Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindent a kutyákról (kutyabolondok fóruma) fórum

Mindent a kutyákról (kutyabolondok fóruma) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. okt. 25. 08:09

2019.augusztus 18-án 16 éves korában Drága Titikénk örökre lehunyta szemét. Jóságos volt, szelíd, szép, és kedves! Imádtuk! Nem akartuk elgyászolni, mert bennünk él örökre! Az üres házba hoztunk szintén a menhelyről egy kutyust, akivel folytathatjuk az életet, Ő Titikettő, de Titinek hívjuk. Basset Hound keverék, épp annyira, hogy annak minden báját örökölve, csoda szép sárgás-zöld szemekkel elbűvöl mindenkit, aki csak látja.

Miután kihoztuk a menhelyről, hamarosan beilleszkedett, hisz a szimpátia minkét fél részéről megvolt.

Küldtünk egy versikét a menhelyre, akiknek köszönhetjük, hogy megtartották nekünk. Ezt most idemásolom:


Titikettő (alias Kolbi) üzenete a Sírius Alapítványnak és Rajongóinak:


Már több mint egy hete a mamánál vagyok,

Nincsenek gondok se kicsik, se nagyok.

Étvágyam a régi, itt remek a kaja,

Még a szívét is belefőzi a mama.


Első napokban még vita volt az ágyon,

Értésére adtam, hogy én odavágyom.

De mára már ez a vita is eldőlt,

Amikor egynapos királyságom megdőlt.

Már tudom a helyem, én vagyok a fontos,

Anya szeme fénye, kicsi boci-foltos!


Van egy kicsi kertem, irigylik is mások,

Naponta művelem, locsolok és ások.

Itt aztán minden tudásom bevetem,

Szép sorban teniszlabdákkal bevetem.

Az állatorvosom nagy tudású ember,

Tudja hogy kell bánni egy jófajta ebbel.


Szeretek utazni, minden szem rám tapad,

Mikor anya velem az úton áthalad.

Csodálják szemeim, termetem, szépségem,

Miközben anya vigyázza épségem.

Kérdezik koromat, és hogy milyen állat,

De én mégsem vagyok egy beképzelt "állat".


Régi otthonomba üzenem, hogy srácok

Remélem, majd Ti is jó gazdit találtok!

Köszönöm, hogy nem volt semmiben hiányom,

Néha-néha azért kicsit visszavágyom!

Egyéves koromra elmondhatom skacok’,

Megtaláltam anyát, végre itthon vagyok!:)

82. siba22 (válaszként erre: 78. - Csembencse)
2015. aug. 30. 10:10
Peppém már sajnos vén mackó,neki egy erdei séta is elég. Koma míg élt a labda,frizbi,biciklis futás volt a feeling neki. labdát mindig keresni kellett neki pedig figyelt merre dobjuk :)))))) de a dinkám sose a leesést nézte :)))) neki ez 2-3 órás játék volt alaphangon.
81. csembencse (válaszként erre: 80. - Castia)
2015. aug. 22. 20:06

Fojtonyakorv...kinek az erdekeben? A kutyaeban vagy a gazdieban? A videot meg nem tudtam megnezni, de igerem potlom. A halti nem okoz fajdalmat, kellemetlenseget igen, ha huzza, de fajdalmat nem. Tud benne enni, inni, szimatolni, barmit!!! Mi is rakenyszerultunk es nalunk nem hordja mindig a kutya, hozzaszoktatni se Volt egyszeru es szerintem nem is 100%os meg, de valo igaz, hogy sokkal konnyebb vele.

Nagyon fontos, hogy a kutyusod a sok szimatolas kozben rad is figyeljen, vagy pontosabban a szimatolas kozben is rad figyeljen...ez vadaszkutyaknal szinte lehetetlen:). A modszerrol meg nem tudom, hogy van e Video, de szerintem nem is kell...egy fal mellett ha setaltok, akkor te setalsz elol es a kutya hatul..mert te vagy a falkavezer, o meg a csapat tagja..es ezt nem tudod neki maskepp megmutatni, minthogy ha megakar elozni, akkor kizarolag testtel eleallsz, eledobbantasz, megtorpansz,akar falhoz is nyomhatod kozben, hatralokod, meglokod..ezt mind ugye labbal, egyszeruen nem engeded a testeddel ot elore..ezzel mutatod meg neki, hogy ki az erosebb kisapam?!Hatarozottan, erosen! Szobol nem ertenek, ugyhogy nem is kell a gyakorlat kozen kinyitni a szadat:). Mi is gyakorlunk sokat, az emberek neznek...akinek van kutyaja, az tudja, hogy miert csinalom, akinek nincs, az meg ne torjon palcat a fejem felett:)!

80. Castia (válaszként erre: 78. - Csembencse)
2015. aug. 19. 22:39
Szia! Tudsz erről a módszerről videót mutatni? Tegnap a kutyasuliban a foglalkozás felénél a kiképző fojtót tett a kutyámra, és javasolta, hogy a továbbiakban használjam azt. Igaz, hogy tegnap a szokásosnál is idétlenebb volt és állandóan ugrált, de még nincs 5 hónapos, nem hiszem el, hogy máris fojtóhoz kéne nyúlni. Most az lesz, hogy ez alapján gyakorlunk: [link] és ha mondjuk max. 2 hónapon belül nem érek el eredményt, akkor jöhet a halti legfeljebb.
79. Columbia05 (válaszként erre: 78. - Csembencse)
2015. aug. 16. 11:22

Sziasztok! Huh mi nagyon rosszul birjuk ezt a meleget :(. Mindig reggelre 5-1/4 6-ra idozitjuk a reggeli setat,majd csak egeszsegugyi seta kovetkezik. A lakasban is elviselhetetlen 30 fok van. Itthon beszoktam Dugonak vizezni a labait. Multhet hetvegen lent voltunk Velencen ott van kutyas strand es ott husoltunk. Mondanom se kell Dugo nem volt hajlando bemenni a vizbe-pedig imadja Dunaba is mindig furdik-,de sztem az volt a baj,hogy nem ert le a laba. Mindegy ettol fuggetlenul nagyon jol ereztuk magunkat :).

Csembencse orulok,hkgy sikerult megoldast talalni erre a poraz dologra,ezek szerint-mint minden masnal is-mindenkinek mas valik be.

2015. aug. 11. 16:54

Sziasztok:)! Ti es a negylabuk hogy birjatok a meleget? Mivel husoltok? Vannak erre trukkok, hogy mivel lehet elviselhetobbe tenni a kanikulat?


Kedves Columbia05:)!

De igen, kaptunk segitseget. A kutyasuliban mar kaptunk egy olyasmi szerkezetet, mint a lovaknal a kotofek. A nyakorvre es erre a kotofekre(kesobbiekben Halti) kell csatolni a porazt, persze extra poraz kellett neki (hahahahhaha)..es akkor ha a Rubeus meghuzza a porazt, akkor a halti megfeszul az orran es ez kenyelmetlen neki, ezert nem huz tovabb. Kellett egy het, mire raszoktattam a haltit, meg egy het, mire osszeszokott...ahh nem volt egyszeru es a megoldas meg csak nem is ebben van. Szoval halti-nyakorv es igy setalunk, ha huz, akkor azonnal megallok es kivarom, amig laza a poraz es igy megyunk tovabb..minden lepesnel meg kell allnunk. No comment.

Ettol a tematol teljesen fuggetlenul egy masik kutyasulis oran tanultunk egy uj gyakorlatot, lehet fal mellett csinalni, vagy egy keskeny osvenyen, de ha jol megy akkor mar barmilyen terepen. Szoval kezemben a poraz, ami laza, mint mindig(hahahaha)a kezem a hatam mogott, a kutya is mogottem es igy indul a seta..ha a kutya megall, nem foglalkozom vele, megyek tovabb, mert az en tempomat kell tartani. Ha a kutya meg akar elozni, akkor kizarolag testbeszeddel, minden kommentar nelkul ele allok, azaz nem hagyom neki, hogy o legyen az elso. Ez a mozdulat sokszor nagyon hatarozott, de termeszetesen nem okozok fajdalmat a kutyanak. Ezt gyakorlom mostansag vele es egyszeruen felelmetesen jo eredmenyeket erunk el. Nem tepi le a kezem, megis mindent meg tud szimatolni, mindenkinek kellemesebb a setalas.

Ezzel a gyakorlattal tanulna meg azt, hogy en vagyok a vezer es o utanam jon a sorban es a porazon is :), mi ugy tunik, hogy ezzel a gyakorlattal tanulunk meg porazon setalni.

Nagyon durvan ramentem most erre a gyakorlatra, mert hihetetlen gyors eredmenye van, mindenki boldog tole( kutya is es en is) es mert lattam egy svajci not a svajci kutyajaval..szepen setaltak, mire a kutya megelozte a nocit es erre a no megallt, majd a kutya visszatert moge a masodik helyre. Szoval masok is alkalmazzak es megy szepen.

Egyebkent mi is aprankent vettunk meg mindent, na nem azert mert ilyen nagyon tudatos vagyok, hanem mert valahogy mindig igy jott ki, hogy folyamataban volt szukseg az uj dolgokra.


Kedves siba22!

A kutya neve Rubeus:). Az osszkar kifejezessel a kutya altal okozott osszes karra akartam utalni, tudom, ekezet nelkul nehez ertelmezni az egyebkent is kesze-kusza irasom:-) . De kezd gyanus lenni a dolog, mert setalas kozben is egy kutyasetaltato ugy emlekezett, hogy Oszkarnak hivjak a Rubeust:). A karok pedig az elso egyedul otthon kell maradni orak miatt alakultak igy. Nem rombolt eddig tul sokat, pedig ma-holnap 8 honaposak vagyunk:).


Igen, igyekszem fejben is farasztani, uj trukkokel a trukkok nehezitesevel es kis gyagya jatekokkal is, de sokat "hasznaltatom" vele az orrat is, mert attol is nagyon rovid idon belul padlot fog :D. Neked van valami szuper otleted meg faraszto jatekokra? Te miket csinalsz a kutyusoddal?

77. siba22 (válaszként erre: 75. - Csembencse)
2015. júl. 22. 08:33
mennyit fárasztod szellemileg Oszkárt??sokat nyom a latba ha nem csak fizikaliag de mentálisan "szét van bombázva" egy kutya.ezt tapasztalatból tudom :DDD hűtő,mosógép,cipő,ruha amik bánják,hogy volt egy időszak amikor szinte null időm volt.
76. Columbia05 (válaszként erre: 75. - Csembencse)
2015. júl. 1. 13:26
De jo olvasni,hogy ennek ellenere sem bantad meg!!! Igen nagyon sokan pont ezekert a dolgokert adjak be oket a menhelyre :(. En mindent szepen aprankent vettem meg,mert tenyleg kesz anyagi csod. Raadasul nekunk 3 havonta kozmetikus-tobbet jar fodraszhoz mint en 😊. A suliba mit mondanak erre porazon huz dologra?,nem tudnak tanacsot adni?
2015. jún. 30. 23:37

Senki nincs itt? En azert leirom. A Rubeusz hat honapos. Az elet vele nem egyszeru. Tokeletesen szobatiszta, ul, fekszik, pacsit ad, eddig visszajott, ha hivtam, most mar nem. A porazon setalas egy pokol. A karom tele van kek foltokkal allandoan, ahogy cibal. Sokat gyakorlunk, ugy tunik nem eleget. Nincs tobb idom.


15 kilo lett a vege. Egy terd ala ero 15 kilos fenevad, akibe annyi energia van, hogy az hihetetlen. Ennek ellenere, szeret kocsikazni es nem zavarja, vagy legalabbis csendben turi, ha mindenhova viszem magammal. A lakasban megmarad egyedul, orakat is, ha ugy van( 3 ora volt a maximum). Az ejszakat atalussza. Az egesz eletemet vele egyutt kell kitalalni, igazodni kell ahhoz, hogy egy kutya el velunk.


Sok kullancsunk volt, de mindet kiszedtuk:). Meg nincs egy eves, de egy kis dieta mar kellett neki.


Osszkar: 3 sarok, tapeta es szego elragcsalasa, 2 melltarto, nehany kutyajatek, 3 ham, 1 nyakorv.


Eszmeletlen sok penzbe van..rohadt draga kutyat tartani(nyakorv, poraz, tal, enni, inni, vitamin, sampon, lavor, kullancskiszedo, fereghajto, megegy poraz, ham, kocsiba biztonsagi ov, ragoka, jatekok, allatorvos, utlevel, kutyaiskola, klikker, kutyasip, jutalomfalat, kakizacsi, 5 meteres poraz, fesu, aljszorkiszedo fesu, utra kulacs, tal a kocsiba).


Eletem legjobb dontese volt, hogy kutyam lett. Imadom:), minden penzt meger:).

74. csembencse (válaszként erre: 73. - Columbia05)
2015. máj. 1. 22:38

Mi jarunk ket honapos kora ota, azaz 2 honapja hetente egyszer kutyaoviba. Nagyon alapokat mondanak el(ami nekem persze uj es erdekes) es a kutyusok jatszhatnak egyutt. Tema volt a rovarok, bogarak verszivok, fokent a kullancs, aztan mit egyen a kutya, nehany alapszabaly amit erdemes betartani, a kovetkezetesseg es ilyenek, akkor a kuytusok jatszasat, ha valami kiemelkedo tortenik, akkor elemezzuk, aztan vizzel ismerkedtunk es zajokkal is. Most igy hirtelen ennyi jut eszembe. Semmi olyan, ami egy tapasztalt kutyasnak ne jutna eszebe, de bevallom oszinten, hogy tapasztalatlan vagyok es nekem es a Rubeusznak is minden uj. Meg egy ket alkalmat vagyunk az oviba, aztan atraknak bennunket az alapkepzesbe(legalabbis, ha szo szerint forditom, akkor ez azt jelenti, de meg nem fordul komolyra a dolog).


En siman ellenek a Rubeusszal am ket-harom-ot orat is, a maga modjan az egesz napom errol szol, de o meg mini es nem birja :D...idovel meg majd en nem fogom :D :D.

73. Columbia05 (válaszként erre: 72. - Csembencse)
2015. máj. 1. 20:44
Nekem valtozo,sajnos van olyan hogy csak a seta fer bele mert olyan zsufolt napom van,de van,hogy akar 2-3 orat is. Neztetek mar kutyasulit? En gondolkodom mindig a kutyanapkozin,de nem tudom hogy viselne meg bem mertem beadni 😊
2015. máj. 1. 09:25
Mennyit foglalkoztok egy nap a kutyusokkal?
71. siba22 (válaszként erre: 70. - Columbia05)
2015. ápr. 28. 18:59
:))) nem túl sok időm jutott akkor rájuk sajnos.napi szinten összesen 1 óra.reggel kora délután majd kora este sétára jutott.valahol meg értem őket,unatkoztak.csak hát utána kézzel mostan közel 1 évig.
70. Columbia05 (válaszként erre: 69. - Siba22)
2015. ápr. 27. 15:53
Jesszusom!!! Nálunk szerencsére ilyenek nincsenek, de igyekszem minél többet fárasztani őt :). Amit nagyon szeretek az a kong játék, ugye ott is kell az agyát használni-utána olyan jókat alszik, illetve ez ugyanaz mint a kong csak üveggel van a dolog, az is nagyon jó (Y)
69. siba22 (válaszként erre: 68. - Columbia05)
2015. ápr. 27. 15:32
ha kifáradtak az jó mind fizikailag mint szellemileg.lényeges,hogy ne csak fizikailag vagy mentálisan fáradnak a blökik.együtt kell a kettőt,így sok bosszúság megelőzhető.jártam pórul már rendesen,pl 2 éve az árvíznél.éjjel kinn voltam a gátaknál nappal dolgoztam,nem sok idő jutott a 2 blökkentyűre.meg is " hálálták " rendesen.egyik nap arra mentem haza,hogy szűk fürdő ajtón / ahol csak centizve fért be / a mosógép kinn volt a bejárati ajtó előtt keresztbe fordítva.csak az ablakon keresztül jutottam be :DDDDD
2015. ápr. 27. 08:46

Én láttam sajnos olyan videót is, hogy nem ütötték a kutyát az üveggel csak kergették vele, hát szegény kutya....

Tegnap voltunk jó kis sétán délután van egy másik szálkás tacsi a telepünkön és vele mentünk délután, jó 2 órát elvoltunk. Úgy elfáradtak a végére :)

67. siba22 (válaszként erre: 63. - Columbia05)
2015. ápr. 26. 08:21
a tükör módszer szerint a flakon a kutyán kéne landolnia.na ezt nem teszem meg tuti!!elég a puffanó,zörgő hang,hogy kizökkenjen.ehhez nem kell a fájdalom.ha esetleg társul egy grabanc rázás is mellé (Kománál elkelt sajnos) akkor tudatosítás van megerősítve.lényeg,hogy legyen mire vissza csatolni jó vagy rossz dolgot.
2015. ápr. 24. 16:02
Mi allando jelleggel csak gyakorlunk..hol ezt, hol azt, de az otthon maradast azota se. Ugyhogy ha lelepek egy masik szobaba( ez a furdo szokott lenni), akkor sir egy kicsit..bele kell lendulnom. Igy az elejen annyi a feladat, hogy alig latszok ki belole. Szocializalni, porazon setalni, egyedul maradni, ulni, allni, fekudni, maradni, kocsit megszokni, kocsiba utazni, kocsiba be-es kiszallni, hivasra visszajonni, mindig engem figyelni, a lakast nem szetragni, a jatekot elengedni, a kajaba engedely nelkul nem beleugrani, nem felugralni , szobatisztanak lenni, idegeneket nem udvozolni es engedely nelkul semmilyen kutya nyakaba nem beleugrani. Meg felsorolni is sok es a felsorolas nem is teljes.
65. csembencse (válaszként erre: 62. - Siba22)
2015. ápr. 24. 15:58
Ez a flakonos dolog tetszik, mert mar most is tudja, hogy nem szabad neki felenni mindent es Fujj-ozok vagy 5öt mire abbahagyja a valami matattasat, marha abbahagyja. De ha odadobnek egy flakont melle , ami hangos is, lehet annyira rossznak talalja hangot, kesobb osszekoti a cselekedettel es nem csinalja tovabb. Nah akkor van mit gyakorolni mar megint:).
64. csembencse (válaszként erre: 61. - Columbia05)
2015. ápr. 24. 15:54
De-de, meg kell dicserni, sot tul kell dicserni, ha visszajon. A dicseretnek ebben a gyakorlatban nincs felso hatara, mivel az elso es legfontosabb, hogy mindig visszajojjon. Mi az a tukorsuli?
63. Columbia05 (válaszként erre: 62. - Siba22)
2015. ápr. 24. 10:13
Igen azért kérdezem, mert én is láttam videót a tükör módszerről, amiben alkalmazzák a flakonnal oldalbaütömakutyát módszert, és hááááát....
62. siba22 (válaszként erre: 61. - Columbia05)
2015. ápr. 24. 09:43
mi nem suliztunk soha :) 4 éve fogadtam örökbe Komát és akkor kaptam ezt (is) tanácsként.A tükör módszer az én gondolat világomnak durva nagyon,legalábbis amit eddig videón láttam belőle.a vissza fordulós dolog és a flakon a kissé makacs blökik kizökkentésére is alkalmas.ha nincs flakon akkor egy vaskos kulcscsomó is megteszi ami a lényeg,hogy ne a blökin landoljon hanem közvetlen mellette,hogy az adott cselekvésből kizökkenjen és a gazdira figyeljen.
2015. ápr. 23. 21:17

Igen hamnal ez a felfele huzas nem jon be. Mi mindig nyakorvet hasznaltunk. De az is jo megoldas lehet amit Siba22 ir,hogyha elore megy akkor visszafordulni. Az furi hogy a suliba azt mondtak,hogy ne dicserjetek ha visszamegy. Jaj nekem ez is olyan ahany suli annyifelekeppen mondjak. Siba ez a flakonos modszert nem a tukorsuliba alkalmazzak?

Mi ma voltunk 1 orat delutan setalni,olyan szep ido volt. Dugo asta a patakparton a godroket meg a vadkacsak sem erdekeltek. Most kidolve alszik mellettem :)

60. siba22 (válaszként erre: 59. - Csembencse)
2015. ápr. 22. 20:21
Nálunk a húzásnál mindig azt csináltam,hogy az ellenkező irányba amerről jöttünk vissza indultam.Ez addig ment míg a blökim meg nem értette,hogy haladunk akkor is ha nem húz :) ha van otthon 2-3 decis flakon akkor abba kb félig sodert,rizst vagy valami hasonló állagú dolgot tölts bele.Ha az utcán pl feleszik valamit vagy olyat csinál amit nem szabad és "tojik" a fejedre akkor a blöki mellé a földre! vágod a flakont ezzel kizökented a szitubol :)
2015. ápr. 20. 10:52
Ja es a porazon setalasnal kiprobaltam, amit mondtal, hogy nem hatra , hanem lefele huzom a porazt. Hat nem tudom..nem nagyon ereztem valtozast. Marmint ugyanaz tortent, mintha csak egyszeruen megalltam volna, de aztan rajottem, hogy lehet az a baj, hogy a Rubeuszon ham van es nem nyakorv. Nyakorvvel meg olyan keveset setalunk, de azzal is kifogom probalni.
2015. ápr. 20. 10:48

A porazon setalas nem javult..pedig nagyon kovetkezetesen csinalom. Viszont okosodik. Tegnap voltunk bolhapiacon(persze huzott es itt nem tudtam vele mindig megallni, mert akkor meg most is ott lennek :D) es rengetegen voltak kint, most mar nem akart mindenkihez oda menni es nem akart mindenkit udvozolni. Ha kutyat lattunk, akkor leultettem es igaz csupa izgatott volt, de lecsucsult, az esetek 90%-ban keresre allt csak fel. Amig neztem valamit a bolhapiacon, addig leult a labamhoz. Annyira buszke voltam ra:).


A kutyasuliban a behivas es a figyelemfelkeltes volt a tema. Ilyenkor mindig a parom viszi a kutyat, mert o kevesebbet van vele, es akkor ezek a szombatok az ove :). Nah szoval a behivas nekunk ment a legjobban az osszes kutya kozul es az oktato meg is jegyezte, hogy ez igen. Mondtam is neki, hogy elegedett vagyok, de neha szagot fog es akkor "megsuketul" , azt mondta gyakoroljunk es jo lesz. Es azt mondta meg, hogy a behivasnal, ha a kutya visszajon, akkor nincs olyan, hogy tul dicseres, mert ez a legfontosabb. Mindent adjunk bele(jutalomfalat, simogatas, kedvesseg, jatek).


Aztan a Rubeusznak hatalmas mancsai vannak. Mindenki azzal riogat, hogy nagy lesz. A kutyasuliban az oktato is azt hittem, hogy mar majdnem ot honapos, kozben meg meg holnap lesz csak 4 honapos. Egy cocker-welsh springer mix, de egyik se egy nagy kutya, akkor a Rubeus se lehet sokkal nagyobb. Mar most 10kg es egy kicsit sem duci..sot. Meddig nonek a kutyusok? A felnottkori 15kg-rol mar le is tehetek? Letezik, hogy mar fogat valt?


Egyebkent meg mar mindegy mekkora lesz, meg milyen, egyszeruen imadom:)! Nagyon regota vagytam mar egy kutyusra es nem is remeltem, hogy ekkora boldogsag lesz. Nehez, de megeri:).

57. Columbia05 (válaszként erre: 56. - Csembencse)
2015. ápr. 17. 07:38
Igen én is így vagyok, hogy munka, háztartás, most vezetni járok tanulni+ a kutya, hogy egyszercsak összeesem :). Ilyenkor jön rá az ember, hogy mivel jár, de ennek ellenére sosem válnék meg tőle <3. Majd szépen belejössz, még nekünki is vannak bénázásaink, meg lesznek is. És javult valamit a pórázon sétáltatás? Türelem, a behíváshoz meg jutifalat, dicsérés.
2015. ápr. 15. 20:00

Igen, nalunk is kezd gyanus lenni, hogy a kutya masodik neve Fujj:). Igyekszem nagyon nevelni, se ejjelem-se nappalom, de szerintem lehetne ezt profibban is csinalni. Tenyleg latszik szerintem, hogy kezdi vagyok. Sok mindenre idokozben jovok ra, hogy hogyan is kellene..es akkor valtoztatok.

Most pl. a 15 perc futas szaladas a reten ugy kicsinalta a kutyat, hogy alszik orak ota :D. Nagyon aranyos.

Meg mindig a szokasos porazon setalast gyakoroljuk es a behivast. Ez a folyamat ugy erzem soha nem szunik meg:).

55. Columbia05 (válaszként erre: 54. - Csembencse)
2015. ápr. 8. 16:28

Mi imadunk uszni. Elosuor ugy voltunk vele-mindenki azt mondta,hogy a tacskoja utal uszni-hogy nem fogja szeretni a vizet,aztan tesomek kutyaival lementunk a Duna-partra es egybol belement,imadja. Most nyarra tervezzuk,hogy megyunk Velencere-ott van kutyas strand-es tud lubickolni. Mar nagyon varom hogy egyutt furodhessunk.

Szerintem a behivast ugy gyakoroljatok,hogy legyen nalad jutifali es meg mikor porazon van adjal neki 1-1 szemet-ha flexi poraz van,akkor engedd elore. Utana ha behivod mindig jutalmazd,aztan a 2. 3.behivasnal s igy tovabb. Egy idoben en is eldngedtem Dugot,de neki is az a maniaja hogy feleszik mindent a foldrol igy visszatertunk a porazhoz. Kicsit parazok nehogy megmergezzek. En kerdeztem az allatorvost hogy hogy szoktassam le azt mondta ez rossz szokas... Hagyni semmifelekeppen ne hagyd en mindig mondom fuj-fuj -szerintem a kutya mar azt hiszi ez az uj neve 😊.

Ami a porazt illeti ved rovidre es ha huz ne visszafele huzd a porazon hanem felfele a nyakorvet. Mert ha hatrafele huzod szerintem akkor meg jobban huz majd. Nalunk legalabbis ez bevalt, de Dugo ugye 3 eves volt.

54. csembencse (válaszként erre: 53. - Columbia05)
2015. ápr. 8. 14:37

Mi is egy retre(regi focipalya) vagy egy topartra jarunk ki. A tied szeret uszni? Vagy szereti a vizet? Mert mi meg most ismerkedunk a vizzel, mar belemegyeget, de komolyabb uszasrol meg nem volt szo:).

Kiprobaltuk az atlatszo poharas videot, amikor kaja van alatta, de az en Rubeuszom annyira, de annyira erdektelen, hogy nem tortenik semmi, aztan elpakolok egy ido utan.

Meg ilyen fiatalon meg porazon tanulunk setalni, marmint ugy, hogy ne huzzon, de ez egy eleg idegolo folyamat, a kutyanak is es nekem is. Nektek hogy megy a porazon setalas? Hagyod poraz nelkul setalni? Ha minden megy szepen, akkor hogy tanultatok meg? Es a folyamat mennyi ideig tartott? A masik amit meg orrba-szajba gyakorolunk az a behivas. Eddig "ures" reten, zavaro korulmenyektol mentes terepen nagyon jol megy. Visszajon, megdicserem, jutalmazom, de bevallom oszinten nem bizok benne, hogy ez akkor is menne, ha masik kutya van ott, vagy ember, az igazabol mindegy, mert mindenkivel megakar ismerkedni:). Neked visszajon hivasra?

Ez a ketto amivel most nagyon intenziven foglalkozunk.

Aztan hetvegenre tobb program is van, amin gondlkozok. 1-szeretnek vele elmenni a helyi palyaudvarra es megismerkedni egy uj kozlekedesi eszkozzel a vonattal:). 2-elmenni vele egy forgalmasabb varosi reszre, es ott setalni, hogy lassa, hogy nem csak a falu letezik:).


Aztan van meg valami, amit nem tudok, hogy kezdjek e vele valamit vagy ne..mindent felszed a foldrol. De mindent! Falevelet, kavicsot, botot, szoszt, szemetet, papirzsepit, ragot. Persze nem hagyom neki, es igyekszek kuzdeni ellene, de ez sem az egyszerubbik feladatok koze tartozik. Jo ez igy? Hagyjam neki? Vagy ne hagyjam? Elmulik idovel? Vagy ez mindig igy lesz mar? Hat letorik a derekam:)!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook