Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segíthetnék hogy újra minden a régi legyen? fórum

Hogyan segíthetnék hogy újra minden a régi legyen? (beszélgetős fórum)


6. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - Saya.)
2015. ápr. 13. 22:27

Egyetértek.

És a barátja is jobb, ha nem szól bele.

2015. ápr. 13. 21:05

Ebben nem igazán tudsz segíteni sőt nem is kell.

Mint írták ez a szülők és a gyerek dolga.

Nem bántásból irom de ebből jobb ha kimaradsz...

2015. ápr. 13. 20:34

Nem lesz semmi a régi.

Nem lehet tudni, hogy mitől lett az a srác ilyen, de te nem tudod ezt megoldani. Ezt az elkóborolt fiúnak és a szüleinek kell megoldani.


Annyit tehetsz hogy támogatod érzelmileg a barátodat és kedves vagy a szüleivel.

2015. ápr. 13. 20:26
Sehogy. Ez a felnottek dolga, netalan a hatosagoke.
2. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - Gina992)
2015. ápr. 13. 20:23
Azt hiszem,ezt a problémát a szülőknek kell megoldaniuk!
2015. ápr. 13. 20:17

Ez igazándiból a barátom családjában történik, eddig nem szerettem volna beleszólni, elvégre az ő életük, de a napokban barátom jobban inkább hozzám kezd fordulni és nem szeretnék tétlen lenni.


Szóval a helyzet a következő. Barátom egy teljesen normális ember, rosszat nem is tudok róla mondani. Ellentétben az öccsével. Az egész családi dolog miatta alakult ki. Folyamatosan károsítja magát(főképp drogok), nem jár rendesen iskolába, késő estig a barátaival van, a legtöbbször azt sem mondja meg hogy hova megy, több verekedésben is benne volt amit általában ő kezdett stb. Én annyira nem ismerem őt, ami azt illeti, nem beszéltünk túl sokat, ha pedig mégis akkor minden ok nélkül bunkó módon kezdett beszélni. Közte, barátom és a családjuk között folyamatosan ment/megy a veszekedés éppen ezért barátom nálunk lehet egy ideig (szüleim beleegyeztek).

Szüleik egyébként aranyosak, mindkettőjüknek jó munkája van, szóval nem tudom, mi lehet a kiváltó oka ennek az egésznek.

Plusz folyton barátom volt a rossz, hogy ő inkább elmenekül mintsem szembeszállna a problémával. Mondtam neki, hogy beszéljen a szüleivel, de sajnos ez nem sokat ért.

3 nappal ezelőtt próbált beszélni az öccsével, hogy jó lenne ha befejezné a dolgait, mert az egész család miatta van ki. Erre ő fogta magát és megütötte a barátomat. Azóta bezárkózott a szobájába és senkihez sem szólt. Barátomnak pedig ugye ebből elege lett és ezért jött el tőlük minél távolabb.

Ez pedig tegnap történt. Barátom felhívta a szüleit, hogy megkérdezze mi van velük, ők pedig bocsánatot kértek tőle, amiért őt is belekeverték a veszekedésbe, csak nagyon idegesek voltak. Az öccse viszont még mindig iszonyúan viselkedik.. A szülei mesélték, hogy egyik délután amikor jött haza, hozta az egyik barátját, elmentek valahova, ismét késő estig semmi hír róla, majd éjfél körül hazament, kérdezték tőle, merre volt, erre ő azt válaszolta, hogy semmi közük hozzá. Azóta megint áll a bál.


Egyszerűen nem tudom hogyan segíthetnék neki, hogy végre minden normális legyen. Ezért szeretném a segítségeteket kérni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(Barátom 21, az öccse 17, én pedig 19 vagyok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook