Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen érzés a bódításban végzett gyomortükrözés? fórum

Milyen érzés a bódításban végzett gyomortükrözés? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. bnedora (válaszként erre: 14. - Fishyke)
2015. szept. 12. 20:28
Azért nemcsak önfegyelem kell hozzá. Van olyan, hogy valakinek nagyon érzékeny a torka, légcsöve. Nekem a lidocain sem ment le teljesen, így nem hatott az érzéstelenítés. Köhögnöm, öklendeznem kellett, azt hittem, ott halok meg. Valamint még a vírusos köhögős betegségem is tartott. Úgyhogy nekem iszonyú volt.
2015. szept. 12. 20:10
Szia! Írtam privát üzenetet. :)
33. luspaihajnalka (válaszként erre: 32. - Fragile33)
2015. aug. 27. 17:49

Szia. Megtennéd, hogy megírod nekem, hol volt a vizsgálat , milyen volt és végül mennyibe került?

Köszönöm a válaszod!

32. Fragile33 (válaszként erre: 31. - Fragile33)
2015. ápr. 3. 09:24
Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a helyet, ahol a vizsgálatot végezték. :-)
2015. ápr. 2. 22:05
Túl vagyok az altatásos gyomortükrözésen. :)))))
30. Fragile33 (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2015. ápr. 2. 11:13
Köszönöm! :)
2015. ápr. 2. 11:12

majd írj, hogy mi volt!

drukkolok!

2015. ápr. 2. 11:10
Ma lesz a tükrözés, kicsit félek. :(
27. Fishyke (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2015. márc. 17. 13:29
Meg attól is függ, mennyit fújnak belőle. Volt, hogy csak 2-3 fújást kaptam, de a legutóbbinál pl. olyan sokat fújtak, hogy attól öklendeztem, nyálaztam, totál felmarta a torkomat, még napok múlva is fájt. Viszont a tükrözés alatt így volt a jobb.
2015. márc. 17. 07:39

elvileg a lidocain, ha megfelelően fújják be, kiiktatja a garatreflexet. tehát ilyenkor az öklendezés, hányinger kizárt, max a pánik miatt alakulhat ki.


elvileg. én a 2. tükrözést végigöklendeztem...

25. Fragile33 (válaszként erre: 24. - Andesz75)
2015. márc. 16. 22:48
Egyetértek veled, sorstársam. :-) Én is pont ilyen érzékeny vagyok. Üzenetben megírom a rendelő nevét.
24. Andesz75 (válaszként erre: 23. - Fragile33)
2015. márc. 16. 22:28

Hol csinálják altatásban?

Én még a fogmosástól is öklendezek. A torkomat se tudják megvizsgálni mert azonnal lehányom a dokit.

Már többször akartam tükrözni de nem ment.

Úgyhogy nálam is csak az altatás jöhet szóba. És ez nem nyávogás és rinyálás. Egyszerűen nem vagyunk egyformák. Van akinek a garatreflexe érzékeny.

2015. márc. 16. 20:44
Találtam olyan helyet, ahol megcsinálják altatásban. :-)
22. youlcsi (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2015. márc. 16. 09:29

valahogy így voltam én is. bár nem voltam beteg és a lidocain a garatreflexet kiiktatta, de amint leért a cső, olyan köhögőroham jött ki rajtam, hogy azt hittem, megfulladok. és ez persze azonnal vonzotta magával a pánikot is, hiszen mégsem akarok ott meghalni, már pedig ha még lejjebb nyomja a csövet, tuti megfogok :o

és persze lejjebb nyomta, nyombélbe is.

túléltem... de az orvos is megizzadt bele rendesen.

na, szóval ha lehet, inkább bódításban. az 1x már bejött.

2015. márc. 16. 09:26
job biztos mintha nem altatnanak el!igy nem erzel semmitsem!
20. youlcsi (válaszként erre: 17. - Globus)
2015. márc. 16. 09:25
a pillanatokkal én is vitatkoznék. nekem bódítás nélkül bő 20 perc volt (vele nem tudom menbnyi, nem emlékszem :)). azóta sem kívánkozom az ismétlésre, pedig kellene.
19. Fragile33 (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2015. márc. 16. 09:17
Ez az, én is rettenetesen hányingeres vagyok, még a torkom se tudják rendesen megvizsgálni. A fájdalmat jobban bírom.
18. bnedora (válaszként erre: 17. - Globus)
2015. márc. 16. 09:15
Utolsó mondatoddal nem értek egyet. Kicsit túlzás, hogy pillanatok alatt készen van. Én még csak megszokni sem tudnám. Persze, természetes, nem vagyunk egyformák. Én azt hittem, hogy ott fulladok meg, és nem azért, mert nem tartottam be az utasításokat. Egyszerűen érzékeny a torkom, akkor nem zsibbadt el teljesen, és ráadásul még beteg is voltam, hetekig tartó vírusos köhögésem volt. Amikor valakinek ki van pöckölve a szája, köpni, nyelni nem tud, amikor érzi az ingert. Nem tudsz beszélni arról, hogy akkor te mit érzel, egyszerűen középkori kínzásnak érzi az ember magát abban a helyzetben. Azért én is túl éltem, de nem kívánom senkinek azt az érzést.
17. globus
2015. márc. 16. 09:02
Tesómnak egy spec. betegség miatt évente kell tükrözésre mennie. Sosem bódították, és elmondása szerint meg lehet szokni. Azt kell tenni mindig, amit mondanak, és pillanatok alatt készen van.
2015. márc. 16. 08:45
Kétszer is voltam gyomortükrözésen: szükséges rossz. Inkább mondanám kellemetlennek, egyáltalán nem fáj. Ami rossz lehet (talán) benne, hogy irritál kicsit a cső, és kicsit öklendezni kell tőle. De nem vészes, no para.
15. youlcsi (válaszként erre: 1. - Fragile33)
2015. márc. 16. 07:31

nekem volt, így volt az első. dormicummal.

megkaptam a szurit, aztán egy momentumra emlékszem, hogy a doki keze a csővel pont az arcom előtt volt. de hogy befelé vagy kifelé, már nem tudom. aztán meg arra, hogy ülök, és erősködök, hogy simán le tudok egyedül szállni az asztalról. hát nem tudtam.


a dolog külön érdekessége, hogy ekkor, egyetlen egyszer hatott a dormicum, később többet sosem.

ráadásul a következő gyomortükrözésem maga volt a katasztrófa... akkor azt gondoltam, ott maradok...

2015. márc. 16. 04:50
Nekem 4x volt tükrözèsem Lidokainnal, ebből kettő ERCP, az egyik fèl óra volt, egy màsiknàl vàgtak is. Abszolút kibírható, csak önfegyelem kèrdèse. Egyszer gègetükrözès is volt, minden èrzèstelenítès nèlkül, fel se tűnik màr:D Colonoscopiàt csinàltak bódítàsban, benyomtàk vènàba ès snitt, az àgyban èbredtem a szobàban!
13. felhőjáró (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2015. márc. 15. 23:05

Befújtak a számba és le kellett nyelnem.Keserű volt nagyon de aztán semmit nem éreztem.Élvezni azért nem élveztem pláne mikor kihúzták a csövet mert utána sokkal rosszabb volt mint mikor csinálták az egész tükrözést.

Magyarán taknyom, nyálam, könnyem egybe volt jó ideig.Egyébként is nagyon folyik a nyálam ha a számba fújják a lidocaint.

2015. márc. 15. 22:42
Nálam a fül-orr-gégész alkalmazott Lidocaint gégetükrözés előtt, de nem sokat javított a helyzeten.
11. bnedora (válaszként erre: 4. - Felhőjáró)
2015. márc. 15. 22:39
És milyen volt a Lidocain? Mert nekem borzalmas. Soha többé nem engedem, hogy nálam tükrözést elvégezzenek.
2015. márc. 15. 22:37
Szenvedés, bocsi. :-)
9. Fragile33 (válaszként erre: 2. - Felhőjáró)
2015. márc. 15. 22:37
Borzasztóan hányingeres vagyok, úgyhogy csak szencedés lenne éber állapotban az egész.
2015. márc. 15. 22:19
Nekem oda fordította a doki és magyarázta mi micsoda.Megállapítottam hogy szép vagyok belülről :-D
2015. márc. 15. 22:18
Nem láttam, de utána a doki elmutogatta, hogy mit látott.
6. felhőjáró (válaszként erre: 5. - :)))))))
2015. márc. 15. 22:17
Láttad közben a monitort ami mutatta mi van bent?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook