Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Félős kutyus fórum

Félős kutyus (beszélgetős fórum)


16. Perla del Mar (válaszként erre: 15. - Zinike)
2015. ápr. 14. 00:37
Én is kíváncsi vagyok!
15. zinike (válaszként erre: 11. - Biborka00)
2015. ápr. 13. 21:02
Írd majd meg, mit tanácsolt, mit csináltatok légyszi! Köszi :D
2015. ápr. 13. 16:47

Sajnos nincs semmilyen állatunk pedig szeretjük

a kutyusokat,cicákat,stb

13. biborka00 (válaszként erre: 12. - Perla del Mar)
2015. ápr. 12. 09:35
Igen,kimondottan pszichésen sérült, félős, stb. kutyákkal foglalkoznak.
12. Perla del Mar (válaszként erre: 11. - Biborka00)
2015. ápr. 11. 22:12
Van ilyen is ???
2015. ápr. 11. 17:12
Köszönöm a sok választ. Jön hozzánk a kutya pszichológus. Kiváncsi leszek majd mit mond.
10. Perla del Mar (válaszként erre: 9. - Csipkerózsika)
2015. márc. 26. 22:56
A nem félős kutya is , jobban odamegy egy guggoló emberhez, mint az állóhoz! Inkább a szemébe nézést veszik fenyegetésnek.
2015. márc. 26. 22:22
Föléjük hajolni nem szabad, az egy kiszolgáltatott helyzet nekik, amit fenyegetésnek vesznek.
8. Perla del Mar (válaszként erre: 5. - Biborka00)
2015. márc. 26. 18:37

A guggolás minden kutyában bizalmat kelt, nyávogós hangra is pozitívan reagálnak. Nem tudom , hogy ez a megfelelő szó -e rá.

[link]

[link]

Sajnos véleményt nem tudok mondani, nem próbáltam még, de azt tudom, hogy mikor jártam az egyetemre akkor tesztelték az etológiai tanszéken ez olyan 4 éve lehetett. Az én kutyám sétaközben fél az emberektől nekem ezért kéne, de sem itt az állatpatikában nem hallottak róla , sem a dokim szóval nehéz lesz beszerezni az tuti.Nekem a doki azt mondta alkatilag is lehet félős egy kutyus. Az én problémám eltörpül a tied mellett, hisz ő bújik hozzánk hízeleg nekünk folyton, csak szeretnék vele Duna partra lemenni meg ilyesmi és így nem lehet.

Nem tudom milyen gondolom, ha forgalmazzák azóta elvileg jónak kell lennie.

2015. márc. 26. 17:15
Amúgy tök jó móka lehet az télen is, nyáron is, ha játszós ruhában ledobjátok magatokat a földre. Biztos bátrabban odamegy, esetleg játszik is veletek.
6. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - Biborka00)
2015. márc. 26. 17:14
Legyetek türelmesek, a szeretet türelmes. :) Szeressétek úgy, ahogy jó neki. Majd leküzdi a félelmeit, ha kész lesz rá. Ha nem, akkor nem. Akkor is van egy tüneményes kutyusotok, amit imádhattok, más módon. Otthont, kaját adtok neki, kedvesen beszéltek hozzá, ott vagytok vele és ő is ott van veletek...
2015. márc. 26. 12:52
Sajnos én is attól félek, hogy ilyen marad. Pedig annyira szeretjük, hogy úgy megdögönyözném már végre.... Egyébként egy malamut kutyuska. Ha leguggoltunk odajött és megszagolta a kezünket, aztán most muszáj volt megfognunk oltás miatt és azóta megint nagyon tolat. De egyébként mindig ott akar lenni ahol mi vagyunk, néz be az ablakokon, keres bennünket. Van neki kenel is, az az ő saját területe. Juti falatért sem mindig jön oda egyébként. :-(((
2015. márc. 25. 12:03

Én is ezt akartam javasolni, a juti-falatot.

Azért bármennyire jól bántok vele, arra számítsatok, hogy sosem lesz olyan elengedett, mint egy kölyökkorától megfelelően - nálatok - nevelt kutyus.

Nagyon hálásak, rendkívül ragaszkodóak és védelmezőek a menhelyi kutyusok, de a félénkségre vagy a vadságra való hajlamuk megmarad. Nekem a mostani a második, akit elhoztam és 8 éve van nálam, de még mindig megvan benne a félénkség, bizalmatlanság, ő már ilyen is marad, kis óvatos. :)

2015. márc. 25. 10:40
Az egyik barátnőmnek is örökbefogadott kutyusa van, ő is ugyanígy kezdte. Kihívtak egy kutyakiképzőt, aki a háttérből irányította: először megkérte, hogy hasaljon le a kutyushoz, hogy kb. egy szintben legyenek. Utána beszélnie kellett hozzá lassan, kedvesen. A kutya eleinte félénk maradt, de utána előkerült a jutalomfalat, azért odasomfordált. Jutalmazás közben meg tudta a barátnőm simítani 1-2x. Az oktató ezt megismételtette vele rengetegszer, végül már 5-6x is meg tudta simogatni, amíg a kutyus rágta a falatkát. Ezt gyakorolgassátok minden nap + bánj vele nagyon óvatosan, kedvesen, figyelmesen, hogy biztonságban érezze magát. Ki kell neki jelölni a lakásban vagy az udvaron egy területet, ami csak az övé, ahova senki más nem lép be, így ha betelik nála a pohár, lesz hova elbújnia, de ha jól halad a hasalós-jutalmazós projekt, erre sem lesz szükség :) Csak lassan, türelmesen.
2015. márc. 25. 10:15
A miénk ilyen maradt....már 3 éves. Pedig nincs egyedül, a párja is nálunk van.
2015. márc. 25. 10:14
Sziasztok! Fél éve örökbe fogadtunk egy kutyust a menhelyről. Nagyon fél a kéztől, biztos sokat bánthatták. Nem lehet simogatni, ha közeledünk felé, tolat hátrafelé. Tud valaki segíteni, hogy hogyan tudnánk ezen változtatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook