Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mihez tudnám felhasználni? fórum

Mihez tudnám felhasználni? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 8. 08:02

A kalácsokat amit tudtam szétosztottam, a mardékot kalácsokat pedig párom anyukája elvitte, mert

amiket tudtam volna csinálni belőlle, nem igazán szeretem.



Egyébként köszönöm mindenkinek. :)

2015. ápr. 7. 21:22
2015. ápr. 7. 21:20

[link]



de hasonlóan lehet úgy is, hogy csoki helyett nutellával megkened a szeleteket, a többi ugyanez

8. Grafi3 (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2015. ápr. 7. 20:53

bármilyen fajta, kissé száraz kalács (kakaós, fonott stb., de még a szeletelt fehérkenyér is jó)

2 csomag bármilyen pudingpor

1 liter tej

áfonyalekvár (de más pikáns lekvár is finom, ha ízben harmonizál a pudinggal)


Elkészítés:


A kalácsot felszeleteljük. Egy edényt kibélelünk alufóliával, majd a kalácsokat körkörösen belerakjuk. Ha lehet, ne nagyon maradjon hézag a szeletek között. Egy kanál segítségével finoman megkenjük a lekvárral. A pudingot a csomagolásán leírtaknak megfelelően elkészítjük (lehet főzött és lehet hidegen készítendő puding is). Öntünk a kalácsra a kész pudingból (ha főzött, még melegen), majd teszünk rá egy sor kalácsot, amit finoman megkenünk lekvárral. Ezután megint puding jön, majd kalács. Ezt addig ismételjük, míg a hozzávalók elfogynak. A tetejére kalács kerüljön, de ennek azt felét kenjük meg lekvárral, mely a pudingra kerül.

Az edényt letakarjuk, és egy éjszakára a hűtőbe tesszük. Másnap kiborítjuk a formából, és szeletelve kínáljuk. Ha gazdagabban akarjuk adni, aprócska tejszínhab-csókot tehetünk a szeletek tetejére.

2015. ápr. 7. 20:50
álsomlói is lehet akár
2015. ápr. 7. 20:49
bundás kalácsot is lehet sütni belőle
2015. ápr. 7. 20:37

vagy máglyarakás


Nem teszel neki rosszat, ha nem kifliből csinálod, hanem kalácsból...sőőőt.


Vagy Angliában menő:

[link]


De akár popcake is lehet belőle..sütinyalóka. :)

2015. ápr. 7. 20:36

Tényleg! Máglyarakás. :)

nyami

3. bowie (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2015. ápr. 7. 20:35
mákos guba
2015. ápr. 7. 20:32
Csinálj hozzá vanília sodót.
2015. ápr. 7. 20:30

Csomó fonott kalácsot hozott barátnőm, ma du-án mert nem kelt el.

Mit tudnék belőlle csinálni?

Kidobni nem akarom. :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook