Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Vidék" fórum

"Vidék" (beszélgetős fórum)


2015. máj. 11. 05:55
Vidéki vagyok, és kifejezetten tetszik a vidéki kifejezés.Nem sértő. Attól az én személyiségemen nem esik csorba,nem kifejezetten engem jellemez, a lakóhelyre irányul. Sokan és szívesen járnak vidékre. Pesti rokonaik havonta "lejönnek "
2015. máj. 11. 05:18
Szeretek vidéki lenni.
20. Vízarca (válaszként erre: 18. - Qwasy)
2015. ápr. 23. 11:13
Szerintem ez általánosítás, aki próbálta már a pesti életet és kb annyira jött be a dolog mint nekünk, az biztos nem sértődik meg a vidéki jelző miatt. Mi a férjemmel itt Borsodban érezzük otthon magunkat, saját lakásban élünk, gyarapodunk és nem fizetünk 45000-50000 HUF-ot pesti albérletért. Ha anno lett volna itt lehetőségünk itt elhelyezkedni, nem is költöztünk volna el. Amint volt lehetőségünk, szívfájdalom nélkül hazaköltöztünk.
19. unom (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. ápr. 21. 20:54

Felőlem megsértődhetsz, ha neked az a jobb.

Nálunk így használják, nem a Nyíregyháza környékiekre.

18. Qwasy
2015. ápr. 21. 20:52
Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen vennék hozzászólásokat Borsod megyeiektől is, mert eddig főleg tőlük hallottam / láttam sértődést a vidék szó használata miatt. :) És borsodi fiatalember mondta nekem azt is, hogy "itt mindenki sértőnek, lenézőnek tartja, és utálja". Valahogy nem tudom elhinni, azt hiszem inkább csak az ő társasága, meg akiket ismer, ők ilyenek, de szeretnék neki ellenpéldákat mutatni. Persze az sem baj, ha valaki a másik "táborból" szól hozzá :) Az is érdekelne. Köszönöm mégegyszer!
17. Pipi57
2015. ápr. 20. 19:01

A tirpák:"Eredetileg a magyarországi szlovákokon belüli csoport a tirpákok, az Alföld és Nyíregyháza környékéről."


Tehát nem mindenki tirpák, aki azon a részen lakik,ráadásul nem faragatlan és bunkó!


Ott is élnek, mint az ország bármely részén ilyen emberek.

16. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Qwasy)
2015. ápr. 20. 18:58
Ja, hogy ez kutatásféle? :(
15. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Unom)
2015. ápr. 20. 18:55
Ti arra igen intelligens egyedek lehettek.
2015. ápr. 20. 14:25
Én vidéki vagyok és nagyon szeretem!Nem izgat ha azt mondják vidéki,hisz igaz!De ha már itt tartunk,mifelénk Pestet csak "Nagyfalu"-nak hívjuk!
2015. ápr. 20. 13:24

Engem nem zavar,ha azt mondják,hogy vidéki.



A tirpák szó használatát,igazi debreceniként,szintén a Nyíregyházi egyedekre használom!:)

12. unom (válaszként erre: 10. - NomNom)
2015. ápr. 20. 13:07
A tirpák csak Debrecen környékén jelent nyíregyházit, felénk egyszerűen a se-gfej szinonímája.
11. Nanda (válaszként erre: 1. - Qwasy)
2015. ápr. 20. 13:04

Én nem bánom ha levidékieznek!

Inkább vagyok vidéki mint pesti!:)

10. NomNom (válaszként erre: 7. - Ancsika688)
2015. ápr. 20. 12:31
Van egy olyan érzésem, hogy akik téged tirpáknak neveztek nem igazán voltak tisztában a szó jelentésével. És gondolom nem is érdekelte őket. :)
2015. ápr. 20. 12:27
Debrecenieket cíviseknek hívják.
2015. ápr. 20. 12:26
2015. ápr. 20. 12:26

A pestiek 80%-a vidéki.

Engem az a zavart,amikor Veszprémben le "tirpákoztak".

Általában ezt a kifejezést a Nyíregyháziakra szokták mondani,én debreceni vagyok.

2015. ápr. 20. 12:25
Én, és a férjem is vidékről költöztünk Pestre, pár éve. Egyáltalán nem érint rosszul és nem sértődöm meg, ha azt mondják, hogy vidéki vagyok. Valóban nagyon sok bunkó és buta ember van itt, de nem erre értem, hogy mert levidékieztek. Persze mindenhol vannak (számomra) bunkó emberek, de Pesten azért elég hatványozottan ki van téve ennek az ember.
2015. ápr. 20. 12:17

Két és fé évig éltünk a Dunántúlon, ill aztán a pesti agglomerációban, de soha olyan idegennek nem éreztem magam, mint ott.Sosem bírtuk megszokni, pegig vidékiek vagyunk, csak az ÉK-i országrészből. Aztán Bp-n éltünk 3,5 évet, ez már jobb volt, de leginkább a rengeteg séta, városban való bolyongás miatt. Arctalan a nagyváros, de én amúgy sem szeretek kitűnni. Ez így pont jó volt. Amúgy a pesti kollégáim is 1., max 2. generációs pestiek, mindenki rendszeresen járt aza, vidékre. Nem éreztem magam soha vidékinek.

6 év után végre hazaköltöztünk, közel a szülőhelyünkhöz,és mondhatom, hogy itt nekünk a legjobb. :-)

Azért, mikor utoljára elcuccoltam Pestről, megdöbbentettem a taxist, azzal, hogy közöltem: nem mindenki vágyik ám ide, legtöbben kényszerből jönnek Bp-re. Nincs sok élvezet az albérlet-fizetésben és rengeteg pénz kellene a klasszikus pesti életformához: színház-vásárolgatások-mozi. Valamivel több pénz, de sokkal több a kiadás.

Vagyis: én/mi vidékiek szeretünk lenni, nagyobb városban, de vidéken.

2015. ápr. 20. 12:17

Én városról költöztem "falu"ra,engem bevándorlónak tekintenek itt,pedig ennek is más a jelentése,hisz nem másik országból jöttem illegálisan....én vállalom,hogy vidékre költöztem,de azt vallom,mindenki vidékre megy ha utazik,elmegy más településre....

Pestieket nem bántom,de vannak köztük nem barátságosak....bár bunkók,parasztok,településtől függetlenül mindenhol jelen vannak....

2015. ápr. 20. 12:15
Nem találom sértőnek. Mindenki ott él ahol akar és amúgy én éltem Pesten, köszönöm szép szép, de biztosan nem tudnék ott élni hosszútávon..
2015. ápr. 20. 12:13

Vidéki vagyok, miért tagadnám ezt.

Mondjuk a vidáki paraszt kifejezés már sértő, tekintve, hogy nem földművelésből élek.

Egyébiránt nem szokott az ilyesmi érdekelni. Amit én tapasztaltam az az, hogy ha valaki kisebb településről jön, rosszul érinti, ha falusinak tekintik.

2015. ápr. 20. 12:05

Sziasztok.

Amolyan közvélemény kutatás-félét szeretnék indítani...

Már sokadjára hallom "vidéki" emberektől, hogy a pestiek milyen bunkóak, hogy levidékeznek más városokat is. Kezdtem azt hinni, hogy én vagyok hülye, és tudom rosszul a szó jelentését, de utána néztem, és nem. A vidék szó nem csak falukat, meg tanyákat és szántóföldeket jelenthet, hanem a "fővároson és vonzás körzetén kívül eső területek, falukat, városokat is beleértve".


A kérdéseim a következőek.


Nem pestiek:

Ti sértőnek találjátok, ha valaki a lakhelyeteket levidékezi, vagy titeket vidéki embernek tart?


Aki sértőnek látja:

Tudta a szó jelentését, vagy másnak gondolta?

Miért tartja sértőnek?


(Az mégjobb lenne, ha a válaszolók azt is odaírnák, melyik megyében, vagy városban laknak. :) )


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook