Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik a cukorterheléses vizsgálat? fórum

Hogy zajlik a cukorterheléses vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


13. erolin88 (válaszként erre: 11. - Gatitaaa)
2015. ápr. 16. 18:20

Pont ezért csinálják így, nehogy magas cukorra itassák meg a cukros löttyöt és a mérős értéket nem tartják semmire...


Egyszer csinálták nekem így. Első nap levettek csak egy éhgyomri vércukrot és másnap levették az éhgyomri cukrot és inzulint, majd a terhelteket, tehát nem két külön szúrás eredményeit fésülik össze.

12. erolin88 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2015. ápr. 16. 18:16
A Rákos úti SZTK- ban is leveszik a laboros éhgyomri vért és másnap lehet menni a terhelésre.
2015. ápr. 16. 16:34
Az egyetlen ésszerű magyarázat az lenne, hogy ha valami probléma van a cukorral, azt így észreveszik még mielőtt belevágnának a terhelésbe. Állítólag magát a cukorterheléses vizsgálatot azért nem a kis vércukormérővel végzik, mert sokkal pontosabb eredményt ad a labor. Talán ebből az okból kifolyólag csinálnak előtte pár nappal egy éhgyomri vérvételt annak, aki egyébként nem jár ellenőrzésekre (gondolom a kismamáknál azért nincs ilyen, mert őket egyébként is folyamatosan ellenőrzik). Csak így tudom elképzelni.
10. szafaripók (válaszként erre: 5. - Globus)
2015. ápr. 16. 15:53
Az előző terhességemnél nekem se így csinálták. Másik kórház, másik rendszer. Azt mondták, ha gáz van, az úgyis látszik éhgyomri nélkül is...pár nappal előtte lett kész a laborom, abban volt cukor is nézve, csak ezért nem féltem, hogy alapból magas cukorra itatják meg velem azt a löttyöt. Egyébként ragaszkodtam volna egy ujjbegyből nézett értékhez...
9. siss27 (válaszként erre: 6. - F799cac10e)
2015. ápr. 16. 13:18

Ez azért hülyeség,mert a cukorterhelésnél együtt nézik a kettőt.Éhgyomri+terhelt cukor.Leveszik az éhgyomrit és utána megiszod a cukros lötyit és leveszik a terhelt vért.

Milyen eredmény fogsz így vinni a dokinak?Doktor úr,az éhgyomri értékem pl.hétfői,a terhelt értékeim meg napokkal későbbiek?Én még ilyenről nem is hallottam,hogy így csinálják.Nem értettél te valamit félre?Mindig az aznapi normál éhgyomri cukrot terhelik meg.Ezt nem is értem ahogy leírod,hogy ez miként működik.Ha egy héten belül mennél a terhelésre,akkor is csinálnak ujjbegyszúrást előtte,anélkül hozzá se kezdenek,viszont a papíron ez nem fog szerepelni,akkor amikor vizsgálják majd a terheltet,hol lesz az éhgyomrid?

8. f799cac10e (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2015. ápr. 16. 13:00
azt én se de így mondták
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - F799cac10e)
2015. ápr. 16. 12:52

nem értem, miért kell két vizsgálat! EZ így hülyeség.

Hiszen a cukorterhelésnél is először leveszik a vért éhgyomorra, majd megiszod a cukros levet, majd utána 2 órával megint leveszik a vért.


SZóval nem értem, minek előtte is egy vérvétel.


[link]

2015. ápr. 16. 07:43
Köszönöm. Ma megyek a házidokihoz ott is megkérdezem ,tegnap még felhívtam az sztk hogy még is hogy zajlik náluk.Két beutalót kell kérnem egyet égyomorit másikat pedig cukorterhelésre és vinnem kell a glükont. Ha leveszik az éhgyomrit akkor délután vissza kell menni az eredményért és akkor mondják meg mikorra adnak időpontot a cukorterhelésesre 1 héten belülit adnak
5. globus (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2015. ápr. 15. 12:49
Éhgyomri nélkül így semmi értelme. Honnan tudnák, hogy milyen érték változott annyira, amennyi lett végül? Feltételezem, hogy ők is feltételeztek :D normál tartományt kiinduláshoz.
2015. ápr. 15. 12:09
Attól függ hány pontos vércukorterhelés... nekem csináltak már 5pontost is. De szerintem mindenhol kb. ugyan úgy zajlik (csináltak már Szegeden is, Pesten is több helyen nekem). Van ahol engednek beletenni citromlevet, mert úgy ihatóbb. Van ahol kifejezetten nem engedik, mert elméletileg befolyásolhatja az eredményt.
2015. ápr. 15. 11:08
Az Örsöt nem tudom, de nekem legutóbb csak terhelt vért vettek! éhgyomrit nem!!
2015. ápr. 15. 10:50

Én eddig két megyében voltam két helyen és mindenhol máshogyan csinálják, de alapvetően a glükózosat kétféleképpen ismerem:


1. Vesznek éhgyomri vért, megiszod az oldatot, aztán vesznek 1 és 2 óra múlva is.


2. Vesznek éhgyomri vért, megiszod az oldatot és vesznek 2 óra múlva is.


Tehát összesen 2 vagy 3 alkalommal vesznek vért. Állítólag a háromszori jobb.


Hallottam mondjuk tej + zsemle verziót is, ami talán kíméletesebb a gyomorhoz, de tudtommal nem olyan pontos mint a glükózos társa. Én ennyit tudok. :)

2015. ápr. 15. 09:41
Örs vezér téren az sztk-ban hogy működik a cukor terheléses vizsgálat? Aki esetleg volt már ott ha tudja leírhatná, holnap megyek a házidokihoz a beutalót ő írja mert én magánba járok nőgyógyászhoz ezért át kell íratnom és van már glükózom is váltottam már ki a többit nem tudom mi kell még vagy hogy zajlik. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook