Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyobb méretű magzat. Mitől lehet? fórum

Nagyobb méretű magzat. Mitől lehet? (beszélgetős fórum)


28. kethy5
2015. márc. 24. 19:05

A terhesvitamintól nem hízhat se a kismama se a baba. Sokan ezt hiszik de nincs így. Genetikustól kérdeztem és ő mondta, meg a dokim is mondta hogy attól nem lehet nagyobb a baba. De DR Czeizel Endre is azt mondja hogy nem lesz nagyobb a baba és igen is fontos a kismamáknak a vitamin. Egy iskolás gyerek is szed vitamint ő se lesz nagyobb de felnőtt ember is ha szed attól hirtelen nem lesz nagyobb.

Tavasszal mindig szoktam szedni multivitamint de nem lettem nagyobb meg nem híztam tőle. Pedig ha egy kicsit nőttem volna jó lett volna :) mert csak 158 cm vagyok

2015. márc. 19. 17:53

Énsem hiszek az ultrahangnak de igaz ami igaz, akkora a hasam mint ha 2baba lenne benne.

4 doki szerint is nagyobb a baba (de ügye nem mindíg pontosak ezek a mérések...)

Szóval lehet nagy a baba de, ez majd kiderül a szülésnél nagyobb e az átlagnál.

Csak nem tudom minek megint alá menni azoknak a vizsgálatoknak, amiken már átestem és nem találtak semmit...

Aggódom de lehet feleslegesen, mert amit leírtatok az alapján "nem nagyon" volt gond a nagyobb babykel :)

2015. márc. 18. 17:57

Szia!


Ez szerintem nem a vitaminokon vagy a hízáson múlik...

Genetika az egész és sose fogják tudni megmondani mitől van.

Kisfiamat egész terhesség alatt 2 héttel nagyobbnak mérték a terhesség alatt mindössze 5 kilót szedtem fel és nem szedtem vitamint. Végül 4400 grammal és 56 centivel született természetes úton 40 betöltött héten.

Kislányom a 27 hétig rendes méretekkel rendelkezett majd onnantól behozta a lemaradást. 32 hetesen már 4 héttel voltak nagyobbak a méretei. Végül 4200 grammal és 55 centivel született 38 hétre természetes úton 9 napja. :)

2015. márc. 18. 15:45
Az én fiamat 32 hetesen kb 2,3-2,4 kg-nak becsülték, 38 hetes ultrahangon pedig 4 kg felettinek. Mondták, hogy nagyon nagy baba lesz, számítsak rá, hogy nem kell túl sok pici méretű ruha. Ehhez képest bő egy héttel később megszületett 3,4 kg-val, 55 cm-rel és tök normális fejmérettel. Sőt ahogy azóta elnézem, az átlagtól inkább kisebb a feje. :) Szóval az sem biztos, hogy túl pontos az ultrahangos mérés, de ha a családodban voltak nagyobb babák, akkor meg biztos a genetika miatt van.
24. AViki (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 18. 15:30

Én saját tapasztalatból nem hiszek nagyon ennek az uh-s méréseknek.

Minden Uh-n elmondta a doki, hogy hű de nagy a baba, a 4D-n 29. héten mikor voltam szintén nagyon nagynak mérték, adatai alapján 2-3 héttel idősebbnek mérték.

Nem mertünk 56-os rucikat venni neki :)

Erre a kiírástól számítva nemhogy előbb hanem később született és 3,4 kg volt és 50 cm, tehát normális méretei voltak.

2015. márc. 18. 10:56

Nem szedtem magzatvédő vitamint.

Viszont nállunk sem ritkák a nagy babák.

Anyum 3-at is szűlt nagy súlyal simán, öcsémet bár nem anyukám szülte ő 5700g volt, ő sem volt császáros.

Én sem kimondottam ragaszkodnék a császármetszéshez...

2015. márc. 18. 03:36
nem tudom,de job mintha tul kicsi lenne!
21. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 17. 22:15

Szedtél terhességi vitamint ? Nagy valószínűséggel ettől volt.

Tanácsnak azt tudom mondani, hogy ragaszkodj a császárhoz! A volt főnökömnek volt nagyon nagy babája 6 kg-os volt a kisfia, de őt sajnos nem császározták meg időben..

2015. márc. 17. 21:11

Nekem is nagy babáim születtek. A lányom 4350 gramm és 51 cm. A kiírt napon született 4 óra alatt első fájástól számítva. A második baba fiú lett, ő 4560 gramm és 53 cm (10 nappal korábban született, de összeszedtem valami fertőzést és biztos vagyok benne, hogy azért), ha végig marad nem sok hiányzott volna az 5 kg-hoz. Vele meg majdnem nem értünk be a kórházba olyan gyors volt.

Itt se volt semmi betegség, vitamint szedtem de nem rendszeresen. A fiamat 35+3 hetes uh már 4 kg-nak számolta, rendesen rám is hozta a frászt :)

19. Anitah (válaszként erre: 15. - Lia0603)
2015. márc. 17. 21:01
Hát igen, ilyenkor ez a rossz, hogy csak ijesztgetnek, az ember meg végig parázza a terhességét. Szerintem próbálj meg nem aggódni, az a lényeg, hogy egészséges a babád, biztos minden rendben lesz! :)
18. Lia0603 (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2015. márc. 17. 20:58

Én 45-el kezdtem de hipp-hopp fel szaladt a 10-es.

Szerintem énis hízok annyit mint anyud ha így megy tovább...

17. Anitah (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. márc. 17. 20:58
:)
16. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Anitah)
2015. márc. 17. 20:55

Mind a mai napig szereti a hasat, kozel 100 kg :)))


Elozohoz jav.: NEM a baba merete szamit.


Keso van mar nekem ehhez :D

15. Lia0603 (válaszként erre: 9. - Anitah)
2015. márc. 17. 20:54

Nem szedek magzatvédő vitamint, nem is szedtem.

Elszámolva sem lehet, mert 100x átrágtam magam rajta.

Ezért marad a genetika.

Dokim szerint valami relytett betegségtől lehet...

(Ilyesztget itt az orvos össze vissza)

14. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Lia0603)
2015. márc. 17. 20:53
Na, akkor akkora vagy, mint az anyu :D Csak o 48 kiloval inditott, es 30-at hizott. Egy ev alatt leolvadt rola mindenfele onkinzas meg rendszeres sportolas nelkul.
13. Anitah (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2015. márc. 17. 20:53
Hű, tényleg óriásbébi volt az Öcséd! :))) Egyébként érdekes ez, mert nekem is a legkisebbem volt a legnagyobb és Ő született meg a legkönnyebben! :)
12. M0ncsa (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2015. márc. 17. 20:51
Jaigen, es nem volt koraszulott, a kiirt idopont korul szuletett.
11. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 17. 20:51

Szia! En ugyan nem, de anyukam szult orisabebit, az ocsemet. Anyu 150 cm, apu 175-180 korul, ugyhogy nem orokolten volt kover baba. Mar nem tudom pontosan, mennyivel, de 5 kg felett volt (5,2 vagy 5,4) es 52 centi (anyu kozben nem volt cukros, meg mas baja sem volt). Azt mondta, konnyu szules volt, meg a gyerek merete szamit. Annal nehezebb volt viszont az utolso honap, azt megszenvedte, a vegen mar felulni sem tudott segitseg nelkul :D

Mi, tobbiek atlagos meretu ujszulottek voltunk.

10. kobri29 (válaszként erre: 8. - Lia0603)
2015. márc. 17. 20:48

Azt is bele kell kalkulálni, hogy a súlybecslés tényleg csak becslés. Az én első fiam, aki az utolsó UH-n, pont 38 hetesen "max 36 hetes, két kiló sincs" volt, pont két hét múlva megszületett 3600 grammal.

Ha kicsit nagyobb a babád pocakja vagy hosszabb a combcsontja, máris többet számol a gép a súlyára is.

2015. márc. 17. 20:47

Én azt hallottam, hogy a terhesvitaminoktól (pl. Elevit, Femibion) nő a magzatok súlya, pontosabban ezt nekem az orvosom mondta. Nekem is nagy súlyú babáim születtek, főleg a két kicsi fiam, a várandósságom alatt folyton csak azt mondogatták, hogy nagy babák lesznek, 4 kg fölött saccolták a súlyukat. 3 fiam van, az első 3,60-al, a második 4,17-el, a harmadik 4,45 kg-al született. :) Az elsőnél nem szedtem semmit, csak vaskészítményt, középsőnél szedtem először a femibiont, aztán az elevitet, a legkisebbnél csak az elevitet, de csak az elején (ezután beszélt le róla az orvosom). Időre született mind a három.

Persze az is lehet, hogy csak simán elszámolták még az elején Nálad, nem tudom...

8. Lia0603 (válaszként erre: 6. - Agnes89)
2015. márc. 17. 20:42

Én elég sokat híztam. 29. Hétre de ez annak tudható be, hogy a nagyon szigorú diétám és a sportot felhagytam amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. (Most sem táplálkozom egyébként egészségtelenül, de fogyasztok olyat amit előtte nem)

Én csak 150cm vagyok és 55 kg.

Ezért is aggódnak annyira.

Szerintem is genetika lehet mert egyébként semmit nem találtak.

2015. márc. 17. 20:41
4200 g./58 cm volt a fiam mikor szültem napra pontosan. Semmi vitamint nem szedtem, csak zöldség - gyümölcs, kb 10-11 kg-ot híztam 9 hónap alatt. Mit mondtak a tied mennyire nagy?
6. agnes89 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 17. 20:35
Nekem is tök ugyanez volt az első babámnál. Se magas vérnyomás, se cukorbetegség, összesen 13-14kgot híztam, ami ideális volt. Igaz, picit több voltam a terhesség elején, de max 5-7kg-mal, nem számítottam túlsúlyosnak. Nem volt ödémám sem. 164cm-rel, kezdeti 67kg-mal 4150g és 57 cm-es babám lett. Császárral sajnos, hiszen az alkatom túl kicsi volt egy ekkora babához... A picurkám is egészséges volt, 4 nappal túl is vittem. "Semmi okom nem volt, hogy ekkora babám legyen". Mi is arra gondoltunk, hogy örökletes, így második babánál már eleve 4,5kg-ra számoltunk. DE!!! Most vagyok öcsivel 32 hetes kismama, és most a bébim súlya teljesen tökéletesen könyvbe illő. Minden más méretével együtt :). A doki szerint a születési súlya kb 3200-3400g lesz, szóval sima sülésnek indulunk... Tehát végképp nem tudjuk, hogy elsőszülöttem miért lett "óriásbébi" :D.
2015. márc. 17. 20:25
De szimplán genetikai okai is lehetnek, örökletes...
2015. márc. 17. 20:23
Akkor az is lehet simán elszámolták az elején.. lehet bekavart egy terhesség alatt még meglévő menszesz..
3. Lia0603 (válaszként erre: 2. - Tamtamano)
2015. márc. 17. 20:22
Nincs terhességi cukorbetegségem. Többször is vizsgáltak.
2015. márc. 17. 20:20
Terhességi cukorbetegség.. pl-ul...
2015. márc. 17. 20:19

29 hetes kismama vagyok. Ma voltam dokinál és a babám elég sokat nőt.

Terhességem elejétől nagyobb a babám, de ez akkor még nem volt gondja a dokiknak.Mostanában viszont 2x voltam ez miatt kórházban, persze semmit sem találtak.

Az orvosok szerint 4 héttel nagyobb a babám kb 2000-2100g körüli lehet.

Elmondásuk szerint azért aggódnak mert alacsony vagyok és vékonyka (pedig 10 kg-ot híztam már) így nehezen hordom majd ki.

Megint a kórházat ajánlották, de már kicsit unalmas, hogy nem tudnak vele mit kezdeni...

Egyébként hál istennek a babám egészséges, csak hát nagyobb...

Esetleg valaki volt hasonló helyzetben, ha igen mi okozta a nagyobb magzati súlyt?

Hamarabb szült a kiírt időpontnál? (Mert azt mondták nagyobb méretű magzatnál ez előfordul)

És mennyi lett a baba születési súlya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook