Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes idegenvezetőnek tanulni? fórum

Érdemes idegenvezetőnek tanulni? (tudásbázis kérdés)


11. 1e072b34d7 (válaszként erre: 8. - Tavasz007)
2015. márc. 22. 19:08
És mi van ha kérdeznek is az idegenek?
2015. márc. 22. 15:16
Tanulni mindig érdemes!
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Tavasz007)
2015. márc. 22. 11:26

háááát.. ja, csak akit ezek az alapok érdekelnek, az vesz idefelé a reptéri shopban egy budapest top 10 könyvet, és az alapján elvan.

aki felbérel egy idegenvezetőt, az valamit akar, és valami olyat, amit csak egy helyi tud neki mutatni.


de te tudod, illetve hát majd úgyis meglátod, ha belevágsz :D

8. tavasz007 (válaszként erre: 7. - 1e072b34d7)
2015. márc. 22. 08:04
ja, én is erre gondoltam néhány éve, de aztn valaki azt mondta, h a mezei turistának nem kell sok mély információ, hanem elég az alapok, meg néhány érdekesség. Mint ahogy nekem sem kell Párizsról 3 művészettörténeti könyv, amikor oda megyek. Az átlagember nem ért ehhez.
7. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 23:48
Elhivatottság kell hozzá, többek között a történelem, a művészetek szenvedélyes szeretete, és jó kommunikációs készség.
6. emagdi (válaszként erre: 4. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 21:08

szerintem ebben a magán idegenvezetősdiben amúgy van fantázia, csak jól ki kell találni, hogy mitől lennének speciálisak a te túráid.

mert arra, hogy itt a halászbástya, ott a hősök tere, nem hiszem, hogy sok vevő lenne, azt bármelyik útikönyvből, internetről ki tudja nézni az idelátogató.

viszont szervezhetnél speciális túrákat: pl budapest underground, vagy kocsmatúrák budapesten, vagy bármilyen egyedi téma köré csoportosítva. persze azért ehhez neked is jól kell ismerni a várost, illetve azt a szegmensét amire a túrát építed, meg kell találni az érdekes, jó helyeket, hozzá a körítést, össze kell rakni az egészet úgy, hogy egy élmény legyen.


szerintem az ilyesmikben mindig van fantázia.

5. enigma. (válaszként erre: 4. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 20:35

Aki szervezett út keretében érkezik külföldről, az általában már az úttal együtt kapja az idegenvezetőt is, az utazási iroda szervezésében.


Aki megmagánúton érkezik, az nyilván megoldja magának, de nem jellemző, hogy idegenvezetőt fogadnak. Ők tipikusan az útikönyves turisták. A múzeumoknak, stb. látnivalóknak meg van saját idegenvezetője, vagy tárlatvezetője....


Magyarországon tudtommal csak engedéllyel lehet idegenvezetni, az meg végzettséghez kötött, szóval szerintem végezd el a tanfolyamot, csak nyerhetsz vele. De ha ebből akarsz megélni, akkor tényleg meg kell oldani, hogy alkalmazott legyél vagy számlaképes, nehogy pórul járj ;-)

4. tavasz007 (válaszként erre: 3. - Enigma.)
2015. márc. 21. 19:27

de jóóó , köszii!!

Az alapműveltség még érdekelne is, mert elég hiányos alapból is....köszi

látok magukat hirdető idegenvezetőket, saját weboldalakkal, ők magukat ajánlják fel külföldről ide látogatóknak. Ez járható útnak tűnik.

Csak kérdés, h vajon mennyi munkájuk van ténylegesen.

3. enigma. (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 18:27

Ha vannak kapcsolataid és be tudsz kerülni egy jó helyre, illetve ha számlaképes vagy, akkor megéri. Alkalmazottként dolgozó idegenvezetőről még nem hallottam. Ki kell váltani az idegenvetői igazolványt is.


Kapcsolatok hiányában jó helyre képtelenség bekerülni, "kihalásos rendszerben" működik a szakma....


Én egyetem mellett végeztem el a tanfolyamot, mert érdekelt. Maga a tanfolyam remek alapműveltséget adott, szuper tanáraim voltak. Amikor én csináltam, 1 évig volt a képzés minden szombaton, és része volt 3 magyarországi tanulmányút is. Szegedre jártam a KIT-hez, kb. 10 éve, nem tudom, létezik-e még?

2. kisj
2015. márc. 21. 17:29

Hogy érdemes-e?

Ez neked kell tudni.

Ha kedvet érzel hozzá, akkor igen, ha meg nem, akkor nem.

2015. márc. 21. 17:27

Van valaki köztetek, aki idegenvezető, és szakmájában dolgozik?

Budapest érdekelne...

köszik :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook