Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresztanyaként konfirmációra egy fiúnak mennyi pénzt adnátok? fórum

Keresztanyaként konfirmációra egy fiúnak mennyi pénzt adnátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. márc. 21. 07:57

Csak most jutott az eszembe, hogyha ezt az 50000 nagyságrendű pénzeket adjátok a 12-13 éves konfirmandusnak, a továbbiakban mi lesz a pénz sorsa ? Nem jó, ha ilyen idős gyerek rendelkezik ekkora összeggel vagy akkor a szülők őrzik ? Utóbbi esetben úgy érzi az ünnepelt, hogy nem is kapott kézzelfogható ajándékot ...


Csak megjegyzem, hogy amire a fiam rákivánt és az reális, azonnal megvettem észszerű határokon belül. De sem az iskolai, sem a gimis ballagására, érettségire, bsc-s diplomára kifejezetten nem kapott semmit, jó, elment a legszükebb család cukrászdába megünnepelni és a temetőbe apukám és az apja sirjához,.

Ha visszagondolok, a konfirmációs cirkuszt és persze a bort élvezte a legjobban.

36. trapiti (válaszként erre: 34. - Loch ness)
2015. márc. 20. 20:00
Ó... röpködnek itt a százezrek ballagásra, esküvőre stb. ahogy látom. És sokaknak nem veszi be a bögye hogy vannak akik nem a bevételt számolják az esküvőjükön vagy mondjuk a konfirmáció után...
35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Loch ness)
2015. márc. 20. 19:40

:)

A hitnek ára vagyon! Nem is kevés.

Mi urunk a pénz.

2015. márc. 20. 19:36

Hihetetlen, amiket írtok! Ez több mint elkeserítő!

És igenis, szerintem menj szembe a trenddel. 50 000 Ft-t nem lehet szeretettel adni, még ha akarja az ember, akkor sem. De ha veszel neki valamit, aminek azért van értéke és emlékezetes, és érzi belőle, hogy gondoltál rá, amíg kitaláltad, mi legyen az. Ha pedig nem érzi, akkor nem is érdemes különösebb kapcsolatot ápolnod vele, akármennyire is a keresztgyereked.


Egyébként én meg az 50 ezer forinttal nem égetném magam, ha lenne, akkor sem. Azzal csak azt bizonyítanám, hogy nincs bátorságom kiállni az ünnep igazi, lelki értelme mellett, hanem inkább úgy teszek, mint a többiek, ráadásul semmi személyeset nem bírok kitalálni egy ilyen ünnepre... Na ne...

33. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Kicsimanóci)
2015. márc. 18. 07:04

Szép!

Így kell elrontani a gyerekeket!

Később jöhet a toronyóra, lánccal!

32. bocaka
2015. márc. 18. 06:13
Szerintem valami maradando ajandek jobban valo ra.
31. ec7efbffe4 (válaszként erre: 27. - Kicsimanóci)
2015. márc. 18. 06:04
10 ezer Ft baromira sok pénz,ha valakinek 80 ezer Ft a jövedelme.Te tehetős vagy add oda,én égetem magam.:(
30. 6ab21b55e8 (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2015. márc. 17. 22:44
Pest-megyében található a falu.
2015. márc. 17. 17:07

Semennyit. Ez nem erről szól.

Én 13 éve konfirmáltam, eljött anyukám, meg a nagymamát. Elmentünk fagyizni és kész.

Adj neki egy könyvet, vagy valami apróbb ajándékot. Semmi értelmét nem látom ennek a pénzözönnek.

Ebbe nőnek fel a gyerekek.

Nincs értéke a pénznek, egy konfirmálásra adnak majdnem egy havi fizetést.

Vannak emberek akiknek az majdnem egy havi fizetés.

28. trapiti (válaszként erre: 27. - Kicsimanóci)
2015. márc. 17. 16:59
Hát én az 50.000-t is erős túlzásnak tartom akár okos a gyerek, akár buta... és nem azért mert nincsen ennyi, vagy ne tudnám odaadni. Nem adok és nem is várok-vártam el ekkora összeget ajándékba soha.
2015. márc. 17. 16:50

10 ezer forint azért baromira nem sok. Mit lehet azért már kapni?

Tudom, ez más, de középiskolai ballagásra simán odaadom az 50 ezret.

És nem, nem azért, mert hülye a gyerek, 440 ponttal fog bejutni az egyetemre.

De ez akkor is alap, 10 ezerrel azért nem kéne égetni már magát az embernek, konfirmációs ajándék kapcsán sem.

26. trapiti (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2015. márc. 17. 16:36
Ateista keresztanya???? Fából vaskarika... inkább egyáltalán ne is legyen megkeresztelve, mert így ez tényleg nem szól többről mint a cirkuszról.
2015. márc. 17. 14:28
Azt hiszem én a kereszrtfiamat ( mert ref. gyerek k. anyja is vagyok, de mint ateista ,nem keritek ennek nagy fontosságot, csak nem volt másik protestáns a haver ismeretségi körében azért vállaltam 6 éves korába, mert konfirmált keresztanyáhozt ragaszkodott a pap ) a sajátommaél együtt elvittem egy cirkuszba, cukrászdába és adtam neki tényleg vmennyi pénzt,3. v. 5 e. ft-ot- ez is 2004-ben volt, a fiammal egyidősek . Tekintettel a heidelbergi kt hosszára, - l nap alatt megtanulható - azért olyan eszmélten nagy ünnepnek nem tartottuk, a fiúk akkor ittak először bort az úrvacsorán, mindkettőnek az maradt a legemlékezetesebb..
24. trapiti (válaszként erre: 23. - Slöj)
2015. márc. 17. 14:10

Megalázó???? Ugyan kinek? Én már csak azért sem adnék pénzt, ezzekkel az elvárásokkal úgysem lehet lépést tartani. Vennék egy szép könyvet, írnék bele pár sort és azt adnám. Akinek a konfirmáció a harácsolásról szól, az inkább ne is konfirmáljon. :(

Én katolikus vagyok, de nálunk az ilyesmi sosem volt szokás. Elsőáldozásra egy kis ezüst medált és a képes Bibliát kaptam a keresztanyámtól, bérmálkozásra egy olvasót. 40 múltam de ezek a mai napig értéket képviselnek a számomra, olyan tárgyak amik mindig emlékeztetnek arra, merre tartok, hogyan éljek.

Életemben először az orvosi diplomaosztóra kaptam pénzt, 3 családtól összesen 30.000-t 2000-ben. Életem első CD lejátszóját vettem belőle ami a mai napig megvan. Igaz mások lakást meg autót kaptak... nem hiszem hogy az ilyenekkel kellene versenyezni még akkor sem ha éppen megengedheti magának valaki. Egy 14 éves gyereknek nem is lehet ennél jobban ártani, mint élete fontos eseményét ilyen harácsolássá degradálni. Ha a keresztanya lelkiismeretes és valóban értékeket akar átadni a gyereknek, itt a legjobb alkalom megmutatni hogyan lehet egy ünnet szép anélkül hogy több tízezer forintot zsebelne be az ünnepelt... Persze sokaknak könnyeb betenni egy húszezrest a borítékba... :(

23. slöj
2015. márc. 17. 13:55
20 ezret adnék! A kevesebb megalázó, a több túlzás, még ha futja rá, akkor is.
22. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - 6ab21b55e8)
2015. márc. 17. 12:59

Ez rablás :(

Ilyen eseményre én el sem mennék! Rendkívül visszataszító...

21. l.luiselotte (válaszként erre: 17. - 6ab21b55e8)
2015. márc. 17. 08:33

ez Magyarország melyik részén van, valamelyik gazdag településen ? csak a régiót írd meg, légy szives.

( mert ha mondjuk evangélikusok okán Békés vagy BAZ megyére gondolok,nem az ország leggazdagabb vidéke )

20. kattyus (válaszként erre: 19. - 6ab21b55e8)
2015. márc. 17. 08:29
Szégyen hogy egy ilyen lelki ünnepet így elgyaláznak. Magamból kiindulva a szülőkkel való beszélgetés után elgondolkodnék hogy részt vegyek-e egyáltalán. Felén esküvőre sem mindig adnak ennyit.
19. 6ab21b55e8 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2015. márc. 17. 01:01
És szerintem még finoman fogalmaztál.Elkeserítő,hogy milyen emberek vannak:( Hát most aztán teljesen tanácstalan vagyok.Legszívesebben el sem mennék.
18. trapiti (válaszként erre: 17. - 6ab21b55e8)
2015. márc. 16. 20:39
Akkor inkább semmit mint 10.000-t... ez visszataszító :(
2015. márc. 16. 19:02
Köszönöm a válaszaitokat.A faluban is érdeklődtem időközben.Hát,hogy anyagias lakosok?Ez enyhe kifejezés..40-50000 ft-ot adnak,és ez az átlag.
2015. márc. 15. 09:01

anyagi körülményektől függő.

Max 5000-10.000 Ft

fiam 2004-ban 5000 Ft-t kapott a keresztanyjától, én 81-ben egy rubinköves aranygyűrűt az enyémtől.

2015. márc. 13. 16:57
Az első karórámat akkor kaptam,710Ft volt,1964-ben:)
14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2015. márc. 13. 15:22

Akkor már valami elromlott, mert ez már szokás.

Rossz szokás.

13. loch ness (válaszként erre: 12. - Mezei Virág)
2015. márc. 13. 15:19
Pont ez az, hogy nem a hívek szoktak anyagiasak lenni, hanem inkább azok, akik ebben csak egy sima eseményt látnak, amire illik pénzt adni. Magyarán azok, akik nem igazán hívek, tehát nem is jelenti nekik az egész azt, ami annak az igazi jelentősége. Mert akkor eszükbe sem jutna pénzt adni, hanem valami olyan ajándékot, ami kifejezi ennek az eseménynek a lényegét. De az nem tízezrekbe kerül...
12. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Kekekeke)
2015. márc. 13. 14:56

Milyen szerények a hívek... :(

És nem is anyagiasak.

2015. márc. 13. 14:45
minimum 20. 000
10. Fizzy
2015. márc. 13. 09:30
Sok mindentől függ. Az anyagi lehetőségeidtől, a fiú családjának anyagi lehetőségeitől, a fiú mennyire van elengedve, van-e mindene, amire szüksége van, gyűjt-e valamire? Vegyél neki ajándékutalványt, amit biztos nem tud elszórni... :)
2015. márc. 13. 09:03
Szerintem ne adj pénzt,ez nem arról szól.Viszont ha szokás felétek akkor 10000 bőven elég.
2015. márc. 13. 08:56
Elég gáz, ha "kötelező" pénzt adni ilyen nagy, lelki természetű dologra, ahelyett, hogy annak a lelki jelentőségét hangsúlyoznák, mert így szerintem lehúzzák egy egyszerű ajándékozás színvonalára, és épp az igazi jelentősége vész el. Mondjuk én katolikus vagyok, de annyit tudok a konfirmációról, hogy egy fiatal vallási életének egyik legfontosabb és legjelentősebb eseménye. Nálunk is sokszor van szó arról, hogy elsőáldozáskor meg bérmálkozáskor az igazi értelme legyen a középpontban, nem a nagy ebéd meg a drága ajándék, de mindig van olyan értetlen szülő vagy hozzátartozó, aki ezt nem képes felfogni. Ha a keresztfiadék tényleg mélyen vallásos család, akkor szerintem meg lehet próbálkozni ezzel, hogy kisebb ajándék, és valami lelkibb dolog, pl. egy Gyökössy Endre könyv (az minden felekezetnek meg nem vallásosoknak is csúcsszuper ajándék). Meg lehet próbálni megtörni ezt az anyagias rossz szokást. Ha nem lehet - akkor sajnos nem lehet, de ahol van remény, érdemes próbálkozni, nehogy épp a lényeg vesszen el.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook