Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bio -és natúrkometikumok fórum

Bio -és natúrkometikumok (beszélgetős fórum)


1 2
31. Lilibeth (válaszként erre: 15. - Mylina)
2015. ápr. 2. 16:32
A baj csak az, hogy óvodában/iskolában is esznek a gyerekek, sőt legtöbbet ott. Hát, ott biztos nem nézegetik a konyhai dolgozók, hogy bio termékből főznek-e, vagy sem....
30. Zsófi77 (válaszként erre: 29. - Lilibeth)
2015. márc. 31. 19:29
Semmit sem tudsz rólam. Itt nem a falusi életről beszélgetünk, hanem a BIO-ról. Falun nőttem fel. Azért van különbség a falusi termelés és tenyésztés (amit én is helyeslek) és a bio között, de ezt biztos te is tudod, ha bio életet élsz. A BIO-ról kérdezősködtem, mert az azért nem egy az egyben ugyanaz, mint a falusi élettel együttjáró állattenyésztés és növénytermesztés. Képzeld, kapálni és tyúkot kopasztani is tudok. Sőt borsót fosztani is. Minden tiszteletem a falusi embereké. A BIO növénytermesztésről és állattenyésztésről még írhatsz. Köszi!
29. Lilibeth (válaszként erre: 26. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 19:17

A talajt nem lepi el a gaz, mert ekélve, rotálva, kapálva van. Látszik, hogy nem értesz a növénytermesztéshez. Méghogy a kukoricát gyomlálni?

Amúgy igenis még nagyon sokan művelnek kertet, megtermelik a zöldséget, gabonát, gyümölcsfáik vannak, és bokrok (pl. egres, málna stb.)

Mi a bajod velük? Hogy élik azt az életüket, amit láttak a szüleikről, nagyszüleiktől?

Állatokat tartanak, baromfit, sertést stb. Legalább az ő gyermeik is tudják, hogy pl. a tyúknak tolla van, nem pedig fólia bőrítja a bőrét.

Még mindig egészségesebb, mint boltban venni olyan zöldséget (sárgarépa, petrezselyem stb.), ami még földet sem látott, nem véletlen áll el az otthon termesztett zöldségféle a pincében egész télen, a bolti meg max. egy hét, és már rothad.

Egyébként kóstoltad már egy házi csirke/tyúk húsát, pl. pörkölt, vagy rántottcsirke, húsleves házityúkból, vagy bolti csirkéből? Hát van különbség, ég és föld....

28. Zsófi77 (válaszként erre: 27. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 15:17

Ok, így már értem. Köszönöm a korrekt válaszokat! Rendes voltál, hogy mindenre kimerítően válaszoltál. :)

További szép napot! :)

2015. márc. 31. 15:06

Háát,Hortobágyon van a kút az ég áldjon meg!


Meg van határozva,hogy mivel lehet,és mennyit permezni...a vízre nincs annyira külön szabály.


Ja,a napszámosok:)

26. Zsófi77 (válaszként erre: 23. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 15:00

Én tudom, hogy nem a sterilitásról szól a bio életmód, de azért bizonyos dolgokat be kell tartani ahhoz, hogy azt mondhassuk, hogy én most bio életmódot folytatok, bio táplálékot veszek magamhoz. Ha pl. valaki egy tanyán él és nem permetez, ahogy te sem, az még nem biztos, hogy egyenlő a bio-val. Vagy pl. a kútvíz is be lett vizsgáltatva? Nincs benne semmilyen veszélyes, kémiai anyag? Vagy pl. a réthez közel nincs olyan termőföld, amit esetleg permeteznek? Vagy pl. a talaj, ahová a kukoricát ülteted azt nem lepi el a gaz, ha nem permetezed? Vagy egymagad gyomlálod a kukoricádat? Feltételezem, hogy nagy földed van, ha kukoicával eteted az állataidat egész évben.

Mit teszel még a bio életmódért? :)

25. Misaki Itó (válaszként erre: 22. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 14:46

Ja,és hortobágyi állatok,pedig kint vannak a Hortobágyon,és na,mit csinálnak ott?

Elárulom neked:legelnek.

24. Nikk_1982 (válaszként erre: 22. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 14:46
De, mostmar szerintem is kotekszel...
23. Misaki Itó (válaszként erre: 22. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 14:45

Képzeld el,hogy a zöldségeimet sem permetezem,és a csirkék kukoricát is esznek,a szomszédban nincs kert....

Az állatok meg kútból isznak..


A bio lényege nem az, amit az emberek hisznek általában,hogy akkor minden "steril".


Nem mindegy hogy tyúkhúrt,a pálya szélről szeded,vagy 20kilóméterre bent a réten.

2015. márc. 31. 14:40

A hortobágyi négylábúakat mivel etetik?

Te mivel eteted a 2lábú jószágaidat?

A zöldségeidet hogyan neveled? Nem permetezed őket? A szomszédaid is biokertészek? Mert, ha ők permeteznek, akkor a te terméseid sem biok, illetve, ha a kapirgáló tyúkod megeszi a szomszéd permetezett területéről a szél által elfújt magvakat, akkor a tyúkod sem bio.

Milyen vizet adsz a jószágaidnak? Tisztítottat?

Nem kötekszem, csak meg akarom érteni a bio lényegét. :)

Milyen bio kozmetikumokat használsz? Mesélj még ezekről.....

21. Misaki Itó (válaszként erre: 20. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 14:23

Ahhoz képest,hogy nem akarsz kötekedni,szépen bele lendültél.:)

Az olyan kábé,mint a kezdő dumád,nem ítélek el senkit,ahh még szerencse:)


Azt hiszem,én a saját életmódomról nem írtam semmit:)Így nem tudhatod,hogy én,mit és hogy,azt milyen minőségben teszem.


Csak,leírtál egy kalap cart,a semmiről......


De,ha már itt tartunk,igen a négylábúak,akiket elfogyasztok,a Hortobágyról valók,a kétlábúak meg otthonról vannak,akik nem egy bezárt helyiségben,tápon növekedtek.

A zőccsíg úgy szintén.

20. Zsófi77 (válaszként erre: 18. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 14:17

Tudom, hogy a bioéletmód a cukorfogyasztást nem ellenzi, csak gyorsan felhoztam egy példát és pont a nyírfacukor jutott eszembe.


Hidd el, nem akarlak bántani, nem akarok kötekedni, csak elmondom a saját tapasztalataimat és gondolataimat.

Te biztos jól csinálsz mindent és mindennek alaposan utánajársz, ismerős őstermelőtől veszed a termékeket, aki talán még abba is beavat, hogy hogyan és milyen módon kezeli a növényeit és hogyan eteti, gondozza a jószágait. Biztos nagyon sok mindent tudsz a kozmetikai alapanyagokról, összetevőkről, különbséget tudsz tenni első látásra a bio és nem bio cuccok között, képben vagy mindennel, ami a bio élettel kapcsolatos.

Az étteremben is biztos alaposan utána jársz, hogy valóban bio alapanyagokból készítik a menüt és megkérdezed, hogy melyik őstermelőtől vásárolták a húst, zöldséget, gyümölcsöt. Le a kalappal előtted! :) Kívánok továbbra is sok egészséget a bio életmódhoz! :)

19. Zsófi77 (válaszként erre: 15. - Mylina)
2015. márc. 31. 14:00

Teljesen egyetértek veled mindkét témában. :)

Én is kutakodtam és volt idő, amikor eljátszottam a gondolattal, hogy jó lenne mindenből az egészséges. DE valóban minden nagyon drága. Néha én is betévedek egy bioboltba, de kb 3-4 havonta veszek csak valamit, mert csak ennyire futja. De minden hónapban nem tudnék ott vásárolni. Egy normális biosampon 2500Ft-tól kezdődik, egy átlag polgárnak ez nagyon sok.

A gyermekeiddek kapcsolatban megértelek, természetes, hogy a legjobbakat akarod nekik. :) Igazad van.

18. Misaki Itó (válaszként erre: 16. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 13:56

Én azt olvasom most ki ebből a hozzászólásodból,hogy te kevered a szezont a fazonnal,legalább is ami példálózást illeti.


A bioéletmód,nem ellenzi a cukorfogyasztás..pl.


Gondolom akik előtte tanulmányt írtak a nyírfacukor jótékony hatásairól,most biztos nem ők írtak egy újabbat,hogy ez qrva szar..


A piaci húsvásárlásról meg annyit,ott is szemetet árulnak,kivéve az őstermelőtől veszed a húst.


És ismét van egy eltévelyedésed,az éttermekkel kapcsolatban.

17. Zsófi77 (válaszként erre: 12. - Nikk_1982)
2015. márc. 31. 13:52

Köszi, aranyos vagy.:) Privátban megírhatod, hogy honnan szerzed be a cuccokat. Most nem kívánok áttérni a bio életre, de én soha nem mondom, hogy soha, úgyhogy lehet, hogy még egyszer hasznát is fogom venni.:)

Persze, igazad van, ha valaki már csak egy kicsit is tesz az egészségéért az tiszteletet érdemel, én nem is akarok senkit sem megbántani.

16. Zsófi77 (válaszként erre: 11. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 13:43

Azért is vagyok szkeptikus a bioélettel kapcsolatban, mert pl. az egyik évben valamit kikiáltanak egészségesnek (pl. nyírfacukor), na az tuti, hogy a következő évben már nem lesz az. Aki viszont próbált eddig odafigyelni az egészségére ütheti a fejét a falba, hogy átverték. Sok idejét, energiáját, pénzét pazarolta az egészséges/ebb életvitellel járó termékek beszerzésére, aztán hopp, kiderül, hogy semmi sem az, aminek látszik. Sok ilyenre derül fény mostanság. A görcsölés szót azért használom, mert ahhoz, hogy jó termékeket vegyél rengeteg időt kell arra szánni, hogy utánanézz minden termék, kaja összetevőjének. Lehet, hogy rossz szót használtam, bocsi.....most is rohanok.:) Saját tapasztalatom is van. Próbáltam én is egy magyar cég kozmetikai termékeit megvásárolni, mindennek utánaolvastam, csak jókat hallottam róluk. Örültem, hogy na legalább a kozmetikumok kipipálva, ezzel sem mérgezem magam. Itthon átbogarásztam az INCI-t és jött a döbbenet. Televolt mindenféle káros cuccal. Majdnem sírógörcsöt kaptam. Igazából akkor határoztam el hogy nem foglalkozom többet ezzel a témával amikor arról olvastam, hogy már a tampon és intim betét is rákot okoz. Mostanság a saját kezűleg készített, mosható betét dívik. Nekem ez volt a végső löket ahhoz, hogy kihátráljak ebből a kesze-kusza bio/natúr, "vigyázzunkmagunkraazegészségünkre" életből.

Ja, és baromira tudom csodálni azokat, akik nem sokallnak be ettől a rengeteg információ, álinformáció halmaztól és egymásnak ellentmondó, az egyes kozmetikai összetevőkkel kapcsolatos ellentétes hírektől.

Az ismerőseim csak annyira figyelnek oda magukra, mint én. Rendszeres torna, sok gyümölcs, zöldség, napi 2,5 liter víz, lehetőleg 0 gyógyszer, antibiotikum evés, saját kezűleg készített sütemény, főtt étel evés (én pl. soha nem iszom szénsavas lötyiket, bolti édességet, chipset,felvágottat, margarint, sokat járok piacra (mézet, húsokat, zöldséget, gyümölcsöt, házitejet venni) nem eszem étteremben, moziba is becsemészem a vizemet és saját készítésű kekszemet:)). Tehát valamit mégis megpróbálok tenni magamért, az egészségemért, de ennél többre nem vagyok képes.

15. Mylina (válaszként erre: 1. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 10:31

Sokáig nem igazán érdekelt mi az amit megeszünk.

Aztán lett két gyerkőcöm. Nekik nem adnék akármit. Ételnél kifejezetten odafigyelek ezekre a dolgokra.


A valódi Bio termék pedig bárki bármit mond drága. Csak egy példa: a boltokban kapható olcsóbb barnacukor és a valódi barnacukor között ég és föld a különbség. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy 300 Ft-ért 250 gramm tönkölydarát vegyen, a boltokban kapható 150 Ft-os 1000 grammos helyett és még lehetne példálózni sajnos.

14. Nikk_1982 (válaszként erre: 10. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 09:43
Aki csak 50%-ban hasznal/fogyaszt biocuccokat, szerintem maris tobbet tett magaert, mint aki egyaltalan nem teszi.
13. Nikk_1982 (válaszként erre: 8. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 09:40
En tudok olcsobb kategorias termeklelohelyet ha erdekel, de ide nem lehet kiirni. A sokat reklamozott szappanokhoz hasonlot fel-, ketharmad aron is be lehet szerezni
12. Nikk_1982 (válaszként erre: 9. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 09:37

Nem arrol van szo, hogy nem voltak jok, de a marka aminek a termekeit elkezdtem hasznalni, csodakat igert. :-) Na, csoda az nem volt. Nem mult el az ekcemam, a csodaszappan utan ugyanugy kellett kennem magam, stb. Pedig par honapra a mosashoz is organikus szereket hasznaltam csak.

Most tusfurdovel furdok es samponnal mosok hajat. :-) De oblitot pl azota sem hasznalok

11. Misaki Itó (válaszként erre: 10. - Zsófi77)
2015. márc. 31. 07:46

Erre csak annyit tudok írni,hogy rosszul gondoltad.


Az ismerőseid közül,hány ember nem megy vendégségbe a stikkjei miatt?

Van ez irányban bármiféle felmérésed?



"Ezek miatt érzem, hogy az egészséges életmód a görcsről szól."


Állításod szerint,te sokat mozogsz,sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztasz.és mindennap meleg ételt fogyasztasz.És szerinted,te kicsit egészségesebben éled az életet másoknál.


Van akinek ez az egészséges életmód,és van,akinek a paleo az,és van olyan is,akinek a vegán életmód mellett voksolt.

10. Zsófi77 (válaszként erre: 2. - Misaki Itó)
2015. márc. 31. 07:19

Nem tudom, csak úgy gondoltam, ha valaki mindig a kencék és kaják hátoldalának olvasásával kezdi a vásárlást, akkor az már eleve nem olyan spontán. Nekem a bevásárlás amúgy is nyűg, nemhogy még bonyolítsam.

Abból gondoltam, hogy nem élvezi az életet a biomániás, mert ma ez már szinte egy új betegség. Vannak olyan egészségmániás emberek, akik még vendégségbe sem mennek el a stikkjük miatt, mert ki tudja milyen alapanyagokból készítették a kajákat. Orvosok szerint is veszélyesen túlzásba lehet vinni a dolgot. Ebből a szemszögből nézve tehát hiába él valaki egészségesen, ha az élet egyetlen pillanatát sem élvezheti, mert folyamatosan görcsöl. Meg mindig azon agyalni, hogy vajon, amit eszem az tényleg bio? Én ebben sem nagyon hiszek. Attól félek, hogy ez a téma kicsit fel van már manapság fújva, mint évekkel ezelőtt a méregtelenítés/salaktalanítás. Egy ismert toxikológus szerint erre semmi szüksége a szervezetünknek, de ez is egy jó marketingfogás volt és mindenki vette a drága szereket vagy ment salaktalanítani drága pénzért. Ezek miatt érzem, hogy az egészséges életmód a görcsről szól. Mert, ha csinálod a "bioéletet", akkor 100%-osan kell. Olyan nincs, hogy csak 56%-ban vagyok bio. Én egészségesebben élek kicsit az átlagnál, de nem akarok ennél jobban belefolyni a dologba.

9. Zsófi77 (válaszként erre: 5. - Nikk_1982)
2015. márc. 31. 07:06
Pontosan miért nem voltak jók a natúr kencék? És teljesen visszaálltál az úgymond hagyományos termékekre? És ez így jobb? Egyébként nem azt mondom, hogy a natúr világ jobb, vagy rosszabb, csak nekem időm nincs, hogy ebbe belemélyedjek. Mert, ha bio/natúr az összes kencém, akkor a tisztítószereimnek is annak kell lennie. Akkor meg már a kajára is jobban oda kellene figyelnem. Most is megvan a mértékkel evés az odafigyelés, csak nem olyan "organicmánia" módjára. Nekem ennyi fér bele.
8. Zsófi77 (válaszként erre: 3. - SDitti)
2015. márc. 31. 07:00
Az olcsóbb kategóriás termék neve esetleg? :) Teljesen igazad van. A stressz is nagyon ártalmas. Én próbálom kikerülni, de a mai világban nem mindig lehet. A mozgás megvan, mindennap tornázom, nem szeretnék elhízni, ezért én sem eszem meg mindent, amit a boltban árulnak, csak annyira nem mélyedek bele az összetevők boncolgatásába. Lehet, hogy kellene, de nincs időm erre.......
7. Nikk_1982 (válaszként erre: 6. - Remoni)
2015. márc. 30. 16:55
Na akkor ezt megjegyzem. Koszi!
6. Remoni (válaszként erre: 5. - Nikk_1982)
2015. márc. 30. 16:50
Azért ne minden E számos dolgot dobj ki :) A C vitaminnak is van E száma (E300). Nem minden E ártalmas.
5. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Zsófi77)
2015. márc. 30. 16:39
En igyekszem kerulni kajakban az e-szamokat, valasztasnal mindig elonyt elvez amiben kevesebb van vagy nincs. Egy evig hasznaltam naturkozmetikumokat, de nem lett jobb a boromnek az igeretekkel ellentetben, igy visszatertem az illatos tusfurdohoz. Neha kutyulok hazilag kenceket, kiserletezek, de ez csak moka. A fiamra jobban odafigyelek ilyen szempontbol
2015. márc. 30. 16:36

Attól, hogy valaki nem eszik meg akármit, még nem biomániás. Egyébént szerintem igen, elég nagy baj, ha valaki nem foglalkozik azzal, hogy mit tartalmaz, ami megeszik, de ez legyen az ő baja ;)


Jelentem attól, hogy valaki nem eszik meg akármit, még élvezheti az élet minden pillanatát, minden görcs nélkül :)

2015. márc. 30. 16:34

"Ezért én úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom ezzel a témával." :)


Vannak olcsóbb kategóriás biotermékek is.

Nem baj, ha valaki élvezi az életet. (Mondjuk amennyi fölösleges dolgot - adalékokat - megetetnek velünk, az nem jó és alapjában véve stresszes, mozgáshiányos az életünk. Ez utóbbi ellen mindenképpen tenni kellene.)

2015. márc. 30. 16:30
Nem tudom,honnan veszed,hogy egy bijómániás nem élvezi/nem élvezheti az életet?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook