Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hisztamin intolerancia fórum

Hisztamin intolerancia (beszélgetős fórum)


2018. dec. 4. 20:40
Nem gyöngyhagyma. Olyan nagy mint a vöröshagyma, csak fehér. Multikba lehet kapni.
11. Nyamitörp (válaszként erre: 10. - 300c83c7b2)
2018. dec. 4. 09:42
Az a gyöngyhagyma lenne? Vagy így hívják, hogy fehér hagyma? Nem hallottam még róla.
2018. dec. 3. 18:13
Óh, Istenem te szegény! Állítólag a fehér hagyma fogyasztható. Én is ki fogom próbálni.
9. Nyamitörp (válaszként erre: 8. - 300c83c7b2)
2018. dec. 3. 07:55
Még egyszer köszönöm. Igen, az ételek frissességét nem mindig tartom be. Egész nap a konyhában lehetnék. Több táblázatot is átolvastam már, a zöldségek közül szerencsére azok tiltólistásak, amiket amúgy sem szeretek. De itt is van kivétel. A hagymától régebben is égett a gyomrom, de főzésnél kis mennyiségben még nem okozott problémát. Mostanában igen, így viszont kénytelen vagyok külön hagyma nélkül főzni magamnak. Macerás ez a diéta. Meg a többi is. Főleg, hogy nekem van egy autoimmunk pajzsmirigy betegségem és jód mentes diétát is kell tartanom.
2018. dec. 3. 05:11

Igen, nagyon drága.

Nagyon ügyelj az ételek frissességére. Elvileg mindent meg kell enni 1 órán belül, ha nem, azonnal fagyasztani. Ez egyenlőre nekem is gond.

Sajnos a zöldségek közül sem jó minden.

Remélem a gasztrós fog segíteni. Kitartást és jobbulást neked.

7. Nyamitörp (válaszként erre: 6. - 300c83c7b2)
2018. dec. 2. 21:30

Köszi. Én tulajdonképp diétázok, mert kb. mindentől fáj a gyomrom, puffadok és 2-3 naponta iszonyú fejfájás gyötör. Barna rizst eszek meg csirkehúst. Főtt zöldségeket. Aztán itt kb. ki is fújt. Így tartok ott, hogy evés után mindig fáj a gyomrom, kis puffadás az állandó, de legalább tudok létezni. Aztán időnként úgy 2 hetente, amikor már kifordul a kaja a számból, akkor eszek valami édességet, általában a süteményeket szeretem, de aztán mindig megbánom.

Voltam már orvosnál, de mindig azt erőltetik, hogy az epémmel lehet gond. Már kivizsgálták minden módon és semmi baja az epémnek se meg a hasnyálmirigyemnek se.

Most január 3-ára kaptam időpontot egy gasztroenterológustól, akiről egész jókat hallottam. Majd meglátjuk.

Antihisztamint folyamatosan szedek, mert porallergiám is van és egy ideje gyógyszer nélkül sajnos nem bírom.

Gondolkoztam ezen a Daosinon én is, csak nem olcsó és már annyi pénzt kiadtam a különböző vitaminokra és gyógynövényes készítményekre feleslegesen.

2018. dec. 2. 20:51
Van, ahol azt mondják, hogy 40 felett kéne lennie! Ha vannak tüneteid, mindenképpen diétázzál. Én évekig linkeskedtem, most meg már minden bajom van. Nekem amúgy 2,4. Mostanra tejérzékenység is járult hozzá. Daosint lehet kapni, de még nem próbáltam. Lehet érdemes lenni székletből hisztamint nézetned.
2018. dec. 2. 18:56

Nekem a labor szerint tulajdonképp nincs, de vannak emésztőrendszeri problémáim, csak hát ezt nehéz megfigyelés alapján kiszűrni.

Labor szerint 10-100 közötti érték a normális, nekem 16 lett, de olvastam több helyen is, hogy 20 alatt már akár okozhatja ez is a tüneteket.

A nyitó hozzászólásban írt Daosin még nem próbáltam, egy időben nem is forgalmazták, most nem tudom mi a helyzet.

2018. dec. 2. 18:53

Én is érdeklődnék, hogy van-e valaki itt hisztamin intoleranciával?

Jó lenne beszélgetni, tapasztalatot cserélni.

3. Fragile33 (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2015. márc. 13. 09:50
Köszönöm, ezt én is olvastam. :-)
2015. márc. 13. 09:29

Ezt találtam neked:

[link]

2015. márc. 13. 09:20
Hisztamin intoleranciában szenved valaki? A Daosin tabletta mennyire hatásos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook