Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büfé üzemeltetése milyen kötelező kiadásokkal jár? fórum

Büfé üzemeltetése milyen kötelező kiadásokkal jár? (tudásbázis kérdés)

11. unom (válaszként erre: 10. - Manianyu)
2015. márc. 29. 21:45

Szerintem a könyvelőn nem érdemes spórolni, kérj többtől árajánlatot, és nézd meg jól, kit bízol meg.

A többihez nem értek, sose dolgoztam vendéglátásban.

10. manianyu (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2015. márc. 29. 21:41

Köszönöm, nem a mustár ára érdekel, és nem is a nyitásig felmerülő költségek, hanem az üzemelésnél felmerülők...

Pld. könyvelő 10 ezer, fél évente rágcsálóirtás x ft... ilyen-olyan kötelezően teendő dolgok ismét x ft...

Mi az ami az adón-járulékokon kívül viszi a pénzt... ?

9. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - Manianyu)
2015. márc. 29. 16:56
Ez nem lep meg,persze hogy nem árulják el a dolgaikat.
8. kristo_f (válaszként erre: 6. - Manianyu)
2015. márc. 29. 15:01

Szoval a kötelező állam felé fizetendő költságekkel tisztában avgy, mással meg nem

Nem vágnék bele a helyedben!

Miért? Mert ezek a legkönnyebben számolható költségek, és ha ezért itt kérdést teszel fel, háááátt....


Feltételzem nem a kecsap és mustár árak érdekeltek :)

Azt miért nem irod le mit árulnál, mozgó vagy fix stb.stb.?

De segitek

Vehetsz ilyet is :)

[link]

vagy ilyet

[link]

Nagyságrendi különbségek.


Ha üzeletet bérelsz, csak körbenézel mit mennyiért adnak ki, vagy el, ha meg is vennéd.

Az sem mindegy mit akarsz árulni, sütni, főzni.


Saját tapasztalat, merthogy bedolgoztam pár büfé helyiség épitésében

3-10millió ha szépen fel van újitva és berendezve a helyiség. Ez utóbbi egy igen extra kinézetű büfé volt de nem nagyobb 40m2-nél


Nem mindegy hogy rozsdasmentes anyagbol vannak a polcok, vagy Dexion bontott anyag

Kiadó, átadó pultok íves, extra kialakitás vagy egy deszka lefestve

És még sorolhatnék sok mindent


Komálósnak volt büféje egy nagycsarnokban. Éppenhogycsak vegetált, aztán be is zárta avgy 2 év után

Az emlitett 10millás büfé helyiségében már a harmadik tulaj van akit én ismertem.

Egy darabig ment, aztán feladták, pedig igen forgalmas Bp. belvárosi helyen van


Ezért ködösitett minden büfés, mert nem adható jó válasz rá

7. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Manianyu)
2015. márc. 29. 14:23

:))

Szerintem ennek nyomós oka van!

Nincs miért csodálkozni ezen.

2015. márc. 29. 14:06

Valamennyire tisztában vagyok vele, hogy milyen ellenőrzés/papírmunka/indulási költségek/felfutási időszakkal kell szembe nézni, annak is utána jártam, hogy kb. milyen kiadások várhatóak, de sajnos egyenes választ nem kaptam arra, hogy számszakilag milyenek nagyságúak ezek a kiadások.

Kérdeztem 2 büfést, de mindketten csak ködösítettek...


Gondoltam, hátha ismeretlenül, itt el meri mondani egy gyakorló büfés ezeket... :-)

5. Mezei Virág (válaszként erre: 2. - Manianyu)
2015. márc. 29. 12:55

Piackutatást végeztél már?

Hol lennének vevők?


"Honnan tudhatom, hogy van-e kereslet a termékemre vagy szolgáltatásomra?

A szájhagyomány szerint a vállalkozás beindulását nagyjából 1 évre lehet tenni. Vagyis nagyjából 1 év múlva derülhet ki, hogy jól lőttük-e be a piacot, a szolgáltatást."

4. syria (válaszként erre: 3. - E5bfff55e3)
2015. márc. 29. 12:44

Egyetértek.


Megtoldva azzal, hogy egy büfé üzemeltetése nemcsak kötelező kiadásokkal jár, hanem állandó egészségügyi /élelmiszerbiztonsági ellenőrzés lehetőségével, aminek megfelelni nem biztos, hogy egyszerű.

2015. márc. 29. 11:35
Szerintem ezekre a kérdésekre itt nem fogsz normális választ kapni. Próbálj meg az ismerősi körödben vállalkozót keresni, aki el tudja ezeket Neked szóban mondani. Ha az ismerősi körödben nem találsz ilyet, akkor kérdezd meg az imerőseidet, hogy van-e olyan ismerősük, akit megkérdezhetnél.
2015. márc. 29. 10:55

Büfé nyitást tervezek, de nem tudom, hogy érdemes-e belevágni figyelembe véve a nagy bekerülési költséget...

Ezért szeretnék utána járni annak, hogy milyen kötelező kiadásokra számítsak, ami a rezsin és az adón-járulékokon felül jelentkezhet.

Milyen forgalomnál éri meg egyáltalán belevágni a dologba?

2015. márc. 29. 10:50
Büfé üzemeltetése milyen kötelező kiadásokkal jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook