Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló tabletták fórum

Szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló tabletták (beszélgetős fórum)


7. 3a5c305959 (válaszként erre: 2. - Loribaba14)
2015. ápr. 15. 19:11
Én is szedtem szoptatas alatt szedhető (progeszteronos) tablettat mivel nem akartam teherbe esni. Nem csökkent tőle a tejem. Nagyon kell figyelni hogy ugyanabban az időpontban kell bevenni minden nap és akkor nem lesz probléma egy nemkívánt terhesseggel.
2015. ápr. 15. 16:55
Hát ettől én is félek, hogy elmegy a tej, de remélem nem fog...
2015. ápr. 15. 10:46

Nekem 5 hónapos a kicsi, és már szinte semmi tej nincs. 2 hónapos koráig volt, hogy csak szopizott, utána már be kellett hozni a képbe a tápszert.

Tény, hogy a gyógyszert a 6 hetes kontrollon írta fel a doki, de nem gondoltam, hogy attól lenne kevesebb a tejem.

Lehet összefüggés végülis, de szerintem nálunk inkább a növekedési ugrás játszott közre.

Ma már naponta max. 2-szer, de leginkább csak egyszer cicizik.


Barátnőm ugyanazt a gyógyszert szedi, mint én (Azália) és ő az 1 éves kislányát még szoptatja. Rengeteg teje van.

Szóval náluk egyáltalán nem befolyásolta.

2015. ápr. 15. 09:39
Nekem azt mondta az orvosom,hogy tapasztalata szerint csökkenti a tejtermelést,így ő nem ajánlja,hogy szoptatás alatt gyógyszert szedjenek a nők.Később több barátnőm is mondta,hogy mikor elkezdték drasztikusan csökkent a tejük.
2015. ápr. 15. 08:25

Konkrétan nem tudom. De azt igen, hogy ezeknél kell más védekezési mód is, ha semmiképpen nem akarsz terhes lenni.

Ilyenkor szoktak a nők váratlanul teherbe esni. Jó, hogy elvileg a szoptatás is véd, meg elvileg a gyógyszer is, de pont azért szoktak ilyenkor meglepetések lenni. Mert a szoptatás alatt felírt készítmények mindig gyengébbek.


Egyébként én élből nem szedek gyógyszert. Egy darabig nem szedhettem betegség miatt, de ma már nagyon örülök, hogy így alakult.. Zongorázni lehet a különbséget anyám hormonokkal terhelt szervezete, és az enyém között.. Pont ezért mesélt nekem az orvosom sokat ezekről, mert mindig különösen nagy téma volt ez nálam, amikor a döntéseket hoztuk..

2015. ápr. 15. 07:50
Én most fogok elkezdeni szedni egy diamilla nevű fogamzásgátlót. Van ezeknek a tabiknak bármilyen hatása a babára? És elég jól véd a teherbe eséstől? Úgy tudom, ezek elég gyengék. Várom a válaszokat és tapasztalatokat! :)
2015. ápr. 15. 07:47
Mi a véleményetek a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló tablettákról? Negatív vélemény is jöhet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook