Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapcsolat kontra gyereknevelés fórum

Kapcsolat kontra gyereknevelés (beszélgetős fórum)


1 2
51. 3a5c305959 (válaszként erre: 49. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 15. 19:02
Nekunk a folyoso egyik végén van a nappalink, a másik végén a háló és ha a férjem tv-zik mikor alszom akkor van hogy felteszi a fulhallgatot. Főleg ha focit néz, mert azt hangosan szereti hallgatni. Egy időben a lányunk is a nappaliban aludt, de szólt hogy zavarja a tv, pedig nem hallgattuk hangosan. A férjem meg kifejezetten szeret a tv hangjara elaludni.
50. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 49. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 15. 18:39
Legalabb nem zavarnak senkit!
49. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 47. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 15. 18:09
Nem azt mondom h ordibaljanak mellete de azert az vicc h tv-t fejhallgatón keresztül hallgatnak!
48. lolka (válaszként erre: 47. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 15. 16:47
Lehet a tévét halkan is hallgatni, nem kell bömböltetni. Ha egy gyerek csak síri csöndben tud aludni, egy egyszobás lakásban két felnőttel, akkor soha nem lesz nyugtuk.
47. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 46. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 15. 15:57
Miert kellene a zajhoz hozzaszokni, ha valaki nyugodtan szeretne aludni?
2015. ápr. 15. 14:48

Abszolult igazat adok apukának.Teljesen egyetertek vele!

Még annyi: vicc h tv-t se nezhettek a gyerek mellet ha alszik!Hozzá kell szoknia a zajhoz! Nem porcelanból van!

45. Zamila (válaszként erre: 44. - Ori90)
2015. ápr. 13. 09:52
Akkor biztosan nem.:)Én csak a saját példámat tudom.Mindig nagyon jóban voltunk anyukámmal,és vagyunk is,aztán egy utcába költöztünk,és szép lassan,belefolyt az életünkbe,nem szólt igazából semmibe bele,csak éppen túl sokat jött hozzánk,néha túl rosszkor.Ez egy ideig tolerálható,de egy idő után romboló hatású.
44. Ori90 (válaszként erre: 43. - Zamila)
2015. ápr. 12. 21:10
Azt nem hiszem,mindig nagyon jóban voltunk.
43. Zamila
2015. ápr. 12. 00:06
A szülők mellé építeni házat...no az lesz a következő konfliktusforrás...
42. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. ápr. 10. 19:28
Foglalkozz a gyerekkel sokat, ez az aranyember pedig döntse el, mit, kit akar. :))
2015. ápr. 10. 18:51
Ha egy ilyen kisbaba mellett nem csinalhattok azt, amit szeretnetek, mi lesz 2-3-4 ev mulva, mikor mar lesz egy kis sutnivaloja?
40. anya4005 (válaszként erre: 39. - 3a5c305959)
2015. ápr. 10. 17:03
:-)
39. 3a5c305959 (válaszként erre: 38. - Anya4005)
2015. ápr. 10. 14:36
Jo, akkor nem sajnalom, ha nektek igy jo. :-)
38. anya4005 (válaszként erre: 36. - 3a5c305959)
2015. ápr. 10. 14:01

Jajj,ne sajnáld!!! :-)

Az én párom heti 7 napból hetet dolgozik,sokszor csak enni jön haza,és megy éjszakára is. Ha itthon van,árajánlatokat,terveket,számításokat csinál,van,hogy a gép mellől indúl újra reggel. De! Mindezt azért,hogy nekem ne kelljen dolgoznom.

Nálunk teljesen jól működök anya-apa szerepben,ő pedig az APA,mikor van ránk ideje. Nyilván rossz,hogy keveset van itthon,de cserébe én meg mindig. Ha véletlenűl a páromnak van 2-3 napja,hogy nincs meló,mert várnak,hogy elfogadják az ajánlatukat,akkor viszont ő is élvezi a kerti sütögetést,nyáron pancsolást,vagy car időben a játszóházat (mert akkor még a pihenés is belefér).

Mindegy,hosszú,nem is rólam szól a fórum,csak leirtam.

37. anya4005 (válaszként erre: 33. - Ori90)
2015. ápr. 10. 13:53

Nekünk a nagy már ovis. Mikor a kicsivel kettesben vagyok itthon,van,hogy észre sem veszem! Annyira jól eljátszik egyedül,hogy hihetetlen. Néha,mikor beülök mellé a szőnyegre,még el is küld,de komolyan.

Nem hinném,hogy azért van,mert őt "mindig hanyagoltam",azt hiszem,igyekeztem mindkét gyereknél hasonlóan csinálni a dolgokat.

A nagyom 1 percig nincs meg egyedül. Ha rajzol,ha épít,folyamatos megerősítést igényel,hozza,mutatja,mit alkotott.

Teljesen mésok az igényeik. Épp ezért soha nem olvastam el a gyereknevelésről szóló könyvet,nem hoszem,hogy ráhúzható egy módszer minden gyerekre.

Nálunk gyakorlatilag,míg a két fiú ébren van,mi,szülők egy mondatot alig tudunk váltani. Miután elaludtak,akkor beszélgetünk,akkor tudunk meghitt pillanatokat együtt tölteni (max.éjfélig,utána kezdődik a népvándorlás). Nekünk így alakúlt,de mindkettőnknek megfelel,nem megyünk ellentétes irányba. Viszont nálatok az alap hiányzik: az egyetértés! Ezt muszáj tisztába raknotok,mert amikor már a pici járni is tud,lehetnek nagyobb gondok (banális,de te hagyod,hogy a játszón egyedül felmásszon a csúszdára,a párod meg ott áll mellette,vagy mit tudom én).

Viszont most írod,hogy azért rendszeresen tudtok együtt lenni,elötte azt írtad,hogy még a tv-t is alig tudjátok nézni,mert mindenre ébred a kicsi. Na,én ezért gondoltam,hogy a szex is kevesebb,de akkor bocsi!

36. 3a5c305959 (válaszként erre: 34. - Anya4005)
2015. ápr. 10. 13:53
Sajnalom. En az en ferjembol indultam ki. KEves ideje van, de ha veletlenul hamarabb hazaer es meg nincs sotet akkor siman kiviszi a gyereket a parkba. Neki ez a kikapcsolodas.
35. 3a5c305959 (válaszként erre: 33. - Ori90)
2015. ápr. 10. 13:49
Igen, pont ez a baj nalatok hogy a parod picit regimodu a gyereknevelessel kapcsolatban. A 80as evekben volt divat az hogy hagyjak sirni a gyereket mert abbol tanul. Manapsag mar nagyon sok tanulmany kimutatta hogy a magara hagyott gyerek agyaban olyan stressz hormonok szabadulnak fel amik maradando karosodast okoznak. Egyebkent a legtobb anyanak ez az osztonos, hogy felveszi a siro gyereket. Ezt az osztont elnyomni csak sajat magad "megeroszakolasaval" tudod. Azt nem ertem hogyha van idotok heti 3-4szer szeretkezni akkor hogyhogy ugy erzed hogy a parod nem kap eleg a simogatast meg bujast? Mi pl szoktunk osszebujni meg olelkezni a gyerek elott, de csak "platoi" modon. Ennel tobb nalam nem fer bele ha ebren a gyerek. Sajnalom hogy ezt kell mondjam de elkenyeztetett pasast fogtal ki aki nem tudja feldolgozni hogy kevesebb figyelem jut neki. Amit irsz az nagyon emlekeztet egy masik forumra ahol az anyuka arrol panaszkodik hogy az ujszulott mellett kevesebb figyelem jut az 5 eves kislanyara es emiatt lelkiismeret-furdalasa van.
34. anya4005 (válaszként erre: 31. - 3a5c305959)
2015. ápr. 10. 13:41

A saját páromból kiindúlva,nem általánosítva:

Nem biztos,hogy apuka,mikor hazaesik 2 meló között a parkban szeretne sétálni,vagy a kicsivel kettesben csavizni!

Legalábbis,az én párom,ha haza esik,másra nem vágyik,mint kajára,fürdésre,és egy kis nyugis játékra. Persze,ettől még jön velünk bárhova,ha itthon van,de tudom,őt az nem kapcsolja ki,nem élvezi,de a gyerekek kedvéért csinálja.


Amúgy,ha testileg,lelkileg mindenhogy kimerült lennék,nekem tuti nem a bugyikázás vagy a párom kényeztetése lenne az első,ha ágyat fogtam végre. Úgyhogy az előzőekben magamból indultam ki. Pedig engem már nem kelt sírva egy gyerek sem,hogy cicire tegyem,igaz,olykor nem férek el az agyban...

33. Ori90 (válaszként erre: 32. - 3a5c305959)
2015. ápr. 10. 13:36
Fáradtak és kimerültek vagyunk estére,igen.Ő persze jobban,de ő fizikailag,én meg lelkileg.Ettől még nem tudok olyan hetet mondani,amikor nem lett volna szex..na nem mindig naponta,bár van olyan is..de legalább 2 naponta van.Nem tudom,ennyire mélyen kell-e belemennem.Azért szerintem az nem olyan rossz,és nem olyanok ezek,hogy nesze,csinálj,amit akarsz,hanem akkor ott is vagyunk,csak éppen ez sajnos nem változtat azon,hogy igen,a babától jóformán nem csinálhatunk semmit,ha alszik... :( Ezen szeretnénk változtatni,az építkezés egy lehetőség,de ugye nem azonnali.A nagyobb albérlet szerintem nem jöhet szóba a pénz miatt...Majd ezt megbeszéljük vele,mert őszintén szólva megoldás lehet,csak ugye mit miért.Kell a pénz,mert a kisfiam beteg,és műtétre várunk Pesten.Azt hiszem,megfogadom ezt a szabály-lefektetős tanácsot,ez is jónak tűnik.Megpróbálható és használható.Szerintem intimitás terén nincs köztünk baj.Ő inkább az a bújós-simizős fajta,és ez az,amiből tudom,hogy tényleg kevesebb jut neki.De azt sem szeretném,ha a kisfiam sérülne,és igazából talán az a baj,hogy én egy másik,sokkal közelebbi határt látok,amit,ha átugrok,már nem jó neki.Míg a párom tovább várna a gyerek megvigasztalásával.Valakinek bevált ez a dolog abban,hogy a baba egy idő után úgy jobban elvolt magában a játékaival,míg a szülőknek volt egy kis lopott idejük,anélkül,hogy sérült volna?Ez nekem kicsit afelé húz,mintha a gyerek útban lenne,vagy legyen el egyedül,mintha ott se lenne,csak ha mi akarjuk,és ez távol áll tőlem.Ha alternatívát kéne mondanom,én inkább Vida Ágis vagyok,mint Tracy Hogg-os.Bár tény,hogy a második sokkal nagyobb teret enged a szülőknek,de megéri-e...Ez meg úgyis örök vitatéma a szülők körében is,és az lesz úgyis,ami nekünk beválik.Sokat beszélgettünk erről korábban is,de mikor megjött a baba,én azonnal ebbe az üzemmódba kapcsolatm,azt hiszem,és amit korábban elterveztem a párommal egyetértve,hogy majd erre meg arra szoktatjuk,az egyszerűen nem ment,nem bírtam ki,hogy annyit sírt... : /
32. 3a5c305959 (válaszként erre: 30. - Anya4005)
2015. ápr. 10. 12:36
Azt nem olvastam sehol hogy nincs kedve a parjahoz. Azt olvastam hogy faradt es kimerult. Azert a ketto nem ugyanaz!
31. 3a5c305959 (válaszként erre: 30. - Anya4005)
2015. ápr. 10. 12:35
Szerintem nagyon sok parnak (pl nekunk) nincs ideje egymasra 9-10 ora elott es ettol meg megoldjak a dolgokat. Mi pl sokat beszelgetunk ugy hogy pakoljuk a tiszta ruhakat vagy egyikunk mosogat, a masik meg csinalja a reggeliket es kozben beszelgetunk. De ha egesz nap itthon ulnek es mas dolgom sem lenne csak hogy ellassam a gyereket meg a haztartast akkor ezek a dolgok meg lennenek csinalva mire hazaer. Akkor meg el lehet menni pl a parkba setalni egyutt, vagy epp apuka elviheti egyedul a fiat picit, hogy anyukanak is legyen egy kis ideje kikapcsolodni egyedul. Egyebkent meg ahogy irta a forumindito havonta 1-2szer eljarnak kikapcsolodni a parjaval, ami kb 12szer tobb mint amennyit mi jarunk el a ferjemmel kulon.
30. anya4005 (válaszként erre: 26. - 3a5c305959)
2015. ápr. 10. 12:20

Hát,ha az én páromnak nem lenne kedve hozzám,azt teljesen elismerésmentes életnek nevezném.

A fórumindító írta,hogy 9-10 körül lenne idejük egymásra,de addigra ő is és apuka is teljesen készen vannak testileg,lelkileg,idegileg.

Ergo nyilván sem mentálisan,sem fizikálisan nem közelednek egymás felé,még csak dumálni sincs kedvük.

Az meg,hogy apuka nézetei ellenére neveli a gyereket úgy,ahogy...na,az lehet még egy nagy arconcsapás!

Egy pasinak nem az az elismerés,ha megveregeted a vállát,vagy meleg kaját raksz elé,hanem sokkal inkább az,ha megkérdezed,hogyan telt a napj,és figyelsz is a válaszra,nem mosogatsz közben (pl).

29. Mézes-Krémes (válaszként erre: 25. - Ori90)
2015. ápr. 10. 11:10

És nem lehet, hogy a párodnak a legfőbb baja a kevés szex? Mert nekem most így erőssen úgy tűnik, hogy bőven többet akar.


Esetleg veszekedés helyett leülhetnél vele, és megkérhetnéd, hogy pontosan mondja el, hogy szerinte hogyan lenne jó, ő hogyan lenne boldog pontosan? Ne csak helyzeteket mondjon, hanem vázolja fel teljesen, hogy min változtatna. Ha pedig ez megvan, akkor talán közösen kidolgozhatnátok egy olyan rendszert, amiben jut is, marad is. Az ő elképzeléseinek egy részét el kellene fogadnod, ahogy neki is a te elképzeléseid egy részét, és így alakulna ki egy olyan komprpmisszum, amiben végülis mindenki meghallgatásra talál. :)

28. lolka (válaszként erre: 22. - Ori90)
2015. ápr. 10. 11:09
Ha ilyen keveset van otthon, akkor fogalma sem lehet arról, hogy mivel jár egy ilyen pici gyerek ellátása. Fel kellene világosítanod. :)
27. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - 3a5c305959)
2015. ápr. 10. 11:02
Na igen, így is lehet hozzáállni. Nekem ez a nézőpont jobban tetszik. Talán mert nálunk is így volt és van.:)
26. 3a5c305959 (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2015. ápr. 10. 10:59

Az nekem nem jott le az irasbol hogy zero elismeresert dolgozik az apuka. Epp forditva, az anyuka dolgozik es cserebe annyit kap hogy jol elrontottad. Sajnos vannak olyan pasik akik nem kepesek feldolgozni hogy kikerultek a rivaldafenybol a gyerek szuletese utan es ugy viselkednek mint egy feltekeny idosebb testver, akinek osztoznia kell anyu figyelmen.

Mi is pici lakasban lakunk, a gyerek a nappaliban aludt ahol mi felirattal neztuk a filmeket a ferjemmel estenkent hogy ne kelljen felhangositani. O sem aludta at az ejszakakat 10 honaposan, sot csomoszor felkelt. Akkor szopizott amikor akart. Sot ket evesen is akkor szopizott amikor akart. Ha sirt a gyerek, a ferjem volt az elso aki mondta hogy vegyuk fel. Meg a mai napig ha ejszaka odabujik hozzank nagy ritkan a ferjem masnap orommel meseli hogy hogyan olelte meg ejszaka a kislanyom. Aztan nevetunk rajta hogy mar nem igazan ferunk el harman az agyban. De mar olyan ritkan jon oda a kislanyom hogy meg orulunk is ezeknek az alkalmaknak, mert nemsokara mar ezek sem lesznek.

25. Ori90 (válaszként erre: 23. - Mézes-Krémes)
2015. ápr. 10. 10:57
Igazad van.. :( De sanjos a nagyobb albérlet nem megoldható most,hogy GYED jár csak,ami kevesebb,mint a fizetésem előtte,és semmit sem vállalhatok mellette...Így ez olyan,mint egy csapda...Csak akkor tudnánk lépni ezügyben,ha már dolgozom.Ami még fél-1 év.Annyi idősen már mehet bölcsibe,bár kicsit féltem tőle,de meglépném,ha meg kéne.Még nem tudom beadni...Csak 10 hónapos és anyatejes.
24. Ori90
2015. ápr. 10. 10:55
Igazából úgy van,hogy a babó alszik 1-2:30-ig átlagban,ezt az időt arra fordítjuk,amire akarjuk...aztán alszik 4-5 fele is 3/4 órát,ezt szintén arra fordítjuk,amire akarjuk.Ezen kívül ha elalszik 8-9 körül,utána szintén van időnk.Plusz azért ébren is elvan,csak nem teljesen egyedül,tehát azért beszélgetünk hozzá,játszunk vele,ettől még együtt is vagyunk.Ez kevés idő lenne?
23. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. ápr. 10. 10:55

A gyereknevelés kérdéséhez nem akarok és nem is tudok érdemben szólni, mivel nincsen gyerekem.


Viszont ha a párod már mondta, hogy nem szeretne eltávolodni tőled, akkor sajnos ez már az első figyelmeztető jel arra, hogy a folyamat elkezdődött. Hiszen nem véletlenül szólt... Valahogy tényleg kell egy közös nevező, kell megoldás arra, hogy a párod se érezze magát elhanyagolva. Szerintem teljesen normális, hogy Neked a gyereked az első most, viszont jusson eszedbe az is, hogy hosszú távon a gyerek érdeke is, hogy az apja mellett, kiegyensúlyozott, szeretettel teli környezetben nőhessen fel, és ne egy csonka családban.

Biztos nagyon nehéz, de valahogy kellene kompromisszumot találni, esetleg egy nagyobb alib, stb...

Most oldjátok meg, ameddig nem sérül a kapcsolat véglegesen.

22. Ori90 (válaszként erre: 20. - Lolka)
2015. ápr. 10. 10:52
Azzal azt hiszem,nincs baj. :) Inkább az idő kevés neki,amit egyszerre egyben tudunk együtt tölteni.Ez maximum 1,5 óra.De azért ehhez hozzájön,hogy ő csak kétnaponta van otthon délután,ilyenkor a baba hangulata rányomja a bélyegét a nap további részére.Ha sírós,rosszkedvű,akkor semmi nem foglalja le..ilyenkor sajnos nem tudjuk egyedül hagyni.De van,hogy a kompjában elvan akár fél órát is,meg a játékaival is.Ilyenkor ha nincs dolgunk,egymással foglalkozunk,beszélgetünk stb,ha meg dolog van,akkor muszáj megcsinálni azt. :/ Sajnos a két munkahely között ő csak 1,5 órát van otthon kétnaponta,és ha ezidőben a baba nem alszik,akkor sajnos érezheti,hogy nincs rá időm,mert nem lehet teljesen magára hagyni olyankor...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook