Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes után munka? fórum

Gyes után munka? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 17. 13:31
Köszönöm a segítséged! Igen,ezekben gondolkoztam én is, csak azt nem tudtam,hogy ha határozott szerződéssel van ott valaki,akkor mi van. :) Jobb helyeken úgy kötik a határozott időt is, hogy csak addig szól,amíg határozatlan idejű van otthon. De ez csak a jobb helyeken van így. :D Sebaj! Majd lesz valahogy! Köszönöm, hogy megkérdezted! Megírom majd azért. :)
2015. márc. 17. 12:24

Kedves Stella15!


Ne haragudj, hogy 1 nappal megcsúsztam, de ahogy ígértem, kérdezősködtem egy kicsit! :)

Az a helyzet, hogy ugye neked van egy élő munkaszerződésed, ami azt takarná, hogy vissza kellene hogy vegyenek. Jelen állás szerint. De! Mivel azt írtad, hogy a helyedre felvett xy-nak a határozott szerződését határozatlanná tették, ezért ha nem tudnak a helyedre, vagy ugyanolyan munkakörbe visszarakni, és felajánlanának egy másik munkakört, akkor munkaszerződés módosítást kellene csinálni.(Persze ezt akkor tennék meg, ha akarnák, hogy ott dolgozz.) Viszont, te nem vagy köteles elfogadni sem a módosítást, sem egy másik munkahelyen való munkavégzést, magyarul nem hozhatnak emiatt előnytelen helyzetbe, még fizetés téren sem. A lényeg, hogy 3-4 végkifejlet lehetséges: 1., ha visszavennének az eredeti helyedre, 2. hogy ha visszavennének, csak munkaszerződés módosításával( tehát vagy a munkakör,vagy valami változik), a 3. hogy közös megegyezéssel szerződést bontotok, a 4. hogy ők mondanak fel neked. A 3.-at, a közös megegyezéssel való szerződésbontást semmiképp sem javasolnánk, mert ha már több éve ott vagy a cégnél( gondolom legalább 3), akkor nem kapnál végkielégítést. A legjobb dolog az lehetne az esetedben, hogy ha leülnél a főnökséggel beszélni, mert az ember lánya nem ülhet otthon évekig ugye, arra várva,hogy visszavegyék... Ha tényleg vissza akarsz menni dolgozni oda, szerintem próbálj meg velük beszélni, még ha nem is ugyanoda, de hátha visszavennének... aztán ha nem, akkor pedig ők mondjanak fel, ne menj bele a közös megegyezésbe. Ennyit tudtunk segíteni, az a baj,hogy igazából hiába van az embernek 3 gyereke, még így is ugyanazok a "szabályok" vonatkoznak rá, mint egy akár gyermektelen munkavállalóra. Sajnos kicsit sincsenek előnyben az anyukák. :(


Sok szerencsét kívánok neked, és azért ha lesz egy kis időd, kíváncsian várom, hogy mi a történet folytatása. :)

2015. márc. 13. 20:38
Kedves Nini! Nagyon szépen köszönöm, ha megkérdezed nekem!!!! Nagy segítség lenne!! Hát, igen, nem egyszerű, csak jó lenne tudni, hogy ez tényleg jogos-e, hogy engem elküldenek határozatlan szerződéssel, mások meg határozottal ott vannak, és indok, hogy nincs hely.Megmondom őszintén,nem érdekel,hogy jó e a légkör.Sajnos így is azt hallom mindenkitől,hogy nem.Akik szerettek a babázás előtt,rájuk számíthatnék, a többiek meg... Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy ez szempont lehessen.3 gyerkőccel nem kapkodnak utánam. És mielőtt felelőtlennek nyilvánítana valaki, minden baba előtt egyeztettem a főnökeimmel,mikor menjek szülni, hogy legyen,stb. Erre, a legfelsőbb vezetés a teljes vezetői apparátust lecserélte decemberben, és az új főnök nem számol velem. :(
2015. márc. 13. 17:35

Szia!

Egy olyan irodában dolgozom, ahol ezt szinte biztosra megtudom neked kérdezni, de csak hétfőre. Nagy szakik a kolléganőim :) Úgyhogy hétfőn, újra itt! Remélem addig még ráér a segítség! Tényleg nem könnyű a helyzeted, főleg ha úgy adódna, hogy vissza kellene hogy vegyenek, de a légkör meg nem lenne már olyan,mivel ők nem biztos hogy 100%-os szeretettel visszavárnak.. Volt olyan ismerősöm, akit visszavettek gyes után, aztán fel is mondott, szegény nem sokáig bírta... Remélem nálad más lesz a helyzet, és végül jól alakulnak a dolgok. :)

2015. márc. 13. 13:45

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Én ehhez nem értek, és szeretném tudni, hogy van-e bármilyen lehetőségem.

Gyes után szerettem volna visszamenni a munkahelyemre.A helyemre felvettek anno egy hölgyet határozott idejű szerződéssel,amit azóta határozatlanná tettek. A miénkkel megegyező végzettséget igénylő munkakör van 2, jelenleg mindkettő be van töltve határozott idejű szerződéses munkavállalókkal, mert ők is kismamák helyén vannak. Az a kérdésem, hogy nekem, elvileg betöltetlen munkakört kellene felajánlaniuk, ami nincs. De mi a helyzet a határozott idejűekkel. Elvileg az én határozatlan szerződésemmel, azokat nem kellene/lehetne nekem felajánlani?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni nekem!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook