Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem fogadta örömmel a családom az eljegyzésemet? fórum

Miért nem fogadta örömmel a családom az eljegyzésemet? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 22. 16:42
Sőt, a "falusiak" erre sokkal jobban adnak és érzékenyebbek. A nagyanyám is mindig azt mondta, hogy "de mit szólnak majd?!"
20. Zsú1965 (válaszként erre: 15. - Gaiha)
2015. ápr. 21. 16:30

Bár mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan akarja megünnepelni vagy megejteni az eljegyzését, én bizony zokon venném a gyerekemtől, ha kihagynának egy ilyen fontos és ünnepi eseményből. Nálunk az a módi, hogy ezen/ebben a szülők is résztvesznek, mindkét részről,a szülőktől "kérik meg" a kezét, és a két család már itt elkezd "közeledni".


És ha az anyud "csak tipikus falusi típus" akkor biztosan ő is így érzi.


(Egyébként nem lenéző egy kicsit ez a megfogalmazásod?)

19. zolo
2015. ápr. 21. 15:26
Szerintem az a lényeg, hogy a pároddal ti boldogok vagytok. Az idő különben is sok mindent megold. Idővel lehet még anyukád is megkedveli a párod és rájön nem jól ítélte meg először. Az is elképzelhető túl fiatalnak tart még ahhoz, hogy férjhez menj. Szerintem ne kapkodjátok el. Használjátok ki, hogy fiatalok vagytok és éljétek az életet. Gyereke ráérnek 30 körül is. Addigra jól megismeritek egymást és anyagilag is rendbe jöttök. Sok boldogságot kívánok nektek.
18. 31bc25d879 (válaszként erre: 17. - 408020f45e)
2015. ápr. 15. 21:01
Bizakodjunk:)
17. 408020f45e (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2015. ápr. 15. 20:55
De remélhetőleg azt nem utólag fogja közölni a szüleivel:)
2015. ápr. 15. 19:20

Nos, akkor ott a válasz. Lehet, hogy úgy gondolta: ha neked nem volt annyira fontos, hogy közös ebéd, együtt eltöltött családias hangulat, az a pár óra, amit erre szántatok volna, akkor ő még ezt nem veszi olyan nagyon véresen komolyan. Persze biztos örül az örömödnek, de hanyatt nem esik.

Végül is kihagytátok belőle az egész családot.

Azt gondolhatja, nem olyan nagy ügy ez.

Majd az esküvőn biztos másképp fogja érezni.

15. Gaiha
2015. ápr. 15. 19:13

Semmi baja a párommal leszámítva hogy alacsony (velem egymagas) meg nem kőgazdag családból való. Misem voltunk sose azok. Párom ennek ellenére saját magát tanítatta, nyelvizsga, jogsi, dolgozik rendesen átlafghoz képes jó fizuért. De miért kéne nekem egy elkényeztetett ficsur aki saját magát jobban szereti (volt ilyen kapcsolatom és nem kérek belőle ) Anyum csak tipikus falusi típus ahol az a menő ha valaki mérnök meg ilyenek. Páromból is az lesz, csak mint mondtam ő ezt saját magának teremti elő.


A lánykérés meg igen szemtől szembe zajlott, meghitten és azért dntött így a kedvesem mert apukám is másik városban, ugye anyumék is, tesóm Pesten, szóval kicsit szét van szórva a család meg az ő részéről így, szerintem ezért lett megoldva eképpen

14. szandra8676 (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. ápr. 15. 19:08

Lehet, hogy anyudéknak egyszerűen több idő kell.

Én nem nagyon foglalkoznék megmondom őszintén ezzel. Az idő majd szépen anyukádékat is meggyőzi.

Elvégre neked kell a legjobban örülnöd:)

13. Mária 54 (válaszként erre: 5. - Gaiha)
2015. ápr. 15. 19:01
Tedd félre az ő véleményüket és a saját sértődöttségedet! Törődj az önálló életetek kialakításával! Nehéz, de viselkedj velük úgy, mintha minden rendben lenne. Ha lenyugszanak, beszéljétek meg, hogy neked milyen rosszul esett a hozzáállásul. Legyetek határozottak! Sok boldogságot!
12. 742f19d97b (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. ápr. 15. 18:58
szerintem a srácot nem veszik komolyan!
11. 31bc25d879 (válaszként erre: 10. - 408020f45e)
2015. ápr. 15. 18:56
Na igen, egyetértek.
10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. ápr. 15. 18:49

Meg lehet fogni ezt a dolgot több oldalról is, mert és ha csak ezt nézzük, egy eljegyzés még nem esküvő, tehát bármikor fel lehet bontani következmények nélkül. Ebből a nézetből még nem igazán jelent valamit. De ha a másik oldalról nézzük, mégis csak a lánya eljegyzéséről van szó. Ha téged szeret az anyukád, akkor ennek örül. Viszont nem írtál arról, hogy az eljegyzés hogyan zajlott. Ha csak simán otthon egy üveg bor és vacsi mellett felhúzták az ujjadra a gyűrűt és nem hívtátok meg anyukádékat, a vőlegényed szüleit vagy a testvéredet vagy bárki mást, akkor valóban érezheti anyukád úgy, hogy "hát ez megvolt, de majd meglátjuk mi lesz belőle".

Még akkor is, ha x ideje együtt éltek.

Elhiszem, hogy talán nem ezt vártad, de talán nézd az ő szemével is egy kicsit. Talán várta, hogy ebbe beavatod. Az örömre is hidd el egy kicsit készülni kell, -ünneplőbe kell öltöztetni a lelkünket is- szóval ha csak úgy utólag szóltál, hogy megtörtént, kicsit fura.

2015. ápr. 15. 18:39

Nincs valami oka annak, hogy ilyen morózusan reagál?

Lehet, hogy valami nem tetszik neki a vőlegényedbe.

Ha meg nem erről van szó és mindenben ilyen negativisztikus, akkor enged el a füled mellett, ne bosszankodj miatta.

Reméljük az idő benneteket igazol.

8. lolka (válaszként erre: 5. - Gaiha)
2015. ápr. 15. 18:38
Ez úgysem fog megváltozni, minden családban van egy feketebárány. :) Az a fontos, hogy te tudod, mi a jó neked és mit szeretnél. Lehet, hogy nem kedvelik annyira a választottadat, ez is előfordulhat.
2015. ápr. 15. 18:32

Engem majd egy éve jegyzett el a párom, és most azon a napon esküszünk meg amikor megkért+akkor van a szülinapom is. :)

Mi 3 éve lesz, hogy együtt vagyunk.

Nállunk sem tetszett mindenkinek, főleg a barátaimnak nem...

Engem zavar, hogy ellenzik de nem igazán érdekelnek már...

Én csak 20 leszek mégis késznek érzem magam a házasságra.

Ez nem az ők, hanem a ti döntésetek.

Egyébként gratulálok, sok boldogságot nektek. :)

2015. ápr. 15. 18:26

Semmit nem erdemes mondani.

Manapsag az emberek nagyon hazassagellenesek.

Ennek adott hangot az anyud is.

Ez van.

2015. ápr. 15. 18:26
Sajnálom hogy ide öntöttem ki de olyan bosszantó helyzet hogy már nem tudok mit csinálni. Hiába érvelek, értveltem világ életemben neki, egyszerűen nem vesznek komolyan
2015. ápr. 15. 18:25
Az a baj , hogy mindenre így reagál. Csak az iskola meg a diplomázás a heppje és már iszonyúan unom. Nővérem 8 éve él a párjával még nincs mgkérve a keze és az iskolát se fejezi be már az életben. Én télen fogok diplomázni, addig részmunkidőzök , kérdem mi ebben a komolytalan ? Párom anyukája is hasonló eset szóval meg tud érteni hogy ideges vagyok ettől . De még ő is normálisabban állt hozzá
3. Salisbury (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. ápr. 15. 18:23
Örüljetek egymásnak,az idő majd titeket igazol! Gratulálok!
2. lolka (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. ápr. 15. 18:23
Megértem, hogy csalódott vagy, nekem is rosszul esne. De férjhez készülsz menni, ne az anyukáddal foglalkozz, nem vele fogsz élni. :)
2015. ápr. 15. 18:21
Sziasztok! Párom szombaton eljegyzett amitől nagyon boldogok vagyunk :) Hiszen együtt élünk, szeretjük egymást és közösek a céljaink. Az anyukám és nevelőapám viszont nagyon flegmán reagáltak, nem veszik komolyan ami eléggé idegesít. Sejtettem hogy ha ez lesz akkor így fognak reagálni. Szerintük korai meg anyum hogy jajj ne éljem bele magam (???!!) Iszonyú hervasztó. Mert oké hogy kicsivel több mint egy éve járunk csak párommal, de már 7 éves ismerjük egymást , meg már egy ideje együtt is élünk. Ő 27 éves én pedig 23. Az apukám(vérszerinti) aranyosan reagált meg az ő családja is de anyum oldaláról teljesen csalódás. Minden más jobban érdekli őket. Nem akarok összeveszni velük , de mi lehetne a módja hogy végre komolyan vegyenek ? Nem holnap megyek még férjhez az tény majd 2 év múlva legalább. Meg ez nem olyan fbookos eljegyzés hogy csak kirakjuk, tényleg meg volt a módja, lehetett már érezni. Miért kell 100 évig élni valakivel hogy jegyesek legyenek? Miért kell ennyire gonoszul reagálni erre? Mit mondhatnék nekik ? Nagyon csalódott vagyok :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook