Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus vállalkozók fórum

Kozmetikus vállalkozók (beszélgetős fórum)


9. Hmv. (válaszként erre: 8. - Lolka0817)
2015. ápr. 8. 19:06

Sajnos ez volt régen is...én 43 évet húztam le - 2 év tanulóidő + 10 év segéd (alkalmazott) + 31 év vállalkozásban.

Minden információt úgy kellett ellesni, nyitott szemmel-fülekkel járni-kelni. Ha információmorzsát szedtem föl, akkor pedig utánajárni, hogy rám, mint kozmetikus kisiparosra (egyéni vállalkozóra) ez ugyan vonatkozik-e?

Sokat jártam rendezvényekre, kongresszusra, továbbképzésekre - sok mindent onnan tudtam meg.

Soha-sehonnan nem érkezett egy levél, egy értesítés, hogy Te nagyon kedves adófizető, tudsz-e erről és erről?


Azt tudom ajánlani, hogy vedd föl a kapcsolatot több jelenleg is aktívan dolgozó kozmetikussal, akár személyesen, de legalább így virtuálisan. Szerintem mindenki tud mondani egy-két hasznosat és a végén összegzed.


Azt is vedd figyelembe, hogy az is elképzelhető, hogy településenként vannak helyi rendeletek, amikhez igazodni kell - lehet, hogy enyhébb, de az is elképzelhető, hogy szigorúbb, mint más városokban. Ma már nem biztos, hogy az előírások is egységesek.

2015. ápr. 8. 18:07
Ėrdekes,s egyben felháborító. Mikot az antsz-hez bementem s kozoltem mit szeretnek nyitni s mire van szüksegem a vilagon semmit nem mondtak el....s ha kijon s ellenőriz s nincs meg semmi amit egyėbkėnt követelnek jön a bünti s hiába mutogatok h hahó de en megkėrdeztem s lezárták annyival hogy csináld... ėn,mint kezdő honnan a fenėből tudnėk mindent ha nem adnak az embernek egy felvilágositast hogy mindig minden változik,de 2015-ben ez ės ez kell. Szomorú,de ez az ė vėlemėnyem.Minden nap gyomor ideggel fekszem s kelek hogy mėg mi jöhet s mikor kezdhetek el dolgozni...s akkor az online pėnztárgėpről ne is beszėljünk!!!
7. Hmv. (válaszként erre: 6. - 95651ce5fe)
2015. ápr. 7. 21:42
Biztonsági adatlap a tisztítószerekről kell. Minden egyes termékről külön-külön, amit használsz az üzletben.
6. 95651ce5fe (válaszként erre: 5. - Hmv.)
2015. ápr. 7. 21:20

Tényleg a biztonsági adatlapot mintha említették volna.


Nekem nincs veszélyes anyag azért nem tudtam erről.


Sok sikert a vállkozáshoz.


Reméljük az online pénztárgép nem fog kelleni. Mert mondákat már hallotam róla, hogy itt is kóstolgatnak minket.

5. Hmv. (válaszként erre: 3. - Lolka0817)
2015. ápr. 7. 18:58

Még sok-sok minden kell:


pl.

- biztonsági adatlap minden tisztítószerről, fertőtlenítő szerről, amit használsz.

S ezeket be kell jelenteni az illetékes ántsz-nél.


- szerződést kötni a veszélyes anyagok megsemmisítéséről (pl. injekcióstűk, szolicsövek,stb.)


- nekem egy átalakítás után pl. a tervrajz másolatát, műszaki leírást is le kellett adnom szintén az ántsz-nél

(bár ez régen volt)

4. 95651ce5fe (válaszként erre: 3. - Lolka0817)
2015. ápr. 7. 13:16

Nekem nem említettek táblákát bár a helyisgé még felújítás alatt van így csak ha kész lesz akkor derül ki hogy mindennek megfeleltem e és mit kell még utólag pótolni. Ha külön szeretnél egy NÉBIH megfelelőségi nyilatkozatot akkor meg kell őket kérdezni és hogy mennyibe kerül (Illeték mondjuk).


De két hét múlva írok ha esetleg még is kellene.

3. Lolka0817 (válaszként erre: 2. - 95651ce5fe)
2015. ápr. 7. 13:09

Nagyon szėpen köszöm a segítsėged. Remėlem mostmár minden rendben lesz.Mėg annyit szeretnėk,hogy melyek azok a köteleö táblák miknek kint kell lenni,ės hogy meghatározzák e,hogy milyen tisztító szert használhatok?

Szėp napot ės minden jót a vállalkozásodhoz!

2. 95651ce5fe (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2015. ápr. 7. 13:03

Szia


Én szintén most nyitom a szalonom a 11 kerületben.


Mivel nem végzel egészségügyi tevékenységet így külön működési engedély nem szükségeltetik az üzemeltetéshez. Viszont érdemes lesz majd kihívni a NÉBIH (volt ÁNTSZ) embereit. Mert a helységnek lesznek követelényei. Én testkezeléseket csinálok mint PL: Villanófényes szőrtelenítést, alakformálás illetve frissítő masszázst.


A követelmények ezekhez a kezelésekhez a következők voltak.: Hideg/Meleg vizes kézmosó a helyiségben (körbe csempézve). Tisztítható és fertőtleníthető padlóburkolat (a legjobb a járólap de a lamináltat is elfogadják) parketta illetve linóleum nem jó.

És természetesen zárható hulladék tároló.


Zárható öltöző szekrény a vendégnek, és egy zárható a kezelő személynek utcai ruháját tárolja miután felvette a munkaruháját. Egy zárható szekrény a takarító eszközöknek. És egy a takarító és fertőtlenítő vegyszereknek.


A textíliák nak kell szintén egy szekrény ahol a törölközőket tárolod.


A vendég számára öltöző helyiség (le lehet választani egy paravánnal is.).


Egy első segély doboz ha baleset van. (mentős doboz is jó amit a kocsihoz lehet kapni)


Valamint gépeid számára (már ha vannak) akkor magyarnyelvű használati utasítás, és CE adatlap, hogy biztonságos a készüléked.


Illetve a képzetséged kell még igazolnod, hogy mit is csinálsz pontosan.


És persze a háziorvosodtól kell egy munka egészségügyi igazolás hogy dolgozhass. Ha már KFT. ben csinálod akkor az Országos tisztiorvosi alkalmassági kell és le kell velük szerződni.


Egyébként mivel szolgáltatást nyújtasz és ez persze nem egészségügyi, akkor nincs bejelntési kötelezettséged a hivatalos szervek felé. De ha a NÉBIH jön ellenőrizni akkor mindennek meg kell feleni mert akkor jön a BÜNTI.


Remélem segítettem.


Szia

2015. ápr. 7. 12:28

Sziasztok. Kis segítsėget szeretnėk kėrni tőletek!

Már vagy 3hete futkozom a vállalkozásom működėsėhez való papirok után. Egy kis üzlet helyisėget bėrlek,s kiváltottam a válalkozóimat,viszont mikor az ÁNTSZ hez bementem azt mondták h nem kell engedelyt kėrnem s ugyanezt a működėsi engedėlyre...Lėtezik,hogy egyikre sem kell engedėly csak elėg ha van egy vállalkozóid s egy üzlet amit bėrelsz s kėsz? Mėg kezdő vagyok ės ijedten állok a dolog előtt,hogy biztos jól csinálom e... semmit nem mondtak mi a kötelező,milyen tábláknak kell meglenni stb..kėrlek segítsetek ha már vėgig mentetek ezen az úton. Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook