Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudunk haza utazni, mert a velem együtt külföldön élő gyermekemnek még nincs készen az útlevele, hová fordulhatok? fórum

Nem tudunk haza utazni, mert a velem együtt külföldön élő gyermekemnek még nincs készen az útlevele, hová fordulhatok? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 16. 11:11
Nagyon köszönöm.
6. 3a5c305959 (válaszként erre: 5. - Panna anyuja)
2015. márc. 16. 10:56
Utlevelet (egyszerit is) a követségen kell intezni. En a helyedben azonnal hivnam oket. A nagykovetsegen lehet kerik a jegyeteket mielott kibocsajtjak az egyszerit.
5. panna anyuja (válaszként erre: 3. - Arrival)
2015. márc. 16. 10:50
Kedves Arrival köszönöm a választ. Biztos akkor hogy a nagykövetségen, nem valahol máshol, nem a rendőrségen?
2015. márc. 16. 10:48
Szóval a kisbabámnak elakadt Magyarországon azanyakönyveztetése. nem tudju milyen okból, mert azt nem írták meg, csak hogy gondolkoznak. Így több időbe kerül az otthoni anyakönyveztetés. 5 Hónapja jelentettük be a gyermekünk születését és akkor egyben útlevelet igényeltünk neki. Ámsajnos nagyon lassan megy otthon az egész. Nincs még mindig útlevele, ám haz kéne utaznunk, mert apósom meghalt és intézni kéne az egész temettetést. Külföldön élünk, Münchenben. Tudja valki így hirtelen hogy egészen pontosan hová kell fordulni abban az esetben ha valaki hirtelen ilyen ügyben haza akar menni. Úgy tudom a rendőrségen lehet igényelni valamiféle igazolást a gyereknek egyszeri hazautazáshoz. Csakhogy nem tudom ezt pontosan így olyanok válaszát várom aki pontosan tudja hová menjek, mert csak holnap van egy napom hogy a párommal együtt ezt elintézzem.
3. arrival (válaszként erre: 1. - Panna anyuja)
2015. márc. 16. 10:45

A nagykovetsegen adnak egyszeri beutazasi engedelyt.

Reszvetem az aposod miatt!

2015. márc. 16. 10:44
Részvétem
2015. márc. 16. 10:41
Hová forduljak abban az esetben, ha apósom meghalt a velem együtt külföldön élő gyeremekemnek még nincs készen az útlevele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook