Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én tapasztalatom au-pairként fórum

Az én tapasztalatom au-pairként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én tapasztalatom au-pairként

2015. ápr. 16. 10:27

Magyaroknál voltam 2003ig

HAVI 250 e.ért

3 emelet

2 gyerek

1 iroda

ha szoltam kevés a pénz VÁLASZ ERRE -------- csak tudnád milyen sok pénz ez otthon

miközben ezt mind meg sporolhatod hisz nincs rezsid!!!!!

A.P.

28. M0ncsa (válaszként erre: 26. - Klari9206)
2015. ápr. 16. 08:19

Na latod.

En a helyedben megprobalnam meg egyszer, svajci csaladnal. Mindenkit ernek attrocitasok, a rossz dolgok azert tortennek, hogy tanuljunk beloluk, nem azert, hogy visszarettentsenek.


Ugyhogy szerintem tedd felre a serelmeidet, mert a sebnyalogatas meg senkit nem vitt elore, es kalandra fel!


Sok sikert!

27. klari9206 (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2015. ápr. 15. 16:46
Ezt én is megkaptam a kedves nagymamától... ha nem tetszik a helyzet menjek haza a nyomorba, tudja ő, hogy milyen nálunk a helyzet itthon!
2015. ápr. 15. 16:32
Sziasztok! Most végig olvastam a hozzászólásaitokat, nem tudok mindenre reagálni, de megpróbálok! Tudtam és tudok is németül, azt nem mondom, hogy mindent megértek, de a lényeget igen. Azt amikor a szerb apa ócsárolt engem, megértettem! És igazatok van, megismertem pár echte svájci családot, ők teljesen mások. Nyugodtak, és nagyon barátságosak voltak velem. Az anya pedig ha meghallotta a környezetünkben, hogy más magyarul beszél, egyből németre váltott. Mintha szégyellte volna honnan jött... És azért nem jöttem el hamarabb, mert nem akartam feladni! Amikor kimentem, úgy terveztem, hogy kint is maradok, az anyuka eleinte úgy látszott, hogy támogatna is ebben, de hát mért tette volna, mikor talált magának egy bejárónőt.
2015. ápr. 2. 10:43
sziasztok. szeretném első körben megvédeni a svájciakat. igaz, nem egy túl befogadó nép, de ha már benne vagy a "körben" akkor nagyon meg tudnak becsülni. persze vannak kivételek, de hát azok hol nincsenek. sajnálom az írót, hogy pont svájcban történt ez vele, ahol az én tapasztalatom szerint ez egyáltalán nem jellemző. az ismeretségi körömben minden gyermekre vigyázó személyt nagyon megbecsülnek, nem tudok róla, hogy kihasználnák. az alapvető baj az volt, hogy nem itteni családhoz mentél. most mindenki megvethet, de a szerbekkel itt állandó a probléma. (bocsi, elfelejtettem írni, hogy svájcban élek) ha van egy kis merszed, akkor próbáld meg újra, ne aggódj amiatt, hogy te magyar vagy... de kivételesen svájci családnál. ha pedig egy támasz kell ahová baj esetén menekülhetsz, hát nagyon szívesen felajánlom magunkat. :) üdv.
24. Zarahell (válaszként erre: 21. - 96e4cb8ca7)
2015. ápr. 1. 00:33

Itt alapvetően úgy vettem észre, szívesen alkalmaznak magyarokat, mert szó nélkül túlóráznak, terhelhetők, és nem mernek nyafogni sem túlóra pénzért.


Amúgy igazatok van, nem kellene általánosítanom nekem sem, és nyilván én is magyar vagyok, tehát ezzel magamat is minősítem, és akkor inkább úgy fogalmazok, hogy egy olyan rétegből van itt sok ember (általánosítás nélkül, tehát nem mind, hanem sok), akik buták, és mellette tele vannak önbizalommal.

23. zsuzsi135 (válaszként erre: 19. - Éva1951)
2015. márc. 31. 19:11

ez A miért nem

hagytad ott azonnal.....

Figyelj saját börömröl beszélek..

Elöször is baromira örültem hogy elfogadnak nyelvtudás nélkül

Meg akartam"szolgálni"a bizalmukat dolgoztam mit öt öszvér

ha valami nem Volt jo magamban kerestem a hibát

egészen addig amig a fönökasszonyom SZOLGALELKÜNEK nevezet társaságban.

na nállam ott szakadt el a hur

anyád P..... szolgalelkü.

22. savanya14 (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2015. márc. 31. 18:00
Osztom a véleményed. :-)
21. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2015. márc. 31. 10:25
Van ismerősöm Írországban (nem au pair-ként) és folyton panaszkodik mennyire utálják a magyarokat odakinn. Talán mert egyesek rá is szolgálnak...
2015. márc. 31. 10:22
Szerencsétlen kisgyerekek, sajnálom, hogy ilyen szüleik vannak.
2015. márc. 31. 05:48
Csak azt nem értem miért nem hagytad ott őket azonnal!
2015. márc. 30. 08:37
Klari9206! Nagyon tipikus, hogy minél lelkesebb vagy és elvégzel olyan munkát is ami nem a feladatod annál többet kívánnak.A sok tanulság mellett, azért az apa szerepe elég szánalmas, hogy a saját gyerekével semmit se törődjön! Egy lelketlen szemét alak csoda, hogy nem menekültél el előbb! Fel a fejjel felejtsd el az egészet, tapasztalatnak jó volt, de ha még ezek után vállalsz még ilyen munkát más sokkal okosabban!:-)
2015. márc. 30. 00:47
A lengyel takarítónőt azért kezdtem emlegetni, hogy nem feltétlenül a nemzetiségtől függ, ki a kihasználó és ki az áldozat.
2015. márc. 30. 00:45

Azért olvastam már egy-két történetet arról, hogy a németek, olaszok meg egyéb pedáns meg igazságszerető nép fia hogy használta ki pofátlanul a keletebbről, pl. Magyarországról jött embert... És nem megint Magyarországot kell szidni, mert nem az országgal van baj, hanem AZOKKAL a magyarokkal, akik nem átallnak így viselkedni.


A lengyel takarítónőhöz: a lengyeleket általában nagyon utálják nyugatabbra, mert sokan vannak és nagyon nagyképűek tudnak lenni, akár a többi bevándorlóval szemben is. Sok olyanról olvastam-hallottam, akik pont úgy viselkedtek, ami megfelel a sokak által "magyar mentalitásnak" becézett dolognak. Szóval ha egy külföldre szakadt hazánkfia bunkó módra viselkedik, nem magyarországot és általában a magyar mentalitást kellene szidni, hanem konkrétan őket.

15. 3a5c305959 (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2015. márc. 29. 22:54
Akkor jo. En sem nullaval jottem ki, mert entry2-be akartak tenni az iskolaban eloszor, vegul entry3-ba raktak, mert azert elgagyogtam valamennyire. A csalad is azt mondta hogy az elozo au-pair nalam is kevesebbet tudott es az osztalyban, ahova becsatlakoztam, is volt 5 vagy 6 au-pair akik mar az entry2-ot vegigcsinaltak. Szoval itt ez volt akkoriban a modi, nem igazan jott senki folyekony angollal. De ez vagy 7 eve volt. Azota szerintem sok diplomas is jon ki akik egyertelmuen beszelnek valamennyire angolul, hiszen tanulnak angolul az egyetemen. Sajnos en ott is nemetul meg latinul tanultam meg a kozepiskolaban is, de nemet nyelvteruletre nem akartam menni semmi keppen.
14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - 3a5c305959)
2015. márc. 29. 21:56

No, utananeztem. Valoban nem feltetel a folyekony nyelvtudas, csak elony. De a kommunikaciohoz szukseges alapokat tudni kell (pl. irj magadrol levelet a csaladnak). A "megtanulja a nyelvet" valoszinuleg arra vonatkozik, hogy ne csak nyogdecseljen hunglisul, hanem folyekonyan beszelgessen, barkivel, barmirol :)

En is voltam kint Walesben nyelvet tanulni, de nem nulla nyelvtudassal mentem ki :)

13. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2015. márc. 29. 21:46
Pedig benne is van a "munkakori leirasban" hogy az au-pair program lenyege hogy az au-pair megismerkedjen a kulturaval es megtanulja a nyelvet. Basic nyelvtudas a "követelmény" es a csaladnak biztositani kell hogy jarhasson iskolaba. Ha tudtam volna angolul, tuti nem au-pairnek jottem volna ki hogy joval a minimálbér alatt dolgozzak. :-)
12. Zarahell (válaszként erre: 6. - Zsuzsi135)
2015. márc. 29. 21:41

Hogy a francba tudja a férj kitölteni a tesztet??? Nálunk egy teremben zajlott. Meg ezt nem értem amúgy sem, mikor nálunk -ugye én is itt kint tanulom a nyelvet- puskázik tesztnél a felnőtt ember. Hát, nem azért fizetjük be a pénzt, hogy megtanuljunk németül? Nem ez a cél? A teszt nem a tanárnak van, hanem magamnak, hogy tudjam, mennyire sikerült felkészülnöm. Nem az általános iskolában vagyunk..


Mondjuk ez az okos nem magyar, hanem egy örmény pasi, de szégyen, amit felnőtt férfiként művel.

11. M0ncsa (válaszként erre: 9. - 3a5c305959)
2015. márc. 29. 21:14
Hat ez fura, eloszor hallom. Akirol eddig tudom, hogy kiment kulfoldre au-pairnek, mindegyik beszelt angolul (USA-ba, UK-ba mentek).
10. lolka (válaszként erre: 1. - Klari9206)
2015. márc. 29. 21:06
Tanulságos, amit írtál, érdemes elgondolkodnia annak, aki ilyen munkát vállal, mire kell odafigyelnie, mibe nem szabad belemennie.
9. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - M0ncsa)
2015. márc. 29. 20:58
Az au-pairt fogado csaladok tudjak hogy az au-pairek nem beszelik a nyelvet es az elso szempont az hogy azt szeretnek megtanulni. Engem is rogton vitt az anyuka a nyelviskolaba es segitett beiratkozni. Sajnos nem volt lehetosegem hogy angol tanuljak itthon, csak annyira tudtam amennyire a filmekbol ragadt ram.
8. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Klari9206)
2015. márc. 29. 20:46
Szomoru, amit irtal, de tanulsagos is. Nem a "kulfold" a gonosz hely, hanem hulyeseg volt magyar csaladhoz menni Svajcban. Az "echte" svajci egy ritka pedans fajta, nem tortent volna veled az, ami. Maskor 1) bennszulotteket valassz, 2) mindent papirozz le, ennyi :)
7. M0ncsa (válaszként erre: 4. - 3a5c305959)
2015. márc. 29. 20:43
Au-pairkent NYELVTUDAS NELKUL kulfoldre??? Szerintem nyelvtanulassal kellene kezdeni, es ha mar valamennyire megy, elmelyiteni a tudast... de nelkule, en nem indulnek sehova. Se au-pairnek, se masnak.
2015. márc. 29. 19:14

az hogy megbolondulnak a nem kifelyezés !!!!!!

De némelyik meg Sem szolal magyarul miközben tudod hogy HAZÁDFIA


mindha agymosáson menne át némelyik...

Példa

kiscsaj itt német.o-ban hozzámey egy idösebb pacákhoz ....Ez nem is gond

gyereke szül neki ez Sem gond ...

otthonrol eljön 32 évesen nem vicc 8 osztályal-cipögyári melosként

na most figyelj

itt elezd suliba járni ....Mindjárt a halado németre/ férje töltötte ki a tesztet/

mert hogy fog tudni segíteni a fiának ha iskolába kell mennie?

AZT nem tudja még magyarul Sem alany állímány birtokos eset

De itt kariert akar befutni mindjárt haladon.

na persze hogy repült a sulibol ...

DE önbizalom az van

MEG A nagyképüség mikor a lengyel takarítonöjét

csicskáztatja

2015. márc. 29. 17:59

Igen... sajnos ez a helyzet. A magyarok valamiért itt kint megbolondulnak.

Egy sztorit hallottam, egy magyar takarítónő adott fel hirdetést itt Németországban 8 eurot kért óránként. Ez itt egy alacsony bér, pláne egy magán takarítónőnél. 10-12 eurot is simán elkérnek. Egy asszony felhívta, vagy írt neki, már nem emlékszem, de lealkudta 6 eurora (úgy, hogy a kutyák a lakásban voltak, szóval nem egy lightos portörlésről beszélünk)... A lány belement, bár nem örült neki, de kellett neki a pénz, ilyenkor az ember nem válogat. Aztán a nő tovább akart alkudozni, hogy akkor az első alkalommal csak 4 eurot ad. :D

A takarító azt mondta, hogy azért mindennek van egy határa, és így inkább nem vállalja.


Érre a nő meg megjegyezte, hogy magyar a férje, és tudja, mennyi az órabér Magyarországon, szóval ha nem tetszik neki itt a 4 euro, menjen haza 500 forintért takarítani.


Ezt valaki posztolta egy németországi csoportban. Nagyon szemetek tudnak lenni, és nem a német a szemét, hanem a magyar. Remélem, hogy idővel változik majd a mentalitás, mert így az életben nem mászik ki az ország a gödörből.

4. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Klari9206)
2015. márc. 29. 14:30
Sajnalom hogy igy alakult. En is igy mentem ki, sajat magamnak inteztem mindent, nem kozvetiton keresztul. En kellemesen csalodtam. A csalad nagyon kedves volt es mindenbe be akartak vonni, karácsonyra draga parfumot kaptam stb. Engem feszelyezett hogy alkalmazott se voltam de csaladtag sem, csak valahol a kettő között, igy vegul fel ev utan leleptem toluk. Kerestem magamnak kavezoban munkat meg egy olcso albit. Szerintem az au-pairkedes nagyon jo lehetoseg lehet olyanoknak akik ismerettseg meg penz es nyelvtudas nélkül akarnak külföldre menni. Persze szerencse is kell hozza.
2015. márc. 29. 14:28

nagyon hasonlot éltám át én is 2001-2003 ig brandenburgban-német o.

söt én voltam annyira naiv hogy 4 honapi fizetésemet még a mai napig is várom.... ahogy te irod takarítás...csak nállunk karácsony elötti nagytakarítás ! 1 nap alatt 3 emelet FESTÖ UTÁN -köszönöm szépen +1 stolle 99 Cent-ért nem Volt 1 euro ráadásul utálom ezt a száraz "gyümölcskenyeret"Tudák is..

egy tanulság SOHA többé magyarokhoz

Idegeneknél soha semi baj nem Volt- Magyaroknál KÜLFÖLDÖN rosszabb nincs !!!!!!!!!!!!

Ez ugy igaz ujjonan szerzett BARÁTOKRA mint MUNKA ADOKRA

2015. márc. 29. 14:20
szerződés volt? ha igen, gáz ez. Ha nem, akkor sajnos mindenki úgy használ ki, ahogy akar. Pontos szerződés nélkül (pláne külföldre) egy tapodtat se. De ez alap kéne hogy legyen.
2015. márc. 29. 13:08
Szeretném elmesélni az én fél éves svájci élményeimet au-pairként. Szeretném felhívni mások figyelmét is az apróságokra, nehogy elkövessék az én hibáimat! Ez egy nagyon jó dolog, még mindig úgy gondolom, csak sajnos az emberek hajlamosak kihasználni mások jóságát...

Ugrás a teljes írásra: Az én tapasztalatom au-pairként

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook