Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 22 hónapos kisfiam nem beszél fórum

A 22 hónapos kisfiam nem beszél (beszélgetős fórum)


2015. jún. 22. 02:04
majd fog,el fog jonni majd ennek az ideje.
2015. jún. 21. 16:48
Az én nagylányom 2,5 éves koráig semmit nem mondott.3 évesen bekerült az oviba 2 hét alatt folyékonan megtanult beszélni.Viszont a mozgása nagyon jó volt 4,5 hónaposan felált ùgy hogy csak a kis ùjjunkat fogta.Viszont nem mászott akkor nem tudt,hogy gond lehet.Most 11 éves és dixlesziás.A hùga 18 hónapos ő kb 10 szót mond és mindent megért ő mászott.
18. L.Ann (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2015. jún. 21. 16:02
Az én egyik fiú unokatestvérem 5! évesen kezdett el beszélni, addig csak szavakat mondott, meg halandzsázott. Igaz 2 nyelvű család, de akkor is beszélnie kellett volna már sokkal hamarabb. Mindenesetre most 9 éves, tökéletesen beszél 2 nyelven, tanulás téren átlagos, viszont humorérzék téren sokszor túltesz felnőtt stand up-osokon! Ha valahol megjelenik, akkor ő a társaság középpontja. :) Úgyhogy szerintem ne aggódj, várj türelemmel.
17. pzuzu
2015. ápr. 28. 12:52
Autizmusnak rengeteg más jele is van, nem csak az, hogy 2 évesen még nem beszél.
2015. ápr. 28. 06:52

Kedves Aggódó Anyucik!

4 gyermekes anyuka és gyógypedagógus vagyok.

Azért figyeljétek a kicsiket! A szakmai előírás szerint: a kislányoknak 2 évesen már illik valamennyit beszélni, a fiúknál ez csúszhat,DE

Figyeljétek, írjátok, hogy a hangutánzó szavakat mondja -e? Bumm, reccs,stb... Hintázzon sokat a kicsi, közben mondókázzon! Mozgás, ritmus, ez hozza a beszédet.

Mivel kisgyermekgondozó is vagyok (sok trükköt alkalmazunk mi is) ún. "beszédindító torna" néven. Hívjatok, ha részletesebb segítség kell!

06-70-6768304 Ismerem a helyzetet, az én 3. gyermekem is beszéd problémákkal küzdött, s még ma is van maradvány tünet (pedig 15 éves már).Miatta lettem gyógypedagógus. Szívesen segítek bárkinek, szerintem ne várjatok tovább, lehet ezen segíteni. Szép Napot!

2015. ápr. 24. 05:47
Ne aggódj, nem tragikus a helyzet
2015. ápr. 23. 07:27
ráér még ezután majd fog....
2015. ápr. 23. 06:48
ne aggodj majd fog.legy turelmes.
12. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 22. 12:54

Az én fiam 3 éves koráig csak szavakban beszélt.Elvittem orvoshoz és azt mondták semmi baja a gyereknek,majd ha gyermekközösségbe kerül beszélni fog és annyit hogy még meg is fogjuk unni.

Valóban így volt,le sem lehetett lőni annyit beszélt:)))

2015. ápr. 22. 12:47

Vekerdy Tamás szavaival idézek!

Jogában áll hallgatni!

Semmivel nincs elkésve, és a gyereket nem kell megtanítani beszélni. Énekeljetek, mondókázzatok minden pillanatot kihasználva.

Hidd el, ezzel több eredményt érsz el.

10. pzm3
2015. ápr. 22. 12:34
Nekem is két évesen még nem beszélt a fiam,csak egy-két szót.Mindenki mondta,hogy dehát fiú meg jöttek a példákkal,hogy ez meg az 3-4 éves koráig nem mondott semmit aztán meg két hét alatt folyékonyan beszélt.Nem volt a fiam 3 éves,mikor autizmus diagnózist kaptunk.Én azt mondom igen is ne legyen nyugodt az ember...Én is kapaszkodtam a példákba,és ez lett a vége!
9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - 09d0a2c098)
2015. ápr. 22. 12:08

Ő is ilyen! Mutogat ezerrel es tiszta ideg ha nem jövők rá..es persze a sajat nyelven kommunikal

Hal egnek nekunk nagyon aranyos a védőnő nem hiszem h gond lesz de köszönöm megjegyzem amit irtal ha mègis:-)

8. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 22. 11:58

Tényleg ő is mutogat, és ha valamit nagyon akar, már akaratosan mondja, hogy óóóóóóóó, vagy iiiiiiii, vagy i-ó, i-ó. De hogy ez is mit akar nála jelenteni nem tudom. :D De ha ezt csinálja, akkor már ideges, hogy miért nem értem meg amit mondani akar.

Ja a másik, engem fél éve szekál a védőnő azzal, hogy biztos a nyelve le van tapadva és fel kell vágni, aztán mondtam neki, nincs az letapadva, amikor beteg volt, és folyt az orra, amire vittem az orrszívót, már le is nyalta az orrából, olyan hosszú nyelve van. :D Mondtam is neki, hagyjon már ezzel a hülyeséggel békén, nekem meg olyan rövid nyelvem van, hogy éppen a felső ajkamat elérem a hegyével, tovább akkor se tudom nyújtani, ha belegebedek. A gyereknek meg olyan hosszú, hogy zavarba ejtő, hogy az orra hegyét is lazán letudja nyalni. Szóval, lehet nálad is bepróbálkozik a védőnőnő, akkor ezt figyeld meg, hogy ki legyen zárva a dolog, hogy nem ez az oka, mert ez a heppjük, legalábbis az én védőnőmnek ez... :)

2015. ápr. 22. 11:57
Koszonom!megnyugtattatok! :-)
6. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 22. 11:51

Nekem pedig májusban lesz 2 éves a lányom. 2 szót mond érthetően az utóbbi időben: apa és szia.

Semmi több... :D

Pedig én is foglalkozok vele, habár nem tudunk úgy társaságba járni, hogy ez a pontja is ki legyen pipálva az ajánlásnak, hogyan kéne csinálni. Mivel nincs hova és nincs kivel, sokszor nincs mikor sem.

Egyébként ő is mozgásban előlrébb járt már a legelején is, 7,5 hónaposan állt fel és azután kapaszkodva lépegetett és elindult. De a beszédje megmaradt a babanyelv szintjén egyenlőre, halandzsázik, karattyol, semmi érthető nincs az apán és a szián kívül.

Engem a védőnő idegel szét, mindennel ijesztget és cseszeget. Sokan mondják nincs gond, van amelyik gyerek 3 évesen kezd el érthetően beszélni, nincs ezzel semmi extra.

Én is így látom, csak eltudják bizonytalanítani az embert egy kettőre. Szerintem ha nincs semmi más "eltérés" akkor nincs gond, amúgy a 2 éves státuszon úgy is át lenne beszélve, mi az amit ilyenkor már tudni "kellene". De olyan idegesítő ez is, hogy a lányom totál hiperakítv, vedd szó szerint, mert napi 24 órából 10-12-őt végig rohangál, pörög, szalad, pakol minden... 1 percig nem ül meg a fenekén, és folyamatosan babanyelven mondja a magáét, csak mi nem értjük mit mondana.

Néha könyörgök 5 perc csendért. :D

2015. ápr. 22. 11:49
Az én húgom 3 éves koráig amíg nem járt oviba csak baba nyelven beszélt. Bekerült az oviba és rá 1-2 hétre beszélt. Egyszerűn lusta volt mert így is megértette mindenki otthon, de az oviba már nem. ezért kénytelen volt gyorsan megtanulni beszélni.
2015. ápr. 22. 11:42

Egyébként meg!Megtanítjuk járni és beszélni őket aztán egész gyerekkorban azt hallgatják,hogy ülj le és maradj csöndben!

Majd annyit fog beszélni hogy kihűl a pocakja!

2015. ápr. 22. 11:40

Fog, ha eljön az ideje.


Még biztos nem volt sótlan a leves. :D

[link]

2. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 22. 11:39
NEkem lányom van mégis azt kell,hogy mondjam hogy érthetően,mondatokban 3-3,5 éves korában kezdett!! el beszélni.22 hónaposan csak öö volt és mutogatás.
2015. ápr. 22. 11:33

Sziasztok!


Júliusban lesz 2 éves és egy árva szót nem mond hiaba mutogatok könyveket és mondom h ez a kutya stb..akkor se mondja utanam

Vagy mondom neki h mondjad anya,apa megrazza a fejét h nem.

Ért mindent és mozgasfejlődesben ügyesebb mint egy vele egy korú.

Van egy 5 eves cserfes nővére és lassan 2 hónapja bölcsis.

Meddig normalis ez?

Eddig nem aggódtam de mostmár furcsálom.Tudom,h fiú es ők lustabbak de tesó is van,bölcsi is van.

Szerintek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook