Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vagyonmegosztás válás után fórum

Vagyonmegosztás válás után (beszélgetős fórum)

2015. ápr. 1. 09:46

Most a saját problémám. Sajnos a válás után csak több milliós adósság van többféle hitelből (köztük svájci frankos is), több hitelintézettől. Már évek óta küldözgetik a végrehajtóhoz (még nem minden jutott el odáig), és mindent az én fizetésemből ill. most már a nyugdíjamból tiltanak. A volt férjemtől még gyermektartást sem kaptam, csak egy rövid ideig, amíg le tudták tiltani a jövedelméből. Már több mint egy éve egy fillért sem kapok, mert olyan helyen dolgozik, hogy nem hiszem, hogy be lenne jelentve. Még a megítélt elmaradt gyerektartást sem kaptam meg teljesen. Azóta persze veri a mellét, hogy ezt vette meg azt, olyan dolgokat amik több tízezer forintba kerülnek. Nagy kegyesen ad a lányomnak 2000,- Ft-ot, hogy meg tudja venni a havi bérletét, amivel a suliba jár.

A lányom már 20 éves, de most esti gimiben tanul. Munkát persze nem talál, de semmit sem kap a Munkaügyi Központtól, sem az Önkormányzattól. Én sem kapok semmiféle támogatást, mert azt nézik, hogy mennyi nyugdíjat állapítottak meg, és nem azt, hogy hol csak a 67%-át, de volt már amikor csak az 50%-át kaptam. És ebből kell kettőnknek megélni. Eddig az édesanyám segített a nyugdíjából, de most február 2-án meghalt, így elveszítettük egyetlen támaszunkat. Szerencsére a februári nyugdíját még fel tudtam venni, így el tudtam hamvasztani, és még gyűjtenünk kell a továbi végtisztességére, mert annak idején a temetésére félretett pénzét a volt férjem miatt vette ki a bankból, amit azóta sem tudtam neki visszatenni.

Sajnos amikor a bíróságon kérdeztem, hogy hogyan lehetne megosztani az adósságot, akkor közölték velem, hogy az is több százezer forint, így kénytelen voltam lemondani róla.

Bocsánat, hogy ezt leírom, de nem tudok kinek beszélni róla, és muszáj volt magamból kiadnom, meg hátha tud valaki valami jó ötlettel előállni.

Köszönöm, hogy meghallgattatok.

2015. ápr. 1. 09:31
Most tudtam meg az ismerősömtől, hogy nem szakértőhöz, hanem jogsegélyszolgálathoz küldték, és mivel a nyugdíja 49 ezer felett van (49.500 körül, az euro árfolyamától függ, mert Romániából kapja euróban), ezért kért 5700,Ft/óra díjat. Hát ennyit az ingyenes jogsegélyről. Abból a nem egész 50 ezerből kell megélni 1 hónapban, amikor pl.: 10 mázsa fa 31 ezer forint.
5. shina_53 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2015. márc. 29. 00:36

Kedves michelle.r!

Sajnos a perköltség nemcsak a megegyezésen, hanem az értéken is múlik. Persze az sem mindegy, hogy hány tárgyalás alatt zajlik le a dolog. Persze ha peren kívül - egy közvetítőn keresztül -, tudnának megegyezni akkor természetesen minden gyorsabb és olcsóbb lenne, de a volt férj egyáltalán nem hajlandó semmire. Még a saját személyes dolgait sem adta ki a közös házukból. Teljesen elzárkózik minden elől. Még a megtakarított pénzüket is áttette egy másik folyószámlára, ami kizárólag már csak az ő nevén volt.

Sajnos ilyen emberrel nem lehet egyezkedni, csak pereskedni.

Majd megpróbálunk keresni egy jogsegélyszolgálatot, ahol talán majd érdemben el tudja kezdeni a vagyonmegosztást.

4. shina_53 (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2015. márc. 29. 00:29

Kedves hópihe14!

Köszönöm, hogy írtál nekem.

Az ismerősöm a Bíróságon volt a heti panasznapon és onnan küldték el. Semmilyen felvilágosítást nem kapott, hanem onnan küldték el az igazságügyi szakértőhöz. Ezt én sem értettem, mert kb. 4 éve szintén egy panasznapon kaptam részletes felvilágosítást, hogy hogyan adjam be a válópert. Az útmutásnak köszönhetően nem kellett ügyvédet fogadnom, hanem egyedül el tudtam indítani a válást, és szerencsésen ki is mondták.

3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Shina_53)
2015. márc. 25. 14:41
Ha megegyeznek alig lesz költség, ha nem, a perköltség annál több, mintél hosszabb a folyamat. A Bíróság nem panasziroda, de van ingyenes jogi tanácsadás, ahol segítenek neki megfogalmazni mit és hogyan adjon be. Kérhet teljes, vagy részleges költségmentességet is, el fogják neki mondani, ahhoz mit kell igazolnia és hogyan.
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Shina_53)
2015. márc. 25. 14:28

Nem vagyok szakmabeli.

Az biztos, hogy minden bíróságon hetente 1 nap van az u.n. nyílt nap, amikor be lehet menni és az "ügyeletes" jogász, az előadott jogi problémával kapcsolatban tanácsot, vagy éppen útmutatást ad.

Meg kell keresni a legközelebbi bíróságot, megtudni/megnézni akár net-en, minkor van az ingyenes nyílt nap, és akkor bemenni, rákérdezni, hogy ebben az esetben mi a teendő.

2015. márc. 25. 08:24

Egy ismerősöm, aki már régóta itt él Magyarországon, de Romániában kötött házasságot, és ott is mondták ki a válást. A bontóperrel együtt nem kérték a házastársi közös vagyon megosztását, ami itt van Magyarországon ingatlanban és ingóságban.

Elment a Bíróságra itt Magyarországon, de ott nem foglalkoztak vele, hanem igazságügyi szakértőhöz küldték, aki 5700,- Ft-ot kér egy órára, és nem mondta meg, hogy mennyibe fog ez neki kerülni. Tudomásom szerint a Bíróságon kellett volna felvenni a panaszát, és csak akkor van szükség a szakértőre, ha a felek nem tudnak megegyezni az értékben. Ráadásul az ismerősöm nyugdíja nem éri el az 50.000,- Ft-ot.

Ha valaki tud segíteni, kérem mondja el, hogy most mitévő legyen, mert ő fizetni perköltséget is csak akkor tudna, ha megkapná a ráeső részt.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook