tapasztalat és barátok tapasztalata is, hogy a kertvárosi részek pont barátságosak és biztonságosak. De a fórumindító jól teszi, ha a környékbelieket is megkérdezi majd konkrétan azon a környéken, ahova költözni szeretne.
13. syria (válaszként erre: 1. - Idi29)
2015. ápr. 22. 19:58

Nincs.

Havanna = nyócker. (kb/sacc)

A kertvárosi rész se sokkal különb.

A 18. kerületben élek születésem óta. Az utcánkban több az olyan ház ahová betörtek (többször is), mint ahova nem. Én (eddig) megúsztam, bár kétszer is megtámadtak; igaz nagyon régen.

Kocsi nélkül nem mernék a környékünkön közlekedni, kivált nem sötétben.

Ezzel együtt szeretek itt élni, nem mennék máshová.


[link]

Kár, hogy az ilyen listák nem készülnek legalább félévenként. Az adót fizető forintjainkból bővel telne rá, ha...

2015. ápr. 22. 18:45

Hááát? Érdekes hozzászólásokat olvastam. A tavalyi választások előtt az egyik demokratikus párt felkért, hogy legyek a képviselője, de nem vállaltam.

Jó lenne, ha több hozzászólást olvshatnák erről a témáról.

Én a kertvárosi részben lakom, ott nincsenek ilyen problémák. Ha tényleg ilyen a helyzet, lehet a következő választáson sorompóba állok.

11. idi29
2015. ápr. 22. 18:20
Köszönöm a tapasztalatokat. Szívesen "meghallgatok" másokat is. :)
10. b00d33e65c (válaszként erre: 9. - Boyocka)
2015. ápr. 22. 17:59
Egy biztos!Nagyon is életszagú a környékleírásod,pedig 120 km-re lakok a nevezett környéktől!
9. Boyocka (válaszként erre: 6. - Csodapók)
2015. ápr. 22. 17:56

Nos, én nem túloztam, inkább megpróbáltam a legenyhébb formában kifejezni eme telep rejtett szépségeit. De én csak örülök neki, ha te itt jól érzed magad, maradj még nagyon sokáig:) Én szerencsére, hamarosan elköltözöm, remélem a helyünkre is "színes" egyéniségek költöznek majd be, és még inkább maradásra késztetnek téged.:)


Egyébként annak idején mi is azért költöztünk ide, mert két ismerősünk is, arról meséltek, hogy ezek a múltbéli sztereotípiák amivel engem is illettél, már rég nem aktuálisak, és igen is higgyük el, ez teljesen megváltozott környék, és egyre csak szépül:) Noh, ők már rég nem laknak ám itt.. Én nem fogom azt mondani, hogy hajrá...Mert nem szeretek hazudni. Ha az ember lakást, házat vesz, és kikéri mások véleményét, akik a környéken laknak, akkor nyilván nem olyan helyre szeretne költözni, ahol nem engedheti le a gyereket bicózni, mert félő, hogy bicaj nélkül jön fel...Vagy ha netán levinné homokozni, akkor az okos édes kis porontyok ne hugyozzanak röhögve a homokozóba, és közölje az anyukájuk amikor a kedves anyuka furcsán néz, hogy "há kellett nekije pisálni, há hova vigyem he, majd elsöprik a lapáttal he"...Szerintem szeretnének relatív olyan környéket választani, ami ennél kicsit jobb.. Nyilván minden telepen vannak nehézségek... Tökéletes hely nincs.. Nem mondom, hogy mindenhol olyan fantasztikus.. Én itt lakom, (sok helyen éltem már pl a 17 kerületet nagyon szerettem rákoshegy, rákoskert sőt keresztúr bakancsos részét is szeretem), erről kérdezett, így hát válaszoltam, saját véleménnyel:)

8. michelle.r (válaszként erre: 5. - Idi29)
2015. ápr. 22. 17:50

Én szájtátva olvastam a vérfagyasztó sztorit a Havannáról :)) Jó párszor jártam már ott, semmi ilyesmit nem tapasztaltam, autómat sose törték fel, semmilyen attrocitás nem ért. A 136-os busszal ha nem is sokat, de azért utazom.


A Gloriett teljesen más, az egy cuki kis gyöngyszem. Négyszintes, lift nélküli házakkal, piros tetőcseréppel - emlékeim szerint :)). Egy barátnőm lakott ott évekig - kb. 20 éve költöztek el, ez akkori állapot. De akkor nagyon kedves kis közösség volt, aki harmadszor látott, már messziről üdvözölt. Az infrastruktúra is elég jó mostanában.


Az Építő utcát nem ismerem.

2015. ápr. 22. 17:46

A Margó Tivadar csak havanna része necces, az mondjuk enyhe kifejezés... De a Gloriett része nem rossz. Pont ott a Margónál van több háztömb is, kerítéssel körbevéve, belül park, játszótérrel. A lépcsőházak zömében kamera is van.. Itt nálunk is volt, de egy nappal később valaki kiszerelte, személyességi jogokra hivatkozva..De a tokja még megvan:D


az építő utcát nem tartom olyan vészesnek, napi szinten közlekedem arra, és a nefelejts felé, így kerülöm az üllőit, ha dugó van. A Lakatos lakótelep elég jó, itt felénk úgy tartják "el van öregedve" Sok idős lakik még arra felé, azok meg élő kameraként rögzítenek minden fontos információt:) De nem laktam ott, mindig csak átutazóban járok arra, csak amiket mondanak, arra tudok asszociálni. No meg jártam oda egy idős nénihez nem olyan régen, ő mesélte, hogy az még "jókörnyék" .

6. csodapók (válaszként erre: 2. - Boyocka)
2015. ápr. 22. 17:42
Azért ebben vannak bőven Írói(költői) túlzások!! Semmivel sem rosszabb, mint más 70-80-as évekből meg(itt)maradt nagy területen felhúzott lakótelep. A getto kifejezés meg egyenesen sértő! Sőt, volt egy időszak, amikor a költségek emelkedése miatt nem éppen szegény emberek vettek itt lakásokat. Sajnálom, hogy a sztereotípia még mindig él!
2015. ápr. 22. 17:38
Konkrétan a Margó Tivadar (Gloriett), és az Építő utca környéke is nagyon veszélyes?
4. Boyocka (válaszként erre: 3. - B00d33e65c)
2015. ápr. 22. 17:35

Nos igen...:) Itt a 2007-8 körül hozták azt a rendeletet, hogy este 10 után nem lehet nyitva semmi... Főleg az olyan boltok, melyek alkoholt árulnak. Mivel olyan rendszeres volt, a rablás, kifosztás, (munkából hazatérő emberek, főleg nők, fiatal srácok megverése, kifosztása), hogy itt este 10 után semmi nincs nyitva. Állítják, hogy javul a közbiztonság..De mióta az Elit csepeli, és 8ik kerületi nemes állampolgárokat, felár ellenében (tehát az állam ad az önkormányzatnak támogatást cserébe), be költöztették azóta, én elég szaporán szedegetem a csülkjeimet, ha netán éjcaka végzek... Persze nincs bennem előítélet, sőt! Én csak azt mondom, amit 13 éve tapasztalok.



De egyébként ha már a buszlassításnál, egészen 3 évvel ezelőttig éjszakai busz sem járt erre.. Csak az üllőiről voltunk megközelíthetőek.


Jajj és még egy jó tanács aki ide szeretne költözni. Este 7 után, hátul NE szálljon fel. Soha ne nézzen a kedves becsületes szomszédok szemébe, mert az felhívás a keringőre. Lehetőség szerint, kerülje a csukló utáni felszállást, ha elöl nincs hely, mert sok vérbeli havannás utazik a buszon, akkor javaslom, a 40 perceként járó 93as buszt, azon ugyanis fel kell mutatni a bérletet:) Igaz ez csak körbe jár, és éppen csak érinti havannát, és leszállás után kell, sportolni míg haza nem ér az ember, de legalább az utazás zökkenőmentesebb:)



Egyébként bent a 10kerben a hősutca az igazán durva... Én ott felhuzott ablak, zárt, autó, és stoptáblánál sem állok meg.. Inkább bele rohanok az elöttem levőbe..Addig sem leszek egyedül:DDD

3. b00d33e65c (válaszként erre: 2. - Boyocka)
2015. ápr. 22. 17:23

Az odab@sz!

Nem mennék ezek után oda,még akkor sem ha fizetnének érte.Mint Tatabánya mésztelep.Ott is a busz csak lassít...

2015. ápr. 22. 17:20

Havannára, csak akkor költözz, ha szereted a kihívásokat, és a gettó feelinget:) A kihívás alatt értem, hogy pl, ha a gyerek kezéből kiesik a plüssmaci, az nem fogja érinteni a földet, és soha többé nem látod...Mindig van valahol egy éles szempár, aki figyel az ilyen hanyag mozdulatokra, és gondolván, neked nincs szükséged az elejtett tárgyra, gyorsan felkapja, és már rohan is:) De, ha mondjuk van autód, és az a fétised, hogy sűrűn cseréld a visszapillantó tükröt, akkor mindenképpen érdemes, egy hétvégére ide parkolni. Itt éjjel sem magányos az ember, ha bejön a jó idő. A szorgos, dolgos, életerős férfiak munka után megfáradt, (véletlenül sem munka kerülő, és alkoholittas) hangos kacaja hajnalig belengi a telepet:)


Egyébként meg a lakatos-lakótelep, Glóriett telep, még talán a kiss lakótelep egész jó környék. A Glóriettet azért szeretem, mert sok helyen el van zárva az egész háztömb, külön parkkal, játszótérrel, akár panel, akár új építésű, akár kertes. Ezek gondosabbak, megbízhatóbb helyek.:)

2015. ápr. 22. 17:14
Van olyan rész, ami nem ajánlott? És ami nagyon jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook