Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol tart a devizahitelek forintosítása? fórum

Hol tart a devizahitelek forintosítása? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2015. jún. 8. 23:09

Sziasztok


Ha netán az az oldal nem menne.


[link]


Ez 100% !!!!!!


petmaluda1

2015. jún. 8. 23:07

Sziasztok

Az ECHO TV-n adták le a forintositással kapcsolatban

ezt a műsort. Sok hasznos információt lehet megtudni illetve kijegyzetelni.


[link]


Remélem van akinek tudtam vele segíteni.

petmaluda

2015. máj. 22. 17:54

Sziasztok!

Én közel két éve autóhitel-szerződést és tartozást örököltem, ami tavaly lejárt. :(

Ma végre sikerült - sokadjára - kiharcolnom, hogy megkapjam az elszámoló levelet! :)

Esetleg van valaki, aki hozzám hasonlóan örökösként lépett be a történetbe??? (Lennének kérdéseim.)

2015. máj. 22. 12:14

Sziasztok hát nekem a bank betartja a 15 munkanapot:(((

Meg mindig nem utalt:(((

Remélem azért a jövőhéten rajta lesz!!

Szép napot, es jo hetvégét

90. rozsavölgyi (válaszként erre: 89. - Lina*)
2015. máj. 20. 05:45

Jó reggelt, akkor Neked gyors volt:))))

Nekem porsche bank es 8 napja de meg semmi:((((

Szép napot

89. Lina*
2015. máj. 20. 05:03
Köszike!Megjött!Hét munkanap volt!
88. Kiss Mária (válaszként erre: 87. - Rozsavölgyi)
2015. máj. 19. 12:22
:))
87. rozsavölgyi (válaszként erre: 86. - Kiss Mária)
2015. máj. 19. 11:14

Nekem ez a 7 -dik munkanap :))))

De jo lesz a jövöheten is,csak küldjek:)))

86. Kiss Mária (válaszként erre: 85. - Rozsavölgyi)
2015. máj. 19. 11:07
Nincs mit:) Nekünk nem tudom mi okból 4 nap alatt küldték de a többi ismerősömnél aki ugyanattól a banktól várták, na az ő esetükben kivárták a 15 napot
85. rozsavölgyi (válaszként erre: 84. - Kiss Mária)
2015. máj. 19. 11:04

Köszönöm szépen a válaszodat:))))

Valahogy sejtettem,tegnap volt 1 hete:)))

84. Kiss Mária (válaszként erre: 83. - Rozsavölgyi)
2015. máj. 19. 10:17
15 munkanap általában kivárják az utolsó napot és akkor utalnak...
2015. máj. 19. 09:50

Sziasztok,nekem lejárt autó hitelem volt,porsche banknal vissza utalt összeg 180000.-ft.vissza küldtem a nyitlatkozatott,es számlára kértem.

Nem tudjátok véletlenül, hogy Mennyi idö alatt utaljak a pénzt? ??

82. 32fcc62d1f (válaszként erre: 81. - Lina*)
2015. máj. 18. 13:39

MKB 7 munkanapra utalt.


Ha jól tudom, 15 munkanap. De ebben nem vagyok biztos.

81. Lina*
2015. máj. 18. 12:22
Sziaszto!nekem lejárt autóhitelem van.Azt írták 100ezer ft a visszajáró összeg.Egy nyilatkozatot kellett kitöltenem,ráirni a számlaszámot és visszaküldeni.Ezt meg is tettem,vajon mennyi idő után utalják a pénzt?valakinek van tapasztalata?(Budapestbank)
2015. máj. 6. 09:50

Csak egy médiát érdekel a milliókat tönkretevő törvénycsomag alkalmatlansági problémái


(A többi média továbbrontva országunk sajtószabadsági rangsorának a 64. helyét, ki tudja miért most is, és ilyen esetekben mindörökké – hallgat…)


Siófokon 2015. május 6. napján. Léhmann György



Léhmannt is meglepte: Szegeden folytatódik a devizapere


2015. május 5. 17:28 , Legutóbb frissítve: 2015. május 5. 19:34 Fónai Imre



A Szegedi Törvényszék fittyet hány a forintosítást lehetővé tevő adósmentő jogszabályra, netán e helyett az uniós jogrendet tartja irányadónak? Mindenesetre még Léhmann Györgyöt is meglepte, amikor a szegedi bíróság arról értesítette egy devizahitel-perével kapcsolatban: az OTP Jelzálogbank Zrt. ellen a szerződés részbeni érvénytelensége iránt indított eljárásban május 13-ára tárgyalást tűzött ki.



A siófoki ügyvédet minden más perében arról értesítette az illetékes bíróság: a tavaly nyári, adósmentőnek nevezett törvény értelmében a peres eljárást felfüggeszti.



Miközben a devizaadósok többsége megkapta bankjától az elszámolást és akad, aki elégedett vele, mások pedig nem, Léhmann továbbra is amondó: a forintosításnak (mely akkor lép életbe, ha az adós elfogadja az elszámolást) több hátránya lehet hosszú távon, mint haszna. –


Alapvető, hogy a forintosítást „kicsikaró” törvény ellenkezik az uniós jogrenddel (és ezt most már az illetékes brüsszeli testület is vizsgálja), [link] így a Szegedi Törvényszék bírójának igaza van, mert jól tudja: az adósmentő törvény rendelkezései csak akkor érnek valamit, ha nem ellentétesek az európai jogalkotással – így a siófoki jogász. – Ezért aztán kitűzte a per tárgyalását, figyelmen kívül hagyva, hogy a hazai jogszabály szerint fel kellett volna függesztenie.


Minden bírónak így kellene eljárnia, hiszen jól tudják: a 2014-es törvény a magyar bíróságok számára használhatatlan rendelkezéseket tartalmaz. Akár csak azt: törvénysértően alakít át magánjogi szerződéseket, márpedig ilyesmi jogállamban nem létezik. Az Európai Unióban a fogyasztó jogait az állam politikai, társadalmi, gazdasági érdekből sem csorbíthatja.

Léhmann úgy véli: fogyasztói szerződést módosítani csak az esetben lehet, ha az a fogyasztó érdekében áll; és ezt egyedül csak a fogyasztó döntheti el. – [link] Hiába hazudja bárki, hogy jól járnak az adósok a forintosítással, amennyiben az adós nemlegesen válaszol, akkor az európai jogszabályok alapján nincs az a hatalom, amelyik rá tudja kényszeríteni a törvényi előírások betartását.


Minden más megoldás a jogállamiság sérelmét jelenti. Ennek értelmében szerintem a bíróságoknak két lehetősége van az eléjük kerülő perek esetén: a Szegedi Törvényszékhez hasonlóan tárgyalást tűznek ki, vagy az Európai Bizottság által indított panaszeljárás befejezéséig felfüggesztik a pert és csak utána folytatják.


Az adósoknak persze nem könnyű eldönteni, hogy mit lépjenek.Léhmann György szerint annak az esetnek, ha az adós nem fogadja el a banki elszámolást és a hitele devizában marad nyilvántartva, egyetlen kockázata van: ha bíróság a banki kockázatvállalási okiratot is értékelve úgy dönt, hogy az árfolyamváltozás terheit az adós viseli. –


Ellenben ha elfogadja az elszámolással együtt járó forintosítást, úgy elveszíti azt a jogát, hogy a korábban a bank által okozott károk, többletfizetések megtérítését bármikor is követelhesse. Például a többlet kamatfizetést sem tudja többé visszakövetelni, mint ahogyan az elszámolás során az adósra kényszerített árfolyamváltozásból származó terhek viselését sem kérheti átterhelni részben vagy egészben a bankra, ami pedig a kockázatvállalási nyilatkozatból könnyen következhet.

Sőt, a svájci frank 2009-től tartó alapkamat-zsugorodása folytán el nem számolt kamatcsökkentést sem kérheti vissza többé. Hiszen emiatt nem csökkentette a bank a törlesztőrészletet, viszont az adósmentő jogszabály ezt a problémát se rendezi, nyilvánvalóan „bankmentő” megfontolásokból. És egy jövőbeni forintkamat-növekedésből fakadó jelentős törlesztőrészlet-emelkedés veszélyéről még nem is szóltam...

2015. máj. 5. 14:08
El olvastam a hozzászólásokat és sajnos a forintositással sem lesztek jobb helyzetben.Én 10 éve vettem fel 4 milliót az OTP-től lakáshitelt,azóta fizetem ,a havi törlesztőm semmit sem csökkent 5 év után emelkedett ,juniusban töltöm be a 10 évet még úgyan ennyi van hátra a hitelen jelenleg 3,5 millió :(
78. Cise
2015. máj. 2. 20:11
3,8 milliót vettünk fel házra, 4 éve fizetjük, elengedtek 80 ezret és a havi törlesztőrészlet 3 ezerrel csökken majd. Raif.bank.
77. Channa* (válaszként erre: 76. - Kiss Mária)
2015. máj. 1. 18:38

Az annuitásos hitelre gondoltam és nem a devizás eladósodásra...

Szerintem sincs rendjén, hogy ennyi ember eladósodott.

76. Kiss Mária (válaszként erre: 75. - Channa*)
2015. máj. 1. 18:04
Így rendjén van...nagy baj ha ezzel nem értek egyet? Nagyon nincs az egész rendjén, de szerintem hagyjuk.
75. Channa* (válaszként erre: 74. - Kiss Mária)
2015. máj. 1. 17:58

Igen, ők sem értenek hozzá.

Egyébként szinte ugyan azt mondod te is, mint én, csak kicsit másként fogalmazzuk meg. A lényeg, hogy ez így rendjén van (csökkenő költségek, mert elvileg csökken a tőke) az, hogy az árfolyam emelkedése miatt nem tud a tervek szerint csökkenni a tőketartozás az egy más kérdés....

74. Kiss Mária (válaszként erre: 73. - Channa*)
2015. máj. 1. 17:32
Spec.minket egy autókereskedő beszélt rá, na neki főleg fogalma sincs mégis felhatalmazást kapott a bankoktól, hogy ezt megtegye... A panaszlevél olvastán pedig minden kétségem elszállt a hölgy szakértelmét illetően
73. Channa* (válaszként erre: 71. - Kiss Mária)
2015. máj. 1. 17:14

Nem akarom elmondani a véleményemet a pénzügyi szakértőkről, akik rengeteg ügyfelet rábeszéltek pl. a deviza hitelre is. A szakértelmük egyenlő a nullával, csak a bemagolt szöveget képesek elmondani, de fogalmuk sincs a banki termékekről.

Én bankos vagyok, de ez lényegtelen....

72. Kiss Mária (válaszként erre: 71. - Kiss Mária)
2015. máj. 1. 15:28
Ja és nálunk igencsak emelkedett a törlesztő hónapról hónapra
71. Kiss Mária (válaszként erre: 69. - Channa*)
2015. máj. 1. 15:27
Nekem ezt egy pénzügyi szakértő mondta aki a panaszunkat is elkészítette. A Hitelkárosultak elnökhelyettese szóval eléggé tisztában van a tényekkel
70. trapiti (válaszként erre: 68. - Channa*)
2015. máj. 1. 14:24

Frank alapú hitel volt a K&H-nál, 2006-ban vettük fel, éppen ez volt az egyik szempont ami miatt választottuk, de volt még néhány kedvező dolog (igaz a hitelelbírálás meg jóval szigorúbb volt mint a legtöbb banknál).

Mindenesetre annál a forint alapú hitelnél amit akkor kaphattunk volna nagyon sokáig jobb volt...

69. Channa* (válaszként erre: 64. - Kiss Mária)
2015. máj. 1. 14:12

Szerintem nem így van.

A deviza alapú hiteleknél a törlesztés napján érvényes (vagy a bank által meghatározott napi) árfolyammal számolnak. A fennálló tőketartozásra és erre számolják a kamatokat/költségeket, ahogy emelkedett az árfolyam úgy emelkedett a tőketartozás összege, így természetesen a költségek is, hiszen egy magasabb összegre számoltak. Tehát, azért megy kevesebb tőkére, mert megemelkedtek a költségek.

Az ismerős autohitelénél a törlesztés nem emelkedett, de minden 3. hónapban küldtek egy csekket 15-30 ezerről, ami az árfolyam emelkedése miatt növelte a törlesztés összegét.

Sajnos ez van. Sokan "jól" jártak, mert sokaknak kifutott a hitele az elszámolással, de csak azok, akiknek a futamidőből már nem volt sok hátra.

A lezárt hitelesek meg kaptak vissza pénzt (ha nem évült még el), valahol ők is "jól" jártak, bár sokkal többet fizettek vissza....

68. Channa* (válaszként erre: 63. - Trapiti)
2015. máj. 1. 14:05

Ez milyen hitel konstrukció? Még nem hallottam ilyenről.


Az jó, ha ennyit csökkent:)

67. Channa* (válaszként erre: 61. - Zebracsikó)
2015. máj. 1. 14:03
Ez autohitel. Az autohiteleknél csak a tisztességtelen kamatemelések miatt volt elszámolás, jgy az nem túl sok. Az árfolyam pedig év elején rendesen elszállt, a tőketartozást pedig már a jóval magasabb árfolyammal számolják. Igen, olyan mintha egy fillért sem fizetett volna vissza....
66. Kiss Mária (válaszként erre: 64. - Kiss Mária)
2015. máj. 1. 12:57
10 éves a kölcsönünk és most töltjük be a 7.évet. Tehát már igencsak a tőkét kéne törlesztenünk... Ha nem lett volna elszámoltatás akkor a 2 700 000Ft -os hitelünk után nem 3 440 000Ft-tal tartoznánk hanem félmillióval többel. Annyit jóváírt a bank a tőkéből. 7 év után...jóval több a hátralevő tartozásunk mint a felvett...
65. Kiss Mária (válaszként erre: 62. - 99279bb06f)
2015. máj. 1. 12:54
Nekünk ugyan sosem jött a csekkeken kívül semmi a banktól
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook