Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség nehézségei fórum

A terhesség nehézségei (beszélgetős fórum)


26. Patrik mamája (válaszként erre: 25. - Sziszi0528)
2015. ápr. 22. 12:26
Még nem szültem (34. hétben vagyok), ugyhogy még nem tudom mennyi marad. Szerencsémre genetika az alkatom, bár idén leszek 30 és azért genetika ide vagy oda, 30 évesen más. Én is nagyon édes szájú voltam terhesség elött, azért eszegettem, de közel nem annyit, most meg néha rámjön (főleg az ünnepek alatt pl ,most húsvétkor), de nem vészes. Olyan, hogy megörülök ezért vagy azért ha most azonnal nem ehetek nem volt, volt, hogy kívántam ezt vagy azt, de csak ugy mint aki nem terhes ő is megkíván néha egy egy szelet csokit, vagy chipset. Undorom se volt semmitől (vagyis kivéve a brokkoli, pedig imádtam, és a vitaminjai miatt is nagyon kéne), de már azt is megtudom enni :) . A mozgás nagyon jó, én sajnos elég lusta vagyok :( pedig olvastam sokat erről és állítólag aki mozog annak könnyebb a szülés, mert lazábbak a szövetei. Hallottam erről a vizben történő kismama tornáról is, az is nagyon jó lehet (csak kevés helyen van), na meg az a babának is kifejezetten jó. Amugy tök jó, hogy pont azokat kívánod amik jók :) ráadásul lassan jönnek a gyümölcsök is :) nekem ezek sajnos télen nem voltak :( na majd kb 1 hónap múlva meglátjuk számít-e a mozgás meg a kaja bevitel (ha megszülök). Majd megírom. Bár nem feltétlen lesz mérv adó, mert kitudja mi miért lesz ugy.
25. sziszi0528 (válaszként erre: 24. - Patrik mamája)
2015. ápr. 22. 05:57

Köszi a hozzászólást! A tornát nem most kezdeném el, mert eddig is nyomtam évekig Rubint Rékára, meg futottam is néha, az elkezdést a kismamatornára értettem... De csináltam tegnap és tegnapelőtt is és nagyon-nagyon jólesett, kicsit úgy érzem ez lehet az ólmos fáradság ellenszere. Plusz jót tesz a picinek is, meg állítólag könnyebben viseli a szervezet a szülést... Hát majd kiderül :).

A nasikat egyltalán nem kívánom, pedig érdekes, mert írtóra édesszájú vagyok, volt idő, hogy minden nap megettem egy csokit, nem múlt el nap nélküle, de most rá sem bírok nézni... Ellenben a salátákért, grillezett húsért odavagyok, most ezeket nyomatom :). Te kívánós voltál? Amúgy ügyes vagy, hogy csak 8 kg-ot híztál, az szine majdcsakhogynem lejött a szüléssel, nem?

24. Patrik mamája (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 21. 17:21

Én már a vége felé járok. 34.hét. Bár én nem híztam sokat (eddig tartok 8 kg-nál),de a fáradság nekem is megvolt...sőőt. Egésznap csak fekudtem. Plusz a hazimunka (fozes,takaritas stb.). Mivel pont a terhessegem elott szunt meg a munkam igy nem is dolgoztam. Minden tunet megvolt ami egy terhesseghez kell :( 1 se maradt ki :( . A tornat ne most kezd el. Ha megis szerintem egy alkalmat menj el kismama tornara ahol figyelnek rad es ha esetleg vmit roaszul csinalsz (a babara nezve veszelyesen) akkor ott szolnak,aztan mehet otthon. Ha hajlamos vagy a hizasra inkabb a kajara figyelj oda (nasikra gondolok). Bar en ugy gondolom ha valaki babat vallal ne a teste legyen fontos,azt majd szules utan. (Jo konnyen mondom,hal istennek nem szedtem fel sokat...meg).

Kerdezz nYugodtan,nekem tenyleg minden tunet volt/van :/ es sokmindent probaltam ezekre.

2015. ápr. 19. 13:06

Bocs, de kollektíven köszöntem meg mindenkinek a hozzászólását, köztük a Tiedet is! És elolvastam mindenki tanácsát, szerintem nincsen túlmisztifikálva ez a téma, hiszen aki még nem hordott kisbabát a pocijában, annak minden testi tünet újnak számít, nyilván nem kérdezgetnék ilyeneket, ha már túl lennék egy gyermeken, de jó beszélgetni másokkal, akik tapasztaltak, illetve hasonló helyzetben vannak, hiszen erre való a fórum, nem?

És ne sajnáld azt a pár percet, mert a Te tanácsaidat is szívesen olvastam, ennyi.

22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Sziszi0528)
2015. ápr. 19. 11:45
Dicseretes, hogy az egeszbol, amit leirtam, ennyi jott le neked, miszerint TE stresszelsz. Nos, nem erre gondoltam, hanem arra, hogy altalaban a terhesseg, mint olyan, tul van misztifikalva. A tanacsokkal ne is foglalkozz, vegulis csak a kerdesed volt az... Neha utolag sajnalom azt a par percet, amit raszantam a hozzaszolasok irasara.
2015. ápr. 19. 09:34
Moncsa: nem stresszelem túl egyáltalán a dolgokat én csak leírtam, hogy mik a tüneteim, amik ZAVARNAK és abban kértem segítséget, hogy aki volt hasonló helyzetben, annak mi segített. Nem stresszelek.
2015. ápr. 19. 09:32

Köszi csajok a sok hozzászólást! Nos, a vizesedés kezd alábbhagyni, almát eszem, meg citromos vizet iszom és ez segít valamelyest, de kedden vagyok bejelentkezve dokihoz, azért elmondom neki, hogy mi a szitu...

A fáradság ellen pedig azt tapasztalom, hogy az a hatásos, ha felkelek és megyek csinálom a dolgom, teszek-veszek...

19. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Derya)
2015. ápr. 18. 21:40

Ezt en is eloszor hallom :)

Viszont ugy tudom, hogy lehet furdeni, csak ne forro vizben (ez sem a magzat miatt, hanem mert konnyebben leesik a vernyomasod). En legalabbis furodtem... Persze lehet, hogy tevedek, nem vagyok benne biztos.

18. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 18. 21:38

Szia!


Vizesedes: egyertelmuen doki, minel elobb;

Hanyinger: ki kell tapasztalnod, neked mi segit. A legelvetemultebb dolgok lehetnek, nehanyat mar irtak itt, nalam a jeghideg, cukor es tej nelkuli hig kave volt a nyero :D De igazabol vegleg csak az ido mulasztja el (a terhesseg ezzel jar).

Olmos faradtsag: pihenj, amikor tudsz, most meg megteheted. A masodikkal mar nem fog menni ;p

Hizas: Csokkentsd a szenhidratbevitelt (gabonafeleket minel kevesebbet, legjobb lenne kizarni; cukrozott eteleket egyaltalan). Nekem a masodik terhessegnel fentiek elhagyasaval nem hogy sokkal kevesebbet sikerult felszednem, hanem a terhessegi nyavalyaim is megszuntek (gyomoreges, fejfajas, vernyomasingadozas, RLS, legszomj, stb.), valamint a mehlepeny sokkal kevesbe volt eloregedve, mint az elsonel, pedig az elso a 35. heten szuletett, a masodikat meg tulhordtam.


Tornatol elvileg semmi bajod nem lehet, a nogyogyaszom is azt mondta, hogy az igazan egeszseges embrionak nem art meg egy kis testmozgas. Az elsonel az trimeszterben erdot irtottam, ronkoket cipeltem, nem lett baja. A masodiknal meg a 34. heten is kapaltam a kertben :) Szerintem tul van stresszelve egy kicsit ez a terhesseg-tema....

17. Derya (válaszként erre: 8. - F3000dc5ef)
2015. ápr. 17. 16:22
ez erdekes amit irsz, meg sose hallottam rola, habar kismamaknak nem annyira ajanlott az ulofurdo.
2015. ápr. 17. 15:20
Szia! Nem volt időm az előttem szólókat elolvasni úgyhogy bocsi ha őket ismétlem. Ne görcsölj. Tojd le a házimunkát a por megvár. Én az első trimeszterben jószerivel csak pihiztem. A másodikban televoltam energiávaml akkor intéztem el mindent az 3.ban meg már mozdulni nem tudtam akkora voltam, úgyhogy megint csak pihentem. Szerintem a súly miatt még korai aggódnod. Én túlsúlyos voltam mikor teherbe estem plusz 30 kgval indultam. 12 szedtem fel. Mindenki jólvan senki nem csesztetett. Ettem rendesen a terhesség alatt az elején jobban híztam aztán kevesebbet volt hogy fogytam. A reggeli rosszullétekre az segített nekem, hogy mindig volt az ágy mellett egy péksütemény vagy keksz. Még fekvő helyzetben megettem, és mikor felkeltem kutya bajom sem volt. Egyszer se hánytam a terhesség alatt. Az első pár napban sokat sóhajtoztam a hányingerrel küszködve de aztán a védőnőmtől kaptam ezt a tanácsot és bevállt. Próbáld ki:) LEsznek cifra dolgok, de nem kell kétségbeesni. :) Lassan másfél éves a fiam. Ha van kedved olvasd el a történetünket a cikkeim között találsz 2őt:) Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok neked! :)
2015. ápr. 17. 14:34

Szia!

Hű szerintem ne görcsölj és ne vegyél komolyan minden tünetet, amiket a neten lehet olvasni. Én az első 3 hónapot tünetmentesen csináltam végig, egészségügyi okokból sejtelmem sem volt, hogy terhes vagyok. Viszont amint megtudtam, hirtelen minden bajom lett. Most 25 hetes terhesen, néha rám tör a légszomj zsúfolt helyen, fáj a derekam ha sokat vagyok talpon. A lábdagadás ellen: naponta többször ülj le nyújtott ülésbe es a lábfejeddel kőrözz, nekem segít. Az evést sem kell túlzásba vinni. Hajrá :)

14. gabivagyok (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 17. 14:32

Szia!


Először is gratulálok!

Én a második terheségemmel voltam toxémiás, így ez a vizesedés nem jó jel így az elején, remélem jó orvosod van és figyelni fog. Amit ő mond, azt tedd, mi itt nem látjuk a laboreredményeidet, a szervezeted, a méhszájadat, stb. De ezt nagyon komolyan kell venni.

Ólmos fáradság: tipikus tünet, ezért ne aggódj, aludj amennyit bírsz.

Hányinger: nekem a negyediknél a gyömbéres Kinley vált be és zsebben hordtam a B6-ot, de elég kemény volt így is, aztán a 12. hétre elmúlt. A másodiknál a szotyi és a tökmag volt a "csodaszer". A harmadiknál még a 14. héten is hánytam, blöeee...

Itt csak a kitartás segít. De ha elkezdesz nagyon hányni, akkor irány a kórház, mert kiszáradás is felléphet, ez sem jó. Olyankor infúzió, feltöltnek és mehetsz haza. Csipsz meg kóla nem jó étek, ezeket egyelőre felejtsd el.

13. emi75 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 17. 14:30
Ja és ha ólmos fáradtság van, hát aludj :) később jobb szokott lenni, de ilyenkor tényleg csak a pihenés jó. Majd behozod a második trimeszterben, akkor jobb lesz. A magnézium segíthet valamennyit, de az elején én is mindig csak aludtam volna :)
12. emi75 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 17. 14:28

Szia! jobbulást.

biztos fog majd görcsölni is a lábad, vádlid :( összefügg sajnos a vizesedéssel.

A torna jó, megszakadni persze nem kell, a rubintrékát csináltam én is, és jó volt. jó volt a vizesedésre, mert az izommunka segít. és nem nehéz torna.

Én az elsővel kb. a harmadik hónaptól vizesedtem, de nagyon nagyon. szeptember elsején született, az egész nyarat, hőséget úgy kellett végigcsinálni. nagyon sokat feküdtem, szedtem valamelyik schlüssler sót, már nem emlékszem melyik volt (ez homeos, keress rá), tornáztam.. a dokik és védőnők általában azt nyomják, hogy sómentes és fehérjedús táplálkozás (a toxémia miatt) és számíts gyakori vérnyomásmérésre (ez is a toxémia jele lehet, ha magas)

Ja és nyáron a férjemmel tópartra jártunk, az orvosom anno azt mondta, hogy inkább egy tiszta vizű bányató, mint egy uszoda... és úsztunk, a férjem úszott velem, hogy ha bármi lenne kimentsen, de sose volt gond és fertőzést sem kaptam sose, viszont az úszás és hideg víz levitte a dagadást egy időre.


Ha tudod a dolgaid úgy rendezni, hogy egy óra hosszát tevékenykedsz, fél órát fekszel felpolcolt lábbal, az jó.


A séta is használ. utána feküdj le felpolcolt lábbal.


A teljesen sómentes diéta sem jó szerintem, mert valamennyi sóra szükség van a szervezetnek, ha felborul a sóegyensúly, az is okoz vizesedést (a schlüssler só nekem javított)


A hányinger jó eséllyel el fog múlni, meg a hasadhoz is hozzászoksz :)


A hirtelen hízás lehet víz, sőt valószínűleg az. Én szülés után pár hétre 13 kilóval voltam kevesebb, ahogy kijött a baba, ő volt 3,4 kiló, meg a magzatvíz, lepény, stb, az összes többi vizesedés volt...gondolhatod.

11. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - Kamijázmin)
2015. ápr. 17. 14:23
Remelem az utolso mondat masodik reszet nem gondolod komolyan.
2015. ápr. 17. 14:17
Ha csak a hízás a baj, abból lemegy annyi a szülés után, hogy ne legyél "elefánt" A dagadás viszont nem normális, az én fejem is fel volt püffedve végig és 16 kilót hztam, de ennyire nem vizesedtem. Fordulj orvoshoz minél hamarabb, ez lehet a terhességi diabétesz is, ami tényleg nem játék. Az igazi diabéteszről beszélek, nem arról amikor 0.1 ponttal van a cukrod a "normális" felett a terhelésesen, előtte-utána normális de azért diétáztatnak 3 hónapig, hanem arról amikor tényleg magas a cukrod és éhgyomornál is irtó magas.
9. syria (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 17. 14:16

Az ólmos fáradtság következménye a nem megfelelő egészségi állapotodnak. A vízvisszatartás okát kellene kideríteni egy jó orvossal.

(A plusz kilókat a felesleges víznek köszönheted.)

2015. ápr. 17. 14:14
Nagy kád vízbe beleülni. A víz természetes nyomása kizavarja a sejtekből a felesleges vizet. Kellemes, és mellékhatás mentes vízhajtás :D Kismamáknak tökéletes.
7. kamijázmin (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 17. 14:02
Reszelj édes káposztát+lila káposztát, hozzá vörös hagymát önts nyakon egy joghurttal és edd naponta 2X. nekem szuper vízhajtó volt. Mert ugyebár vízhajtót ne szedhetsz, de az anyagcsere fontos, mert nagy a toxémia veszélye ha nem történik meg.
2015. ápr. 17. 12:51

Sziasztok!Remélem csatlakozhatom hozzátok bár nekem nem ilyen nehézségeim vannak!

Én kicsit aggódom mert elvileg 7hetes terhes vagyok (lombik,aZ első sikerűlt)DE!sZERDÁN VOLTUNK U.H.a doki azt mondta hogy 13mm a petezsák,benne 4mm embrió,és szívpulzálás is van:)!

Ezek a számok akkor most jók?A papírra most 6hetes terhességet írt.

Van valakinek tapasztalata esetleg,szívessen fogadnám a véleményeket.

Hozzá tartozik a dologhoz hogy elöszőr azt mondta nincs életjelenség,aztán javított,hogy de még is.

Rám hozta a frászt,ezért aggódom hogy nem pici a babám?

Köszönöm a válaszokat!!


Elvégre a türelmetlenség,az állandó aggódalom is a terhesség nehézségei nem igaz?:)

5. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 17. 12:46

A vizesedes miatt menj orvoshoz amilyen gyorsan csak lehet!

A faradekonysag miatt lehet kene nezetni egy verkepet es pajzsmirigy hormonokat. Nalam is mindig olmos faradtsaggal jon a terhesseg, de a masodik trimeszterre el szokott mulni.

4. katie_rose (válaszként erre: 3. - Katie_rose)
2015. ápr. 17. 12:39
Ja igen, ha eddig nem tornáztál,akkor ne az első trimeszterben kezdd el inkább!
3. katie_rose (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 17. 12:38

Szia!

Én most a második terhességem 16. hetében járok. Az első sétagalopp volt, a második eleje ehhez képest elég pocsék volt és még most sem merném azt monani,hogy élvezem.

Nálam dagadás nem volt,de rossullét, görcs, vérzés, migrén, fáradtság igen.

A dagadás a hirtelen meleg miatt is lehet. Mindenesetre a sót most felejtsd el egyidőre, nézd a vérnyomásod,hogy rendben legyél és egyél olyan ételeket,amiknek van vízhajtó hatásuk is.

A dagadást leszámítva a többi teljesen normális, majd el fog múlni. Tarts ki! :)

2015. ápr. 17. 12:37

a vizesedés miatt orvostól feltétlen kérj segítséget, ez nem jó így

a 3 kiló inkább a felhalmozódott víz lehet, az tutira nem igazi hízás, emiatt ne aggódj


a súlyodra ügyelned kell, ez igaz


a sófogyasztást szorítsd vissza, mert az is nagyon megköti a vizet

2015. ápr. 17. 12:34

Sziasztok!


Igaz, még fiatal kismamának számítok (5+5 hetes), de már most jelentkeznek a kellemetlen tünetek. A hányinger-émelygés-gyomorégés oké, hiszen korai szakaszban vagyok még, de az, hogy a lábam, pontosabban a bokám már most olyan, mint egy vízilónak... Fel vagyok püffedve, ha megiszom 1,5 liter vizet, akkor csak 2x-3x megyek pisilni, holott kellene vagy 5x-6x... Olyan, mint mielőtt meg szokott jönni és visszatartja a szervezetem a folyadékot, de ez már vagy egy hete így áll!

Aztán: felszedtem 3 kilót már most, te jó ég, bele sem merek gondolni, hogy eleve 8 kg plusszal indultam, mi lesz a végére?

Akkor az ólmos fáradságról már ne is beszéljünk, semmihez sincs kedvem, mintha valaki szörnyen kiszipolyozná az összes energiámat, szörnyű! Szégyellem magam, amiért el vagyok maradva egy kicsit az otthoni teendőkkel, de nincs erőm...

Mit tanácsoltok, akik tapasztalt kismamik, Ti ezt hogyan éltétek meg? Arra gondoltam tornázom Rékára, meg ügyelek a kajára, mindenképpen fogynom, vagy legalábbis jó ideig tartanom kell a súlyomat, ha nem akarok elefánt lenni, de ez így elég borzasztó :(((

Kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook