Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Extrémen "zavaró kosz" fórum

Extrémen "zavaró kosz" (beszélgetős fórum)


1 2
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Bugylibicska)
2015. ápr. 7. 09:19

Ettől a sok észtől, amit itt összehordtunk, remélem megokosodtál..

Megtudhattad belőle, hogy vagy ez van, vagy az van, de ez biztos..:-))

2015. ápr. 3. 16:43

Szurikáta,köszönöm!


Tulipán,neked is "köszönöm"...

32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - 8122eadc5b)
2015. ápr. 1. 15:12
Én is ezt gondolom.
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - B00d33e65c)
2015. ápr. 1. 15:11

Az én fiam 3 és fél évesen kezdett beszélni.

Sokan nem beszélnek még ilyen idősen.

És igen, ez sokszor gond már, sokszor pont ezért hiszti a vége, mert már előrébb jár a feje, meg az akarata, mint a szája.


Azt gondolom, nagyon sok gyerek ilyen idősen még semennyire sem alkalmas ilyen elvont gondolkozásra, hogy bármire is menjél egy "beszélgetéssel".


Ez nem azt jelenti, hogy egyébként nem figyelnél maximálisan a gyerek jelzéseire.


A nagylányomnál talán-talán ment volna, de a fiaimnál még néha ma is gond egy ilyen beszélgetés. Nem is beszélve a férjemről.

30. b00d33e65c (válaszként erre: 28. - Bugylibicska)
2015. márc. 31. 18:05

Egyébként ennyi idősen már ovis volt a lányom!

Szerinted hogy beszélgettek vele akár a társai akár az óvónénik?

29. b00d33e65c (válaszként erre: 28. - Bugylibicska)
2015. márc. 31. 17:52

Ha ezt nem tudod,komoly a gond!!

Értelmes attól még,hogy nem olyanak a válaszai!

Leülteted és elmagyarázod neki amit épp el kell!

28. Bugylibicska (válaszként erre: 24. - WTFISCH)
2015. márc. 31. 17:50
hogy beszélgessek el egy 2 és fél évessel??
27. pzm3 (válaszként erre: 26. - 8122eadc5b)
2015. márc. 31. 10:53
Egyet értek!
26. 8122eadc5b (válaszként erre: 25. - 96e4cb8ca7)
2015. márc. 31. 10:29
Úgy legyen! De azért Te is figyelj oda a fejlődésére!
25. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Bugylibicska)
2015. márc. 31. 10:16
Kicsit megnyugodtam, hogy másoknak is van ilyen problémájuk :) Az én kisfiam hasonló korú, ha evés közben maszatos lesz már mondja is hogy "kakass" (kakasmintás a konyharuha amit csak ő használ) és törli meg a száját/kezét. Egyszerre kibont 2 joghurtot / 1 joghurtot és 1 krémtúrót, természetesen mindegyikhez külön kanál kell (plusz a rendes ételhez is még egy) és már adja is az instrukciót, hogy "emoss" (elmos) . Mostanában ragaszkodik hozzá, hogy a használt pelust ő zacskózza be és vigye a kukába, és ha meglát egy üres tejes/üdítős palackot, már tapossa is szét és dobja a szemétbe :) Ja, és olyan nincs, hogy egy szekrényajtó csak úgy nyitva marad :D csukja be mindet! Kis rendszerető babám, bár a férjem sokat "biztat" azzal, hogy majd kinövi.
2015. márc. 31. 09:44
én nem mosnámel rögtön, hanem inkább megkérdezném, mi zavarja a kanálban, és elbeszélgetnék vele róla.
23. pzm3 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 30. 17:32
Hasonló dolgokra gondoltam én is.Másnak az ilyen dolgok nem jelentenek semmit,de én és te tudjuk,hogy az ilyen rigolyás dolgok jelenthetnek mást is.
22. anya4005 (válaszként erre: 21. - Mylina)
2015. márc. 30. 11:41
:-) Igen,a szendvics... A kicsim be szokott épülni az óvodai csoportba,és néha ott is reggelizik,de a kenyeret félbe kell hajtani,hogy megfogja...
21. Mylina (válaszként erre: 1. - Bugylibicska)
2015. márc. 30. 11:38
Nálunk is elég finnyás a két évesem. A szendvicset például látni kellene hogy eszi. Két ujjal fogja a többi eltartva, nehogy vajas, tejfölös, májkrémes vagy bármilyenes legyen a keze. Mondjuk Őt játék közben nem zavarja a homok, a sár, semmi. De itthon nem cseppenhet egy kakaó csepp sem a ruhájára, nem lehet maszatos a szája. Semmiféle "koszt" nem visel el, sem magán, sem a bútorokon, játékokon. Ha véletlenül morzsál, már hozza a porszívót és még napestig sorolhatnám. Ez egy ilyen korszak. :)
20. anya4005 (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2015. márc. 30. 11:36

Szóval: bátran és más ...

Nem tudom,mi van velem!

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Pzm3)
2015. márc. 30. 11:36

Szia!


"Jövök kontrázni te Gázsi.. uccaucca.."


Mert szerintem is..


Igen, meglehet, sőt valószínű, hogy semmi baj nincs. Ha más baj tényleg nincs, és később sem lesz.. Bár ki lát a jövőbe.


De többféle rendellenesség, idegrendszeri probléma is állhat mögötte. Az egyik ilyen a pervazív zavarok és családja, régi jó ismerősünk. A másik meg a kényszeres cselekvések. Sőt, akár a tikkek és családjuk is ide tartozhatnak. (A tikk nem csak az, amikor ráng a szeme valakinek.)


Egy konzultációt, egy egyszeri komolyabb ránézést megérhet a dolog egy szakemberre. Mert ha nincs semmi, akkor nem történ semmi, ha meg mégis lenne, akkor meg nagy dolgokat előzöl meg.

2015. márc. 30. 11:35
*ideig,bocsi
17. anya4005 (válaszként erre: 1. - Bugylibicska)
2015. márc. 30. 11:35

Az én fiaim is ilyenek,szerintem nincs ezzel gond.

A nagy nem hajlandó joghurtot,pudingot enni,mert fél,hogy kajás lesz a szája (4,5 éves),a kicsi meg (3 éves) pánikrohamot kap,ha homokos lesz a keze. Egy idejig én törölgettem neki,mára megtanúlta,hogy szépen összedörgöli a kezét,vagy lesöpri a nadrágot. Persze,ettől még homokozik,de óvatosan (ami nem is olyan nagy baj,így nem dobálja a homokot,de azért már megkóstolta). A nagyom már bátrann homokozik,bár a játszón elsőre közölte,hogy oda be nem megy,mert koszos lesz. De,ha látják,hogy már gyerek is túléli,szerintem idővel lelazulnak! Szóval,majd kinövi,ne aggódj! :-)

2015. márc. 30. 11:06

Csak ugy tennek, hogy elmosom a kanalat...

egyebkent nem engednek az ilyen koveteleseknek.

Ha ez nem tetszik neki, mossa el o.

15. pzm3 (válaszként erre: 1. - Bugylibicska)
2015. márc. 30. 09:17
Szerintem nem reagálod túl.Ez már egy kicsit furcsa.Írta itt már egy hozzászóló,hogy figyeld a gyerkőc viselkedését,és ha látsz még ilyen furcsaságokat,érdemes megnézetni.
14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bugylibicska)
2015. márc. 30. 09:06

Mindhárman gyerekem ilyen, kaja közben amikor kicsik voltak, folyton törölgetni, stb. A legkisebbnél még tart.


A fiam volt a "legrosszabb" ebben, mikor nagyvécéznie kellett, teljesen levetkôzött mielôtt ráült a vécére de pisiléshez is alul mindent levett. Ezt a rituálét so sem értettem, de amúgy kinôtte, kinövik.


Minden gyereket idegesíthet a homok, vagy a ragacs, stb.


Egyébként ezt követte olyan 7-8 éves korában egy kis igénytelenség, amikor mindig szólni kellett, hogy mossa meg a kezét meg minden és utált zuhanyozni, aztán újra visszalendült tisztába, most 12 éves és normális tisztálkodási szokásai vannak. Szerintem ezek ilyen fázisok lehetnek náluk mert mondom, mindháromnál látom, hogy hogy zajlik és kicsit anyát utánozzák, késôbb meg már kialakul, hogy mi a normális. Mi is ugye, amíg picik, sokat figyelünk rájuk, hogy ha koszosak, ne vigyék mindenhova, ezért megtöröljük, megmossuk a kezüket, átöltöztetjük, stb. Ez természetes, hogy rögzül bennük.

2015. márc. 30. 08:56

Biztos tisztasagmanias lesz :)

Inkabb az , mint koszos!

2015. márc. 30. 08:54
Az tény,h szupercuki. Meg szuper-fárasztó,és ezen kívül semmi "gond" vele,de akkor ezt sem gondnak könyvelem el. :)
2015. márc. 30. 08:38

Jajj de aranyos lehet a kis csöpp! :)

Szerintem inkább örülj, hogy ennyire tisztaság-mániás, nem látok ebben semmi rosszat, sőt! Valamennyire biztosan változni fog, de remélhetőleg nem teljesen növi ki. Szerintem inkább ilyen legyen, mint az ellenkezője.

10. b00d33e65c (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2015. márc. 30. 08:34

De ki ám!

Még jó,hogy az én lányom úgymond "normális"! :D

9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - B00d33e65c)
2015. márc. 30. 08:32
rendesen kinőtte.DDD
2015. márc. 30. 08:26
Nagyon köszönöm mindenkinek,akkor figyelem és duplán veszem ezentúl a törlőkendőt :)
2015. márc. 30. 08:26

Az én fiaim is ilyenek.

Nincs semmi gond, ne aggódj.

Csak cseréld türelmesen a ruháját és tisztogasd a kezét :)

Majd kinövi.

6. Bugylibicska (válaszként erre: 5. - B00d33e65c)
2015. márc. 30. 08:25

Na igen, 6 éves a nővére,ő meg sajnos ugyanaz,mint nálatok, tragikus,h mennyire nincs igénye a rendre,tisztaságra.

Ezért is valahol felüdülés,valahol viszont anomália az öccse :)

5. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Bugylibicska)
2015. márc. 30. 08:23

A keresztlányom volt ilyen kb ennyi idősen.

Homokozni vinni kész tragédia volt,mert a szandiból egyfolytában a homokot takaríttatta ki...

Most 10 éves,és kinőtte.Mostmár nem csak a maszat nem zavarja,de úgy konkrétan semmi sem.Ez rosszabb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook