Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt ciszta miatti laparoszkópia fórum

Terhesség alatt ciszta miatti laparoszkópia (beszélgetős fórum)


25. mgagi (válaszként erre: 24. - Primm)
2015. szept. 4. 18:29

Örülök hogy írtál. Akkor eltűnt ez jó hír!

Boldog babavárást!

24. Primm
2015. szept. 2. 14:55
Sziasztok. Bocs, hogy eltűntem, hát nem én vagyok a fórumozók gyöngye :D A helyzet az, hogy menet közben Kiderült, hogy a ciszta nem Nőtt, csak egyik uh-n egy rekeszt mértek nem vették észre hogy két rekeszes...tehát nem Nőtt, csak rosszul lett lemérve. Így félretettűk az aggódást, remélhetőleg a 12. hétre felszívódik címszóval. Nos nem szívódott. Igaz kisebb lett, de jelen volt, így a doki kilátásba helyezte, higy ha a terhesség végéig marad, akkor császár lesz, és eltávolítja. Na itt mondtam, hogy neeem, nem lesz császár, addig szugerálom azt a cisztát még el nem tűnik. És a 18 hetes uh óta senki nem látja :) Úgyhogy, Köszi, jól vagyunk, most 29 hetesen, panaszmentesen. :)
23. mgagi
2015. ápr. 21. 13:35
Szia Primm! Mit mondott az orvos? Van vmi változás?
2015. ápr. 21. 09:25
Mennyi idős terhes vagy most?
21. mgagi (válaszként erre: 20. - Primm)
2015. ápr. 14. 12:46
Ha rá van írva a papírodra hogy veszélyeztetett vagy, szerintem elég csak elmenni a házi orvoshoz és amíg ez az egész tart kiír táppénzre.
20. Primm (válaszként erre: 19. - Mgagi)
2015. ápr. 14. 12:34
Hát ezaz, hogy ezt a doki egy szóval se említette, így most próbálom elérni, hogy akkor mi legyen...
19. mgagi (válaszként erre: 18. - Primm)
2015. ápr. 14. 12:02
Akkor gondolom nem dolgozol már?
18. Primm
2015. ápr. 14. 11:45
Most mondta az egyik ismerősöm (eü dolgozó) hogy azért vagyok veszélyeztetett terhes, mert ez a ciszta a méh hátsó falán van, és emiatt a baba nem tud ott hátul megtapadni ahol kellene. Ezért lenne jó, ha megműtenék, és nem lenne ott. Meg azt is mondta, hogy az egész napos ülés (munkámból adódóan) nagyon nem tesz jót, mert ülés közben a méhszáj felé nyomom a babót, és olyan helyzetben kellene lennem , hogy minnél hátrább segítsem őt, tehát hogy a fenekem magasabban legyen....
17. mgagi (válaszként erre: 16. - Primm)
2015. ápr. 14. 10:56
értem. Marad a kontroll és legközelebb kérdezd meg az orvost hogy mi fog történni ha nem javul a helyzet. Biztos elmondja. Úgy csinálják hogy a babának ne legyen baja. De ennél többet az orvos tud mondani.
16. Primm (válaszként erre: 15. - Mgagi)
2015. ápr. 14. 10:45
Hát én nem fogom tudni elmondani :D Mondta a doki, hogy ő látja, hogy kettő van, és a kisebb a sárgatest ciszta, ami természetes, hogy ott van, és majd felszívódik amikor átveszi a méhlepény a helyét. Viszont ez a nagyobb ez szimplán egy visszamaradt, meg nem repedt tüszőből alakulhatott ki, ami valamelyik hormon miatt növekszik. Az meg nekünk ugye nem jó, mert ha méretnél fogva megcsavarodik, kifakad, az vetélést okozhat.
15. mgagi (válaszként erre: 14. - Primm)
2015. ápr. 14. 10:36
Akkor milyen ciszta?
14. Primm (válaszként erre: 13. - Mgagi)
2015. ápr. 14. 10:34
De ez nem a sárgatestes ciszta! Olyanom is van, és azzal nem is foglalkozik a doki, mert tudja, hogy az minden bizonnyal fel fog szívódni! Egyébként bízom benne, hogy nem lesz semmi gond...
13. mgagi (válaszként erre: 12. - Primm)
2015. ápr. 14. 10:30

Nekem 10 hetesen 10 cm-es volt és a 12. héten már a doki nem látott semmit. Eltűnt mintha ott se lett volna.


Azt írják hogy a 12. hét után a sárgatest visszafejlődik és a méhlepény veszi át a szerepét.

Bízz abban hogy nem kell műteni.

12. Primm (válaszként erre: 11. - Mgagi)
2015. ápr. 14. 10:25
7+5. Nem aggódnék én a műtét miatt, ha nem helyezte volna kilátásba a doki... de igazából szerintem a 8 cm-es ciszta jó nagy, és attól még jobban félek, hogy kifakad és esetleg baja lehet a babának emiatt...
11. mgagi
2015. ápr. 14. 10:22
Hány hetes vagy most?
10. mgagi
2015. ápr. 14. 10:18
Különösebb gondot nem okozott csak fekve kitapintható volt.
9. mgagi (válaszként erre: 8. - Primm)
2015. ápr. 14. 10:18

Szerintem nagyon ritka ha vkit terhesség alatt cisztával kelljen műteni.

Én még képet is kaptam anno mekkora cisztám volt. 6-8-10-12 hetesen voltam uh-on. Jobban mondva 6 hetesen ügyeleten észlelték hogy baba mellett ciszta is van.

8. Primm (válaszként erre: 7. - Mgagi)
2015. ápr. 14. 10:11
Tegnap voltunk uh-n, akkor mondta a doki, hogy szigorúan figyelgetjük, és jövő kedden megint uh. Akkor meglátjuk nőtt-e megint. Rá is írta a papíromra, hogy annak a függvényében főorvosi konzultáció laparoszkópia irányában. Szóban annyit mondott, hogy ha ne adj isten bármi panaszt okozna, akkor mint a villám száguldjunk befelé a kórházba. Csak ettől is tartok, hogy ha megcsavarodik, kifakad, ilyesmi, mit tudnak már akkor bent csinálni? :( Tehát nem lennék én a laparoszkópia ellen, csak szeretném tudni ez mennyire lehet veszélyes a babára, és mennyire megszokott, hogy ilyesmit csinálnak. Sajnos a dokinál nem jutottak eszembe ezek a kérdések...semmi nem jutott hirtelen eszembe... :/
2015. ápr. 14. 10:06
Anno azt mondta az orvosom hogy 16. héten műtenek, ha nem szívódik fel. De szerintem orvosa válogatja és ha mész egy újabb uh-ra beszélj az orvosoddal ha nem történik javulás.
2015. ápr. 14. 10:03
Nekem is volt. 10. héten már 10 centis volt és én is féltem mi lesz ha még nőni fog ,de két hét múlva a 12. heti uh-on a doki már nem látta. Én is féltem hogy műteni kell. De nem kellett. 12. hétig még akár el is tűnhet.
2015. ápr. 14. 09:54
Egyébként olyan jellegű hozzászólásokat várnék elsősorban, akinek volt laparoszkópia várandósság alatt! Ezt a "felszívódik" tanácsot sok helyen olvastam, emiatt nem nyitottam volna egy fórumot.
2015. ápr. 14. 08:42
Kettő van, ahogy írtam is! Az egyik, a 24x23 mm-es sárgatest ciszta, ami miatt nem is aggódik. A másik viszont először 52x48 mm volt, 10 nap múlva viszont már 82x38 mm. És emiatt aggódik. A másikat mondta ő is, hogy azzal nem lesz gond. De ez 10 nap alatt 3 cm-t nőtt, akkor vajon meddig növekedne, még nem okoz gondot?
2015. ápr. 14. 08:39
fel fog szívódni, nekem is felszívódott, sárgatest ciszta, sokszor van ilyen, nem is értem az orvosodat?!?!
2. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Primm)
2015. ápr. 14. 08:36
nekem tojás nagyságú cisztám volt, 12.hétre felszívódott
2015. ápr. 14. 08:35
Sziasztok! A 6. héten voltam először ultrahangon, amikor találtak egy kb 5x5 cm-es cisztát (meg egy kisebbbet is, de mondta a doki, hogy az ilyen sérgatestes ciszta, amiatt nem aggódunk.). 10 nap múlva voltam újra ultrahangon, itt a ciszta már 8x4 cm-es volt, és mondta a doki, hogy még egy hét múlva megnézzük, de szerinte jobb lenne laparoszkópiával kiműteni, mert túl nagy, és gondot is okozhat. Most nem tudom mi miatt aggódjak jobban, hogy magától történik valami a cisztával, ami a babának is gondot okoz, vagy az, hogy terhesség alatt laparoszkópiát csinálnak. Volt már valakinek ilyen? Mennyire veszélyes ez a műtét a magzatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook