Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint okai, kezelése fórum

Magas prolaktin szint okai, kezelése (beszélgetős fórum)


7. Eni86 (válaszként erre: 6. - Viki77_2)
2015. márc. 19. 17:44
Ma voltam az endokrinológusnál, akihez te is jársz vagy jártál és lemondott rólam, azt mondja a meghaladja a tudományát, az esetek 95 százalékát tudja kezelni, engem sajnos nem, megérti, ha nem megyek vissza! Én hatalmasat csalódtam, és nem tudom hogyan tovább, nekem t4 emelésével jött meg a menzeszem, ha elhagyom lehet meg sem jön. :(
6. Viki77_2 (válaszként erre: 5. - Eni86)
2015. márc. 13. 19:03

Én is egyre jobban, a pm kezelésnek köszönhetően :)

Amit végre ugye elkezdtek tavaly nyáron !!

Hát, ha a T3 nem tud beépülni, akkor 2-3 hónapig reverz kipucolás esetleg, tehát cask T3 szedés ugye, ha meg adenóma.... Az a prolaktin 3-4x-esen magas szintjével jár.

2015. márc. 13. 09:53
De már 3x voltam cukorszirupos terheléses vérvételen és tökéletes volt az inzulinom mindig, a cukrom se esett vissza. Én amúgy mondtam a vashiányt a dokinak, hogy hajlamos vagyok rá, de ő azt mondta az a pm alulműködés miatt van és nem kell szednem vasat, mert úgy sem épül be. Én ettől függetlenül szedtem több hónapig. Még adenomára gondolok, vagy arra, hogy a T3 nem tud beépülni az rt3 mellett. Te hogy vagy mostanság Viki? Tudod mi már beszéltünk a PCOS fórumban.
4. Viki77_2 (válaszként erre: 1. - Eni86)
2015. márc. 13. 09:38

Akkor mégiscsak IR-es vagy, a leírtak alapján.

A magas prolaktin szintet a pm okozza.

Még tovább kéne variálni a T-hormon kombóddal.

Plusz, van az a pár tényező ami akadályozni tudja a felszívódást, hasznosulást, állítólag :) (pl. alacsony ferritin, vasak, rossz kortizolok, stb. stb.)

2015. márc. 13. 09:36
Írtam, hogy egy éve járok hozzá...
2015. márc. 13. 09:34
Csak nőgyógyásznál voltál, vagy endokrinológusnál is? Ha utóbbinál még nem voltál, keress fel egyet.
2015. márc. 13. 09:28
Sziasztok! 6 évig szedtem fogamzásgátlót, előtte semmi bajom nem volt, vékony voltam, akármennyit ehettem nem híztam, az utolsó éveben többször lett petefészek gyulladásom, híztam 10 kilót rendszeres sport mellett, pattanásos lettem. A nőgyógyász nyitotta fel a szemem, hogy lehet a tabletta miatt van váltsunk más fajtára. Persze én ekkor el döntöttem, hogy elég volt, abbahagytam a szedését. Nem volt menstruációm 1 évig, a nőgyógyász is megerősítette azt amire gondoltam PCOSes lettem. Endokrinológus megállapította, hogy nekem nincs inzulin rezisztenciám, viszont t3 rezisztens vagyok és pajzsmirigy alulműködésem van, bár a tsh-m értéke mindig 2 alatt volt. A prolaktinom pedig a felső határon volt. Már 1 éve próbáljuk beállítan a T3 és t4 tablettát, most úgy tűnik sikerült, viszont a tsh-m már 0,01, nagyon pattanásos lettem, holott nekem tinikoromban sem volt. Fájnak és gyulladtak, a prolaktinom még mindig a felső határértéknél áll, holott a dokim azt mondta, ha beállítjuk a gyógyszert helyre áll. A közérzetem pocsék, emésztési problémáim vannak és gyakran vagyok lehangolt. Fogyni 1 kilót se tudok, holott csirkemellet, halat, tojást zöldséget, basmati rizst, batátát, gyümölcsöt eszek. Naponta 120-160 gr CH-t eszek a doki javaslatára... Van valakinek tipje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook