Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha csirkecombot teszek sütőpapírra, akkor nem kell alá olaj egyáltalán? fórum

Ha csirkecombot teszek sütőpapírra, akkor nem kell alá olaj egyáltalán? (tudásbázis kérdés)


20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Globus)
2015. ápr. 21. 17:22

Hű, igazatok van! Gázsütőben nehezebb a pirítás.


Villanysütőm van. Max. 250°-ra lehet állítani, plusz még amit a légkeverés rátesz. Igazából egy nagyobb fajta asztali grill, úgyhogy a felső fűtőszál elég közel is van az ételhez.


Sütőpapír égett már meg benne, de sütőzacsi nem, pedig a sima olcsó coop-osat veszem.

19. Hmkati (válaszként erre: 7. - 32fcc62d1f)
2015. ápr. 19. 09:37
A gázszerelő szerint nem ajánlott gyakran sóban sütni, mert marja a sütőt.
18. globus (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2015. ápr. 19. 09:35
Nekem sem pirul meg sütőzacskóban (gázsütőm van). A vége felé felvágom, és nyitva sütöm tovább.
2015. ápr. 19. 09:08

Hozzávalók:

- 25 dg füstölt tarja

- 10-12 Csirke comb-mell (vegyesen)

- 1 nagy nádcukros ananász konzerv

- 1 zacskó aszalt szilva

- 4-5 szál sárgarépa

- 2-3 szál fehérrépa

- 4-5 db zöldpaprika

- 4-5 db paradicsom

- majoránna

- oregáno

- bazsalikom

- petrezselyem

- 3 zacskó előrefőzött rizs

- 1 üveg szójaszósz


Elkészítés:

A római tálat előző éjszaka beáztatjuk, a zöldségeket és a húst megpucolva, megmosva, lebőrözve a zöld és/vagy szárított fűszerekkel befűszerezzük. A tálat kibéleljük a vékonyra szelt tarjával, a hozzávalókat rétegekben belerakjuk, hússal kezdjük, rá a répa, a paprika-paradicsom, a szilva-ananász, ismét hús, és így tovább. A felső sor szilva-ananász tetejére rárakjuk a maradék zöldfűszert, a tálat lezárjuk a tetejével, és előmelegített, kb. 200 fokos sütőben 1,5-2 órát sütjük.


* nos, annyi vendég volt, hgy sütőzacsiban kiviteleztem, aztán a két adagot összeöntöttem egy nagy tepsibe.

Tényleg über szuper kaja, mindenki odavolt! :o)

16. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Viaszvirág)
2015. ápr. 19. 09:01

Nekem ugy nem ...

Ha zacsiban hagyom megpirulni, addigra elsul alola a lenyeg, igy meg csak a tetejet kapja meg es az aljan ott marad a szaft, stb.

Volt viszont mar ketszer, hgy raolvadt a sutozacsko a husra, pedig nem ert hozza semmihez.

Pl. A Szinetar Dora fele romertopfos sultet is sutozacsiban szoktam es utana osszesutom. Minjart bemasolom, probaljatok ki! Garantalt siker :))

2015. ápr. 19. 07:51
Jénai tálba be, befűszerezni ízlés szerint és a tetejét lefedni alufóliával, de egy kis olaj nem árt neki. Lehet bele darabolni burgonyát és együtt összesütni-párolni.
14. Dodi44
2015. ápr. 19. 00:36

Ha egy filler erteket megemlithetnem: csinaltam egy kevereket, ami a csirkehez nekem finom:, az az prezlit osszekevertem egy kis vegetaval, kedvenc izesitoimmel, borsal, orolt paprikaval. Beletettem egy muanyag zaros zacsekba, es ugy jol osszeraztam, kevertem.

Miutan a csirke combot jol megmostam, ellenoriztem, ne legyen toll vagy toklasz rajta, beleteszem a keverekes zacsekba, jo osszerazom a combal a kevereket es hozzanyomkodom a zacskoval, majd kiveszem a zacsekbol es a sutopapiros, vagy csak annelkuli (nekem teflonos van) tepsi ket oldalara teszem. A combok koze meg a feldaraabolt eloszor korom moso kefevel jol megtisztitott hajas krumplit, hasabokra vagom, es a husok koze teszem. (lehet az also, felso comb, szarny)

A sutobe beteszem es ugy 220 fokra allitom a sutot es addig sutom, amig meg nem pirosodik (kb haromnegyed oraig) addigra a krumpli is megsul. (lehet meg a hasab krumplit is kulon megszorni kis vegeta keverekkel, majd egy kis paprikas lisztbe megforgatni mielott a husok koze teszem.. Ki hogy szereti...

(csinaltam hasonlo kevereket a halfilehez is...)

2015. ápr. 18. 21:08

A csirkemell szárazabb, de csirkecombot simán megsütök serpenyőben is, a saját zsírjában-levében.

(Ha kevesebbet sütök, nem melegítem be a sütőt emiatt, egyébként sütőzacsiban párolok-sütök én is.)

Rengeteg víz és zsiradék van a csirkehúsban is,ezt azon is észreveszed, hogy a serpenyő először igencsak tele van a hússal, a vége felé meg már "lötyögnek" benne. A sütőzacskóban maradt szaftot meg szoktam menteni, besűrítem, és az lesz a mártás.

Sertéshús is megsül külön zsiradék nélkül a sütőzacskóban.


Ha a sütőpapírba becsomagolod a húst lazán, akkor abban is szépen megpárolódik, de tepsire tedd azért. Ha kifolyna valami lé, ne a sütőbe folyjon.

12. viaszvirág (válaszként erre: 6. - Cucicsillag)
2015. ápr. 18. 21:07
Klasszul megpirul a zacskóban is, nem kell utána pirítani :-)))
11. ancsika688 (válaszként erre: 10. - Katinkaboszi)
2015. ápr. 18. 19:11
A csontos húst is?I Az alsó csirkecombra,vagy mellre gondolok.
2015. ápr. 18. 18:51

Én a rántott húst is sütőpapíron készítem, nagyon finom, igaz azt meg kell fújni/csorgatni, egy kis olajjal,majd félidőben megforgatni és szintén kevés olaj.


Nyugodtan olaj nélkül is készítheted a sima sült csirkét, mivel kiengedi a zsírt magából, nem ragad oda nagyon.

9. kisj
2015. ápr. 18. 18:42
Ha még kérdezni szeretnél valami részletet, akkor nosza!:)
8. kisj
2015. ápr. 18. 18:41

Kenj alá egy kis olajat, mert különben lehet, hogy le kell operálnod a papírról.

De ki beszélt itt sütőzacskóról, meg sóról?

Ragaszkodjunk kérem a témához:)

2015. ápr. 18. 18:29

A sóban sült csirkecomb alá sem kell olaj.

Én azt is szeretem!

6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Melcsi04)
2015. ápr. 18. 17:39
En is sutozacsiban szoktam, zoldsegekkel osszesutni es amikor mar puha a csirke, akkor kivagom a sutozacsi tetejet es rapiritok :)
5. emagdi (válaszként erre: 3. - Globus)
2015. ápr. 18. 17:08
pont a sütőzacskót akartam én is javasolni! :)
2015. ápr. 18. 17:08
A hagyományos csirkecomb az igazi
2015. ápr. 18. 17:07
Használj inkább sütőzacskót, mert akkor saját gőzében megpuhul a csirke. Sütőpapír leragadás ellen jó, de száraz lehet a hús teteje. Gondolom... még nem próbáltam :)
2015. ápr. 18. 17:06
Egy kicsi sem! :)
2015. ápr. 18. 17:00

Ha csirkecombot teszek sütőpapírra akkor nem kell alá olaj egyáltalán, kicsi se?

Köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook