Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedül élni fórum

Egyedül élni (beszélgetős fórum)

1 2
35. Gliese
2015. márc. 19. 13:49
Emlékszem én is voltam olyan helyzetben szakítás után, hogy egyszerűen semmihez nem volt kedvem és akkor a barátaim jöttek a tanácsokkal hogy ezt tegyek, azt tegyek, sportoljak, találjak új hobbit stb. De akkor csak az esett jól, ha munka után otthon gubbasztottam és néztem a tv-ben a buta sorozatokat. Nem tudtam magamra erőltetni a tartalmas időtöltést. Aztán egyszer csak elszállt a rossz kedvem, pozitív lettem megint és ismerkedtem újra (én a neten). Szóval szerintem ki kell várni a "gyászidőt" és addig nem aggódni azon hogy bizalmatlan vagy, meg zárkózott, majd elmúlik.
34. 7db74a3578 (válaszként erre: 33. - De Luca)
2015. márc. 19. 13:02

csak nem lesz több pofon.


ez most egyszerre elég erős pofon volt.

tudom, hogy nem szabadna bizalmatlannak lennem, és már az egyedüllét is miatt nyitnom kéne és barátokat /ismerőseket szerezni, de most még abban a fázisban vagyok, hogy bezárkózom otthon, mert "nem vagyok jó társaság", mert "nem akarok csalódni" stb.

de feismertem a problémát.


és nagyon sok jó ötletet adtatok nekem!

33. de Luca (válaszként erre: 32. - 7db74a3578)
2015. márc. 19. 12:56

A csalódásokat nem lehet megúszni, ha az ember bízik a másikban. Ennek ellenére ne kövesd el azt a hibát, hogy bizalmatlan vagy egy új kapcsolatban, mert lehet, hogy emiatt hiúsulna meg egy olyan lehetőséged, ami komolyra is fordulhatna.

A pofonoktól majd egyre könnyeben kezeled az ilyen helyzeteket.

2015. márc. 19. 12:48

szinte biztosan nem fog már jelentkezni, mert amikor utoljára beszéltünk, akkor világosan megmondta hogy neki kell a szabadság, azóta nem is keresett, nem is érdekli mi van velem, semmi.

A cuccai még nálam vannak, amiatt biztosan fogunk még találkozni, csak attól félek, hogy mit fpg belőlem kiváltani... most már kezdek jobban lenni, igyekszem programokat csinálni, és igyekszem aludni-enni.


nem votl túl "elegáns" sem az időpont sem az ahogyan kilépett ebből a kapcsolatból. soha nem gondoltam hogy ilyet tenne, nem így ismertem meg.


de szeretnék jobban lenni, szeretnék nyitni az emberek felé, csak elég bizalmatlan vagyok, nem akarok megint csalódni.

2015. márc. 19. 11:11
Megijedt a barátod a kötelezettséggekkel is járó együttéléstől. A saját érdekét nézte, nem a közös jövőben gondolkozott. Ne keseregj utána, nem érdemli meg ezekután. Ha látni fogja hogy nem törsz, roppansz össze, Ő maga fog jelentkezni. Na az a helyzet lesz komoly! Akkor kell "észnél" lenned :)
30. ca43169457 (válaszként erre: 29. - 7db74a3578)
2015. márc. 19. 11:04
Összeköltöztél a barátoddal és két nap után otthagyott? Komoly...
2015. márc. 19. 11:02

Igen, lehet a szakítás borított meg ennyire.. meg az hogy az összeköltözés után 2 nappal történt mindez..


elolvasom a könyvet, köszönöm szépen!!!!


ma megyek sportolni is, hátha használni fog.


igyekszem körbevenni magamat most ismerősökkel, bár az elmúlt néhány évben szinte csak párommal vagy egyedül voltam - ami persze nem jó, főleg most!

csak nem tudom hogy tudnék nyitni másol felé.

28. ca43169457 (válaszként erre: 26. - Gliese)
2015. márc. 19. 10:26
Olvastam, nagyon jó ez a Pál Ferenc könyv! Én is ajánlom!
27. Gliese
2015. márc. 19. 10:08
Amúgy meg most a szakítás miatt sokkal rosszabbul éled meg az egyedül lakást, mintha kiegyensúlyozott lennél. Ahogy telik az idő, egyre jobb lesz a helyzet :)
26. Gliese
2015. márc. 19. 10:07
Ajánlok neked egy jó könyvet, amivel eltöltheted az estéidet: Pál Ferenc: A magánytól az összetartozásig
25. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - 7db74a3578)
2015. márc. 18. 15:45
Nem jó egyedül. Csak aludni járj haza, töltsd emberek között az időded! Akkor nem leszel, és nem maradsz egyedül.
2015. márc. 18. 14:28
Egyetértek azokkal, akik írták, hogy az egyedüllét nem egyenlő a magányossággal. Az utóbbi nehezebben elviselhető, de mindkét eset megszüntetésére a lépéseket Neked kell megtenned. Az út viszont göröngyös lesz, arra számíts. Ha a barátok elmaradoztak, annak jelzés értékűnek kellett volna lennie. Keress újakat. Csak létező társasági élettel tudod a problémádat megoldani. Én is egyedül élek, ami számomra nem kellemetlen. Ennek ellenére nem érzem magányosnak egy ilyen fejlett technika mellett (internet).Akár Te is szervezhetsz programokat, hívj meg rá szintén egyedül élőket a neten....
23. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - 7db74a3578)
2015. márc. 18. 14:15

Számomra vadidegen lakótárssal nem közösködnék. Ha albi, és nagynak érzed, (akár te, akár a pénztárcád) keress inkább egy kisebbet. Ismered: "közös lónak túrós a háta" = előbb utóbb előjönnek az együttlakás során a különböző szokásokból eredő nézeteltérések.

Először ismerj, ismerkedj meg azzal, akivel össze költözöl, sok minden kellemetlenségtől megóvod magad.

Este ha nincs olyan elmenős programod, lehet tv-t nézni, net-ezni, (itt vagyunk mi is, valameddig!), no + azért ha eljársz diszcóba, hasonló helyekre, olyan helyekre, ahol a saját korosztályoddal tudsz ismerkedni...

2015. márc. 18. 11:31

köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, hogy egy csomó ötletet írtatok.


igyekszem elkezdeni társaságba járni, és sportolni, rám fér.


csak azt nem tudom, hogy legyek kitartó, mert majd megszeretem/megszokom, vagy költözzek el, keressek lakótársat.. (3 hete még lakótárssal laktam együtt)

21. globus
2015. márc. 18. 10:58
Húszas éveim elején laktam egyedül 3 évig. Akkor nagyon élveztem, de fontos tudni hozzá, hogy kiterjedtebb baráti köröm volt, akikkel bármikor találkozhattam, nem voltak kötöttségek. Mai fejjel magányosabbnak érezném magam, ismerkedés is nehezebben megy.
20. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - 7db74a3578)
2015. márc. 18. 10:50

Az is segít, ha csinálsz magadnak egy, az eddigiektől teljesen eltérő, újfajta napi időbeosztást. Pl. a reggeli, + kávé után elindulsz egy kört futni, majd otthon egy kis házimunka, takarítás, főzés, stb.

Majd délután ismét valami séta, közben felderíteni, hogy a környéken milyen féle lehetőségek vannak. Pl. könyvtár, vagy beülős csendes kis kávézó, hasonló hely, ahol a napi újságot egy pohár üdítő mellett... ha minden nap, kb. mindig ugyanabban az órában, és lehetőleg ugyanazon a helyen (asztalnál) megjelensz, majd megismered, hogy kik azok akik ugyanígy naponta megjelennek... elindul egy biccentés, egy köszönés, egy "bocsánat, leülhetek?" beszélgetés, stb. stb.

A 4 fal között nem fogsz tudni megismerkedni senkivel, kimenni, és megadni az életnek, magadnak a lehetőséget... azt neked kell!!!

19. ca43169457 (válaszként erre: 9. - 7db74a3578)
2015. márc. 18. 10:49
Hát először is meg kell tanulni elviselni és feldolgozni az ebből adódó lelki fájdalmat. Mert mindennek van gyászideje, anélkül nincs gyógyulás. Ha ezen túl van az ember akkor el lehet kezdeni újra éopítkzeni, elfoglalni magad, szabadidős programokat tervezni barátokkal ha lehet. Lassan minden a helyére kerül, ha az ember nem merül el az önsajnálatban. Talán bekopogtat az új társ is...
2015. márc. 18. 10:37
Csak egy ötlet: iratkozz be valami tanfolyamra, ott új emberekkel is megismerkedhetsz. Pl. nyelvtanfolyam, főzőtanfolyam, vagy ha extrémebbre vágysz, akkor sziklamászó tanfolyam :) Ez utóbbi pl utazással is jár, sport is, embereket is megismersz, akár párt is találhatsz (volt már rá példa). mondjuk költséges, az tuti.
17. 7db74a3578 (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2015. márc. 18. 09:38

igen, ezt jól látod.. jelenleg sajnálom magamat, és utálom, hogy ezt teszem :).

a hétvégék a legrosszabbak, mert akkor aztán tényleg nem tudom elfoglalni magamat.


mivel mindez egyik napról a másikra történt (sajnos a barátok kicsit elmaradoztak az elmúlt években), így csak most kezdem kibontogatni a szárnyaimat, és elkezdeni valamit kezdeni magammal.

16. 7db74a3578 (válaszként erre: 11. - De Luca)
2015. márc. 18. 09:36

akkor lehet magányos vagyok.. sajnos lehet. de ezt vajon meg lehet szokni?


olyan jó olvasni hogy van aki jól érzi magát egyedül:)


jelenleg még abban a fázisban vagyok, hogy hazamegyek, és semmi nem jó. nem jó egyedülm, nem jó tv-zni, nem jó hogy nem szól hozzám senki, aludni se jó, utálok egyedül lefeküdni, utálok egyedül felkelni.

15. anya4005 (válaszként erre: 9. - 7db74a3578)
2015. márc. 18. 09:34

Csak azt tudom,mit nem tennék:

Nem ásnám magamat mélyebbre a lelki gödrömbe!

Inkább próbálj pozitívan hozzáállni:

ahogy írták: olvass,sportolj,esetleg tanulj valami újat.

Ha az anyagiak miatt aggódsz:

olvasáshoz ott a könyvtár,sportolni a szabadban is lehet.

Annó,mikor 5 évig egyedül éltem,imádtam. Esténként végre nem kellett közelharcot vívni a távirányítóért,és senki nem kopogott a fürdőajtón,hogy kész vagyok-e már. Ha kedvem támadt,akár éjjel is lemehettem sétálni magyarázkodás nélkül,és elfértem az ágyban.

Ha szeretethiányod van,tölts pár órát a barátaiddal,nyiss újak felé.

De semmiképp ne csak ülj,és sajnáld magad,az a legrosszabb!

14. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - 7db74a3578)
2015. márc. 18. 09:25
En utaltam egyedul elni. Nem tudom hany eves vagy, miert alakult ugy hogy egyedul maradtal. En sokat laktam alberletben, mindig tobb emberrel egyutt es en nagyon szerettem. Persze nem harminc evesen, mostmar nem osztoznek a furdoszobamon :-)
2015. márc. 18. 09:24
Jo egyedul elni; ez az allapot nem egyenlo a maganyossaggal! a tarsasmagany ezerszer rosszabb!
2015. márc. 18. 08:59
A tesóm egyedül él (30+, nő), ő úgy oldja ezt meg, hogy szervezi az életét. Pl hetente többször jár sportolni. Meg hát sajnos sokáig dolgozik, szinte sose ér haza 6-7 előtt :( Hétvégét is beszervezi állandóan, hozzánk, barátnő, sport, most ilyen jógahétvégére ment, ilyesmik. Nehéz neki, de tudatosan nem zárkózik be a lakásba, mert az szar lenne, leginkább neki.
2015. márc. 18. 08:59

Ahogy már írták előttem, nem egyedül vagy, hanem magányos. Egyedül lenni jó, én jól elvagyok.

Sétálj, fedezd fel a környéket, takaríts, főzz, nézz meg olyan filmeket, amikre nem volt eddig időd, hajts fel pár havert.

10. Vikyci
2015. márc. 18. 08:55

Én is imádtam egyedül élni!

Esténként tv-ztem, főzőcskéztem, aludtam nagyokat, olvastam...

Nem volt aki cseszegessen :-)

9. 7db74a3578 (válaszként erre: 8. - Ca43169457)
2015. márc. 18. 08:48
és mit lehet tenni, ha jelenleg egyedül, magányosan élsz egy olyan szituációban amit nem is kívántál magadnak...
8. ca43169457 (válaszként erre: 3. - *Csajszi*)
2015. márc. 18. 08:47
Más egyedül élni és más kategória magányosnak lenni...
7. b00d33e65c (válaszként erre: 6. - 7db74a3578)
2015. márc. 18. 08:46
Cseréljünk!!Én szívesen mennék az üres lakásba!
2015. márc. 18. 08:45

a jó oldalát a dolognak elég nehéz:).

bár lehet a szakításnak köszönhető, de hirdeteln mindent elveszítettem, és még kényszerből egyedül is KELL laknom.

ezt nem akartam volna önszántamból.


hiányzik a horkolás is, az hogy valakihez két szót szóljak. nem tudom hogy foglaljam le magamat délután, és este, csak arra tudok gondolni hogy nem akarok az üres lakásba hazamenni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook