Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek milyen tapasztalataitok vannak a kapható bébipapikkal, gyümölcsös pürékkel? fórum

Nektek milyen tapasztalataitok vannak a kapható bébipapikkal, gyümölcsös pürékkel? (beszélgetős fórum)


30. 3a5c305959 (válaszként erre: 29. - K_nm)
2015. márc. 17. 10:51
En nekem meg pont az tunt fel hogy itt minden bebietelnek annyival erosebb ize van. A legtobb nekem is izlett, ugy meg volt fuszerezve. A joghurtokrol ne is beszeljunk. Azokba mindig rakok naturt is mert kulonben tul cukros. De az is igaz ha valaki rendszeresen foz otthon a csaladnak az nyugodtan adhatja a babáknak ugyanazt.
29. k_nm
2015. márc. 17. 10:36
Multkor nagyon elcsodalkoztam, hogy az itteni hippnek mennyire mas az ize, mint az otthoninak. Mondjuk ugy, az otthoninak van ize :-) itt 8 honap alatt gyakorlatilag semmi ize nem volt a kajaknak. Ezert is csodalkoztam, hogy a gyereknek mindegy volt, hogy az en huslevesembol evett, vagy az uveges izetlen puret pucolta be...
2015. márc. 17. 09:14
En "szerencses" voltam mert nem ette meg a lanyom amit fozocskeztem neki otthon. Mivel en nem izesitettem ugy ahogy a bolti kajak vannak. Igy o csak üvegeset evett. Mivel a Tescoba jarunk otthon vasarolni, ezt is onnan vettük amikor otthon voltunk.
2015. márc. 16. 23:18

Mindkét fiam szinte kizárólag üveges kaját kapott 1 éves koráig. Próbáltam én szép szóval a pürésített zöldséget a húslevesből,meg mit tudom én,de azt nem nagyon ették.

Viszont üvegesből mindegy volt nekik.

Szerették a hipp-et,a babylove-t,a kecskemétit,az univert.

Hála az égnek jelenleg nem válogatósak,mindent megesznek,és teljesen egészségesek,hiába nem voltam hajlandó matyizni a kajájukkal az elején.

Szerintem ez nem caranyaság,csak a lehetőségek kihasználása (mellesleg az enyémek tényleg szerették az üvegeset).

26. Bcicus
2015. márc. 16. 19:57
Én sem főztem neki csa ritkán. Az üveges s9kkal megbízhatóbb. Kecskemétit nem vette, mert azok cukrozottak.
2015. márc. 16. 16:00
A sütőtökös az egész finom volt. Szerettem...ha a gyerek meghagyta....
24. nefaria (válaszként erre: 16. - K_nm)
2015. márc. 16. 15:43
hát igen, ez gyerekfüggő is :) van olyan gyerkő is aki csak az üvegeset eszi. Attól sztem nem szaranya valaki, hogy ad üvegeset :) Ezt mindenki eldönti, nincs joga senkinek beleszólni. Én nem adtam, mondjuk nem volt nagy dilemma, mert nem is ette.
23. 9c57fd10dc (válaszként erre: 1. - Barbi1015)
2015. márc. 16. 15:25
Hát mikor nekem kiműtötték a bölcsességfogamat és nem volt otthon még turmixgép se, akkor nagyon örültem a gyümölcsös bébipapiknak, és finomak is voltak :DDDD
22. bowie (válaszként erre: 14. - K_nm)
2015. márc. 16. 15:16

Én ezt így oldottam meg:

[link]


Egy héten egyszer főztem neki, nagyobb adagot, pürésítettem külön külön és ízenként kiporciózva fagyóba tettem..aztán kedvem szerint válogattam össze neki, hogy mi legyen benne. :)

De én is hamar a miénkből etettem. A nagyobb fél évesen már gulyást evett velünk..a kicsi, ő kicsit később ért meg ezekre, de egy éves korára már nem főztem külön neki sem.

2015. márc. 16. 15:12
Ismerostol hallottam olyat, hogy a joghurtos gyumolcsos uveges koszt allergiat valtott ki. A dm-esek kozott van asszem olyan.
20. bowie (válaszként erre: 1. - Barbi1015)
2015. márc. 16. 15:12
Én gyerekeim, mindkettő a Kecskemétiért rajongott.
19. Nikk_1982 (válaszként erre: 17. - K_nm)
2015. márc. 16. 15:10
:-)))))))
18. b00d33e65c (válaszként erre: 17. - K_nm)
2015. márc. 16. 14:42

Olyan édesek ilyen rengeteg foggal! :)

Ráadásul mindent képesek megenni vele..

A lányomnak ha jól emlékszem 6 foga volt amikor az apja tányérjából kicsóreszolta a házikolbászt és elrágcsálta.Csak figyeltem nehogy félrenyeljen...

De ha neki az kellett,egészségére.

17. k_nm (válaszként erre: 15. - B00d33e65c)
2015. márc. 16. 14:38
Az elejen turmixoltam neki, de tokeletesen mukodik a ragoreflex fog nelkul is, csak legfeljebb tovabb tart, mig elmajmicolja a kajat :-D ma mar 4 fog buszke tulaja, a ragast ugy oldja meg, hogy eloretolja a kajat es majd betojik, ugy szoritja a szajat, hogy ki ne essen a kaja (ha egyszer azok a hulye fogak oda elore nottek :-D)
16. k_nm (válaszként erre: 13. - Nefaria)
2015. márc. 16. 14:35
Megmondom oszinten, nekem se izlenek az uveges kosztok, szerintem borzalmasak, mindegy, melyik gyartotol vannak. Nekem volt egy elvem, mielott babat vartam, hkgy ha majd egyszer nekem gyerekem lesz, sosem adok neki olyat, amit en nem ennek meg. Ez a 3. heten megdolt, mikor megkostoltam a tapszeret es napokig oklendeztem, mikor eszembejutott (es ma is, ha a kepembebofog a szentem). Azota ugy vagyok vele, ha neki izlik, jo etvagyat hozza, csak nekem ne kelljen belole enni (a karfiolos kajak peldaul egytol egyik ilyenek, eleve en utalom a karfiolt, a gyerek ket uveget kepes begyurni belole egyszerre)
15. b00d33e65c (válaszként erre: 14. - K_nm)
2015. márc. 16. 14:33

Ezek alapján akkor én is szaranya vagyok! :D

Le sem merem írni...

Mindjárt 4 éves és ügyes,talpraesett,okos és EGÉSZSÉGES.

14. k_nm (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. márc. 16. 14:30
En abszolut megertem, nem kell rogton palcat torni felette. Foleg az elejen marha pepecs melo 3 kanalnyi etelt osszetutymakolni, ami ekkora mennyisegben minden lesz, de nem finom. Aztan mikor eheti a hazikosztot (igen, en olyan szaranya vagyok, aki 7-8 honaposan mar a sajat kajajabol vett ki a kolyoknek es csak villaval osszetortem neki, nem turmixoltam), konnyebb, foleg, ha nem a fuszermentes, izlelobimbogyilkos babatrutyikat kutyuljuk a bababarat szakacskonybol a biobabauzletben vasarolt babyrepabol :-D mint mondtam, en mar eleg koran elkezdtem a hozzataplalast, es koszoni a lanyom, jol van, habar hetente tobbszor kap uvegest, mert nincs kedvem neki kulon fozni, ha nekunk epp marhahus van, vagy csilisbab
2015. márc. 16. 14:29
Szerintem a gyümölcsösök ehetőek, a húsosak borzalmas rosszak. Én csak néhanapján (pl. egész napos strand, utazás) adtam, hiszen ez pl bontás előtt hűtés nélkül tartható, szemben a saját készítésűvel. De mondom, a húsosak rossz ízűek, az enyém meg se ette. Így a bónusz utazós kaja a zabkása lett gyümölcsszósszal, ám ez ugye tejes, szóval hűtőtáskában. Percek alatt megvan.
2015. márc. 16. 14:27
Igen, dm-est is nézegettem, de valahogy nem volt bizalmam....
11. Barbi1015 (válaszként erre: 3. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 16. 14:26
Húsos-zölséges finomságokra gondoltam....
2015. márc. 16. 14:25
Hippeset én is próbáltam, de azt annyira nem szerette... Ezért is vagyok tanácstalan.
9. k_nm
2015. márc. 16. 14:23
En csak HIPPet, Bebivitat es Aletet adok a gyereknek, otthon meg a kecskemetit is bevetettuk, de abbol csak a gesztenyest szerette. Az az igazsag, hogy a tobbiben nem bizok meg, most, hogy elmult egy eves, kiprobaltam a dmest, de nem volt valami bizalomgerjeszto. Szerencses vagyok, mert nagyjabol mindent megeszik a lany, nem nagyon volt meg olyan kaja, amit ja eletettem, nem ette meg. Amugy ezzel a mindent csak frissen selfmade stilusban kapcsolatban annyit, hogy a gyerekorvosunk is azt javasolta meg az elejen, hogy mindent kapjon a gyerek. Uvegest es hazikosztot egyarant, megprobalni kiegyensulyozni az aranyokat, igy nem lesz gond, hogy megszokja az egyiket es nem kell neki a masik.
8. Barbi1015 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. márc. 16. 14:23
Igen, mert van, amikor nagy sajnos a rohanás...
2015. márc. 16. 14:23
A sütőtököset az én kislányom is szerette. Nekünk a hozzátáplálás pont decemberben kezdődött és kb. májusig vettem üvegeset. Jobb lett volna ha nyárra esik, akkor én is inkább csináltam volna neki frisset, ami a kertben van, de a téli gyümölcsöknek, zöldségeknek amik olyankor kaphatók rosszabb híre van, mint a bébiételeknek....
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Barbi1015)
2015. márc. 16. 14:21
Nincs kedved? :(
5. Ludmilla1986 (válaszként erre: 1. - Barbi1015)
2015. márc. 16. 14:20
Én is sokszor vettem bébikaját, néztem, hogy korban megfelelő legyen, változatos, mikor milyet vettem. De az én kislányom írtó válogatós volt, pár kedvencen kívül nem evett meg mást, a hozzátáplálással is megküzdöttem, mert inkább nem evett kanállal, mert még szopizott és rátartott. Ha én kotyvasztottam, csináltam v.mit azt szinte sose ette meg, hiába néztem le az üvegről mi van benne. Kb. 6 hónaposan kezdtem és olyan 11 hónapos koráig vettem a bébikajákat, utána áttértünk lassan arra, amit mi eszünk, az sokkal jobban bejött neki. Én vettem Hippeset, Univereset, meg tényleg mikor melyiket, sokszor néztem melyik akciós, soha egyiktől sem volt semmi baja.
2015. márc. 16. 14:18
Az en fiam is szerette oket. Bar nalunk inkabb a gyumolcsosek csusztak eleinte, meg kesobb az osszetettebbek, amiknek mar volt ize
2015. márc. 16. 14:17

Csak hosszabb utazas alkalmaval vettem, egyebkent kizarolag mindig otthon frissen keszitett etelt kapott a gyermekem.

Amugy konkretan mi is a bebipapi??

2015. márc. 16. 14:16
A paradicsomosakat kivéve,mert azoktól hányt,mindet szerette.A sütőtököset meg imádta.
2015. márc. 16. 14:12
Annyiféle kapható, de nem tudom, hogy igazán melyik jó és nincs kedvem mindig otthon megcsinálni a püréket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook