Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Merkantil bank mikor küldi ki az elszámoló leveleket? fórum

A Merkantil bank mikor küldi ki az elszámoló leveleket? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 17. 14:12

Annyi már kiderült hogy ezt is április második felében postázzák, mert mr megszűnt szerződésről van szó.

De azt nem tudjuk biztosra hogy ha banki kifizetéssel kérjük a visszafizetést, akkor az a bank hol van. Tényleg az OTP-hez tartozik a Merkentil is?

2015. ápr. 17. 13:53

Ez van a Merkantil honlapján:


" Az elszámoló levelek kiküldésének ütemezése:


Az elszámoló levelek április hónapban kerülnek postázásra. A már lezárt szerződések esetén (a fogyasztói kölcsönszerződés teljesítésére irányuló kötelezettség megszűnt) az elszámoló levelek kiküldésére 2015. április második felében kerül sor. Ha az elszámolás alapján a finanszírozónak fizetési kötelezettsége keletkezik a fogyasztó javára, a fogyasztónak be kell jelentenie a „NYILATKOZAT AZ ELSZÁMOLÁST KÖVETŐEN FENNMARADÓ TÚLFIZETÉS KIFIZETÉSÉHEZ” című nyomtatványon azt a fizetési számlaszámot, amelyre az elszámolásban szereplő összeg utalását kéri vagy közölnie kell, hogy az összeget a bankfiókban történő készpénzfizetés útján veszi át. Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy csak az eredetiben postai úton megküldött, valamint az ügyfélszolgálatunkon személyesen leadott nyomtatványt tudja a Merkantil Bank /Merkantil Car elfogadni. A finanszírozónak átutalás iránt a fizetési számlaszám bejelentésétől számított 15 napon belül kell intézkednie."

2015. ápr. 17. 13:52
Mi CIB-től még nem kaptunk, tegnap felmentem a honlapjukra, és írják, hogy ők április második felében postázzák a leveleket. Szerintem minden bank honlapján fent kell legyen.
2015. ápr. 17. 11:14

Nem tudom meddig húzzák még, már elmúlt hó közepe is, idelye lenne már küldeni a levelet, ssem lesz ebből így semmi pénz.

Mi 2005 szeptembertől 1014 februárig jócskán benne voltunk, de szerencsére letelt.

4. bumburka (válaszként erre: 3. - Bumburka)
2015. ápr. 16. 18:43
Erste Bank
2015. ápr. 16. 18:43
Én már megkaptam a levelet,aztán bementem a pénzért a bankba.
2015. ápr. 16. 18:39
több bank is van aki még nem küldött semmit, én Hitex és Sperbanktól várom a levelet
2015. ápr. 16. 18:25

Sokmindent lehet hallani a bankokat érintőleg hogy április 30.-ig kell megkapni az elszámoló leveleket az ügyfeleknek.

Sokan már meg is kapták ezeket másik bankoktól, de mi a helyzet a Merkantil Bankkal?

Esetleg valaki már kapott tőlük valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook