Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tikkelő gyerekek anyukái, beszélgessünk! fórum

Tikkelő gyerekek anyukái, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 1. 09:55
A tikkelés - szerintem - nem pislogás, hanem szemidegrángás. Tény, hogy nagyon kellemetlen. Nálam is gyakran előfordul (60 éves elmultam). Nem lehet tenni ellene. Legalább is sem a szemészorvos, sem az ideggyógyász nem ajánlott semmit, csak nyugalmas környezetet. Ha van ötlet, én is szívesen venném.
2015. márc. 28. 17:20

Írjatok kérlek, ha tudtok hozzászólni!


Nektek mennyiszer csinálta a gyerkőc egy nap?

És látszott rajta, hogy zavarja? (dörzsöli, nyomkodja a szemét, nyögdécsel).


Hétfőn visszahívom a dokiját, de addig is izgulok.

9. f4e7e8321e (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2015. márc. 27. 16:51
SZia, köszi szépen, utánanézek! :)
8. f4e7e8321e (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2015. márc. 27. 16:50

Igen, egyetértek, inkább egy kis szemüveg, mint az epilepszia. Egyre inkább úgy tűnik, hogy tényleg "sima" tik, nagyon remélem, hogy hamarosan kinövi.

Igen, pont egy héttel előtte voltunk szemésznél, majd pár nap múlva EEG, mindkettőn nagyon sírt. :(

Próbálok maximálisan odafigyelni rá, megbeszéltük, hogy mostanában nem készülünk dokihoz, ne szorongjon. Olvastam amúgy, hogy mennyi kicsinél van ilyen, óvoda kezdés, kistesó stb.

Kis drágák. :(

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2015. márc. 27. 09:15
Szia! Úgy emlékszem, az egyik ismerősöm kineziológusnál járt a gyerekével ilyen ügyből kifolyólag. Esetleg kérezz meg egy kineziológust!
2015. márc. 26. 16:32

Nézd, ha esetleg látásromlás a probléma, az nem gond, bár szerintem egy ilyen pici gyereknél nem igazán fordulhat elő. És én még mindig azt mondom, inkább rövidlátó legyen, mint epilepsziás.


Lehet, hogy nála az orvosoktól való rettegés hozta elő? Próbálj visszagondolni, hogy mielőtt kezdődött ez nála, azelőtt voltatok-e orvosnál. Hátha van összefüggés.

5. f4e7e8321e (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2015. márc. 26. 16:26

Elolvasom, köszi!


Az orvosoktól nagyon fél, és mostanában volt több kellemetlen vizsgálat is, nagyon sírt. :(


A szemész főorvosnő csak távolról tudott megnézni 1-2 dolgot, mert nagyon tiltakozott. Sem pupilla tágítás, sem látásvizsgálat nem volt, pont ezért, hogy ne féljen még jobban. Megnézte a videot, amit készítettem, és egyből azt mondta, hogy tik.

Csak olvastam olyat is, hogy a gyerekek képesek kompenzálni a rossz látást egészen nagy mértékben, és a mindennapokban nem lehet megállapítani a szem állapotát, csak pupilla tágítással. És hogy látásromlás miatt is tikkelhet a gyerek.


Örülök, hogy elmúlt nálatok! :)

2015. márc. 26. 16:17

[link]


Ez az a fórum, amit én írtam ki.


Igen, a tiéd még nagyon kicsi, fogalmam sincs, egy pici gyereknek mi lehet a baja. Az mindenesetre megnyugtató, ha az epilepszia ki van zárva. De hát a szemész megnézte, nem? Ha nem talált semmit, akkor biztosan nincs gond vele.

3. f4e7e8321e (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2015. márc. 26. 16:08

Köszi szépen, csak egyet találtam, az is 2006-os volt, azóta fejlődött a tudomány, azért írtam ki újat, de szétnézek ismét.


És a te kisfiad is "szenvedett" tőle? Neki is a szeme volt érintett? Olyan rossz nézni. :(


Lehet, de még olyan picike, nem győzök agyalni, mi lehet az oka. Na meg félek, nehogy valami más legyen, mi meg nem teszünk semmit. Bár a doki szerint a legrosszabb az epilepszia lett volna, mégsem tudok megnyugodni. Teljesen olyan, mintha lenne a szemével vmi.

2015. márc. 26. 16:01

Több ilyen fórum is van itt a Hoxán, én is indítottam egyet. Az én - nem is olyan kicsi - fiam az ősszel kezdett el tikkelni, sőt nála önkéntelen hangadással is járt. Nagyon durva volt. Mi is voltunk kivizsgáláson, szerencsére semmit sem találtak. Aztán ahogy telt az idő, lassan megszűnt nála a hangadás és a grimaszok is szinte teljesen elmúltak. Biztos vagyok benne, hogy tartott az iskolától és ezért volt. Aztán rájött, hogy nem is olyan vészes és lassan megnyugodott.


Lehet, hogy a tiédnél is van valami stressz, amire esetleg nem is gondolnál.

2015. márc. 26. 15:53

Sziasztok! Kibeszélhetnénk ezt a dolgot, egyrészt hasznos infókat cserélve, másrészt tarthatnánk egymásban a lelket - mit szóltok?

A mi történetünk: 2,5 éves kissrácom 2 hete kezdett el furcsán pislogni (először lassan, nagyokat, majd sok kicsit, gyorsan). Voltunk szemészeten, ahol csak 2 méterről tudta megnézni a doki, aki szerint elsőre semmi baja a szemének. Voltunk neurológusnál, aki EEG-vel kizárta az epilepsziát.

Az első tünetek után volt pár nap, teljesen panaszmentes, majd 4 napja kezdődött ez a gyors pislogás. Ma már vagy 5 x csinálta (1-2 percig), és gyakran birizgálja a szemét is, látszik, hogy zavarja. Fájlalni nem fájlalja, csak nyomkodja a kis ujjával. Neurológus szerint azért, mert kellemetlen, ha tikkel, én mégis nagyon aggódom.

Viaskodom magammal, mi van, ha a kis szeme rossz... Egyébként kiegyensúlyozottan élünk, semmi trauma nem érte, bölcsibe sem jár.


Ha valaki tudna nekem segíteni, elmesélni a saját történetét, tanácsot adni, vagy csak véleményt mondani, nagyon megköszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook