Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaraljunk gyermekekkel fórum

Nyaraljunk gyermekekkel (beszélgetős fórum)


16. JanaW
2015. máj. 6. 07:13
Koszi. Ez a balatoni feeling nem hangzik jol, haha :)
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - JanaW)
2015. márc. 18. 09:51

Egyszer voltunk Krétán is, az nagyon kis gyerekezős hely volt.

Ott jó volt a tengerpart, de egy napra be lehetett menni a városba is, meg nevezetességeket nézni.

Meg ott volt a strandröpi pályától kezdve a quadig, meg ping-pongig minden.


Szóval olyan balatoni feeling volt kicsit.

14. JanaW
2015. márc. 17. 17:25

Huuuha, nagyon Kosz mindenkinek!


Egyben valaszolnek:

Olyan helyre szeretnen menni, ahol lehet homokozni a tengerparton.

Tenerifere/canarira mar regen keszulunk, itt homokos? S Maltan?


Sajnos mi eleg batortalanok vagyunk ami a gyerekkel valo utazast illeti. Elotte mindenhol voltunk, exotikus helyeken is. Legszivesebben most Floridaba mennek,de masra kell a penz. Szegyen vagy nem, az europai tengerpartok igy kimaradtak, annal tobb varoslatogatas volt. Gyerekkel meg nem voltunk kulfoldon,s nagyon varja a repulo utata is.


Amit felnottkent is szeretnenk: ne legyunk elzarva a vilagtol, jo ha vqn nappal es este elet. Szep az elhagyatott varoska,de nem nekunk valo. Jo, ha a szallasig - ami idealis esetben kozel van a parthoz- van valamilyen transzfer a repterrol, s ha lekessuk, akkor nem kell orakat kalandoznunk valahol, mig varunk a kovetkezore.


Megneheziti a dolgunk,h a gyerekunk eleg nyugos tipus, babakocsiba nem ul bele mar, s nagyreszt a vizben logna vagy valami mas szorakoztato helyen (jatszohaz szeru, koncert, program).

Vacsizni szeretunk jarni, megismerni a helyi eteleket, de azert nem minden este, van limitunk anyagilag.


Jaj😀 es elsosorban pihenni mennenk, de nem aktivan 😘

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - JanaW)
2015. márc. 17. 09:16

Ekkora gyerekkel inkább a mellieha bay-i részt ajánlanám, mint a Valetta közeli Paceville-t, mert ez utóbbi inkább a "felnőtteknek" való.. De érdekes lehet Gozo, vagy Comino is (Máltának, mint országnak a másik szigetei), ha kalandosabb lelkűek vagytok.. Én ott nem voltam, de az állítólag "más világ", búvárkodással, kristálytiszta tengerrel, falvakkal, stb...


Bevallom, én nem nyaralni voltam, hanem ott éltem egy darabig, olyan gazdag sose voltam, hogy nyaralni menjek, :-)) de azért néha melliahra kikocsikáztunk.. De ott a léptékek olyanok, hogy három várost átgyalogolsz babakocsival is - pláne, ha elnézed a buszjáratot :-)... A busz közlekedés érdekes, minden sugárirányúan Valettába, a fővárosba tart, egyéb összekötő járat nagyon kevés van, de mivel az egész sziget kisebb, mint Budapest, így azért ez nem olyan vészes.. A városkák hangulata nagyon egyedi, még ezen kis országon belül is más-más..


Ha apuka bütykölős, műszaki érdeklődésű, már eleve egy nap elmegy a buszpályaudvaron, ugyanis a régi 50-60 éves angol buszok vannak felújítva (már amelyik).. Ide tartozik még apukának az aviation museum Mosta közelében. Jó régi röpcsik vannak kiállítva, meg a bácsi ott bütyköli olajos ronggyal a következőt.. Szóval ne valami csirivirire gondoljatok, de nagyon egyedi, aranyosak.. Mosta egy városka, még igazi apácákkal, templomokkal, siktorokkal.. Ez azért "más", mert kifejezetten messze van a tengertől, inkább kulturális élete a pezsgőbb..


De ha ki se mozdulsz a tengerpartról, az is jó.. Egyébként én nem bírom a meleget, de az ottaniban tök jól elvoltam, valahogy más meleg..


De Észak-Afrika is közel van egy kis áthajókázsra.. Már ha éppen nem lőnek..

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - JanaW)
2015. márc. 17. 09:01
Nagyon változó, hogy mikor, meg hogy charter-e.. Az adott járatra kell nézni..
11. Bichi (válaszként erre: 6. - JanaW)
2015. márc. 16. 23:39

Tenerifén egész nyáron kellemes, soha nincs extrém hőség. Mi Törökországban is többször voltunk, egyszer augusztusban. Hát akkor megfogadtam, hogy soha többet. Elviselhetetlen a hőmérséklet és a páratartalom.

Mi 1 hónapja jöttünk vissza Afrikából Tunéziánál jóval extrémebb helyekről (Mauritánia, Mali), lehet, hogy ezért gondolom úgy, hogy Tunéziába én simán... :)

10. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Kicsimano81)
2015. márc. 16. 22:39
Aztaaaa :) remelem, egyszer en is belazulok ennyire. Nalunk a Balcsi, de az folyton :) ez a nyari terv -2 eves mult :)
9. Lizecske (válaszként erre: 6. - JanaW)
2015. márc. 16. 22:31
Tuneziaba, valóban, mi sem vállaltuk az egyéni utazást. Még októberben is nagy meleg volt.
2015. márc. 16. 21:14
Tavaly mi is Máltán voltunk, 2 és fél és 1 évessel :) Tök jó volt, tömegközlekedtünk, ahol kivételeztek velünk :) Simán bírták a strapát!
2015. márc. 16. 20:44

Szia!


Mi Bibionéban voltunk és idén is megyünk, nincs messze és gyerekbarát. Nagyon szerettük/szeretjük csak ajánlani tudom. :)

6. JanaW (válaszként erre: 3. - Bichi)
2015. márc. 16. 20:35

Koszi :)

Mi aug eleje kornyeken tudunk utazni majd. Akkor milyen az ido.,

Eszak Afrika helyzete zavar, nehogy gond legyen.

5. JanaW (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 16. 20:34

Ez jol hangzik! Koszi.

Milyen aron van a jegy?

Ovissal mennenk

2015. márc. 16. 20:12

Málta.

Gyerekbarátak, és nálunk nem koszosabbak. A szállodák meg jók.


Az Air Malta is jó. Két kicsivel mentünk, 3 és 1,5 évesekkel.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - JanaW)
2015. márc. 16. 20:05

Tenerife jó választás, mi szinte minden évben elmegyünk, már olyan, mintha hazamennénk. Viszont ha azt választod, akkor mindenképpen a déli részre menjetek, és készülj fel a viszonylag szeles időre, ami nem biztos, hogy a picinek jó (bár nem tudom, hogy mennyire kicsi).

Törökország nagyon meleg, oda picivel én max május-júniusban mennék, utána már nem. Az olaszokat én személy szerint nem szeretem annyira, de ez egyéni ízlés dolga. Szerintem mondjuk Tunéziától sem kell félni :)

2. M0ncsa (válaszként erre: 1. - JanaW)
2015. márc. 16. 20:04
Hany eves az a gyerek, akit vinnel?
2015. márc. 16. 20:02

Sziasztok.


Azok tanacsat, elmenybeszamolojat szeretnem olvasni, akik jartak mar kisebb gyerekkel, de nem csecsemovel- kulfoldon.


Eddig a Balcsin mar voltunk, a gyerek imadta, most tengerpartra szeretne/-nenk menni, a konnyedseg kedveert repulovel.


Mit ajanlanatok? Tenerife, Torokorszag, Olaszorszag? Tuneziatol kicsit felnek a helyzet miatt..


Koszi. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook