Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cég. Jogos behajtás? fórum

Cég. Jogos behajtás? (beszélgetős fórum)

8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Mia87)
2015. márc. 17. 16:21

Az új ügyvezető ezek szerint csak szeretné, ha te nem lennél tisztában a jogaiddal, vagy igen-igen el van tévedve a hatályos jogszabályok tekintetében. Csak sajnálni tudom az ilyen vállalkozókat, mint az az új ügyvezető.

Azért nem árt, ha felkészülsz ügyvédileg is, bár a dolog szerintem tiszta és világos, de jobb félni, mint megijedni. A mai világban tudod soha, semmi sem biztos, ezek az ügyvédek (jó honorárium esetén) úgy tudják csűrni-csavarni a §-okat, szóval beszéld át egy megbízható ügyvéddel!

7. Mia87 (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2015. márc. 17. 16:04
Papírom van róla sőt a bérbe adó írta le hogy 2014 év végén keletkezett a tartozás. Én 2013 ban adtam tovább a céget. Illetve arról is van papírom hogy tartozás- teher mentesen adtam tovább. A bérbe adó ebbe kapaszkodik: 'a bérlő képviselője mint magánszemély a szerződés aláírásával a társaság tartozásaiért készfizető kezességet vállal' ami az ügyvédem szerint marhaság mivel egy kft képviselője az ügyvezető. És az adásvételiben benne vam hogy a cég új képviselője az új üv.
2015. márc. 17. 15:38

Azt kell megnézni, és papirokkal igazolni, hogy a szóban forgó adósság mikor keletkezett. Ki volt személy szerint annak a felvállalója.

Törvény arról van, hogy amikor valaki "kiszáll" a vállalkozásból, még további 5 éven keresztül felelősségre vonható, ha kiderül, hogy valami tartozást hagyott maga után, vagy személyesen okozott valakinek kárt az idő alatt, amíg a vállalkozás az ő vezetése alatt volt.

Más által okozott kárért, más által "csinált" adósságért nem vagy felelősségre vonható!

Keress meg egy ügyvédet!

5. Mia87 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2015. márc. 17. 13:45
A sajátomért vállaltam anno. Nyilván az új tulajért nem.
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Mia87)
2015. márc. 17. 13:32
de mi a fenének írsz olyat alá, hogy bármiért is kezeskedsz, ha teljesen kiszállsz a bizniszből????
2015. márc. 17. 13:23
vállaltál= válaltál
2015. márc. 17. 13:22

Ha kezességet vállaltál, akkor jogos!

De valszeg az ügyvédet jobban tudja..

2015. márc. 17. 12:33

Sziasztok! Nagy bajban vagyok!


Volt egy cégem. ( kisközértet csináltam) A céget eladtam.tovább adtam igy más csinálta tovább a közértt. Természetesen ügyvéd előtt történt az ügyvezető átírás, én kikerültem minden nemű pozicióból, teljesen le került a nevemről. ( gyermekem született illetve egyéb családi okok miatt nem tudtam volna vele foglalkozni) Az ügyvéd által aláírt papírokban benne szerepel hogy teljesen adósság mentesen adtam el a céget. Na már most a napokban kaptam közjegyző által egy levelet hogy rajtam akarnak behajtani 900.000 Ft-ot. Amit az új tulaj halmozott fel az üzlet bérbe adójának. Pedig le is írták hogy 2013-ban került le a nevemről az adósság 2014 év végén került felhalmozásra. Arra hivatkoznak hogy én aláirtam hogy kezeskedem a tartozásokért. ( Ez még anno szerződés kötéskor volt) Ami igy igaz vagyis az ügyvédem szerint azt írtam alá hogy a cég ügyvezetője a felelős és ne aggódjak mert mint cég lett szerződve a bérbe adóval. Tehát a mindenkori ügyvezető a felelős képviselő igy a kezes. De nagyon félek. Mi a véleményetek.? Itthon vagyok gyesen nem tudnám kifizetni. Meg nem érzem jogosnak a követelést. Mert mi van ha 15 év mulva a 8. tulaj halmoz fel tartozást. Azt is rajtam verik le????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook