Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció előtti napokban mindig fáj, amikor pisilek. Mitől? fórum

Menstruáció előtti napokban mindig fáj, amikor pisilek. Mitől? (beszélgetős fórum)


11. nagymaya (válaszként erre: 7. - Kolett1980)
2015. márc. 29. 18:28

Az endometriózist nem lehet kimutatni ultrahanggal. Nekem volt hólyagendóm, és még a hólyagtükrözés is negativ lett. Majd csak az MRI-n látszott, hogy a hólyagfalban van valami. Végül egy diónyi endót metszett ki a dokim a húgyhólyagból.

Urológiai kivizsgálás mindenképp javasolt. Ha romlik a helyzet, keress másik nőgyógyászt!

10. kisj
2015. márc. 28. 18:37

Menj el urológiára is.

Szerintem simán lehet valami baktérium.

Iszol elegendő folyadékot?

9. Kolett1980 (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2015. márc. 27. 12:23

Szia! Köszönöm, hogy leírtad!


Értem... nekem szerencsére nem csíp, csak fáj, szúr, és én is többet megyek ilyenkor.

2015. márc. 27. 12:17

Nekem is szokott ilyen lenni, de nekem inkább csíp, és gyakrabban kell menni, mintha fel lennék fázva, de erről olvastam, hogy nem tipikus, de előforduló premenstruációs tünet.


Éda, Te császárral szültél? Ott tudom, hogy nagyon gyakori, barátnőmet is érinti :(.

7. Kolett1980 (válaszként erre: 6. - 09d0a2c098)
2015. márc. 27. 11:55

Szia! Köszönöm szépen az infót! Már több alkalommal gondoltam az endometriózisra, de a dokim szerint nincs. Az ultrahangok negatívok, most voltam egy teljes hasin is. Szóval mindent rendben találtak... bár szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, hogy egyáltalán kimutatná-e egy mezei ultrahang.


Köszönöm az ötleteket és tanácsokat is! :)

6. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Kolett1980)
2015. márc. 27. 11:46

Elkellene menni nőgyógyászati vizsgálatra, az ilyen kismedencei gondok utalhatnak endometriózisra. Szerintem hasznos lenne megnézni, nincs-e ilyesmi a háttérben.

Nekem szülés után alakult ki, és a menses ideje alatt, főleg az első napokban fáj minden ha wc-re kell üljek... Sajnos nekem kialakult, és azóta is görcsoldón és omega3 tablettán élek a menses napjaiban.

Elképzelhető, hogy a hugyhólyag közelében valahol ilyesmi lehet, nekem sajnos a belek alsó szakaszánál találtak ilyet, és megegyezik azzal amit és ahol érzek.

Szóval én erre tippelek, egyébként a tőzegáfonya nem csak felfázásnál és hólyaghurutnál segít, de nálam ilyenkor is bevált, érdemes tenned ezzel is egy próbát, de én dokival kivizsgáltatnám, nem egy leány álom az ilyesmivel együttélni, jobb kezelni vagy tünetmentessé tenni.

5. Kolett1980 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2015. márc. 27. 11:39

:) Köszönöm az infót neked! :)


Az a baj, hogy agyilag viszont visszafelé fejlődöm... én ezt nem értem! :D

4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Kolett1980)
2015. márc. 27. 11:36

napról napra :)


ahogy mindenki!

3. Kolett1980 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. márc. 27. 11:32
Köszönöm a választ! :) Tyűha! :) Ezt nem is gondoltam volna. :) Régen nem volt ilyen, ezek szerint öregszem. :D
2015. márc. 27. 11:32
alhasi vérbőség miatt is lehet
2015. márc. 27. 11:27

Sziasztok!


Azt vettem észre, hogy minden menstruáció előtt 1-2 nappal (most egy héttel) fáj belül a hasam (hólyagom, vagy környéke?) amikor pisilek. Nem véres, nem csíp, nincs semmi gombára utaló jel... Mi lehet ez? Volt már valakinek hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook