Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik fogyis bogyó ér valamit? fórum

Melyik fogyis bogyó ér valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. ápr. 18. 19:34

Én is bocsánatot kérek, nagyon figyelmetlen voltam.


Az L-karnitin is zsírégető hírében áll. Nekem is ajánlgatták, ezért néztem nagyon alaposan utána.

A zsírégető hatása nem igazolt, de tény, hogy aki szedi, esetleg fél-egy órával edzés előtt is bevesz még egy adagot, akkor jobban bírja az erős edzést.


Én a szívem kedvéért szedem, ébredéskor egy kapszulát, és hiányzik, ha elfogyott, mert energikusabb vagyok tőle, fittebb a mozgásom.

2015. ápr. 18. 19:00
Elnézést kérek a fórum indítójától mert alaposan eltértünk a témától.
69. marlenka70 (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2015. ápr. 18. 18:59
Jó a videó, köszönöm. Hordok kompressziós harisnyát egyenlőre csak térdig.
2015. ápr. 18. 18:51

Értem! De a tévében láttam, hogy az ilyen ödémát jól lehet kezelni azzal, hogy ügyesen befáslizzák, a bokától a szív irányába haladva. Talán meg tudsz kérdeni egy orvost erről.


Az L-karnitin ilyen kicsi adagolásban hasznos, én is szedem. A háziorvos megörült neki, amikor mondtam.


Nagy nehezen a lassú gépemmel hozom a videót:


[link]

67. marlenka70 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2015. ápr. 18. 18:44

Oké!

Nem a szivemmel van baj, nyirok és limpho ödémás vagyok amit nem lehet gyógyítani (ezt mondták a kórházban)

2015. ápr. 18. 18:25

Köszönöm a gratulációt, tudod, igazából nagyon megijedtem, hogy egyedül marad a fiam.

Mindenképpen muszáj lenne mozognod. A térded is a túlsúly miatt ödémás, a szív nem bírja a plusz terhet. (Nekem is bedagadt sokszor az egész lábfejem estére, a térdemig még nem ért el.)


A dm-ben kapható L-karnitin kapszula olcsón, magnézium is van benne. Egy 60 db-os dobozzal 1100 Ft-ért vehetsz, két hónapig elég. Jól segíti a szív munkáját.


Jó lenne olyan tornákat végezned, hogy a lábad ne lógjon, azaz legalább az ágyon fekve emelgessed a lábad. Ha csak lehet, amikor ülsz, a lábaidat fel kellene pócolni.

Ülve lehet vizes flakonnal súlyzózgatni is. Sokféleképpen lehet ám emelgetni!


Rossz olvasni, hogy ennyire el vagy keseredve, ugyanakkor valahogy feladod mégis. Muszáj tenned a jobb formába kerülésért, a fogyásért!


Mindjárt hozok videót is, ahol széken ülve tornáznak. (Remélem, sikerül.)

65. marlenka70 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2015. ápr. 18. 16:10

Kedves Guruljka! Köszönöm a kedves szavaid, amit az étkezéssel kapcsolatban javasoltál már kipróbáltam, és amíg egészséges voltam tudtam is tartani a súlyom. Most viszont nem igazán segítenek ezek a dolgok. Nekem még ez a lábemelősdi sem működik, mert ödémássak a térdeim is. Gyaloglok minden nap, talán még az elipszis tréner menne de az tönkrement :-((

Garatulálok az eredményes fogyásodhoz!

2015. ápr. 17. 21:40
Otthoni, helyben járós torna nagyon szórakoztató lehet, ha Leslie Sansone valamelyik videóját követed. Megtalálod a "jutúb"-on.
63. Guruljka (válaszként erre: 54. - Marlenka70)
2015. ápr. 17. 21:37

Marlenka, amikor énrajtam volt 26 kiló fölösleg (az 50 kg körüli normál súlyom fele, pluszban), akkor én bizony sétálni is alig bírtam. Nem kilométereket, csak néhány métert bírtam egyszerre megtenni.


De ha ennyit bírsz, akkor pár kis gyakorlatot is tudsz végezni. Én is kitaláltam magamnak, hogy állva, a két karomat könyökben hajlítva magam elé tartom, felváltba emelgetem a térdeimet, és a tenyeremmel az ellenkező lábam térdét megérintem.

Ezt fokozatosan növekvő ismétlésszámmal végeztem. Mint kiderült, a lábak ereire is jó hatással volt.

Állva, a kezemmel támaszkodva egyik lábam hátrafelé emelgettem, majd lábcsere.

Ilyeneket végeztem, de naponta lehetőleg nem csak egyszer.

Egy idő után két kis félliteres ásványvizes flakont vízzel megtöltöttem, azzal súlyzóztam.

Vettem (1500 ft körüli árban) gyógyászati segédeszköz-boltban gumiszalagot, azzal is sokfélét lehet tornázni.

Közben ésszerűen étkeztem, kalóriaszámolással, de ezt a módszert régebbről ismertem már, valahogy magamtól számolgattam még fiatal koromban is egy időszakban.


A lényeg az, hogy csodabogyókkal el lehet a gyomrot telíteni, de ez a koniac liszt is csak üres rost, nem tartalmaz semmiféle tápanyagot.

Ha ilyenekkel próbálod becsapni a szervezeted, és még ha ki is tartasz ideig-óráig, egy idő után olyan hiányállapot keletkezik, ami tarthatatlan lesz.


Mérj le egyszer egy jó konyhamérlegen 50 gramm, azaz 5 deka zsírt. Annyi az a mennyiség, amit zsírból igényel naponta a szervezet. Ennél többet nem kellene enni, se felvágottban, se más ételben. (kb.két evőkanál étolaj, vagy zsírból kis diónyi.)


A zsírcsökkentés mellett ésszerű kenyér helyett inkább rostos zöldségeket és gyümölcsöt enni, rántás és liszt nélkül kell sűríteni az ételeket, húst is lehetőleg soványat enni.

Amire még muszáj költeni, az egy jó összetételű multivitamin, mert sem a termőtalaj, sem a zöldségfajták nem a régiek már, nehéz egy csökkentett étrendben összeszedni a szükséges dolgokat. (Még normál étrend mellett is.)


Lefogytam azt a 26 kilót, rendeződött a vérnyomásom, és a keringési panaszok is nagyrészt eltűntek. Mondhatni egészséges vagyok, pedig az idő velem is telik, már betöltöttem az 57-et.


Ne ess kétségbe, de ne is mérgezd magad ezekkel a különféle pénzkiszedőkkel!

62. 17149b220f (válaszként erre: 61. - Marlenka70)
2015. ápr. 17. 20:42
Eddig csak rosszat hallottam róla :/
2015. ápr. 17. 19:42
Úgy tudom az ördögnyelv kapszulában is konjac liszt van csak többszörös áron.
2015. ápr. 17. 19:37
oké, de talász fórumot is róla itt.
59. 17149b220f (válaszként erre: 58. - Marlenka70)
2015. ápr. 17. 19:20
Majd írd meg milyen légyszives :)
58. marlenka70 (válaszként erre: 57. - 17149b220f)
2015. ápr. 17. 19:02
Még fogalmam sincs, de ha eltelít és nem leszek tőle éhes akkor ki fogom bírni. A turmixot banánnal, kókusszal és valami édesítővel meg tejjel fogom készíteni + a konjac liszt. Ha ihatatlan lehet kapni bioboltban üres kapszulát és beletöltöm a lisztet úgy fogom bevenni. Rengeteget kell rá inni, de még nem próbáltam ki.
57. 17149b220f (válaszként erre: 54. - Marlenka70)
2015. ápr. 16. 20:19
És milyen ize van?
56. 17149b220f (válaszként erre: 55. - Egypt)
2015. ápr. 16. 20:19
Nem próbáltam. Most őszinte leszek, 1 hétig tudtam inni az almaecetet. Vízzel ittam. Mostmár hacsak ránézek az üvegére is rosszul vagyok. Amugy abszolut nem volt étvágyam, egész nap émelyegtem, ugyhogy akár jó is lehetett volna, csak a gyomromnak nem tett jót :/
55. egypt (válaszként erre: 53. - 17149b220f)
2015. ápr. 15. 21:50
Esetleg mézzel keverve? Méz, víz és almaecet?
2015. ápr. 15. 20:21

Részemről az utolsó próbálkozás a konjac liszt, ez 100% növényi eredetű. Remek turmix receptet találtam itt az oldalon, ennek még adok egy esélyt.

Könnyű a sportról meg a mozgásról beszélni, csakhogy én csak gyalogolni tudok azt minden nap meg is teszem néhány kilóméter erejéig.

53. 17149b220f (válaszként erre: 52. - Egypt)
2015. ápr. 15. 19:32
Próbáltam, de tönkretette a gyomrom :(
52. egypt
2015. ápr. 15. 19:06
Eszembe jutott még az almaecet, ez ugye amellett, hogy fogyaszt, még egészséges is.
51. 17149b220f (válaszként erre: 47. - Syria)
2015. ápr. 15. 14:40
Kapkodtam eleget a lábam, meg váltottam életmódot is, de mivel pajzsmirigyes vagyok, nem tudtam fogyni 5 kilónál többet.
50. egypt (válaszként erre: 49. - 3532273647)
2015. ápr. 15. 14:01
Azért olyan hatásuk lehet szerintem, hogy gyorsítják az emésztést vagy csökkentik az étvágyat. Egy kolléganőm sima zöld teától fogyott le, mert nem volt éhes, mikor rendszeresen itta.
2015. ápr. 15. 09:45
Önmagában egyik se,de a tudat,hogy szedsz valamit (ill. fizettél érte)fegyelmezettebbé tesz,jobban oda tudsz figyelni-és ez fogja a sikert meghozni
48. egypt (válaszként erre: 45. - 4975ebdc2f)
2015. ápr. 15. 08:10
Az intenzív gyaloglás tényleg jó, vagy az olyan mozgások, ahol a láb alá van támasztva, pl. elliptic trainer.
47. syria (válaszként erre: 37. - Acimity)
2015. ápr. 15. 07:26
Ez így igaz. Csakhogy a fórumindító nem a lábait, hanem a bogyóit szeretné kapkodni. :)
2015. ápr. 15. 07:23
Sziasztok! Én is kipróbáltam ilyen-olyan fogyós tablettát, kapszulát! Soha, semmit NE! Csak üzlet, annak aki gyártja, lelkiismeret nélküli! Vagy nem hat, vagy hasmenés, az egyéb mérgezésről, ami nem mindig látszik rögtön, arról nem is beszélve. Ha valaki utál mozogni, mint én is, akkor a kevesebb szénhidrát, minimális vacsora, vitaminok! De ez meg inkább az izmokat bontja, mint a hájat....
2015. ápr. 15. 06:39
Amúgy a sportcipőben lehet sétálni is , még 40 felett nagy súlyal is .
44. 4975ebdc2f (válaszként erre: 34. - Marlenka70)
2015. ápr. 15. 06:38
De, miről szólna másról. Hatásos, és eredményes.Kalória számolás mozgás kombó ,4 éve tartom az elért súlyt 45 évesen és egészséges vagyok.SZÁMOMRA A LEGFONTOSABB VOLT, A KILÓKNÁL IS FONTOSABB AZ EGÉSZSÉG!
43. 3d787b167a (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2015. ápr. 15. 05:16
Aha, ez az izomláz az igazi! :D
2015. ápr. 15. 04:50

Az eredeti témához szólva: azt tartom, hogy egyetlen csodaszer létezik, de mivel ingyenes, nem tartják sokra. Pedig használ.

IZOMLÁZ a neve. :D Bárhol beszerezhető!


A bogyókban nem hiszek, valami multivitamint viszont érdemes szedni rendszeresen.


Külföldről beszerzett tablettát végképp nem szednék vagy vennék be.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook