Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 24.hetében pozitív ellenanyag fórum

Terhesség 24.hetében pozitív ellenanyag (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 4. 15:18

Szia :)

Persze,h bízom benne,ezért járok hozzá lassan 20 éve ;)

Csak ennél a terhességnél most mindig találnak valamit,ami miatt aggódnom kell...Meg aztán tudom,hogy nem jó,de olvasgat az ember sokmindenfélét,amivel még jobban idegesíti saját magát.

Azt is tudom,minden eset más és más,mégis ott motoszkál bennem a félelem,az aggódás.Komolyan,a három eddig kihordott terhességnél minden oké volt,most meg szinte félek uh-ra,vérvételre menni...

Szeretném már a kezemben tartani,látni,h minden rendben vele.Pedig amúgy imádom a várandósság minden percét,most mégis sürgetném az időt...

7. Derya (válaszként erre: 6. - CsengiBoti)
2015. ápr. 3. 21:42

szerintem, ha a doki azt mondja, akkor el lehet hivni, ha megbizol a szaktudasaban...

nem? :-)

2015. ápr. 3. 20:46

Igen,ráírták.

Előzőleg is kaptam anti d-t a 19.heti magzatvíz-vétel után,akkor mégsem lett pozitív az ellenanyag a 24 hetes vizsgálatnál...Most ugye a 12.héten kaptam a védőoltást,és a 24.héten lett + az eredmény.

igazából a dokim,a szülésznőm és a véradós hölgy,akivel beszéltem is mind azt mondták,hogy ennek akkor van jelentősége,ha szülés közben vért kell kapnom.Hinni akarok nekik,csak a neten olyan sok rosszat lehet olvasni.Lehet,hogy ezt nem kellene???

5. Derya (válaszként erre: 1. - CsengiBoti)
2015. ápr. 3. 16:23
rairtak a verveteli papirodra, hogy mikor kaptal anti-d-t?
4. kzsu80 (válaszként erre: 1. - CsengiBoti)
2015. ápr. 3. 14:40

Ha kaptál a 12. héten Anti-D-t, az ellenanyag szűrésnél pozitívat fog jelezni. Nekem is így volt az első terhességnél, mert Angliában terhesség alatt beadják az anti-d-t.

Köv terhességeimnél már negatív lett a szűrés eredménye, mert addigra az kiürült, nem az én szervezetem termelte.

2015. ápr. 3. 13:36
Köszi,már el is olvastam :) Nekem nem sikerült rátalálnom...
2015. ápr. 3. 13:20

[link]


hasonló fórum, hátha találsz információt

2015. ápr. 3. 13:13

Sziasztok !


Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Negyedik babámat június közepére várom.Vércsoportom "A Rh -",a férjem "A Rh +".

Szülés,vetélés,magzatvíz vétel után minden esetben kaptam Anti D védőoltást,ennél a terhességnél a 12.héten.

A 24.heti vérvételnél pozitív lett az ellenanyag szűrés eredménye,egy hónap elteltével kontroll vérvételen voltam,itt már a páromtól is vettek vért.Tegnap kaptam meg az ismét pozitív eredményt.Újabb vérvétel emiatt 2 hét múlva lesz,ezért kíváncsi lennék arra,hogy ha valaki volt ugyanígy,hogyan alakult tovább a terhessége?

Milyen tapasztalatai voltak,meg kellett-e esetleg előbb indítani a szülést vagy bármi.Lett-e valami baja a babának,vagy a terhesség során kapott-e valamilyen kezelést?

Beszéltem én az orvosommal,meg is bízom benne,de mégis ott bújkál bennem a kis ördög...Hétfőn már a 30.hetet kezdjük,remélem,minden rendben lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook