Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hónaposnak tényleg illene már átaludnia az éjszakát? fórum

17 hónaposnak tényleg illene már átaludnia az éjszakát? (beszélgetős fórum)


1 2
59. pzuzu
2015. ápr. 14. 09:27
Kislányom 21 hónapos és 6 hetes kora óta végigalussza az éjszakát, este 8-tól reggel 8-ig átlagosan. Eddig kb 20 olyan éjszakánk volt amikor valami oknál fogva felébredt vagy lefekvés után kezdett el "hisztizni", nem tudni miért... hamar sikerült visszaaltatni, a leghosszabb idő 3 óra volt, de azt is végigjátszotta. Abban biztos vagyok, hogy az adottság, a genetika is körrejátszhat, mivel az összes 4 gyerekem ilyen jó alvó volt mindig is. Apukámnak és nekem is nagyon jó az alvókánk :-)
2015. ápr. 14. 09:00
Az én fiam is pont 17 hónapos és ő sem alussza át az éjszakát ő kb 8 fél9 körül alszik el és éjfél után fel ébred és játszik és mindenkinek kiabáll apa anya mama amit csak tud mondani ezt úgy 1 órán keresztül csinálja Úgy hogy sajna nem vagy evvel a problémával egyedül!!!
57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 3. 08:01

Szerintem is ez már elég régen lefutott téma.


Bár manapság megint több helyen előkerült, hogy miért nem 9-kor kezdődik a suli, meg az élet, mert pont az ilyen tipusúak - felnőtt emberek panaszkodtak - egész életükben hátrányban érezték magukat, mert minden a pacsirtákhoz van illesztve, mert "régen úgy illett", akkor csak a korán kelés volt elfogadható. Innen is ered ez a dolog.


Azt viszont senki sem kérdezi meg, hogy a baglyok este még mennyi mindent csinálnak. A férjem is sokszor akkor tud igazán alkotni, amikor már le van nyugodva, nincsenek telefonok. Ez az aspikra igen jellemző dolog, nála is ez az egyik legjellemzőbb jegy. Ilyenkor már ugyanis nem kell a szociális dolgokra figyelni, ami náluk több energiát vesz el, mint másnál.



Az más kérdés, hogy - azt valóban kiemelik a szakemberek - hogy összességében meg kell legyen a szükséges alvásmennyiség.

Bár még ebben is nagyon nem vagyunk egyformák, itt a hoxán is vannak olyanok, akiknek 3-4 óra untig elég éjszaka is, és arról írkáltak, hogy a fennálló időt mivel töltik el... Hát nekem ez nyilván a hihetetlen határát súrolja, de hát miért is ne lehetnének mások mások.


Nyilván lehet sokat szoktatni, meg fontos az esti lenyugvó életritmus - ami a felnőtt élet mellett nem egyszerű.


Pláne örültem most ennek az óraátállításnak, így külön Árpád fiamnál.. Amikor nekikezdtünk az esti rutinnak, rámnézett nagy kék szemeivel, és közölte, hogy de hát anya, még reggel van, nézz ki...


Valahogy nekem nem okozott gondot "egy órval korábban" lefeküdni... ;-))

2015. ápr. 2. 20:24
Eleg koran kiderul, hogy az ember gyermeke bagoly vagy pacsirta tipus.
55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 53. - B00d33e65c)
2015. ápr. 2. 20:00

Pont nem azt írtam, hogy bulizik, hanem azt, hogy fekszik az ágyában, és nem alszik. Velem van, hogy már felébredek egy elalvás után, és neki még nyitva a szeme. És csöndben fekszik. Egyszerűen később alszik el.

Egyébként az apja ilyen tipusú, én meg vagyok a korán fekvő, korán kelő.

A mai napig a férjemmel se vagyunk egyformák. Én este halok meg, ő meg reggel. Pedig amióta rendes családos ember, ő is normál időben megy aludni, mégis...

A gyerekeknél mitől lenne másként?

54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Cippora)
2015. ápr. 2. 19:58

Képzeld, egész nap szakemberek között vagyunk, van egy autistám, egy beszédfogytékosom, meg kettő átlagos gyerekem..


A 8 évesem megy el aludni, és a 4,5 évesem meg nehezebben. Ezen a világon senki nem akadt ki, se szakember, se senki. Folyamatosan követi pszichológus, ovin belül foglalkozik vele - az én kérésemre - heti egyszer.. Ott egyébként nem ő számít "esetnek".


Ezzel gond akkor lenne, ha az életvitelünk miatt nem tudna aludni a gyerek. Este együtt vagyunk, mesét olvasunk, beszélgetünk. A gyereket ellátjuk, betakartjuk, a megfelelő világítást beállítjuk. Ha kell símogatjuk, külön beszélünk vele..


Ennek ellenére ő alszik el legnehezebben. És? A gond azokkal a szülőkkel van, ahol az éjfélkor világtó face, meg a dübörgő zene miatt nem alszanak ott van gond..


Nekem pont azt mondják a szakemberek, hogy fogadjuk el, hogy a gyerekek nem egyformák.

53. b00d33e65c (válaszként erre: 52. - Cippora)
2015. ápr. 2. 15:52

Az én lányom 4 éves.Hétköznap reggel fél 7-kor keltem este 9-kor alszik el,ill déli alvás az oviban,hétvégén 7-kor kel alvás nélkül kibírja a napot és este fél 8-kor már alszik is.

Elképzelni nem tudom,hogy 11-kor még bulizzon...

52. Cippora (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 2. 15:36
Nem tudom hány évesek a gyerekeid,én inkább bölcsis,ovis korú gyerekekre gondoltam.Ebben az életkorban nem normális ha a gyerek 11-ig fent van,ha "nem álmos" (ha felnőtt ember elfárad este 11-re akkor pont egy nagyobb alvás igényű gyerek ne fáradna el?).Ha nekem nem hiszel kérdezz meg egy szakembert!
51. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - Cippora)
2015. ápr. 2. 14:18

Tényleg?


Akkor miért van az, hogy az egyik gyerekem 8-kor szó nélkül lefekszik, a másik meg még hajlamos a 11-kor is bulizásra. Sokszor van, hogy mi már lefekszünk, ő meg még fent van 1 órát. Egy darabig próbál minket pörgetni, de aztán amikor már nagyon nem hajlunk semmire, akkor elbabrálgatja a haját, és elvan. Nem alszik, mert nem tud. Ő olyan.

A másik meg elalszik 8-kor, és regel 6-kor kukorékol. És mindegyik évek óta intézménybe jár, szóval nem az van, hogy nagyon ráérünk, meg megtehetik.

És még a déli alvással sem függ össze, próbáltam már azt is.


Sokat számít a szoktatás is, de az egyéni adottságok is.

2015. ápr. 2. 14:03

Attól függ mit értünk átalvás alatt.

Ha azt hogy este 8-tól reggel 6-ig aludjon egy pisszenés nélkül akkor nem,mert felnőtt ember is felkel,hogy szomjas,vagy pisilni kell vagy rosszat álmodott,esetleg fájdalma van.


De úgy gondolom,hogy olyan szinten már tényleg illene,hogy ha nincsen baja,fájdalma akkor este aludjon,és ne éjjel 11-kor lehessen csak ágyba könyörögni vagy éjszaka ne "bulizzon" hanem aludjon.Ez viszont szoktatás kérdése csupán.

49. erolin88 (válaszként erre: 48. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 2. 13:46
Végül is igen. A védőnő nem is tudja... mert egy idióta és asszem kijárna minden nap tanácsokat osztogatni :/
48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - Erolin88)
2015. ápr. 2. 13:27
A másik meg az, hogy te hol húzod meg a határt. Amíg megy, akarod addig csinálod, utána meg nem. Ebbe viszont tényleg nem kell hagyni beleszólást, sőt, még tudnia se kell arról másnak, hogy te hogyan éjszakázol a gyerekkel..
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - Erolin88)
2015. ápr. 2. 13:26
Nem annyira a te esetedre írtam ezt, inkább csak úgy általában...
46. erolin88 (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2015. ápr. 2. 12:16
XD
2015. ápr. 2. 11:59
444 hónapos vagyok. Ritkán alszom végig az éjszakát ;)
2015. ápr. 2. 11:06
2 éves múlt a lányom mikor átaludta....
43. Vikyci (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2015. ápr. 2. 10:50

"tegnap előtt utoljára február végén 26-án kapott"

ezt írta

42. erolin88 (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 2. 10:46

Jó ez az éjszakai evés.


A gyereknek meg biztos az lenne a jó, ha úgy vezethetné le a feszkót, hogy szétveri a játékait vagy megver engem, de azt nem hagyom azért.


Nem vagyok kötődőfasiszta, igyekszem a gyereket figyelembe venni, hogy mit szeretne... de vannak határok, meg olyan dolgok amiket nem lehet pl. rajzolni lapra lehet, könyvbe nem. Kicsit nehéz vele megértetni... de nem adom fel, könyvet nem firkálunk és pont.

41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Erolin88)
2015. ápr. 2. 10:36

Egyrészről nagyon egyetértek.


Másrészről meg azért nagyon könnyű átesni a már hosszú távon "káros" "kiszolgálásba" is.


Ennek az a nagy nehézsége, hogy ezt látni, tudni nagyo nehéz. Az a nagy csapda, hogy az elhomályosító szerelem-szeretet nagyon hamar megindokolja a lelkünknek azt, hogy "jaj, hát szüksége van rá". Ugyanakkor már inkább nekünk van rá szükségünk..


De ugyanakkor meg van, hogy tényleg van rá szüksége..


Nekem a legnagyobb már 10 éves múlt. Hát, azért látszanak a hibák is. Meg ennek függvényében a kisebbeknél elkövetett hibák, vagy inkább arányeltolódások is.

40. erolin88 (válaszként erre: 38. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 2. 10:32
Ez mennyire igaz. Első gyerekesként én is nagyon bizonytalan voltam, próbáltam így, meg úgy nevelni, mert az egyik azt mondja a másik meg azt... Teljesen kiborultam. Most már igyekszem a gyerekre és magamra/magunkra figyelni. Elfogadni, hogy olyan amilyen. Annyira örültem, hogy leszokott magától az éjszakai evésről nemrég, másfél hete újra eszik... valamiért, csodálatos ez a fogzás, mert mindent rá lehet fogni. Az első napokban szómiszó kiborultam, ma már elfogadom, hogy ez van, valamiért neki most szüksége van az éjszakai hamira, mi meg kiballagunk, megcsináljuk és ő meg örül, aztán alszik...
39. fincsi5 (válaszként erre: 18. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 10:26
Én is remélem, szia.
2015. ápr. 2. 10:25

Szegeny kisgyermek! Nem tudja, neki mit kellene, illene csinalnia, milyen elvarasok lennenek vele szemben.Hamarosan mar erettsegizne illene minimum az Apaczaiban 2-3 felsofoku nyelvizsga utan es a doktorijat kellene mar irnia es felveteliznie minimum az Oxfordra!


Ne panaszkodj a gyermekedre! Sose! Hisz áldásként jött ő az életedre, s bármilyen is, nem vágyik másra, csak szeretetre. Az életét nem ő kérte, te voltál az, aki mindent megtettél érte. Azért, hogy leszülethessen hozzád a földre. Hát itt van. Leszületett. Megérkezett. Veled van. A dolgod csak annyi, hogy vele légy a mindennapjaiban. Mert rád van szüksége és a támogatásodra. Arra, hogy szeresd és fogadd el őt olyannak amilyen. Hisz szeretni jött téged, érted van itt, miattad érkezett, hogy ő általa és vele még jobban megszerethesd az életet.

2015. ápr. 2. 09:37

Az látszik sajnos a mai nagymamákon, hogy mennyire megfeleléskényszer alatt neveltek ők gyereket.

Sok szempontból jobb volt régen, de ez a "központi hülyeség", mai alapján osszák az észt, ettől én is a falra mászok...


Akkor se voltak ám mások a gyerekek, csak az volt a lényeg, hogy MÁS mit hisz, meg mit lát... Iszonyat károkat okozott, és még okoz ma is ez a szemlélet..

36. b00d33e65c (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2015. ápr. 2. 09:37

Az én gyerekem sem alszik,sőt,mint mondtam holdkóros.

Oviban is a nappali alvásnál már nem egyszer hozta rá a frászt az óvónénire,mert dumál és elindul...

De engem nem zavar,hogy nem alszik,gyógyszert meg akkor kap ha beteg.

35. fincsi5 (válaszként erre: 34. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 2. 09:34
Na, nem? :) De a gyerek, az aludjon egész éjszaka, főleg, ha anyuka is azt mondja, meg a szomszédé is alszik.
2015. ápr. 2. 09:30

illik - nem illik... ez nem igy mukodik;

sok felnott is egyszer felebred ejszaka es nem alszik egyhuzamban 6-7-8 orat;

33. fincsi5 (válaszként erre: 12. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 09:25

Ezt az első mondatot, ha megfejteném..


De utána igazad van, a héten még csak 3 éjszaka volt, és 3x kapott.


De én nyitott vagyok megtanulni olvasni.


Anyukád gyerekorvos?

2015. ápr. 2. 08:52

2 éves koráig egyik gyerekem se aludta át stabilan, olyan jóalvósan az éjszakát.


Voltak jobb, meg rosszabb szakaszok, volt, hogy hetekig is aludtak, azután megint nem. Nem annyira a fogzástól, inkább mikor mitől, volt, hogy csak.


Volt, hogy a 6 hetes lányom néha átaludta, úgy keltettük fel 8-kor. Aztán meg megint 3x.


Nekem is 17 hós a legkisebb. Az utóbbi pár napban végigaludta. Most nagyon náthás lett, megint 3x voltunk fent, biztos lesz némi visszaesés.


Az a 2 év, +- 1-2 hónap volt mindegyiknél, amikortól, tényleg mélyen végigaludták az éjszakát, onnantól kezdve arra se ébredtek fel, ha kisebb testvér sírt, vagy a másik beteg volt.


Egy gyerek volt, aki 3 éves koráig felült az éjszaka közepén, ivott egy pohár vizet, visszafeküdt, és aludt tovább. Ez engem azért nem zavart már annyira, mert egyszer amúgy is felébredek én is pisilni.


Igen, közben voltak olyan szakaszok - nekem mindig kelnem kellett reggel, és napközben komolyn teljesíteni egyetemen, munkahelyen, - amikor már majdnem megvertem a gyereket, olyan ideges voltam, vagy éppen majdnem depis, hogy én ezt nem fogom kibírni.. Nem könnyű ez a nemalvós lét. Meg én amúgy se vagyok jó alvó, tehát ha felvernek, van, hogy reggelig nem alszom akkor sem, ha a gyerek visszaaludt.


A gyógyszerek, segédszereket én is próbálgattam, de a 3., 4. gyerekre rájöttem, hogy nem érnek semmit. Nélkülük is ugyanúgy elmúlnak, vagy azokkal se múlnak el a dolgok. A többedik gyerekek csak egyértelmű láznál kaptak már Nurofent. Egyébként nem, mert sajnos tényleg nagyon sok káros anyagot nyomunk beléjük. A Viburkollal is próbálkoztunk régen.. Hát, én nem vettem észre semmi különbséget.


Nem, nincs semmi baj a gyerekeddel, meg a neveléseddel, ne foglalkozz senkivel. Ez sokaknál gond, ne azokból indulj ki, akiknek ez épp nem volt az.

31. Kilimcs (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2015. ápr. 2. 08:50
alszik nappal?? nekem akkor csinaltak ezt ga sok volt a nappali pihi. szoval enhagytam oket danajozni nappal, igy kevesebbet voltak ejjel fennt. ez lett a megoldas. egyszeruen kisebb az alvasigenyuk.
2015. ápr. 2. 08:45

ilyen kerdesekkor mindig az jut eszembe, hogy 38 eves vagyok es meg mindig nem alszom at az ejszakat... sajnaljuk anyukamat egy csendes percig kozosen.


topikindito. nyugi. nem kell!!! egyik gyerek ilyen, masik olyan. ahogy onallosodik egyre konyebb lesz.probald. megfigyelni a ritmusat a kicsinek. nekem pl a fiam ehes volt... szoval ejjel lapatoltam bele masfel evesen a fozeleket :)) meg volt idateve neki innivalo. a lanyom inni kelt csak.neki eleg volt a csepegesmentes pohar. mostmeg mar allt megoldjak ha ejjel kelnek

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook