Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nincs elég tej... fórum

Ha nincs elég tej... (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 7. 10:46
akkor tapszert kell adni a babanak.
2015. ápr. 6. 21:52

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!


A laktoherbet iszom már 3 napja. Az elején nagyon sokat volt a mellemen, de napról napra egyre kevesebbet...nem akarja, mert türelmetlen, hogy nincs benne tej...és én nem akarom a szájába tömni (mondjuk nem is hagyná)


Igyekszm megfogadni, amit írtatok. Megpróbálom kicsit jobban erőltetni a szoptatást és próbálom minél többször testközelben tartani. Nagyon köszönöm mindenkinek!!!!

2015. ápr. 6. 20:29

nekem annak idején a laktoherb tea jött be+fejés+sokat mellre tenni.

egyébként sosem adtam tápot a babának, annak idején azt olvastam, hogy az egyenes út az elapadáshoz, mert a tejtermelést a szoptatás indítja be igazán. Ha nem szoptatsz, nem termelődik.

Persze ez nem ilyen egyszerű, ahogy le van írva, s vannak,akiknek a mirigyállománya kicsi s nem termelődik elég tej, ha fejre állnak sem.

9. pink habroló (válaszként erre: 8. - Pink habroló)
2015. ápr. 6. 20:25
Csak még annyi,hogy 10 grammról sikerül feltornázni napi 300-ra,úgyhogy van remény.
2015. ápr. 6. 20:24

Mindig mellre tenni!

Ha akarja -ha nem:-)Lehetőleg hónalj tartással.Meleg zuhany,vannak tejtermelést serkentő tornák,Kriston féle intimtorna könyvben. Én azt is csinálgattam.

Tejserkentők,amik nekem beváltak anno:

-Urtica urens 5th homeopátiás bogyó

-Naturand fitolac tea

-Lactoherb(de ennél talán jobb a fitolac)

-Karamalz maláta ital a natúr

-sok folyadék

2015. ápr. 6. 19:54
Es nem reménytelen azt hiszem ha el is apad meg jo pár tíz napig visszahozható a dolog ;)
2015. ápr. 6. 19:53
Szerintem is egy Szoptatasi tanácsadó tudna igazán segíteni, de addig is tedd nagyon sokat mellre, valószínű azert utasítja el, mert az cumis üveget "megszokta" onnan konnyen jön a tej es próbáld ki a szaporító fejest, 7-7-5-5-3-3-1-1 percig felváltva a ciciket. nekem bevált a barna sor, alkoholmentes, de a teák is jók, es van akinek a homeos bogyó is jo. Esetleg kérd ki a védőnő segítséget, hátha o is tud segíteni, megmutatni a helyes Szoptatasi technikát.
2015. ápr. 6. 19:45

Van ez a készülék, esetleg meglehetne próbálni. Szoptanít a neve:


[link]

2015. ápr. 6. 19:44
Honnan tudod, hogy csak pár csepp van? Milyen cumisüveget használtok? Szoptatási tanácsadó biztosan tud segíteni.
3. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Gyöngy79)
2015. ápr. 6. 19:30
Probaltal szoptatasi tanacsadotol segitseget kerni? Szerintem sok-sok fejes (10-10 perc mellenkent) es gyakori mellre teves segitene. Kozben meg sok idot toltsetek egyutt, olelgesd, szeretgesd a babad es tartsd a csupasz mellkasodon a meztelenul (vagy egy pelusban)- persze megfelelo homersekletu szobaban. Jo lenne tudni hogy mi tortent a szules kozben/utan ami miatt igy alakult a dolog nalatok. Ezek nelkul az informaciok nelkul nehez tanacsot adni. Mindenkepp beszelj a vedonovel legalabb.
2015. ápr. 6. 19:26
Ilyenkor azt szoktak javasolni, hogy akkor is tegye mellre az anyuka, ha nincs meg a kello mennyisegu tej.
2015. ápr. 6. 19:14

Sziasztok!


Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni. 1 hetes a kisbabánk és jelenleg nagyon kevés (pár csepp) tejem van, úgyhogy tápszerrel tápláljuk. Volt valakinek hasonló? Mit tegyek, hogy több legyen? Egyáltalán van esély rá?

Ja! Az elején nagyon sokat volt a mellemen, de most már egyre kevesebbet, van hogy elutasítja 1 perc után, mert csak cseppek jönnek belőle..:(


Picit el vagyok kenődve:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook