Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés 10 kg plusszal... fórum

Teherbeesés 10 kg plusszal... (beszélgetős fórum)


1 2
40. katie_rose (válaszként erre: 39. - Sziszi0528)
2015. ápr. 14. 16:33

Megtermekenyules utan atlag 12nap mire annyi hcg-t termel a szerveeted, hogy az 25os teszttel mergeto legyen. Ikrek eseten talan 1 esetleg 2 nappal hamarabb.

De miert kerdezed?:)

Nem az a legegyszerubb, hogy megvarod, hogy kessen eg napot a mensid legalabb?:)

2015. ápr. 14. 13:53

Sziasztok!


Akkor ugye az kizárt, hogy a ciklus 23. napján (28 naposak a ciklusaim) egy késői peteérés miatt esetleg teherbe esnék úgy, hogy a megtermékenyüléstől számítva 9. napon pozitívat tesztelnék 25-ös teszttel, ugye?

38. katie_rose (válaszként erre: 32. - Sziszi0528)
2015. ápr. 11. 16:49

A 25-os teszt leghamarabb altalaban a mensi elott 1-2nappal mutathat pozitivat. Korabban nem jellemzo.


Pentek Eniko kismama tornaja is nagyon jo!:)

37. Shadow Angel (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2015. ápr. 10. 21:59

Igaz nekünk nem tervezett baba, de épp akkor készült el a házunk a városban, mikorra megérkezett. Akkor kötötték be a gázt, mikor hazaengedtek a kórházból. :)


Mi a nagy falusi kertesből jöttünk be. Hiányzik az udvar, de már nem lenne energia a negyed hektár művelésére. :) itt meg csak kis virágoskert van, de elég.


Párom azért ijedezett, mert én a falat is segítettem rakni, stb. Az igazi szívinfarktust akkor kapta, mikor a 8. Hónap végén a nagy létrán ablakot pucoltam. :D


De jól éreztem magam, sose volt kenyerem a tétlenkedés. :)

36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Shadow Angel)
2015. ápr. 10. 21:46

Ja, ilyeneket én is mellé, mert mi 2 héttel a picúr születése előtt költöztünk a kertesbe. Volt sok lépcsőzés dobozokkal:DDD


De sokaknál van, hogy pont olyankor költöznek nagyobb lakásba, házba, mikor épp jön a baba, és a kismamák nem tétlenkednek, mert dolgozik ám a fészekrakó ösztön.


Az is biztos, hogy az edzés segített abban, hogy ne legyen rossz tartásom a cipekedés ellenére, vagy ne legyen hátfájásom, jobb legyen az egyensúlyom, stb. Ezért sem hagytam ki, de a többi terhességnél sem. Eleve nekem része volt mindig az életemnek a sport, szóval másképp nem is lehetett volna.

35. Shadow Angel (válaszként erre: 27. - B00d33e65c)
2015. ápr. 10. 21:21

Bár nem engem kérdeztél, de szerintem ez adottság kérdése is. Van olyan ismerősöm, aki hiába tett meg mindent, szörnyű állapotba kerültek a fogai.

Én csak akkor ittam Ca-t, amikor eszembe jutott, fogorvosnál is talán egyszer voltam terhesség alatt a szokásos éves fogkőleszedésemen, mégsem lett semmi baja a fogamnak.

34. Shadow Angel (válaszként erre: 32. - Sziszi0528)
2015. ápr. 10. 21:16
Én torna gyanánt kapáltam, vakolatok vertem, és az építkezésben vállaltam tevékeny szerepet (párom nem kis rémületére). :)
33. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Sziszi0528)
2015. ápr. 10. 20:56
Én úgy érzem, a sok mozgás, jó kondi, jó kaja, kevés hízás, mind mind hozzájárultak a komplikációmentes, könnyű szülésekhez de ezt nem mindenki támasztja alá, van, aki ezek nélkül is jól meglesz, én ennyire nem mertem a szerencsére bízni;)
2015. ápr. 10. 20:47

Lányok, köszi a válaszokat!!! A Réka kismamatorna sztem is jó, azt tervezem csinálni. Ti tornáztatok valamit terhesség alatt? Gribeldi, könnyebben szültél, mert mozogtál?


Még egy kérdés: a megtermékenyülés utáni 8-9. napon egy 25-ös érzékenységű teszt nem mutat pozitívat, ugye? Nem a beágyazódástól számított 8-9. nap, hanem a fogantatástól...

31. virag32 (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2015. ápr. 9. 09:13
Az első trimeszterben általában rosszul van az ember és inkább van hányingere,mint étvágya. A másodikra stabilizálódik és a har.adik trimeszterben kezdődik a hízási rock and roll,akkor kell durván odafigyelni. (Én a 8. hónapban egyszer két héten át NAPONTA megettem egy hatalmas tábla mogyorós csokit, a reggelim-vacsorám pedig 2-3 karéj vajas-lekváros kenyér volt kakaóval. )Akkor eléggé örültem a génjeimnek meg a jó cukromnak is.:-)))))
2015. ápr. 9. 08:54

Apropó Réka kismamatorna, az a legelsô egy 1 órás dvd, és az elsô trimeszterben ô az egészet ajánlja, a másodiktól csak a második és 3. Blokk, aztán a végén csak az utolsó blokk.


Ha elôtte nem tornáztál, így tennék, de ha amúgy bírod, nem tilos végig az egész 1 órásat heti többször megcsinálni, nincsenek benne hasizomgyakorlatok, teljesen oké végig. Még mindig jobb "elcseszni" ezzel napi 20 perc-1 órát, mint utólag viselni a mozgásszegénység miatti szorulás, hízás, vízvisszatartás miatti puffadást.


Sôt, még így sem 100%, hogy ezeket ki tudod kerülni, hiszen hajlamtól is függ, de már nagyon sokat tettél ellene. Meg jó nagy séták, pl mehetsz gyalog melóba, ha csak pár megálló, ne mindig a kocsit, buszt használd!:)

29. gribedli*** (válaszként erre: 27. - B00d33e65c)
2015. ápr. 9. 08:45

Szerintem ez nemcsak a kákciumtól függ, nekem semmi baja nem lett a fogaimnak de én egyébként is évente 3-4x járok fogkôleszedésre. És ilyen gyakorisággal tényleg nincs is fogkô, hanem csak az íny alatt van, de ezt is le kell szedetni, mert onnan indul ki. A C vitamin is fontos, mert kismamâknál inkább az íny érzékeny és ez a fokozott C-vitamin szükséglet miatt van.


Szerintem a jól felszívódó kálcium a parmezánban, a sötétzöld leveles zöldségekben és az olajos ringli (ajóka, olajos hal)-ban van, mert az olajos halban benne van még a szálka is, ami ehetô, 160mg van egy 80-100grammos kiszerelésben. Az olajos magokban is jó. Ha növényi forrásból jön a kálcium, olyankor mindig valamilyen állati eredetû fehérjeforrással kell kombinálni, pl a spenótra egy kis reszelt parmezán vagy más sajt, az olajos magot joghurtba keverni stb.


Én a fehérítést terhesség alatt nem ajánlom, vagyis gondolom, a doki sem, de a szódabikarbónás (nem házilag, hanem a fogkôleszedés alkalmával) fehérítés az mehet simán. A második terhességem alatt viszont megengedte, hogy az esküvôm elôtt az otthoni szettel fehérítsem, vagyis led nélkül, az a sín, bele a termék, amit ôk adtak. De csak azért mert nem pórózusak a fogaim, szóval alapjáraton ezt sem szokás, csak az enyémek bírták.


Szóval nagyon nem elég csak kálciumot szedni oszt annyi, hanem gyakori kontroll és soronkívüli fogkôleszedés, c-vitamin. Clorhexidines szájvizek is jók, mert lerombolják a kezdôdô fogköveket az íny alatt is, ahova a fogkefe nem ér el, így még könnyebb a fogkôleszedés.

2015. ápr. 9. 08:26
Bocs, a tablet állandóan átjavítja, remélem érthetô volt azért:)
27. b00d33e65c (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2015. ápr. 9. 07:57

És a calciummal hogy álltál?

Én a fogaimat féltettem nagyon,így naponta ittam a calciumot,hogy ne a fogamból vegye ki,de 4 fogamnak így is kapufa lett.Bezzeg a gyereknek betonból lettek a csontjai.

26. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2015. ápr. 9. 07:34

A Réka kismamatornát nyugodtan lenyomhatod az egészet is, nem lesz semmi baj, nyugi! :)


Én a harmadiknál még alakreformoztam is végig. 161 cm vagyok és ehhez 56 kilósan Mentem szülni, terhesség elôtti súlyokat pedig 48 kg volt. És a babák normál súly van voltak mind, szóval én hiszek abban saját tapasztalatom alapján, hogy még 8 kg hízàs is elég még olyankor is, ha elôtte valaki vékony volt, meg úgy alapjáraton maga a sport és a diéta nem árt terhesség alatt. Mindenki a maga szintjének megfelelôen sportolhat. A Réka kismamatornája jó. És az étkezés meg nagyjából olyan legyen, hogy minden étkezésre egyél valami fehérjét, sok zöldség stb.


Én használtam édesítôt is cukor helyett, semmi bajuk nem lesz tôle, nem arról van szó, hogy liternyi édesítô, hanem cukor helyett ide-oda pár csepp.


Ami a hasat illeti, én hordtam haskötôt és ez is segít megelôzni a striákat, lógó bôrt, garantálom.


Most még annyira az elején vagy, hogy a baba borsószem nagyságú, ezért az elsô 3 hónapra nem is érvényes a havi 1kg plusz. A 9 kg úgy oszlik el, hogy az elsô 3-ban ne legyen semmi, a második trimeszterben nô leginkább a baba és így havi 2-2 kg, a magzatvíz miatt, az utolsó 3 hónapban pedig újból csak 1-1 kg havonta. Szóval most, ha nem vagy èhes, normális, hiszen mit táplálnál még rajta? Annyira pici, hogy ehetsz kevesebbet is, neki akkor is jut:)

25. b00d33e65c (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2015. ápr. 9. 06:45

egyet soha ne felejts el!Nem beteg vagy!

Ne emelj nehezet és ne túráztasd túl magad,de bármit csinálhatsz!

A mozgás pedig jó!

Könnyebben szülsz ha mozogsz,mintha végig feküdnél.

2015. ápr. 9. 05:34

Sziasztok!


Köszönöm szépen a sok-sok hozzászólást, hasznosak számomra! Biztató, hogy vannak olyanok is, akiknek a nagyobb súlyfelesleg ellenére is szép maradt a bőrük, remélem én is ilyen alkat vagyok :). Azon én is gondolkoztam, hogy lehet nem kellene magamra kapnom egy tízest, pont azért, amit gribeldi írt, nehogy toxémiás, vagy netalán' cukros legyek... Csak most az a bajom, hogy bár 4 hetes 4 napos vagyok, semmit nem kívánok, olyan érzés, mintha telezabáltam volna magam... Tegnap sóskát csináltam, férjemmel kóstoltattam, mert szó szerint a hányinger kerülgetett :/. De megpróbálok normálisan enni, vitamint szedek.


Még egy kérdés: ugye korai szakaszban vagyok még, nem árt a torna? Én Réka kismamatornájára gondoltam + youtube-on vannak fent tőle pár perces kismamatornák is azokból válogatni, szóval hogy ezzel nem árthatok neki? Korábban is tornáztam (bár mostanában abbahagytam), szóval mindenképpen szeretnék a terhesség alatt mozogni, mert hiszem hogy az jó a picinek is, csak nem vagyok még ahhoz korai stádiumban?

23. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 8. 22:42

Mivel van rajtad felesleg, nem kell, hogy hozzájöjjön a másik 10-es, ami a baba miatt jönne, hiszen te a neki szükségeset tudod fedezni a feleslegedből. Úgy viselkednék a helyedben, hogy tartanék egy fehérjedús és rostokban, folyadékban gazdag étrendet kb. 1500 kcal napi és mellette tornáznék mindennap kismamatornákat. Minden kalória ami pluszban kell a babádnak, a feleslegből megy majd, te garantáld a fehérjét, vitaminokat és vizet!:)


Megelőzhetsz ezzel mást is, pl a toxemia se nagyon vicces és 23-as bmi felett (terhesség alatt mért) már előfordul, 26-os bmi felett pedig még gyakrabban. Szóval semmi bajod nem lesz, ha a terhesség végén ugyanannyi kiló leszel mint most vagy, csak annyit "nyersz" rajta, hogy a szülés után rögtön lemegy 6-7kg. Ezt tudatos odafigyeléssel elérheted.

22. 0f87e9b884 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 8. 19:18
szia! ne felj :) az se torvenyszeru hogy felszedsz en ugyanezekkel az adatokkal 6kg hiztam, pedig hizekony vagyok nagyon.
21. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 7. 14:56

Ez genetika!

59 kg voltam mikor teherbe estem és 83!! kg-val mentem szülni!

4 éves lesz,62 kg vagyok most és a hasam olyan,mintha nem is szültem volna.

2015. ápr. 7. 12:23

Nem biztos, hogy kevesebbet hízik, akin van egy kis plusz. Normál súlyomhoz viszonyítva 11 kg plusz volt rajtam, amikor terhes lettem. Az első 5-6 hónapban max. Havi 1 kg-ot híztam, aztán az utolsó időben szaladtak fel a kilók. Több, mint 20 kiló (ideális súlyomhoz viszonyítva több, mint 30) lett a vége... Pedig mozogtam is, és odafigyeltem mit eszek.

Szülés utáni héten ebből lement 15, a többivel még küzdök.

19. vacsa (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 7. 11:52

Ez nem súlyfüggő, hanem genetika. Van aki kétszer is hízik 25 kilót és meg sem látszik rajta.

Én csak 5 kilót híztam anno, mégis tiszta csík lett a hasam és a bőröm megnyúlt...

Magasság-induló súly kábé mint a tiéd :) Úgyhogy simán megúszhatod 5 kiló hízással. De hogy a bőröd hogy bírja majd...

18. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 7. 11:42
Szerintem ez genetika. En 6 kg plusszal lettem terhes, magamra szedtem olyan 25 kilot (az utolso ket hetben mar nem neztem, szoval lehet tobbet). Aztan a szules utan 2 honappal elkezdtem lazan mozogni, ra 3 honapra meg fogyozni, es mire egy eves lett a lanyom visszafogytam a a terhesseg elotti sulyomra - 6 kg. A borom feszes volt es nem voltak striaim. Probaltam kenegetni body butterrel, de nem mindig jutott eszembe. De szerintem ez genetika hogy ekkora hizas mellett nem lettem csikos mint egy zebra :-)
17. barcabo (válaszként erre: 13. - Virag32)
2015. ápr. 7. 09:34

a dokim szerint 10kg az ideális.és +14kg.ig "elnézik"utána pedig csesztetik a kismamát :D

első terhességem +26kg.-lement.második +14kg.ebből 10kg plusz maradt...ezt cipelem 7 éve.Meg sem mozdul.Egyszer kínkeservesen lement de vissza is mászott.NEhezebb minden plusztól megszabadulni 30 felett.

16. Cippora (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 7. 09:00
Általában ha valakin van súlyfelesleg akkor kevesebbet hízik.Egyébként én 173cm/55 kilósan estem teherbe,és 30 kilót híztam!!!! Persze,nem ez az ideális,de sikerült leadni mindet,ugyanolyan lapos a hasam,nem lóg semmim sem.Szóval igen lehetsz ugyanolyan (vagy még) feszes(ebb).Persze biztos genetika is...
15. beanadt (válaszként erre: 12. - Barcabo)
2015. ápr. 7. 08:49
+5kg az nagyon jó!!! ennek fele a baba, magzatvíz, placenta, plusz gondolom nőtt a melled is.... szo teljesen ideális :)
2015. ápr. 7. 08:47
Én a eddig (22.hét) +3kg tartok. Egyáltalán nem törvényszerű hogy meg kell hízni :) pedig plusz kilókkal indultam Én is. Szerintem jól nézek ki :))))))
13. virag32 (válaszként erre: 12. - Barcabo)
2015. ápr. 7. 08:33

Igen, kilenc hónap alatt fel,kilenc hónap alatt le.

Amúgy azért az elhízást se szabad túlzásba vinni, veszélyes lehet. Meg azért nem mindegy,a terhesség végén mekkora súlyt cipel magán az ember. Plusz 30-35 kg azért kőkemény megterhelés.

12. barcabo (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 7. 08:27

Ilyenkor nem a súlyod miatt kell aggódni,hanem hogy a babab jól legyen!!!!

Én most vagyok 24 hetes kismama és szintén súlytöblettel indultam.5 kilót híztam már,de nem érdekel!A szükséges tápanyagokat,vitaminokat be kell vinni.

Mozogni pedig kell.Persze ha zökkenőmentes a terhesség,és az orvos másképp nem rendeli,séta,torna kifejezetten jót tesz.A bőr lógása és stíra pedig genetika!Vagy hajlamos vagy rá vagy nem.És 9 hónapig hízol,úgy mondják ennyi idő kell a regenerálódáshoz is!

11. katie_rose (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. ápr. 7. 08:03

Nem torvenyszeru, hogy tizen-, huszon- kilokat kell hizni.

Taplalkozz egeszsegesen, jarj kismama tornara, setalj sokat (ha problemamentes a terhesseged) es mindenekelott ne aggodj ezen.

Ha igy teszel, barmennyi is jon fel, hamar lemegy. En elso terhessegem elotti egy evben 16kilot fogytam. Egeszsegesen taplalkoztam, mozogtam. Aztan legnagyobb meglepetesemre 16 kilot hiztam varandosan. Pedig idafigyeltem amire csak lehetett. Picit el is voltam keseredve. Aztan szules utan ket hettel vekonyabb voltam, mint valaha. Szoval ilyen is van.

Most ismet babat varok. Mar hiztam 2-3 kilot. Odafigyelve eszem, tornazok es bizom benne , hogy megint olyan jol sul el, mint elsore :)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook