Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell és mikor kezdik a gyerekek kimondani az "r" betűt? fórum

Mikor kell és mikor kezdik a gyerekek kimondani az "r" betűt? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Gevi1931)
2012. nov. 8. 19:24
ráér azt később is :)
2012. nov. 8. 18:34
4-5 éves korban
2011. jan. 6. 00:21

Nekem a fiam második éve jár logopédushoz,és meg kell mondjam,nem sok fejlődést látok a gyereken.:(

Másik logopédust is kapott,úgyhogy nem vagyok túl boldog:O

Állítólag sokkal több a beszédhibás fiú,mint a beszédhibás lány.

Fiam,sok hangot helytelenül mond-gyakran nem értem,amit beszél.

Érdekes,hogy mikor olvas,vagy verset mond-akkor jól mondja-csak a beszédében nem tudja alkalmazni.

Most tanul olvasni,szerencsére minden gond nélkül,szépen halad.

38. mamcili (válaszként erre: 38. - Mankaa)
2011. jan. 5. 23:27

teljesen egyetértek vele!

megtapasztaltam...

2010. dec. 31. 10:52
komjan mondom robbani tudnáááááááááááááák valaki azt mondta hogy csak szűlői :( FOGLALKOZÁS KÉRDÉSE az hogy a gyerek akár már 4-5 évesen is ki tudja mondani a R betűt
2010. ápr. 30. 12:50
iskolás korra
2010. ápr. 30. 09:57

Mit tartalmaz ez a betűjavító könyvecske? Nem hallottam még róla.

A logopédushoz kellett két kis vékony füzetet vennünk. Tele van képekkel, amiket ki lehet színezni. A képek alatt pedig a szavak, amiket gyakoroltatni kell a gyerkőccel. Az enyém nagyon-nagyon szereti. Rendszeresen előveszi és színezget benne.

34. mamcili (válaszként erre: 33. - Csicsi25)
2010. ápr. 29. 13:40

Dehogy undok, csak mi gondoljuk rólla ezt...

Gyerekkoromban én sem szerettem:)

Ma viszont, már nagyon örülök, amikor egy gyerektől hallom a motor pörgésének hangját. Vagy a répa, retek, mogyorót.


Betűjavító könyvecskét nem tudom lehet-e itt írni, de ha kéred, jelezz privin és elküldöm a címét szívesen.

2010. ápr. 29. 11:06
Hát, szerintem undok egy betű az "r" :) Valószínűleg mindenkinek meggyűlik vele a baja, van, hogy én is véletlenül "l"-t mondok helyette. Nem csoda, ha szegény gyerekek is kínlódnak.
2010. ápr. 28. 22:12

Lányom 5 éves kora óta jár logopédiára.

De nálunk ez hátrányban van, mert én magam sem tudom kipörgetni a "r" hangot magában.

Korai segítséget kértem. Azt mondták iskolás korra alakul ki, egyébként élettanilag. Mostmár szépen mondja, de azért még nagy szeretettel foglakoznak vele továbbra is. (3. éve)

2010. ápr. 28. 15:46

Az én kisfiam (nagycsoportos ovis) pont ma volt logopédusnál és meglepődve vettem észre, hogy gyönyörű szépen mondja a "t" és "d" betűkkel együtt az "r"-t. Pl: trabant, drót, stb.

Ma mondta ki először jól az "r" betűt.

A nagyfiamnak ez csak másodikos korára ment,úgyhogy most nagyon boldog vagyok :)

Le a kalappal a logopédus kiscsaj előtt!

2010. febr. 22. 15:22
szerintem ha hat évesen nem mondja még akkor sem kell aggódni.
29. Laryan
2010. febr. 22. 13:57
nekünk se megy még....:(
2010. febr. 21. 22:05

Húúú! Mi is rengeteget kínlódtunk azzal a fránya "kimondhatatlan" betűvel. A nagyfiam csak a második osztály elejére (!) tanulta meg kimondani, pedig logopédushoz is járt. Nem akarok senkit bántani, de kicsit furcsállom, hogy logopédushoz járás ellenére a férjemnek sikerült csak megtanítania a gyereket.

A picivel most ugyanebben a cipőben járunk. Ősszel suliba megy és egyedül az "r" betűvel vannak gondjai. Szintén logopédushoz jár, de úgy látom, ő sokkal többet és körültekintőbben foglalkozik a gyerekekkel. Kíváncsi leszek az eredményre.

2010. jan. 6. 09:03
Teljesen változó.
26. 72f62a66ed (válaszként erre: 25. - 72f62a66ed)
2010. jan. 5. 21:46
Két éves kora óta tisztán beszél, csak a "L" betűvel, és az "r" hanggal volt baja, de mint azt már írtam szépen megtanulta kimondani.
2010. jan. 5. 21:42
Az én kisfiam szintén 4 és fél éves korában mondta ki először tisztán az "r" hangot. Nagyon tetszik neki hogy kitudja mondani. Nálunk még a "L" betű volt necces, de már az is nagyon szépen megy neki. Az oviban azt mondták egyenlőre nem kell logopédushoz vinni, és úgy néz ki nem is lesz rá szüksége.
2010. jan. 5. 19:52
Az én lányom nagyon szépen beszélt, csak az 'r' hang nem ment 4 és fél éves koráig! Akkor egyik napról a másikra(pont Karácsonykor)magától kimondta és azóta nincs gond!Nekem azt tanácsolták mikor még nem ment,hogy amikor beszélek hozzá mindig hangsúlyozzam ki ezt a hangot! Én úgy tudom, hogy 5 éves korig a logopédus sem fogl.vele,
23. Sly001
2010. jan. 5. 19:47
5 éves kortól fogja korrigálni az óvodai logopédus.Ez a legutolsó és legnehezebb betű,amit megtanul egy kisgyerek.Nem lesz semmi gond vele:))
2009. máj. 9. 14:17
Nálunk a lányom 3 éves korában kezdett tisztán beszélni.
2009. máj. 9. 13:42
Nekem a kicsi 3 éves,szép tisztán beszél.Szerintem hallja a nagyobbaktól és ezért szerencsés vagyok. A kereszlányom 5 éves,ő nem beszél még tisztán ,a nővérem kisfia 4 és fél éves ,és ő sem ejti még szépen az "r" HANGOT... hanem pl.azt mondja a rigó helyett,hogy ligó. Ez teljesen gyermektől függ,és a nővéremnek azt mondták,hogy 5 éves koráig ez természetes dolog.
2009. máj. 9. 12:03
Nekem azt monda a gyerek orvos, hogy 4-5 éves kora előtt erőltetjük, akkor későbbiekben rosszul képzi.
2009. máj. 9. 10:44

Az "R" betűt csak leírni lehet,kimondani nem.

Az "R" hangot lehet csak kiejteni.Tudjátok,a betüket leírjuk-a hangokat pedig mondjuk.Bocsi,muszáj volt pontosítanom,mert nagyon zavaró.

2009. márc. 29. 09:37

5 és fél éves unokaöcsém az oviban jár logopédushoz. Nagyon édes, ahogy koncentrál ha r-hez jut:) Kicsit fura, kicsit más, de a mi r betűnk:)

Másik unokaöcsém egészen pici kora óta berreget, ha mérges volt, neki sohasem okozott gondot kimondani az rt.


Ha így, ha úgy az oviban majd helyrerakják. (én utáltam, hogy nem volt baj az erreimmel, mert nem járhattam logopédushoz és nem kaphattam matricát, mint a többiek :'( )

2009. márc. 29. 09:36
Mi is voltunk logopédusnál,azt mondta,ha 5 éves korig nem lesz tiszta a beszéde,akkor kell járni hozzá!Addigra tisztán beszélt:)Igy nem jártunk!:)
2009. márc. 29. 08:44
Még az csak.A kisunokám az l-t j-nek mondja.4éves,de ha nagyon akarja,ki tudja mondani,de az r-t nem.
2009. jan. 5. 20:28
Néha szinte egyik napról a másikra,, előtör" az a nehéz hangocska.Addig is keress olyan mondókát, nyelvtörőt, amelyekben sok az r, semmiképp se erőltesd.
2008. júl. 4. 22:25
nekem kesore ment a r betu eljasatitasa meg mai napig is ha nem figyelek elegge osssze keverem a r es l hangot mint irasban mint beszedben...:))
2008. máj. 1. 08:55
Unokám 6 éves egyik napról a másikra mondta ki és mondja. Szinte élvezettel ropogtatva minden r betüt.
12. Laryan (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. ápr. 30. 14:28

Akkor még van 4 napod,használd ki! :-)

De biztos kifogod!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook