Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyerek mellett visszamenni dolgozni? fórum

3 gyerek mellett visszamenni dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. ápr. 18. 23:52
Családbarát ország.
81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 80. - 31bc25d879)
2015. márc. 26. 09:21

Csak itt mindig ott az ördög, hogy "jó és utána?"


-egyrészt mi van, ha aki a pénzt hozza meghal, vagy még rosszabb: megrokkan


-aztán meg 8-10 év, a gyerekek felnőnek, te ott állsz pelenkával a kezedben, és már sehova se kellesz... Nem azért, mert "kell" dolgoznod, hanem mert ott már felborul az a normális életritmus...


Én jó példát ezekre még nem láttam. És ez nem anyagiak függvénye.


Szerintem a legkisebb gyerek 3 éves koráig még elmegy a dolog, de azért nagyon elgondolkodtató, hogy azokban az országokban a legjobb - álltólag - a gyerekvállalási kedv, meg még az anyagi helyzet is, ahol kevesebbet dolgozva ugyan, de korábban mennek vissza az anyák, és nem esnek ki annyira... És nem azért, mert kell anyagilag, hanem azért, mert önmaguk akarnak maradni, és nem kiszolgáltatott, megkeseredett, megcsalt nőszemélyek.. Mert a legtöbben - tisztelet a kivételnek - azért így jár, aki otthonmarad. Elmegy mellette a világ..


Én eddig nagyon sokat tettem ezért, de most a 3., meg a 4. gyerek után én is nagyon fogom a medence szélét, hogy nehogy elvigyen ez az ár.. Mert nagyon könnyű ál-megnyugtatott lélekkel indokot találni az otthonmaradásra, de nálam még szerencsére mindig bekapcsol a "mi lesz utána" lemez.

2015. márc. 25. 20:49

Én már nem vagyok érintett.

DE ha lenne három gyerekem és megengedhetném magamnak mert olyan a családi háttér, egzisztenciálisan nem lenne gond, én biztos nem mennék vissza dolgozni, hanem otthon lennék a gyerekeimmel.

79. M0ncsa (válaszként erre: 77. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 25. 20:47

Hat, az enyem uzemorvos volt akkoriban, 6-14-ig a gyarban rendelt, aztan delutan meg (estig) az egeszsegugyi kozepiskolaban tanitott. Ugyhogy mi egesz nap az ovodaban/iskolaban/csaladi napkoziben voltunk, haza gyakorlatilag aludni jartunk. Es meg ezt is tuleltuk, lass csodat :D

De amugy az en peldam nem az atlag, valoszinubb, hogy korai kezdessel korabban is vegezne a kicsi az ovival.

78. M0ncsa (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 25. 20:44

Igy van. Voltunk betegek, de nem volt veszes. Egyedul a mumpszra emlekszem, azt megszenvedtem csunyan. A tobbi nem volt emlitesre melto megbetegedes. Mumpszra meg mar van oltas, fujoljon, aki akar, en orulok neki, hogy az enyemeknek mar nem kell ezen atesniuk.


Leveliras jo otlet, bar nem hiszem, hogy sokat elernetek vele :( Ehhez egy altalanos mentalitasvaltozas kellene, vagy nagyobb szigorusag az ovoda reszerol. Utobbi valoszinuleg konnyebben kivitelezheto, ismerven a nepet. :(

Egyebkent azert itt is vannak szulok, akik "megerik a penzuket", szoval itt sem fenekig tejfel. De pont azert megy a gyerek oda, ahova, mert egyreszt felelossegteljesebbek a szulok ebbol a szempontbol (nem en talaltam ki, tobb "montessoris" szulo mondta), masreszt meg a kis csoport is sokat dob a dolgon: bolcsisek max 12-en (jelenleg 8-an) vannak, es van meg asszem 24 ovodas. Ez, akarhogy is szamolok, legfeljebb 36 gyerek az egesz oviban. Ennyit meg konnyebb kordaban tartani jarvanyugyileg, mint mondjuk 100-200-at :)

77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 75. - M0ncsa)
2015. márc. 25. 17:20

Anyám is - akkor még - 7:10-re járt, pedig irodában dolgozott. És igen, én is -ra jártam a bölcsibe. Bár az is igaz, hogy az akkor még nem számított annyira extrának..

Viszont cserébe délután meg nem lenne az utolsó.

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 74. - M0ncsa)
2015. márc. 25. 17:20

Ja, úgy könnyűűű.. :-))

De teljesen egytértek, régen azért IS nem voltunk annyit betegek, mert bizony komolyabban vették az orvosok is, meg a szülők is a dolgokat, meg az óvónőnek is volt akkora respektje, hogy nem vitték be a full beteg gyereket..

Mert egy dolog a normál bacik, és egy dolog az, amikor az egyértelműen fertőző beteg gyerek egy délelőtt alatt végigköp mindenkit a hányós bacival, aminek nincs az a vitamin, ami ellenállna.. Legfeljebb kicsit hamarabb gyógyulsz...

De egyébként csomót beszélgettünk erről a védőnővel, és tervezünk "levelet írni", legalább azért, hogy felhívjuk a figyelmet a problémára.

75. M0ncsa (válaszként erre: 73. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 25. 12:17
Ezzel pedig egyetertek. Mi is jartunk 6-ra oviba (pontosabban korabban, mert anyu 6-kor mar kezdett), tuleltuk. Nem mondom, hogy nem utaltam - foleg telen, hideg szobaban - 5 korul kelni, de tuleltuk. Inkabb ez, minthogy a legolcsobb tabla csokira is azt kelljen mondania anyukanak, hogy nem, nem vesszuk meg, mert nem fer bele a keretbe...
74. M0ncsa (válaszként erre: 72. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 25. 12:15
Szloveniaban. A szomszedeknal :)
73. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - M0ncsa)
2015. márc. 25. 09:59

Az eredeti témához meg az a véleményem, hogy valahogy mindenképpen el kéne kezdenie dolgoznia a hölgynek, akár azon az áron is, hogy hatra mennek a gyerekek intézménybe.. Legalább elkezdeni, és egy-két hónap után, ha már ott van, látják, hogy csinálja a dolgát, akkor kéne kicsit ugrálni, ha lehet.. Kemény lenne, de valahogy azt gondolom, hogy kapásból a jogokkal jönni nem egy életbiztosítás...


Anyám egy nagy banknál volt középvezető, amikor este 11-kor a 17. ledolgozott órában tett egy megjegyzést a főnökének. Csak annyit mondott a főnök hangosan, hogy mindenki hallja, hogy nem, nem muszáj itt lenni lányok, de hosszú a sor a munkanélküli hivatalban, rögtön lesz a helyetekre más...


Hosszabb távon meg vagy az anyukának, vagy a férjnek, vagy mindekttőnek egy picit kéne úgy alakítani, hogy tudjanak segíteni. Vagy az lesz, hogy a nő elveszti az állását, aztán meg tarthatják el. Visszakapaszkodni nem lenne könnyű...

72. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - M0ncsa)
2015. márc. 25. 09:55
Miért te merre élsz?
71. M0ncsa (válaszként erre: 70. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 23. 18:20

Nem az EN orvosom, hanem az OSSZES orvos itt, hala Istennek. Es bizony minden oviban, allamiban es privatban egyarant kerik az igazolast. Talan ezert nem betegek a gyerekek honapokig, mert igy reszben sikerul megfekezni a jarvanyokat. Persze betegek itt is, de nem 5 honapon at, egyfolytaban...

Nade, elegge eltertunk mar az eredeti tematol :)

70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2015. márc. 23. 15:27

Nem az a kérdés, hogy a te orvosod ilyen-e, hanem az, hogy a többieké milyen..


De egyébként meg simán megcsinálják, hogy el se viszik, és igazolják a szülők, 3 napot lehet. A normál ovikban meg nem is nagyon szokták kérni az igazolást.

Bár most ez a 3 éves kötelező ovi miatt fogják, mert ott azon múlik a segílly..


A barátnőméknek van egy Montessori ovijuk, anno még részben én terveztem a ház átalakítását, amibe csinálták..

2015. márc. 23. 03:51
sokan csinaljak.
68. M0ncsa (válaszként erre: 67. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 22. 20:59

Te jo eg. Nem baj, menjen el meg parezer orvos kulfoldre, lesz ez meg igy se.

Itt ilyen nincs. Igazolas (1 DARAB!) akkor van, amikor szemunk fenye a kontrollvizsgalaton egeszsegesnek bizonyul.

67. 4c1a787e8f (válaszként erre: 65. - M0ncsa)
2015. márc. 22. 18:27

Édes lelkem..


Az orvosok kiadják előre a dátum nélküli igazolásokat, amiket a szemfülesebb szülők még sokszorosítanak is, és van belőle otthon, amikorra csak kell...


Az orvosok meg örülnek, hogy nem kell kétszer fogadni a gyereket..


Nekem most még a tüdőgyulladásnál is kiadták előre.


Nem úgy van ám, mint a mi időnkben..

66. M0ncsa (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2015. márc. 21. 21:07

Adj halat a Joistennek, hogy nem kellett gyarban dolgoznod, nem embernek valo az :) 3x kaptam idegosszeroppanast az unalomtol par honap alatt, amikor jobb hijan ra voltam kenyszeritve gyari munkara.


Kerdesre valasz: muszakba tobbnyire nem. Altalaban hatarozott letszam szukseges egy-egy munkafolyamathoz. Nalunk a csomagolas is 5 fos buli volt. Persze mindig vannak tingli-tangli munkak, amit egyedul is, nem idohoz kotve lehet vegezni, de erre - ahol en voltam, ott legalabbis - ritkan volt szukseg. Igen, szervezes miatt nem megy maskepp (Ugy kepzeld el, mint mondjuk az auto egyes reszeit, kerekek, kuplung, gazpedal, stb. Ha egy hianyzik, leall az egesz jarmu.)

Persze ha valaki rosszul lesz, vagy kesik barmilyen okbol kifolyolag, vagy elozetes megbeszeles alapjan kesobb jon/korabban megy, megoldjak, de ez inkabb kivetel, mint mindennapos tortenes.


A munkavedelem alatt nem tudom, mire gondoltal, vedoruha pl.?


Egyebkent szerintem sem direkt szorakoznak, egyszeruen csak nem hajlandoak megvaltoztatni a rutint 1-2 munkas kedveert.

65. M0ncsa (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 21. 20:58

Hat, tekintettel arra, hogy csak a nathanak van kb. 200 variansa, es ez csak egy a millio nyavalya kozul, el fog tartani, amig a java reszen atesnek :) Azert en igyekszem az immunrendszeru(n)ket szinten tartani, annal hatekonyabb modszer nincs.

Ami a hanyas utani 3 napot illeti, tetszik-nem tetszik, akkor mehet a gyerek oviba, amikor az orvostol megkapta az igazolast rola, hogy mehet. Ez nem a szulo dontese.


Hat, anya, sok kitartast a gyerkocokkel, nekem januar folyaman (ertsd: EGESZ januarban) volt folyamatosan beteg hol az egyik, hol a masik, hol az osszes (ferjet is beleertve), csak en nem, viszont fogytam 3 kilot a 4 het alatt :D Aztan, mikor mar mindenki meggyogyult, agynak esett (eshetett) vegre szerenysegem is. Kemeny menet volt.

64. michelle.r (válaszként erre: 49. - M0ncsa)
2015. márc. 21. 10:26
Sosem dolgoztam gyárban, fogalmam sincs, hogy lehet-e bármikor becsatlakozni a műszakba. Ha logikusan gondolom, nem, mert a kezdtkor lehet felvenni munkavédelmi, szervezési, bármi okból. De nyilván nem tudhatom, de azt nem hiszem, hogy direkt szórakoznának. Persze bármi előfordulhat :)
63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 62. - M0ncsa)
2015. márc. 21. 08:25

-Ne ragozd Cookie mert meghülyülök..

..

-Tessék. Kölcsönöztem nektek egy autót.

-Úristen mibe fog ez nekünk kerülni.

-Két év börtönbe, ha nem szálltok be gyorsan..


A fizetős ovi: Egy kicsit jobb csak. Nekem is két gyerek is kiscsoportosba jár. Az egyikbe csak hatan vannak. És mégis elvitte a mentő két hete éjaszaka crouppal.. Utána meg két hét tüdőgyuszi..


Én sajnos pont másként látom a fizetős ovikat, mert ott pont az van, hogy a pénzemé' meg viszem úgy is, mert ÉN DOLGOZOM. És pont elég egy-két ilyen. Meg tényleg, ha be van fizetve, akkor az ember bizony ne szívesen hetelteti otthon... Nem várja ki hányás után a három napot, ha jól van a gyerek...


A bacimennyiségen sajna át kell esniük.


Igazából nekünk idén azért volt olyan durva, mert minden gyerekem új közösséget kezdett. És az minden esetben számít, még akkor is, ha már nagyon jók voltak eddig. A nagyfiam három éve nem volt orvosnál. Idén - mint elsős (12 fős az osztály) - mégis három hetet hiányzott. A nagylányom az egyetlen, aki már nem. Kopp Kopp... Az ovisom - a hatfős - kétszer hiányzott csak, viszont akkor mind a kétszer három hetet.. Ősszel volt egy füles balhé, aminek majdnem műtét lett a vége - pedig orrmandula már nincs - most meg a tüdőgyuszis..

A prímet a bölcsis vitte nyilván, bár ezen azért nincs sok meglepi... Meg idén a már második enyhe tél miatt amúgy is gázabb volt..


De hát ez ilyen, még fiatal vagyok hálistennek.. Aki mást mond, meg téved, vagy hazudik.:-))

62. M0ncsa (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 20. 19:30

En tudom, hogy te tudod, de vajon mindenki - a foruminditot is beleertve - tudja-e, tudta-e?


Tudom, hogy az enyemek is otthon lesznek, pont ezert irattam be a gyereket a valamivel dragabb Montessori oviba, ahol kisebbek a csoportok, es felelosegteljesebbek a szulok (ertsd: nem viszik be a taknyos-lazas gyereket az oviba, nem is vihetik, mert az ajtobol visszaforditjak oket). A gíerekeiket mar oda jarato szulok mondtak, hogy betegek neha, de nem veszes - tehat megelozheto a dolog. A felar meg megterul, ha nem folyamatosan betegszabadsagon ulok otthon, hanem rendesen dolgozom.

61. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2015. márc. 20. 19:25
Egyébként meg mi az, hogy csalóka? Nettót nettóval, bruttót meg bruttóval hasonlítunk össze alapból.
60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2015. márc. 20. 19:25

Mégse nyomják valahogy a vasfüggönyt Hegyeshalomnál, a fene se érti ezt.. Pedig lehetne jönni, ha itt annyira jó.. (Jó, én nem is gondolom, hogy annyira rossz, mert ha azt gondolnám, már nem kéne itt legyek)


Azt gondolom, hogy egy átlag szinten, vagy az alatt igazad van, de azért egy mérnök, vagy egy orvos már nehogy ne tudjon bébiszittert fogadni..


Há' láttam a filmekkben is e'...


Az én férjem most egy darabig Írországban élt, tudom az arányokat, persze, hogy nem az az az - jó, az nem Amerika.. Igen, ott Írországban is pont a cégük csinált a szegény gyerekeknek karácsonyt, stb.. és voltak szegény gyerekek ott is, nem is kevesen.. A férjem mégis 600 euró/nap-os fizetésért volt kint, itthon meg egy hónap alatt keres annyit..

Amikor viszont itthon dolgozott ugyannak a cégnek, akinek Írországban külföldiként ennyiért dolgozott, itthon, mint magyar 120 euro/nap - ért dolgozott.. Hát azért ötször annyiba nem kerülnek a dolgok.. És az itthon egy nagyon jó pénznek számított.. Ja, ez is cégpénz, tehát a javát leadózod még, persze...


Hát azért ez a nem mindegy. Hogy aki tanult, az állam is több milliót fektetett a taníttatásába, legalább az meg van becsülve...

59. gribedli*** (válaszként erre: 52. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 20. 19:06

Ha jól megnézzük, nincsenek olyan bérek. Csalóka, hogy magasabb a fizetés, de nekik ebből még külön kell adózni egyszerre és külön kell fizetni a nyugdíjjárulékot és az eü-biztosítást. Szóval épp ez az, hogy ha levonjuk azt, amibe ott mindez kerül, akkor nekik is nagyon kevés az, ami megmarad a mindennapokra, és nem telik bébiszitterre nekik sem.


Mondjuk több ovi van és több bölcsi.


Nem lehet elvonatkoztatni attól a realitástól, amiben mindenki él, mert automatikusan azokat az árakat veszi figyelembe, ahol él és erre számolva egy külföldi fizetés tényleg hű de jó. De már évek óta bújok mindenféle spórolós-háziasszonyos-gazdasági blogot, amelyek tényleg hűen mutatják be az átlag amerikai családok életét, a kisembereket és meg kell mondjam, még stresszesebbnek is tűnik, ahogy számolják a garasokat, meg nagyon sok mindent fejben tartani mert valljuk be, hogy az amerikai szociális háló az egy fing...

58. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - M0ncsa)
2015. márc. 20. 18:30

Az én szakmámban erre reális esély nincs. Illetve van, most is hívnak projectvezetőnek.. Lényegében társadalmi munkába.. Hát az van, hogy én ezt már nem.. Évekig csináltam én a jófejséget, hogy majd tanulok vele, meg majd lesz ismeretség, meg azáltal fizetős munka.. Hát sohase lett, csak a tudásom kell, meg bohócnak kellek..


Nekem személyesen van megoldásom, mert a férjem mellé megyek, illetve mentem volna eddig is, ha nem itthon lettem volna ápolónő.. De azért az van, ősztől suliba is megyek. Csak azért az is úgy van, hogyha a férjem számít rám, akkor ugyanúgy ott kellene lenni, tehát ugyanúgy nem ártana, hogy néha jöjjenek, ha itthon van gyerek... Igazából remélem, jövőre már nem csak befizetni fogunk járni a bölcsibe, hanem már több összefüggő hetünk is lesz.. Két év múlva meg már sohase lesz egyik se beteg.. És kész.. No.


Az a titok, hogy felnőnek hamar. Csak addig bírjuk ki.:-))

57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 55. - M0ncsa)
2015. márc. 20. 18:24

Hát akkó én indítottam a fórumot?? Én tudom, hogy ezzel jár.. (Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy azért a nagyszülőktől kicsit többet vártam abban, hogyha komolyan dolgoznék, akkor legalább segítsenek. De nagyon háttal állnak ennek a témának. Persze, nem lehet erre senkit kötelezni, de azért ebben az egyben némileg csalódtam bennük, ezt elismerem. Akik az oviban, bölcsiben komolyan dolgoznak mind komoly nagymamai segítséggel teszik.)


Bár az azért durva, ami ma a bölcsikben-ovikban zajlik, hogy állandóan nagyon gáz betegek a gyerekek.. Tehát arra, amire eredetileg ki lenne találva, hogy dolgozni járj mellette pont nem alkalmas.. Én azért erőltetem - most kezdte az egy évesem - hogy legalább 3-4 éves korára már azért tényleg ezerrel dolgozni tudjak..


Az elméleteddel az a hiba, hogyha nem lesz állandó segítséged, hogy a tieid ugyanúgy otthon lesznek egy darabig szinte állandóan, erre sajna kevés kivétel van.. Arról nem beszélve, hogy hirtelen a 8 óra iszonyat nagy váltás ám pár év gyerekezés után.. Nagyon nagy. Sokkal nagyobb sokk a gyereknek is (ami még erősíti a betegségre való hajlamot is), neked is, mintha lenne némi átmenet. Persze nyilván itt is sarkalatos kérdés a segítség, legalább egy "jól" dolgozó férj, vagy egy tettrekész nagymama..

De azért előbb-utóbb két gyerek mellől még vissza fogsz találni, azért az nem kérdés..


A második, harmadik év már jobb szokott lenni. Persze mindig vannak rosszabb évek, idén pl. a 30 éves öcsém is egyszer kettő, majd három hetet volt beteg...

56. M0ncsa (válaszként erre: 54. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 20. 18:19

Nem kell attol meg unatkozo hajasfenekunek lenned, hogy otthon vagy :)) Vallalhatsz projektmunkat, meg azert 4 gyerekkel sztem van melo boven. Meg kozben kereshetsz allast, de az jo, ha nem vagy rakenyszeritve, hogy barmit elvallalj, hogy adhass a gyerekeknek enni.


Az USA-s megjegyzesem csupan arra iranyult, hogy ha nem tetszik, ami van, valtoztatni kell rajta, nem sirankozni. A bezzegezestol meg senkinek nem lett jobb.

55. M0ncsa (válaszként erre: 52. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 20. 18:14

Tisztaban vagyok vele, hogy elvarni valakitol, hogy egy/tobb kisgyerek mellett meg dolgozzon is otthonrol, konkretan nonszensz. Talan ha csak 1 van, es az is ultrajo gyerek, es nincs mellette kutya/macska/kert/miegyeb, meg TALAN kivitelezheto, de ennyi. De ez ezzel jar, te is tudtad, meg remelem, a forumindito is, hogy ez EZZEL JAR. Há akkó?????? :DDD (Ez tetszett)


Egyebkent az agyondicsert USA-ban sincsenek am mindenkinek olyan berei, hogy megengedhessen maganak bebiszittert napi 12 oraban, vagy egy ottlakos au-pairt, mondjuk helyhiany miatt. Van egy reteg, persze, aki megteheti (es ebben igazad van, a mernokok jol keresnek), de azert megiscsak kisebbseg, nem a nagy atlag ilyen.


Lehet, hogy te, es meg sokan masok is szivesebben visszamennenek 2 het utan dolgozni, ha cserebe dolgozhatnanak felmunkaidoben, en pl. szivesebben valasztanam a 2 vagy 3 ev otthon, majd teljes munkaidoben visszamenni dolgozni (mar ha lenne valasztasi lehetosegem, de nincs :D)

54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - M0ncsa)
2015. márc. 20. 17:59

"Lehet menni nyugodtan USA-ba is dolgozni meg szulni, senki nem tiltja."


Hát azért annyira nem lehet egyszerűen menni....


Másrészt azért 3 gyerekkel ott se dolgoznak a nők általában, mert apuka el tudja őket tartani. Ha meg mégis, jön a bébi szitter..


Harmadrészt, én mehetnék, ha nem is Amerikába, máshova.. Igen, el is tudna apuka tartani.. Viszont én pont ezt nem akarom.. Nem akarok unatkozó hájasfenekű lenni. Az intézmények kezdése, a bölcsi, a napközi pont olyan, hogy otthon ülő anyukákra van méretezve.. Én meg olyan akkor se akarok lenni, ha itthon 3 évig fogok állást keresni, és a 150. helyre vesznek fel..

53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 45. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 17:55

Nem is lenne esélye a férjednek váltani?


Vagy nagyon lehetetlen lenne segítséget megfizetni legalább a hazahozásra?


Ha van munkahely, és még vissza is vennének, azért valahogy csak meg kéne oldani.


A jogokkal ki lehet törölni, a megoldást kell keresni, mert ma a munka egy kincs.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook