Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lehet izmot veszíteni? fórum

Hogy lehet izmot veszíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. Dodi44 (válaszként erre: 1. - BBLia)
2015. ápr. 24. 02:52
Ha nem hasznalod, akkor visszafejlodik, eltunyul.
57. emagdi (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2015. ápr. 23. 15:17
ez is igaz. :)
56. eandi78 (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2015. ápr. 23. 14:58
Hát az lesz:)
55. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Eandi78)
2015. ápr. 23. 14:27

XDDD


Qrva jó! Nálam is ugyanez volt, a proteinszeletre nem mondtak semmit, a fehérjeturmixra voltak anno ilyen beszólások, hogy "ettől majd úgy fogsz kinézni mint egy transz?":DDD


Amúgy meg nem kell megmondani, hogy szeded, dugd el;)

54. eandi78 (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2015. ápr. 23. 13:10

Ezt tökéletesen látod. Nagyon kevés fehérjét viszek be. Már csak a családot kell meggyőzni, hogy nem olyan rossz az nekem. Sokan a fehérjét egyenlőnek tekintik a szteroiddal.

Hosszabb gyalogtúráknál és 100km feletti kerékpározásnál proteinszeletet azért fogyasztok, arról nem gondolnak rosszat:) Végülis az csokinak néz ki:)

L-carnitin-t szedtem pár éve, azt is szteroidnak gondolták:)

2015. ápr. 23. 12:39
Ja, a másik dolog meg az, hogy mindenki siet. Ha azt mondod nekik, hogy reálisan nézve 1 év alatt lesz ilyen és ilyen alakod, bele sem vágnak. Ha hazudsz valamit, hogy 6-8 hét alatt TELJES átalakulás, arra mindjárt ugranak. 30 napos edzésterv is menő kategória pedig tudjuk, hogy ehhez már alapok kellenek, nem semmilyen felkészültség:)
52. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Emagdi)
2015. ápr. 23. 12:36

:DDD


Az a baj, hogy sokaknak meg ott van az orra előtt a megoldás és azzal sem megy, hiába van jó edzésterv, azt meg is kell csinálni, hiába van jó étrend, be is kell tartani. A legtöbb ember aláírja, hogy igen, jól néz ki a másik, jó edzése van, de mégsem hisz abban, hogy utána tudná csinálni és neki is sikerülne kihozni magából a maximumot.

51. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Eandi78)
2015. ápr. 23. 12:31

A kézizés és az atletizálás tök jók szerintem, és jól csinálod, hogy különbözőeket sportolsz most is:)


Kiegészítők? Mert van, amelyek egy kicsit jobban befolyásolják az izom-zsír arányát, ha mellette edzel és kajálsz. Én egész évben egy "sima" proteinshake-t iszom, de tavasszal csinálok egy kis dobozos BCAA 8:1:1 kúrát. Ez annyit jelent, hogy ugye a legtöbb fehérjeturmix már tartalmaz bcaa-t (akkor is, ha nincs külön feltüntetve), de 1:1:1 vagy 2:1:1 arányban.


A bcaa kiegészítő pedig csak a 3 bcaa-t tartalmazza de 8:1:1 arányban (vagy 4:1:1) Minél magasabb az első szám, annál keserűbb amúgy, de szerencsére kevés kell. Ez segít abban, hogy hosszú edzések alatt (pl hossszú kardiózás de jól jön súlyzózáskor is) ne bontsa az izmaidat a szervezet. Én edzés előtt szoktam (anti-katabolikus hatása miatt), majd az edzés után a másik, sima fehérjeturmixot, 20g fehérjét.


Nagyon gyorsan hat, úgy értem, pár hét alatt is a már meglévő izmaidat megőrzi (picit növeli), ezáltal mindenhonnan megy le egy kis zsír.


A bcaa-k egyébként 3 aminosav, a 8 eszenciális aminosav közül (tehát a kajában is van, csak nem annyi mint a kiegészítőben), és a fehérjeporok meg tartalmazzák mind a 20 (illetve újabban felfedeztek még 2-őt) aminosavat, tehát a bcaa-kat is. Ezt csak azért írtam le, mert ha érdekel egy kicsit a táplálkozás misztériuma, és sokat edzel, kár a sok edzésért, ha szerinted még mindig nem az igazi, lehet, hogy minimális változtatás elég lenne, egy más kiegészítő mint amit használsz, stb. :))))

50. emagdi (válaszként erre: 48. - BBLia)
2015. ápr. 23. 12:21

hát ezek PONT a kérdés megválaszolásához kellenek :)))


de amúgy tényleg mindegy, mert ha ezeket is mind tudnánk, mi itt hoxa népe, ismeretlenül akkor sem lehet valakinek túl sok okos javaslatot adni. erre vannak az edzők. egyébként mindenki letöltene valami edzéstervet a netről, vagy indítana egy fórumot itt a hoxán, és tele lenne a város fitneszmodellekkel :)

49. gribedli*** (válaszként erre: 48. - BBLia)
2015. ápr. 23. 12:10

Ha nem érted, miért fontos a kaja és az edzés a formálódásban, tényleg, miről is beszélünk?


Milyen választ akartál tudni, ami nem edzéssel és nem kajával kapcsolatos de vékonyabb lesz tőle a combod? Bocs, de akkor tényleg hülyeség a kérdés...

48. BBLia (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2015. ápr. 22. 23:18

Általánosságban kérdeztem és nem hiszem, hogy meg kéne indokolnom, hogy miért merek feltenni kérdéseket, hiszen ez az oldal célja, nemdebár?

Köszönöm a válaszaidat:) A felháborodásom arra ment ki, hogy nem értem miért kell most azt találgatni, hogy most akkor tényleg az izomból kell- e leadnom (ez nem neked szólt), illetve, hogy hogy étkezem jelenleg, mit mond az edzőm, ezek miért szükségesek a kérdés megválaszolásához? Nem arra kértem választ, hogy, amit most csinálok helyes-e. Ráadásul a kérdésből sem derült ki, hogy magamra értenem-e.

47. gribedli*** (válaszként erre: 36. - BBLia)
2015. ápr. 22. 22:44

De pont ez az! Ha ezt az edződ mondta és ő közelről is ismer, plusz nem mellékesen ez a szakmája, akkor hogyhogy itt kérdezed meg és nem mondott ő azonnal valamit, amit tehetsz, illetve hogyhogy nem korrigál esetleges hibákat, ami miatt nem sikerül leadni a combodból?? Mármint ha ez szerinte is hiba, hogy valakinek izmos a combja. Szerintem nem az, de én legalább írtam is, hogy milyen gyaksikat szokás ilyenkor korlátozni és a kajával hogyan szokás variálni.


Persze azt nem tudhatom, hogy hogy is épül fel egy edzésed és milyen gyakori, stb. mert erről semmit nem írtál, a kajádból amit írtál, azt úgy ahogy nem nevezném kajálásnak, de az is csak egy nap volt, szóval honnan tudhatnánk?

46. gribedli*** (válaszként erre: 36. - BBLia)
2015. ápr. 22. 22:43
De pont ez az! Ha ezt az edződ mondta és ő közelrő
45. BBLia (válaszként erre: 44. - Eandi78)
2015. ápr. 22. 21:55
Egy cipőben járunk teljesen:)
2015. ápr. 22. 21:42

Hogy a témához is szóljak. Én is mindig a combommal küzdöttem. Hiába fogytam és hiába látszanak a bordáim, a combom izmos+zsíros. Kézilabdáztam, atletizáltam, pár évig nem sportoltam, akkor nagyon meghíztam, jelenleg úszás+futás+kerékpár. Főleg a kerékpár pakolt rám sok izmot. Már elfogadtam ezt a tényt, de azért még mindig álmodok róla, hogy egyszer vékonyabb lesz a combom. Egyébként vékonyabb lett, mint volt, de még mindig nem az igazi. Én már annak is örülnék, ha a zsír eltűnne, felőlem az izom maradhat:) Régi képeket nézve már 6 évesen is a combom volt vastag, pedig akkor még nem is sportoltam. Szóval ez vastagon genetika is. Más meg a hasával küzd. Nekem az mondhatni kocka.

Ha hinni lehet a tudománynak anaerob edzés vesz le izmot, arra meg legjobb a futás.

43. BBLia (válaszként erre: 41. - Emagdi)
2015. ápr. 22. 20:16

Szó sincs róla, hogy abbahagytam az edzést sőt nem rég kezdtem el járni hypoxira az aerobik és a futás mellett:)

Nem szeretnék felrakni képet vagyis majd meglátom. De nekem elég ha csak válaszoltok általánosságban, nem áll szándékomban bizonygatni egyeseknek, hogy most zsír vagy izom van e combomon, elég ha én tudom:)

42. emagdi (válaszként erre: 40. - BBLia)
2015. ápr. 22. 20:00

meg hát mondjuk azért az is benne van a pakliban, hogy mindenkinél ugye megvannak a genetikai adottságok, rengeteget lehet formálni mindenkit, de azért az alapvető testalkat az adott.


nem raksz fel képeket (fej nélkül)?

41. emagdi (válaszként erre: 40. - BBLia)
2015. ápr. 22. 19:58

de nem az edzést kellene abbahagynod, meg feltétlenül izmot vesztened, hanem másképp edzened, és ennek következtében majd átalakul az izomzatod, miközben zsírt sem szedsz fel.

ehhez mondjuk nem ártana egy JÓ edző, aki ebben segíteni tud.

40. BBLia (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2015. ápr. 22. 19:49

Azt a 2-3 hetet arra írtam, hogy az alatt nem hízhattam annyit, hogy már a teljesen zsír rakódjon a combomra (ahogy azt állították előttem).

Mondták már többen is, hogy semmi értelme, de én mindig vékony lábakat akartam:(

39. emagdi (válaszként erre: 37. - BBLia)
2015. ápr. 22. 19:26

hát, pedig 2-3 hét alatt már jelentősen megindul az izomvesztés.

pihenj sokat, aztán eltűnik rólad minden izom, ez miatt ne aggódj, hogy nem!

egyél kevés fehérjét, még az is segíteni fog, hogy kis csoffadt tested legyen :))

bocs, de ez akkora marhaság, amit akarsz!

38. BBLia (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2015. ápr. 22. 16:53
Az a visszahízás két kilót jelent:) Hát attól valóban egy hájas disznó lettem
37. BBLia (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2015. ápr. 22. 16:47
És igen télen valóban volt 2-3 hét amikor nem sportoltam, de kétlem hogy az drasztikusan befolyásolta volna azt, hogy 4 éves korom óta keményen sportolok...
36. BBLia (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2015. ápr. 22. 16:46
Jaj de beindultál:D Szerintem én meg a körülöttem lévők látnak,akik megtudják mondani, hogy most izom vagy zsír van e combomon:) Nem az volt a kérdés, hogy találgassátok hogy az zsír e vagy sem:DDDDDDD
35. eandi78 (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2015. ápr. 22. 16:36

Sprinterek és pályakerékpárosok:) Egy összetett menőnél már nem éppen előny az izom, sprinterek jól le is maradnak a hegyeken.

Testépítők között kevés a szép comb, mert legtöbb felsőtestre gyúr. Neten pedig nyilván verseny előtti/ alatti száraz képeket mutogatják.

Bár számomra egy testépítő combja nem szép:)

34. emagdi (válaszként erre: 28. - BBLia)
2015. ápr. 22. 14:15
szerintem villámgyorsan cseréld le az edződet
33. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Eandi78)
2015. ápr. 22. 14:15

Igen, de mondjuk a profi kerékpárosok között is van olyan irányzata, akik csak egy körön belül bringáznak, ilyen gyorsasági verseny, nem ugrik be a neve, na, azoknak brutál vastag combjuk van és az azért csak izom. A testépítők pedig nem egész évben ilyen leszárított állapotban vannak, de tény, hogy ott azért a vastagabb, izmosabb comb kimondottan előny:)


Mondjuk én még mindig kételkedem egy kicsit a naplója alapján, mert a tényleg zsírtalan alakot rendszeres edzéssel, jó kajálással lehet elérni és megtartani, de ehhez elég sok idő kell, tehát minimum 6 hónap olyanoknak is, akik amúgy rendszeresen sportoltak, hogy legyen egy strukturabeli maradandó változás (amit aztán az évek során kemény munka megtartani, szóval az UTÁNA sem könnyű), ő olyat írt a naplójába, hogy nemrég még az összes mozgás, amit csinált, annyi volt, hogy futott a busz után.


Kaja (egy napit láttam): 1 joghurt, 1 alma, 1 kis ráksaláta. Ez így kaja?


Ez visszavág, mert úgyis jojó a vége, meg nem is alkalmas annyira fogyáshoz. Szóval kérdem én, az edzője mikor mondta ezt, hogy ő csupa izom, ha karácsonykor még az volt, hogy megint visszahízott, semmit nem sportol, de eltelt 4 hónap és már csak izom lenne a combja és attól vastag? Hm?:)

2015. ápr. 22. 13:40
Igazán zsírmentes és vízmentes comb azért elég feltűnő. Érdemes megnézni egy profi kerékpáros vagy egy testépítő combját. Legtöbb embernek azért akad zsír a combján.
2015. ápr. 22. 12:07
Még utoljára megjegyzem, hogy igaz, nagyon sok mérőeszköz áll ma már rendelkezésünkre de akkor is a tüköré és a centiké az utolsó szó. Mert van egy csomószor, hogy valaki nagyon szálkás, izmos kinézetre, mégis nagyobb a zsírszázaléka mint általában az ahhoz a kinézethez passzoló. És fordítva is igaz, lehet valakinek alacsonyabb zsírszazaléka de mégsem látványos rajta, tehát vagy a műszer hibáz, vagy az van, hogy nem vagyunk egyformák, és vannak kivételek és mehet ő lejjebb is zsírban, ha egy adott külalakot csak ezzel tud elérni. Ez nagyon sok dolog függvénye.
30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - BBLia)
2015. ápr. 22. 11:58

Gondolom, te a tigh gap-ra célzol, hát igen, alkati is, én sokat edzettem, hogy végre majdnem eltüntessem, mert nem tartom szépnek, más meg meg van áldva jó kis vívós combokkal és gap-ra pályázik!:)))


Igazából ha 4-14 éves kor közé esik bármilyen komolyabb sport, az meghatározó az egész életedre vagyis azt az alkatot, amihez az a sport segített hozzá, szinte lehetetlen megváltoztatni. Onnan nem fogsz tudni izmot veszíteni. Sőt, mondom, ha leállsz a jó kajálással és az edzéssel, rakódik is kis zsír még pluszban.


Plikométeres mérés volt, amit írsz? Mert az igen, elég mérvadó, de az izmok közötti zsírt nem tudja mérni ez sem, szóval inkább kompaktabb izomzatra kellene törekedned, huzamosabb ideig. Sok fehérje, kevés ch, és nagy súlyzók, kevés ismétlés, ne végezz belső combra tárogatást és külső combra se csinálj nagy súlyzóval gyakorlatokat, hanem csak a comb hátsó részére és elülső részére dolgozz (guggolás, leg press és deadlift vagy leg curl).


Kérdezd meg erről az edződet. Kifejezetten csúnya, amikor sokan nagy súlyzókkal a tárogatógépen töltenek egy csomó időt de guggolást meg nem mernek. A szobabicikli egy másik, ami vastagítja a belső combot.


Ezenkívül figyelj oda, hogy ne legyen túl sok kardió mert ez vízvisszatartó. És ne sózz semmit, hagyd, hogy megszabadulj egy kicsit a víztől is! Már eleve a ch szegény étrend egy kicsit "leapasztja" a vizet is, de fontos a sószegénység is. És ch szegény étrend mellett is azért lehet jókat súlyzózni úgy, hogy nem esel össze:D, de tény, hogy egy kicsit erőltetett menetnek érzi az ember.


Egyébként azok a mérlegek, amelyek mágnes segítségével mérik az izom és zsír arányát, a vízvisszatartást is izomként szokták kijelölni, szóval nem mindig lehet biztonságosan tudni ezekkel, hogy az tényleg izom, vagy csak izom+vízvisszatartás (mondjuk ezt közlik is előre a használati utasításban).

2015. ápr. 22. 00:31

Franciaországban ha jól tudom, beszüntették a vékony modellek publikálását, mert sok nő mércét állít magának, hogy olyan alakja legyen, mint a magazinok címlapján szereplő modelleké.


Ha megnézzük ezt a videót, rájöhetünk miért is.


[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook