Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan hőmérőzzek? fórum

Hogyan hőmérőzzek? (beszélgetős fórum)


12. Mylina (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2015. ápr. 2. 06:49
Először is szerezz egy jobb minőségű hőmérőt. Nekem digitális van. Minden reggel (legalább hat óra folyamatos alvás után), ugyanabban az időpontban kell mérni. Jó, ha magad mellé készíted, mert egyből mérni kell, nem jó ha felkelsz előtte. Hónaljban nem mérünk, mert az pontatlan. Hüvely a legjobb, de lehet nyelv alatt is. Legalább három hónap folyamatos mérés kell, hogy általánosítani tudj, de még ez sem "garancia", de viszonyítási alapnak, kiindulópontnak elég.
2015. ápr. 1. 16:14
Ezt az ovu tesztet nem ismerem, de ha írod folyamatosan minden nap a hődet, akkor tudok segíteni, hogy mikor KELL szexuális életet élnetek, hogy sikerüljön a terhesség.
10. zsanci79 (válaszként erre: 8. - 99279bb06f)
2015. ápr. 1. 16:09

sajnos negatív lett ma a teszt, és ez a világos barnás folyás sem arra utalna, hogy terhes vagyok.

Sajnos nagyon rástresszelek, mert eddig kétszer voltam terhes, mindkétszer elsőre, sőt mondhatom nulladikra összejött.

Most meg.... január óta próbálkozunk. Tudom, ez nagyon kevés idő még, de az előzmények tükrében szomorú vagyok :(

Azt is megválaszolhatná valaki, hogy pozitív ovu teszt napján, vagy azt azt követő első nap van ovuláció. Mert erről is mindenki mást mond. Eddig a pozitív napon voltunk együtt, most megpróbálom az azt követő napon. Ezért is kezdek el hőmérőzni, hogy több lábon álljak :)

2015. ápr. 1. 15:57
Mindenesetre mostantól mindig egy helyen mérj, és írd is fel egy táblázatba. Néhány nap múlva már biztosan lehet majd tudni, hogy mi a helyzet: Kell-e tovább méricskélni, vagy nem. :)
8. 99279bb06f (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2015. ápr. 1. 15:56
Igen, ez a 37,1 arra is utalhat. Miért mondod, hogy biztosan meg fog jönni? Ez egyáltalán nem biztos, hisz ez a hő már lehet a kezdődő terhesség hőmérséklete is.
7. zsanci79 (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2015. ápr. 1. 15:53

Igazából ez próbamérés volt :) Lejjebb írtam, hogy még konkrétan nem jött meg, de biztos meg fog.

Egyébként kicsit meg vagyok fázva.

Reggel mértem, fekve, csak a hőmérőért nyúltam.

2015. ápr. 1. 15:51

Nekem ovu teszt szerint is volt peteérésem, nyák is volt, minden.

Tegnap kellett volna megjönnie (26 napra), de hétfő du. óta kis mennyiségű világos barnás rózsaszínes váladékozás van.

Biztosan nem vagyok terhes, hiába durrannak szét a cicijeim és csináltam tegnap, tegnapelőtt két ovu jóstesztet, amin megjelent a csík. Ma reggel egy 20-as teszt viszont negatív lett....

2015. ápr. 1. 15:51

A hüvelyi mérés a legbiztosabb.

Ez nálad 37,1 lett. Erről kérdezek: a reggeli ébredésnél mérted? Mozogtál, tornáztál előtte mikor mérted? Valamilyen betegséged van? Influenzás vagy? Hányadik napon vagy...stb.

4. zsanci79 (válaszként erre: 2. - Biti.15)
2015. ápr. 1. 15:47

Köszi. Higanyost már nem lehet kapni sajnos.

Az a fura, hogy hónaljban volt állandó. És sztem nem mindegy, hogy 36,0 vagy 36,6 a hő. Az már nagyon nagy különbség.

És köszi az oldalt.

3. biti.15 (válaszként erre: 2. - Biti.15)
2015. ápr. 1. 15:46

Egyébként 3 hónapig mértem folyamatosan. Most már csak rámérek, hogy megerősítse, h megvolt a peteérés. (Én más tünetből tudom, ha megvolt) A hőmérő amúgy igazol.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, estefelé leszek megint.

2. biti.15 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2015. ápr. 1. 15:44

Elszállt az első válaszom, de akkor újra összeszedem neked.

- Analóg (ha lehet higanyos) hőmérőt használj, a digitális nem pontos

- Én a nyelv alatt mértem, de mindig egy helyen mérd. Hónaljba nem pontos.

- Megébredés után egyből mérj, ne kelj fel addig az ágyból, ne is ülj fel.

- 1-2 tizedes eltérés normálisnak számít.


Egyébként ajánlom neked a Babát Tervezők Otthona c. oldalt. Ott nagyon sok hasznos infót találsz és rengeteg példagörbét. Remélem segítettem! :)

2015. ápr. 1. 15:32

Bagatelnek tűnik a kérdés, de nem az.

Szeretnék elkezdeni hőmérőzni (is), mivel nem akar összejönni a baba. (Nem gondoltam, hogy én is ide jutok.... :(

Általában mindenhol azt írják, hogy ne hónaljban, hanem nyelv alatt, vagy hüvelyben, vagy végbélben mérjük, mert az a pontos.

Na én kipróbáltam, a következő eredményre jutottam:

Hónalj 36,6; majd nyelv alatt 36,0; majd újra hónalj 36,6; majd újra nyelv alatt, akkor már ott 36,3. Na mondom akkor megpróbálom hüvelyben, ott meg 37,1 lett...!!! Végül újra beraktam hónalj alá, ahol harmadszorra is 36,6 lett.

Ugyanaz a testhelyzet, lázmérő, stb. Hónaljban állandó, máshol pedig mindíg más, és a tetejébe elég nagy a szórás az értékek között.

Ki hol hőmérőzött, és mi van a "nagykönyvben" megírva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook