Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Levente születése fórum

Levente születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Levente születése

30. Alma66 (válaszként erre: 10. - Chipmunk1985)
2015. jún. 12. 14:12
Így van! Az én dokim úgy kitisztított, összevarrt h SEMMIT se éreztem, tuti h legközelebb is nála szülök.
2015. ápr. 18. 22:12

Szia! Gratulálok a bébihez:)

Nekem annyi hozzá szólásom lenne, hogy azért a gátmetszés sem az ördögtől való dolog ám feltétlen. Mert néha nem tudni mikor jár vele jobban az ember. Nekem az első szülésemnél vágott a dokim, de akkor még senki nem tudta, hogy 4,5 kg lesz a kisfiam, mert az előző napi UH-n is 1 kg-val kevesebbnek saccolták. Na, én repedtem volna kb. a tarkómtól az államig:D Szóval, ezt senki nem látta előre. Aztán a második gyermekemet már megszülhettem minden beavatkozás nélkül, igaz, ott tudtuk, hogy nem lesz óriás bébi.

28. Blaha Lujza (válaszként erre: 25. - J357)
2015. ápr. 16. 11:27

Ha épp Te lennél az az egy akár a millióból, az Neked attól még 100% arra az egy babára nézve, ezt aláírom.

Számomra mégis hitelesebb egy olyan szakember írása, akinek a statisztikájában a vele szült nők 5%-ának sérül a gátja (1-2000 szülésből), vágnia meg olyan keves nőnél kellett, hogy fejből név szerint tudja azokat az eseteket,

mint egy olyan szakorvosé, aki inkább vág 70-80%-ban, mert számára ez a biztonságosabb. (És muszáj figyelembe vennünk, hogy az anya is akkor lest megfelelően ellátva, ha az orvos/bába biztos a tudásában, legyen az akár medikális, akár holisztikus szemléletű tudás.)


Na de ezen nem veszünk össze, én így gondolom és látom, más meg másképp. Az nagyon fontos, hogy mindenki úgy nézhessen vissza a szülésére, hogy jól élte meg, amik történtek, érte és a babájáért történtek és akkor jó lesz.

Függetlenül a gátmetszés kérdésétől, sajnos rengeteg nő van, aki nem így éli meg sem akkor, sem utólag...

2015. ápr. 16. 10:48

Megkérdezhetem melyik magánklinikán szültél?

Ha gondolod priviben is megírhatod.

Én is magánkórházban szültem pár hete, és nekem is Erika volta a szülésznőm, akit csak az egekig tudok emelni.

2015. ápr. 15. 14:16
Gratulálok a kicsi babócához! Jó egészséget és boldog családi életet nektek! :)
25. j357 (válaszként erre: 24. - Blaha Lujza)
2015. ápr. 14. 17:18

[link]

ez ugyan egy orvos velemenye de ha gatmetszessel a nagyobb serules elkerulheto akkor nem felesleges a dolog.az otthonszulesrol is az a velemenyem hogy lehet 1000bol 1 esetnel van gond de en nem kockaztatnam meg az biztos.

24. Blaha Lujza (válaszként erre: 23. - J357)
2015. ápr. 12. 10:52

Hát itt most az alaptézis az, hogy egy olyan szülésnél, amit nem siettetnek, még ha reped is az anya, sokkal kisebbet, mint az amúgy prvenciós gátmetszés sérülése lenne...

De ettől függetlenül is tud a repedés szépen, sőt, szebben gyógyulni, mint egy egyenes metszés, csak nehezebb varrni. De ez meg nem a repedés "hibája", hanem az orvosoké, akik nem sűrű látnak ilyet és nem is nagyon tudnak vele mit kezdeni.

Ezt az ő szemszögükből még meg is értem vhol, de azért ennek ne a nők 90%-a igya már a levét!

Ha nem félnének repedést varrni (vagy ha megtanítanák őket erre), akkor nem vágnának és kb a szülő nők 10%-ának lenne sérülése, persze ezzel most még talán sokat is mondok.

Meg ami miatt igazából sci-fi, hogy kh-ban nem nagyon tud működni a békénhagyós szülés. Nem azért, mert az orvosok "gonoszak", hanem mert köti őket egy protokoll.

Az ismét más kérdés, hogy azt ki, mikor, mi alapján hozta, írta le (leírta?), szóval a kérdés össuetett és messzire vezet.


Nandunak van egyébként egy jó írása a gátmetszésről, a bal oldali oszlopban az "Ajtóstul az élet kaupján címet viseli. Vmiért nem tudom linkelni pontosan azt, szóval rá kell még kattintani innen:

[link]

23. j357 (válaszként erre: 18. - Blaha Lujza)
2015. ápr. 12. 06:24
Ugy tudom a vagas nemcsak szebb hanem joval konnyebben gyogyul es jobban varrhato.szamit a szike minosege is anyu csaszarsebe nagyon csunya az enyemhez kepest mivel neki 30 evvel korabban vegeztek.
2015. ápr. 10. 17:17
Gratulálok! :)
2015. ápr. 9. 12:23
tudom kedves engribörd:) ezert nem megyek el hozza h raboritsam az asztalt..annyit kapnek erte mint egy rendes emberert:))
2015. ápr. 9. 08:44

Gratulálok a pici babához! Nagyon formás, stramm fiatalúr :)


Jógaoktatóként gondolom, tisztában vagy a karma fogalmával. Csak higgy benne, hogy egyszer utoléri a "kedves" doktor hentest is és nem fogja a végtelenségig csinálni azt amit tesz. Anélkül, hogy bárkinek rosszat kívánnék, egyszer minden szemét ember megkapja a büntetését.


Sok sikert és jó babázást kívánok! :)

2015. ápr. 8. 20:09
koszonom a hozzaszolasokat!azert mentunk magankorhazba mert mindent termeszetesen szerettunk volna.. bekessegben,nyugalonban..az orvosvalasztas nem jott ossze:( pedig nagyon jol tudta h mit akarunk. a penzt odaadta Oli,mert nem akart vele vitaba keveredni mert felo h par pofon elcsattant volna. o sem tudta volna a vegsokig turtoztetni magat..
2015. ápr. 8. 18:48

Gratulálok a babához, az életmódotokhoz és a dúlasághoz is!

Felüdülés volt olvasni, hogy végre vki éli tovább az addigi életét, közben persze vigyáz is magára, bónusz, h a szüléssel kapcsolatosan is tájékozott vagy! Az orvos tapló paraszt volt, ráadásul a leírtak szerint életében nem hallott a kitolás előtti átmeneti szakról, ami nem fájásgyengeség, csak ki kell(ett volna) várni. Egyszerűbb szétoxizni a kismamát, hogy aztán a siettetett szülésben tényleg repedjen vmi.


Ami még mindig jobb, mint a legkisebb vágás, tévhit, h a vágás szebb. E onnan terjedt el, h az orvosnak egyszerűbb azt varrni, mint a repedés egyenetlen sebszéleit, de a természet nem hülye, oka van a repedés egyenetlenségének, legalábbis egy természetes, nem siettett szülésnél. Mert ahol siettetnek, plusz még hanyatt is kell szülni, ott nagyon csúnya sérüléseket lehet szerezni metszés nélkül, aztán lehet mondani, hogy lám-lám nem műkdött a gátvédelem... (Mennyivel kíméletesebb lenne a nőket hagyni, h megtalálják a számukra legkényelmesebb testhelyzetet ...)

Nyilván vannak rendhagyó esetek (32 hétnél fiatalabb baba, faros kisfiú), de a legtöbb nőnél indokolatlanul vágnak.


És amúgy megkapta a pénzét a doki?

2015. ápr. 8. 16:30
való igaz, hogyha baj van akkor kell, de nálam semmi nem volt..
16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Adali)
2015. ápr. 8. 13:59
Néha kell, pl, mert baj van...
15. Adali
2015. ápr. 8. 13:48
Na ilyenkor kene egy nagyot perelni! Ez a magyarorszagi szules mindig kiveri nalam a biztositekot! Minek oxi? Minek vagni? Mier kell siettetni? Aaaaa... Azert gratula
2015. ápr. 8. 13:29

Wow!


Ketteskénél ha jön kereslek!

Sok-sok boldogságot és egészséget nektek!

13. k_nm
2015. ápr. 7. 20:56

Khm...a zsebredolgozo orvosrol csunya velemenyem van, inkabb raulok a szamra


manoval egyetertek, inkabb vagjanak, mint szakadjon, en olyan klinikan szultem, ahol nem vagnak. Nincs gatmetszes, pont. A szakadast nem ereztem, a stoppolast viszont annal inkabb :-(

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - Chipmunk1985)
2015. ápr. 7. 19:26
Hát aki ennyit ad, az meg is érdemli, az tuti.. Azért nem normálisak ezek..
11. Anyagi
2015. ápr. 7. 19:17
Nagggyon édes a kisfiad! :))))))))))
2015. ápr. 7. 17:58
koszonom a hozzaszolasokat:) az orvos sietett a 8as rendelesre..mondta a ferjemnek..de azert 220e-ftert nem hiszem h nem ert volna ra..raadasul a szuleszno es egy masik orvos mondta h nem kellett volna az oxi es h mashogy is lehet varrni..na mindegy
2015. ápr. 7. 17:42

Gratulálok! Jó egészséget és boldogságot kívánok!

Sajnos tényleg előfordul, hogy sietnek az orvosok. Viszont ahogy olvasom, ez most nálatok jól jött. Oké, nagyon rosszul érezheti magát az ember, ha nem állnak hozzá emberségesen. Az én dokim se volt nagyon kedves.

A gátmetszésről annyit, h nekem ugyanaz a doki vezette a szülést mindegyik gyerekemnél és az egyiknél, amelyiknél tényleg kellett, ott vágott. Egyébként jobb ha vágnak, mintha szakad.

2015. ápr. 7. 17:28

Nekem is volt gátmetszésem,méghozzá két fájás közt.Iszonyatosan fájt,de hálát adok a dokinak a tettéért,mert akkor már percek óta be volt szorulva és megmentette az oxigénhiánytól!

Varrás pedig fél órán át tartott,csak úgy,fájdalomcsillapítás vagy érzéstelenítő nélkül.Közben pedig beszélgettünk a babámról,elterelte a figyelmemet az alsó fertájomról.

7. j357
2015. ápr. 7. 17:08
Gratulalok a picihez.De az orvos ellenessegeddel nem ertek egyet nem biztos hogy sietett lehet hogy a te fajdalmadat akarta leroviditeni.egyebkent az elso gyermekem szuletesenel egy egy csaszarellenes dokit fogtam ki es csaszar kellett.vegul 24 ora vajudas utan mutottek ami szerintem a picinek sem volt jo mert o is erezhette hogy termeszetes uton nem szuletik meg.megsem utalom azt a dokit,felulvizsgalaton is nala voltam,de a kovetkezo babat mas dokit kerestunk.
2015. ápr. 7. 15:22

Nekem négy gyerekem van.


Az első háromnál volt gátmetszésem, mert kellett. Én is úgy gondoltam és éreztem is, hogy azokon a pontokon kellett a segítség. AZ egyiknél a szívhang volt már nagyon rossz, meg kellett legyen. A másiknak 12-es fejátmérője volt.. A harmadik meg koraszülött volt, és 72 órája vajudtam.. Bár ő kicsi volt, szinte alig vágtak..


Arról nem beszélve, hogy a három gyerek után még olyan voltam lent, mint egy szűzlány.. No jó, majdnem olyan..:-))


A negyedik gyerek gátvédelemmel született. Nem is repedtem. Állítólag a bőr egy helyen. Tehát a varrást - még ha csak kis bőr is, így se úsztam meg.. Viszont nagyon hiányzik az a kis összehúzás ott lent, én nagyon megbántam, bárcsak varrtak volna negyedszer is...


Engem is mindig mindenütt rendesen elláttak egyébként. Én se gondolom, hogy rosszat akarna bárki is. Inkább félnek, ne legyen baj, nehogy pereljenek..

2015. ápr. 7. 14:45

Nagyon gratulálok Levihez!


A történet nekem újabb visszajelzést adott arra, hogy nem kell mindenképp fogadott orvos mellett szülni...

4. k_nm
2015. ápr. 7. 14:40

Nem ismerlek, es a helyzetet sem ismerem. Orvos sem vagyok, es szulni is csak egyszer szultem. De a a velemenyem, hogy bar az orvos olyan, amilyen, nem feltetlenul rosszat akart neked. Engem is ossze kellett varrni, en sem szolhattam az orvosomhoz addig, amig varrt, mert neki nem epp az volt a fontos, hogy nekem milyen nyomorom van, vagy hogy elmagyarazni mit muvel, mivel neki sokkal fontosabb volt, hogy ne verezzek el ott a szuloagyon (egy 4 evvel ezelotti trombozis miatt az osztalyon a szules elott kezdtek verhigitoval pumpalni, amirol a szuloszoban nem tudtak). Mindenki maskepp eli meg, nekem akkor ugy tunt, az eletemet mentette meg az orvos, mai napig ugy tunik, igaz, akkor azt mondtam, ez a gyerek megvan, es ezzel be is fejeztuk, nem hogy a kozeljovoben, de a budos eletben nem fogok tobb gyereket szulni. Fel ev mulva mar nem igy gondoltam. En ks haragudhatnek, amiert az osztalyon olyanok voltak, amilyenek. Azert is, hogy a szulesem napjan delelott muszakban levo szuleszno egy b...atlan p..na volt es orditott velem, mert keptelen volt a ctgt rendesen feltenni, nekem kellett fognom, es az en pulzusomat merte. De a szuloszoban levo orvost nem hibaztatom. Azert sem, hogy mar reg kiment az erzestelenito hatasa, mikor varrt, es o a nyilt sebet lefujta lidokainsprayvel. Nem volt oszinte a mosolyom, de jot akart. Nem minden orvos eltokelt szandeka, hogy csonkava tevyen egy csaladot, eltegye a betegeit lab alol....

ettol fuggetlenul minden jot kivanok nektek, sok tejet es nyugidt ejszakakat

2015. ápr. 7. 11:44

De jó megint olvasni :) Én csak szülésznővel szültem. Orvos nem volt. Nálunk nem része a protokollnak, ha minden rendben van. Nem értem miért kell gátmetszés...


Az első fájástól - Gréta születéséig 44 óra telt el. A szülésznő mindent megbeszélt, elmagyarázott. 36 óra után mondta, hogy meg kellene repeszteni a burkot, 38 óra után felajánlotta az oxit....


Az orvost tuti szájbarúgtam volna. Annyira mérges leszek, amikor ilyeneket olvasok, hogy az orvos pont leszarja a "beteg" - bár a szülő nő szerintem nem beteg - érdekeit.


Nőjjön nagyra Levi baba!! :)

2015. ápr. 7. 10:30

Gratulálok a picihez.

Nekem volt gátmetszésem. Meg se éreztem. Szükséges rossz.

2015. ápr. 7. 09:17
Egy kis előzmény, Mazsi születése, ahogy én megéltem és ahogy bennem megmaradt, így 5 hét távlatából... A várandósságot és szülést bármikor újra csinálnám. A kemény dió számomra ezek után következett...

Ugrás a teljes írásra: Levente születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook