Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megéri megvenni ezt a Tablet PC-t? fórum

Megéri megvenni ezt a Tablet PC-t? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. ápr. 24. 16:27
Köszönöm a hozzászólásokat. Nem vettem meg a tabletet. Két variáció mellett döntöttem, vagy gyűjtök még pénzt, és később veszek egy jobbat. Vagy veszek részletre egy jobbat. Mindenképpen jobbat veszek, ha veszek. Rájöttem, nincs értelme gyenge olcsó tabletet venni. Hogy mikor lesz megaz áhított tabletem, még nem tudom. Majd lesz, remélem.
44. eandi78 (válaszként erre: 33. - 25800e2d09)
2015. ápr. 21. 14:06

Nekem a sima mini is tetszik, de ha csak 15e-rel drágább a retina, miért ne:) A processzora is jobb.

Nálam op.rendszer miatt csak apple jöhet szóba. Androidot nem szeretem, windows pedig tableten használhatatlan és nem is olcsó 8" géppel próbálkoztam, hanem nagyobb és drágábbal. A sima ipad mini viszont nagyon tetszik. Sok app nem is kell. Zenét, filmet nem tárolnék és fotózásra sem használnám, így tárhely se kell.

43. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Eandi78)
2015. ápr. 21. 14:03
ott a pont, lásd 41. hsz-em :D
42. eandi78 (válaszként erre: 39. - 25800e2d09)
2015. ápr. 21. 13:58

DOS-hoz képest a Windows koncepciója is az volt, hogy síkhülyék is tudják kezelni. Az már más, hogy szélesebb körben elterjedt és a vírusok is nagyobb számban jelentek meg. Gondolom Mac-nél is vannak biztonsági rések és vírus is, csak kevesen foglalkoznak vele. Windows 8, 10 kezelése viszont lehet meghaladja már egyik-másik ember képességét. Bár én office 2007 óta tépem a hajam, windows 8 annyira nem zavar (csak tableten). Ez sávos menü office-ban...Meg sok hülyesége van.

Én is szeretnék macbook-ot, de amíg egy fél milliós gépben intel ... vga van nem adok érte egy Ft-ot sem. 100e Ft-os kategóriában se vagyok hajlandó intel hd-vel szerelt gépet venni.

41. 25800e2d09 (válaszként erre: 40. - Tavasz007)
2015. ápr. 21. 09:42

Igazad lehet :D


Na majd ha minden kedvenc játékom elfut Mac-en és egy i7-es 8 GB RAMos gép legalább 2 GB videókártyával kijön 200-ból veszek Mac-et játszani XD

40. tavasz007 (válaszként erre: 39. - 25800e2d09)
2015. ápr. 21. 09:39

éltem Amerikában, az átlag felhasználó nem hülyébb, mint itt. Bár lehet, h te az átlag hülye felhasználóra gondoltál a Földön :D


mindegy.

nekem a windows nem nehezebb, mint az alma felhasználásügyileg, csak a sok vírus, amit írnak rá, nekem sok.

39. 25800e2d09 (válaszként erre: 38. - Tavasz007)
2015. ápr. 21. 09:27

Az átlag felhasználó sík hülye. Jobs ezt tudta. Ezért az egyszerű felhasználói felület. De előnye van bőven: biztonságos, tökéletesen optimalizált oprendszer. Bár arra a pár gépre nem nehéz. Kíváncsi lennék ha több millió gép több ezer kombinációjára kéne mindezt megtenni menne-e.


Hurcolászós gépnek amúgy teljesen jó a Mac. Bár mint mondtam az iMacre fáj a fogam :D

38. tavasz007 (válaszként erre: 37. - 25800e2d09)
2015. ápr. 21. 09:20

az amcsikat azért ne nézd le annyira!!:))

nem olyan hülyék azok!!!

37. 25800e2d09 (válaszként erre: 36. - Tavasz007)
2015. ápr. 21. 09:16

DOS-al kezdtem, azóta van Windowsos gépem :D az XP-s pl már több mint 10 éves de kutya baja.

Hát a v

Windowshoz érteni kell, olyan mint egy hangszer, tudni kell játszani rajta. a Mac meg az egyszerű amcsi felhasználók számára készült.. (no offense)


Majd egyszer ha oda jutok egy iMac azért elférne a sarokban, digitális festéshez ideális. De mivel gamer vagyok így tudnom kell bánni a Windowsal :D mivel Mac OSre nem túl sok PC játék van... A konzol meg nem az én világom.

2015. ápr. 21. 09:09

hát kinek ez tetszik, kinek az!


sok évet éltem külföldön, és az első laptopom is alma volt, egészen addig, amíg haza nem költöztem, 10 éven keresztül apple macbook-om volt. Aztán itthon elöregedett a macbook, és gondoltam, h veszek egy windowst, minek nekem a drága apple??


Vettem is, azóta eltelt másfél év, és dögrováson van. Utolsókat rúgja. Rengeteget bajlódtam vele, sok-sok órát töltöttem vírusírtással, ment ismerőshöz, h mentse meg!

És tudod mire jutottam?

Hogy soha nem fogok mégegszer windows-t venni, mert az órák, amiket beleöltem, meg az idegeskedés, a lefagyás (én ezen dolgozom), meg az újratelepítés, ha összeadjuk, az apple olcsóbb!!


Ennyi!:))

De a tied isbiztos nagyon szép, kinek a pap, kinek a papné!

35. 25800e2d09 (válaszként erre: 34. - Tavasz007)
2015. ápr. 21. 08:59
Az almások jók, nem ezt mondtam hogy nem. :) de ha már egy jó fhd ips van az már több mint elég. Az uhd-t nem értem pl tabletben, telefonon pláne nincs értelme olyan kijelzőnek.
34. tavasz007 (válaszként erre: 33. - 25800e2d09)
2015. ápr. 21. 08:47
hát most lehet versenyezni, h kinek melyik a legszebb kijelző, de minek??
33. 25800e2d09 (válaszként erre: 32. - Tavasz007)
2015. ápr. 21. 08:23
Az én kis full HD sonymnak "csak" 224 ppi-je van de nem látom a pixeleket. Szóval nem csak a retina az isten :D Amúgy az alma már rég nem a legszebb kijelzős készülék ;)
2015. ápr. 21. 07:28

Ha retina vagy nem retina, akkor en a retinat vettem.

Szebb a kepe, jobb a felbontasa!:)

2015. ápr. 21. 06:48

Ha már apple, melyiket érdemes venni? Az biztos, hogy minit szeretnék, 16 gb bőven elég és 3g mindenképp kell (nem szeretném telefonról osztani a netet, bár többnyire azért van wifi).

Ami így szóba jöhet mini 2 vagy 3. Összehasonlítás alapján olyan sok különbséget nem láttam a 2 közt. Amit én látok belőle, hogy a 3-as szebb, de ez nem biztos, megéri a 30e Ft-os többletkiadást. Nagyjából az 1-es is megfelelne, de a 2 csak 15e-rel drágább és azért jobb.

Aki ért hozzá, melyiket érdemes venni 2 vagy 3?

2015. ápr. 20. 22:40

én is apple-t veszek csak.

iphone, igaz 3.5 éves, de tökéletesen megy, és egyelőre nem cserélem le.


tavaly vettem ipad-et, gyönyörű még mindig, ránézek és az jut eszembe, h vadi új, pedig már nem az. Ennyi idő alatt legtöbb android tönkrement volna már!!

Apple-t 4-5 évre veszel! Ennyi! Addig tart!!

Nem másfél év!

2015. ápr. 20. 21:14
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 20. 21:10
Nekem Samsung Galaxy 2 van, 2 éves, és még mindig jól müködik, nincs vele semmi gondom.Fiamtól kaptam, de időnként karban is tartja.:) 2x le is ejtettem, de semmi baja.
27. SF
2015. ápr. 20. 20:31
Prestigio-t még véletlenül se vegyetek! Karácsony óta a harmadik lett javíthatatlan (és az üzlet nem adja vissza a pénzt, csak ugyanazt a típust újra és újra:-(()
26. Dyus33
2015. ápr. 20. 20:17

Nekem egy ilyenem van:

[link]

Márciusban volt 1 éves, napi 2,5 órát utazom, így ő a társam. Szervízben eddig nem járt, 2 év gari van rá, bár én szerintem kíméletesen bánok vele. Semmi panaszom rá. Havi 2 G netet vettem hozzá simkártyával, 2500 Ft-ért, sosem használom el.

25. Binbike (válaszként erre: 24. - Katinkaboszi)
2015. ápr. 20. 20:01
Köszönöm! Elgondolkodom rajta.
24. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Binbike)
2015. ápr. 20. 18:52
Miért nem vásárolsz jobbat, havi törlesztéssel és akkor mégis könnyebb lenne akár még egy márkásabbat is megvenni.
2015. ápr. 20. 18:30

Sogórnőmék vettek valami tabletet a gyereknek 40 ezerért (Dpi vagy Beex vagy valami hasonló), fél év alatt tönkrement az akksija.

Pedig nem a tízezres kategória.

Nekem az első Wayteq volt. Nagyon meg voltam elégedve vele, amíg használtam, semmi problémám nem volt vele. Sajnos összetörtem. Egy éve vettem egy Samsung tab 3-at akciósan a szolgáltatómnál.

Lekopogom, eddig nem volt vele baj. Nem fagy, nem akad.

Pedig kicsit féltem, mert a Samsungban mostanság nagyot csalódtam.

22. Suesue
2015. ápr. 20. 18:05
Próbáld ki mielőtt megveszed, nekem nincs androidos készülékem, mert akármikor meg akartam nézni bármilyet mind lefagyott. :(
2015. ápr. 20. 17:44
Köszönöm a válaszokat!
20. Laszti
2015. ápr. 20. 17:43

Biztos megszokás is! De nekem az android olyan mint egy kvarcjáték a bolhapiacròl. És túl is van bonyolitva, az iOs annyira egyszerű vele ellentétben, hogy sokaknak amiatt bosszantò!

Meg hát a megszokás igen!

Biztos már sokat változott a Samsung is de évekkel ezelötti tapasztalatbòl nem vennék elvből!

Az iphone nál tartòsabb és megbizhatòbb jobb telefonom még életemben nem volt!

Max anno a 3210 es :D de nem offolok!

2015. ápr. 20. 17:43
Rosszul írtam, ha van wi-fi netezni is szoktam rajta, csak nincs mindenhol elérhető
18. Binbike (válaszként erre: 15. - M0ncsa)
2015. ápr. 20. 17:41

Köszönöm! A gyermekem is mondta, hogy a Lenovo már jó fajta. Én nem akartam drágát venni, kis jövedelmem van, és hát nem nyúznám mindig. Hisz van asztali gépem is. Azért nem veszem meg 12 000 -ért,hogy pár hónap múlva már gondok legyenek vele. Lehet, hogy megelégszem az okostelefonommal, amit a másik gyermekekmtől kaptam. Jobb lenne, kicsit nagyobb.

Végül is az ágyban és a konyhában szoktam nyomkodni. meg játszani rajta, nem netezni, ha valahol várnom kell. Buszmegálló,váróterem stb.

17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Laszti)
2015. ápr. 20. 17:38

Ez szerintem megszokas kerdese.

Ferjem nemreg egy Mac tabletet hozott haza (munkabol kifolyolag, egy alkalmazast fejlesztenek epp tabletekre), na mi meg azt akartuk kihajitani az ablakon, egy fos volt az Android utan. Most egy Nexus 7-esen tesztel, az nagyon korrekt kis gep (csak dragabb a Lenovonal).

16. Laszti
2015. ápr. 20. 17:36

Évek òta Iphonet használunk a párommal és pár éve vettünk egy Samsung tabletet! Borzalmas az iOs után az Android! A gyerek meg kapta tavaly,mert csak bosszantott minket.

Nem is kell az ha van iPhone,mint utòbb rá jöttünk.

Pláne olyan országban élünk,ahol maximálisan ki lehet használni az alkalmazásokat.

Pl adòhivatal, tb, bank egyéb fontos ügyek intézése.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook