Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kíváncsi valaki a saját gyerekére? fórum

Miért nem kíváncsi valaki a saját gyerekére? (beszélgetős fórum)


2016. máj. 11. 06:26
nekunk noknek egy gyerek mindig tobbet jelent,mint egy pasinak/tisztelet a kiveteleknek!/.
2016. máj. 7. 13:26

Nem tudom, olvasod-e még a fórumot, de én is így jártam a szüleimmel, főleg anyámmal. Már gyerekként/fiatalon sem voltunk jóban, mert tipikusan azok a szülők, akiknek minden csak úgy jó, ahogy ők gondolják, a gyereknek nem lehet önálló véleménye, amit én csináltam, az mindig hülyeség volt meg felesleges. Folyamatos b*szogatás, kompromisszumokra sem voltak hajlandóak, a gyereknek k*ss a neve. A barátaim nyilván mind hülyék voltak a szemükben, nem is jöhettek soha hozzánk, én sem nagyon mehettem sehova. Az a poén, hogy még csak azt sem mondom, hogy egyáltalán nem szerettek, de szerintem beteges volt az egész, uralkodási mániájuk volt, eléggé elrontották az életüket és ma már úgy látom, örültek, hogy volt kin kitölteni a stresszt és uralkodhattak máson, nekik ez egyfajta sikerélmény volt.

Sokat sírtam és kérleltem őket (lázadozni nem nagyon mertem, annak komoly szankciói voltak), de megmondták, hogy megváltozni senki kedvéért nem fognak, ha nem tetszik, el lehet költözni. Ez nyilván 15-16 évesen nem ment, de már akkor is közöltem velük, hogy ha nem változtatnak, akkor ezek a dolgok jussanak eszükbe akkor is, ha én már nem otthon élek.


Gondolhatod, alig múltam 18, elmenekültem otthonról, bár anyagilag nagyon kemény évek jöttek. Egyszer sem látogattak meg az albérletben, sosem hívtak fel, én voltam olyan hülye, hogy két hetente kijártam, nem tudom miért, talán mert az embernek nehéz feldolgozni az ilyen helyzeteket, lelkiismeretfurdalásom lett volna, ha nem megyek és meg akartam mutatni, hogy nem kell a segítség. De ha én nem mentem, meg sem kérdezték, élek-e még. Ja, meg persze jött a lelkizsarolás ezerrel, amiért elköltöztem, mert bezzeg a tesóim (akik szerintem soha az életben nem fognak elköltözni...)


Utána kimentünk külföldre a párommal, én innentől már nem foglalkoztam velük, akkor jött az újabb lelkizsarolás, sírás, hiszti, hogy miért nem érdeklődök, miért nem írok nekik. Ha hazamentünk és meglátogattuk őket, dettó ez volt, ott ültek sértődötten, kb. hozzánk sem szóltak, kínos csöndben telt az egész, főleg mert már annyira nem beszéltünk, hogy közös téma sem volt. De sosem írtak volna annyit, hogy "szia, hogy vagy, ha legközelebb itthon vagytok, gyertek el egy ebédre". Eheyett jött a "szia, nem írsz, bocsi, biztosan nem vagyunk már a családod" és társai. Na, egyszer amikor elegem lett belőle jól leosztottam őket. Azóta már nem is írnak, egy évben kétszer hazamegyünk, akkor kiugrunk egy órára és ennyi. Évközben nem beszélünk, mert nekem már elegem lett idegileg ebből az egészből.


Szar? Igen, az, sokszor irigy vagyok azokra, akiknek szerető, jóindulatú, normális szülei vannak. Az anyósomék a családom, ők nagyon szeretnek, de érted, mégsem ugyanaz. Nem tudom, meddig fogjuk még egyáltalán tartani a kapcsolatot, egyre inkább leépül az egész. Örök tüske marad, bár egyre jobban elfogadom, sokszor még most is elkap a sírás. De ez a hajó sajna már elment.

2015. márc. 19. 13:24
Sajnos el kell fogadnod hogy ők csak biológiailag a szüleid,egyébként árva vagy. Én is ezt tettem,elfogadtam,elbúcsúztam tőlük egy levélben,amit persze nem adtam át nekik. Így sokkal könnyebb.
8. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Aeval)
2015. márc. 19. 13:00
nem tudsz változtatni ezen, szerintem felesleges erőlködnöd. őszintén szólva 30 évesen nem ezen kéne görcsölnöd, hanem élni az életedet, élvezni, és elfogadni azt, hogy a szüleid ilyenek. akkor nem folytonos kudarcként meg sirámként éled majd meg. biztos kaptál, kapsz tőlük jót is. fogadd el, hogy ilyen természetűek, nem fognak érzelmektől csöpögve kétnaponta rád telefonálgatni :)
7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Aeval)
2015. márc. 19. 12:59

Más rokonnal is ilyen távolságtartóak?

Különben első olvasásra felmerült: vér szerinti gyerek vagy?

Akkor sem normális, ha nem, csak lehetne egy "magyarázat"... ?

2015. márc. 19. 12:53

Nem tudom:(

Sajnálom:(

Nem tudom, mit tehetnél. Talán el kellene engedni ezt a köteléket, de nem biztos, hogy ez a jó megoldás. Mérlegelj, mi a jobb a számodra, ha továbbra is ilyen egyoldalúan kötődsz hozzájuk és sosem felelsz meg, vagy ha elengeded őket, ne mérgezzenek tovább, de azzal egy űr marad benned.

2015. márc. 19. 12:50

Továbbra is felhívnám őket,a szüleim,felneveltek.

Ráadásul soha nem bocsájtanám meg magamnak,ha történne velük valami baj,és nem tudnék róla,vagy nem segíthetnék nekik.

2015. márc. 19. 12:50

A szeretet nem ilyen.


Vagy elfogadod őket ilyennek, vagy lépsz, és éled az életed úgy, ahogy neked jó.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Aeval)
2015. márc. 19. 12:49
Van testvéred? .)
2015. márc. 19. 12:46

Ti mit tennétek a helyemben?

Egyszer kérdeztem tőlük miért nem keresnek az volt a válasz: te vagy a gyerek és különben is te mentél el.

2015. márc. 19. 12:44
23 évesen elköltöztem otthonról, azóta eltelt 10év. Minden alkalommal én hívtam hetente a szüleimet,érdeklődtem hogylétük felől. Semmi visszajelzés, telefont én nem kaptam. (azt tudni kell, hogy kiskoromba azon kívül, hogy egy nulla vagyok, egy buta aki soha senkinek nem fog kelleni és aki ne szólaljon meg társaságban mást nem kaptam mind a két szőlőmtől.) Munkahelyeimen szerettek, főnökeim meg voltak elégedve, keresték a társaságom sokan. Akkor annyira csak nem lehettem rossz és buta. Szóval 23 éves koromtól én hívtam, látogattam csak őket. 30 évesen besokalltam attól, hogy egyoldalú a dolog és nem éreztem, hogy örülnének a telefonomnak, unottan, elviselve reagáltak a hívásaimra. Elkezdtem 30 éves koromban a megkeresést szüneteltetni, várva, hogy maguktól keresnek e. Eltelt 1 hét 2 hét 3 hét ...2 hónap... és egyik nem keresett meg. Egymással és ismerősökkel beszéltek. Kórházba is voltam közbe, nem is tudtak róla. Felhívtam anyámat már eltelt több hónap, minden sze***t voltam, hogy más gyereke nem ezt csinálja én költöztem el, nekem kell menni hívni. 23 éves koromtól 30-ig heti rendszerességgel én telefonáltam én látogtattam.(támogattam) Ingyenes volt az, hogy egymást hívjuk, mégsem emelte fel a telefont,ha rólam volt szó. Most ez a helyzet apámmal, hogy egyszerűen BELEFÁRDATAM, hogy unott hangon beleszól a telefonban igen, nemmel válaszol, ásít, semmit vissza nem kérdezve. nem akarom hívni és nem hívon 3 hete .Egyszerűen tönkrementem lelkileg, nagyon bánt és nagyon sok indulat is van bennem,kérdőjel, hogy MIÉRT??? Miért nem kíváncsiak rám. mit tettem, hogy én ezt érdemlem. alapból nagyon érzékeny vagyok, jobban az átlagtól, sose voltam egy rosszéletű, dolgoztam , normális életet éltem. De ha nem így lett volna akkor sem adna okot egy szülőnek, hogy ennyire semmibe vegye a gyerekét és kiskora óta csak a szidást és ha azt nem egy lenéző gúnyos mosolyt adjon. De becsiccsent állapotba kb 5 évente elmondták, hogy hogy szeretlek kislányom. Hát ez szeretet???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook