Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Panelprogram akkor is ha nem akarom? fórum

Panelprogram akkor is ha nem akarom? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
169. 4c1a787e8f (válaszként erre: 162. - Youlcsi)
2015. ápr. 17. 12:25

Összeségében igazad van, és tetszik a gondolkozásod.


De azért kicsit csodát vársz.

A szigetelés önmagában nem csodaszer, annyit tud, hogy kicsit késlelteti az amúgy is a szerkezetben tárolt hő kiáramlását. Magyarán egy tartós hidegnél a háznak kb. egy héttel később kezdődik el a hideg.. De az önmagában csodát nem csinál.. Persze ez elég elég jó megtakarításra, de azért fűteni nem fog.. :-))


A törvény szerint meg a ház által használt összenergia 30%-át mindenki átalányban fizeti, és 70% megy a mérés alapján. Tehát olyan nincs, hogy nullás számla, sőt az alapdíjak is maradnak, amik nem alacsonyak.


Szóval jó, jó, de csodák nincsenek, és ha mégis, azok nagyon drágában kerülnek.

Meg még a szigetelés is öregszik, 10-15 év múlva se azt tudja már, mint ma.. 25 év múlva meg ezek jószerével cafatok lesznek a házfalon.. Sok esetben legalábbis.

168. youlcsi (válaszként erre: 165. - Moonlight13)
2015. ápr. 17. 12:20
eddig körülöttünk is... de most az "otthon melege" programnál várhatóan ennyi fog kelleni. legalábbis a kivitelező ennyivel számolt.
2015. ápr. 17. 12:19

Már 12-15 -éve, amikor én járkáltam ki nyugatabbra (No., Ausztria) ilyen témában tanulmányutakra, náluk 22-25 cm alatt nem volt már szigetelés. Se tetőben, se falakon..


Azóta nálunk 3x szigorodott már a követelmény. Arra már nem elég a 6cm, de már lassan a 12cm sem. Persze nyilván attól is függ, mi alatta a falszerkezet, meg még sok mindentől, de úgy általában ez az ökölszám...


Ezt már 10 éve is tudta egy valamit is látott szakember...

166. globus (válaszként erre: 164. - Youlcsi)
2015. ápr. 16. 22:06
Ha 20 cm vastag lenne, többé nem is látnánk ki oldalra az ablakon :)
165. moonlight13 (válaszként erre: 164. - Youlcsi)
2015. ápr. 16. 22:00
20 cm-es szigetelés? körülöttünk biztos, hogy sokkal vékonyabb szigeteléseket raktak fel.
164. youlcsi (válaszként erre: 163. - Moonlight13)
2015. ápr. 16. 07:49

azt írtam, hogy az év nagy részében. októbertől áprilisig fűtésszezon van.

ráadásul a 20 cm szigetelés gondolom nyáron is megteszi a magáét, és kevesebbet kell mennie a légkondinak.


de mindegy is, nálunk úgysem fogják a hitelfelvételt megszavazni. így is csoda, hogy odáig eljutottunk, hogy adjuk be a pályázatot.

163. moonlight13 (válaszként erre: 161. - Youlcsi)
2015. ápr. 15. 22:34

Nem lesz egy év alatt nullszaldós!

A fűtésszezon után is kell fizetni a 10.000,- Ft-okat, nyáron is, amire ugye eddig csak a fenntartási költségeket fizettük.

Mondjuk nálunk 15.000,- Ft körülire mondták a plusz költségeket.

162. youlcsi
2015. ápr. 15. 21:57
ja, és a 12ezer nem 5 hanem 8 évre szól... de bevállalnánk, mert ez az egyetlen megoldás, hogy hosszútávon élhetővé tegyük a panel-lakásunkat.
161. youlcsi (válaszként erre: 160. - Whisky)
2015. ápr. 15. 21:56

és mennyivel lesz kevesebb a fűtés-számla?


az év nagy részében ez a +10000 ft simán nullszaldós lesz a megtakarítással.


nálunk várhatóan 12ezer lesz/lenne (csak várhatóan, mert néhány lakó képes keresztbetenni másik 50nek... és ez igenis szemétség!) de pl a télen simán voltak olyan számláink, ahol 14-16ezerrel többet fizettünk, mint a már panelos lakások... és most lényegesen szigorodtak a követelmények, tehát mégnagyobb megtakarítás lenne várható.

160. Whisky (válaszként erre: 158. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 15. 18:59

TIZEZER FORINTOT HAVONTA ÖT ÉVEN KERESZTÜL NEM TUDOK FIZETNI.EZ AZ ÖSSZEG TEGNAP ELŐTT DERÜLT KI .BIZTOS LESSZ MÉG HOZZÁM HASONLÓ MÁR TEGNAP EGY TULAJ MONDTA DE CSAK PLETYKA SZINTEN, MAJD KÉSŐBB DERÜL KI A TÖBBI NEM FIZETŐ. NEHÉZ LAKÓKTÓL ILYET VÁRNI AKIKET 3O 35 ÉVE ISMEREK ÉS AZOKNAK MONDANI HOGY NEM TUDOM

SULYOS FOKU COPD , GERINCTÖRÉSES MOZGÁSSÉRÜLT VAGYOK.SZERINTETEK NEM AKAROK FELÚJÍTÁST

159. CILUSKA
2015. ápr. 15. 15:38

Hála Istennek engem nem érint ez a dolog de igazságtalannak tartom a családok proléáinak

meg nem oldását!!!

158. 4c1a787e8f (válaszként erre: 157. - Whisky)
2015. ápr. 15. 15:32

A stílust maximálisan elítélem.

Sőt, azt is, hogy eleve nem segítően állnak hozzád.


De azt sajnos neked is meg kell érteni, hogyha egy közösség minden tagja ezt ki tudja fizetni, te nem, tényleg nem, akkor abból le kell vonni a következtetést.


Nagyon sajnálom, de van az a fogalom, hogy valaki nem tud egy lakást fenntartani. Akkor olcsóbba, kisebbe, kell költözni.


A jogász nem a pofátlanság miatt kellene, hanem hogy azért tényleg nehogy egyik napról a másikra indítsanak ellened valakit. Én a helyedben megnyugodnék, már amennyire lehet, és nem híreszetelném a történteket fűnek-fának, mert nem lesz egyértelmű a fogadtatás.


A helyedben tényleg egy jó ügyvédet keresnék, aki felvilágosít a lehetőségeidről. Az ügyintézők, sőt még a közös képviselő szimpátiájával se mész semmire az égvilágon. Legfeljebb jólesik.

157. Whisky (válaszként erre: 156. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 15. 14:25
ELHATÁROZTAM , MINDENT ELKÖVETEK,MINDENKINEK MEGÍROM AMIÉRT IGY MEGALÁZTAK EGY KÖZGYÜLÉSEN. NEM TUDOM JOGILAG HOGY ÉS KI FOGLALKOZIK EZZEL A TÉMÁVAL. EDDIG OTT ÁLLOK HOGY EL KELLENE FOGADNIUK HOGY CSAK A FELÉT TUDOM TÖRLESZTENI A RÁM ESŐ RÉSZNEK DE A KÖZÖS KÉPVISELŐM EZT VALAMIÉRT NEM AKARJA. EL FOGOM MÉG AZ OTP-BE IS MONDANI.NEM TUDOM ÖK FIGYELEMBE VESZIK-E.
156. 4c1a787e8f (válaszként erre: 155. - Whisky)
2015. ápr. 15. 08:19

Már hogy ezt mondta rólad? Jófej.

Ez nem mondás kérdése, gondolom tudsz jövedelmet, meg fix kiadásokat igazolni.

Én továbbra is tartanám a helyedben a kapcsolatot egy ügyvéddel, mert lehet azért bajod ebből, ha tartósan nem fizetsz.

És sajnos elgondolkoznék a költözésen esetleg, előbb-utóbb..

Bár azért azt megvárnám, hogy vajon a többiek fognak-e fizetni tényleg..

De ha igen, akkor sajna baj van a részedről, elkel a segítség jogilag.


A végfalról meg annyit, hogy ezt meg megint az "én" díjamon spórolták meg az okos emberek.. Nem személyesen rólam, hanem arról van szó, hogy egy szakembertől mindig sajnálják a díját, mert majd mi tudjuk, aztán később a károk meg 100-osa, mint a szakértő kíja lett volna.. Ja, persze a szakértő vállaljon felelősséget, és ne a szomszéd Jani legyen, az világos... (De ez csak zárójeles megjegyzés volt.)

155. Whisky
2015. ápr. 14. 20:11
Ma volt közgyülés. PANELPROGRAM MÁR EGY KICSIT KISSEBB IGÉNYEL , MÁR NEM KELL NAPELLEMES, DE A FÜTÉSKORSZERÜSÍTÉS MÉG MEG VAN. MEGINT KÉRTEM HOGY NEM TUDOM CSAK A TELJES ÖSSZEG KB FELÉT FIZETNEM. ERRE A KÖZÖS KÉPVISELŐM - AKIT EDDIG TISZTELTEM- MEGSZÓLALT NEM KELL NEKI SEGÍTSÉG TÖBB PÉNZE VAN MINT NAGYON SOK MÁS ITT LÉVŐ NYUGDIJJASNAK . A VÉGFAL SZIGETELÉST MÉG 2 ÉVIG TÖRLESZTJÜK, DE MÁR KIDERÜLT HOGY NEM JÓ NEM ELÉG VASTAG UJBÓL KELL CSINÁLNI.
154. Mezei Virág (válaszként erre: 152. - Letihill)
2015. márc. 28. 18:08
Majd a bank fogja elárverezni a fejük fölül, a ház meg nem kap semmit. :(
153. letihill (válaszként erre: 150. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 25. 23:39
Nálunk is ki lettek téve a nem fizetők sz---nak rá.
2015. márc. 25. 23:37
Érdekes dolgokat írtok.A mi házunkban is él egy család egy raklap gyerekkel,millós tartozásuk van.Közösk,fütés víz.A villanyt ők is befizetik.Na de ennek ellenére semmi nem történik olyan címen hogy az otp nem engedi eladni a lakást mert nekik is tartoznak.Legalábbis ez volt a hivatalos válasz.Felháborító hogy míg más éppen hogy csak tud fizetni hogy le ne tiltsák ugye a fizuból,addig ők belevigyorognak az arcodba mert tudják hogy nem tudunk velük mit csinálni.
151. moonlight13 (válaszként erre: 141. - 31bc25d879)
2015. márc. 25. 23:06
Akinek nincs pénze, annak attól sem lesz, hogy kiteszik a nevét! Egyébként nálunk a közgyűlés előtt fel szokták sorolni egy listán, hogy ki mennyivel tartozik a házban.
150. 4c1a787e8f (válaszként erre: 141. - 31bc25d879)
2015. márc. 25. 09:45

Ezt nálunk, amikor a jogszabály megengedte, megtették, kiírták a nevüket..


Nem lett semmi..


Igaz nálunk a 250 lakásból azért ez nem olyan mennyiség, ami teljesen földhözvágja a költségvetést.. Csak a többivel szemben jogtalan, akik meg rendesen fizetnek..


Igen, ha már a fele nem fizetne, vagy a harmada, ott már viszont kellene kk emelés, mert máskülönben nem járna a lift...

Ha akarod, ha nem..

149. 31bc25d879 (válaszként erre: 147. - Globus)
2015. márc. 24. 17:10

Pontosan. Mindennek ára van. Semmi nincs ingyen.

Valahol lakni kell, valamit dolgozni kell.


És itt nem az átmeneti munkanélküliről vagy az alkalmi fizetésképtelenről beszélek, mert bárki kerülhet önhibáján kívül ilyen élethelyzetbe.


Lakik egy közösségben, használja, fogyasztja a közműt, élvezi a meleget, a tisztaságot, az ő szemetét is elviszik...stb.


Igenis a közértben sem kap ingyen tejet, kenyeret.


Olyan nincs, hogy ingyen, mert valahol valaki megfizeti az árát.

148. Mezei Virág (válaszként erre: 147. - Globus)
2015. márc. 24. 17:07
Bingó!
147. globus (válaszként erre: 141. - 31bc25d879)
2015. márc. 24. 17:03
Fogadjunk, hogy használják a liftet, a szemétledobót, vizet, lépcsőházi világítást, takarítanak utánuk, ergo aktívan költik a köz pénzét. Érdekes, hogy egyedül a villanyszámlát szokta mindenki befizetni, mert azt hatékonyan torolja meg a szervezet (kiköti). Szolgáltató gyengesége eredményezi, ha megtehetik a nemfizetést.
146. Mezei Virág (válaszként erre: 145. - 31bc25d879)
2015. márc. 24. 16:59

Itt 198 lakó van...

Eljárás folyik ellenük, részletben fizetnek stb.

2015. márc. 24. 16:53

Hát nézd...nem tudom, hogy nálatok hogy és miért van így, egyáltalán kik szavazták meg, hogy mások helyett fizessetek. De ha ezt mondod én elhiszem.


Szerintem ez rohadtul nem így működik. Mert akkor aki tud, az sem fog egy idő után fizetni, hiszen ha ezt ilyen könnyen meg lehet úszni, akkor miért is fizessen?


A másik: azt elhiszem, hogy valaki egy ideig munkanélkülivé válik és nem tud fizetni, de tesz érte, hogy találjon munkát vagy belepihen?

144. Mezei Virág (válaszként erre: 143. - 31bc25d879)
2015. márc. 24. 16:48
Pest
143. 31bc25d879 (válaszként erre: 142. - Mezei Virág)
2015. márc. 24. 16:47
Hol az a nálunk?
142. Mezei Virág (válaszként erre: 141. - 31bc25d879)
2015. márc. 24. 16:44

Ez nem így van! Nálunk évek óta megkapja minden lakó a listát.

Sokan nem tudnak fizetni, mert nincs miből.Nincsenek még rákényszerítve, hogy eladják a lakásukat.

Kisebb lakás ráadásul többe kerülne. Nagyobb áráért nem kapni kicsi lakást. Bérelni lehet max. Na de nálunk a lakáskiadás sincs szabályozva... :(

141. 31bc25d879 (válaszként erre: 133. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 24. 15:03

Szóba sem került soha, hogy más fizessen azok helyett akik nem fizetnek. Én egy kannyi nem sok, tuti nem fizetnék egy fillérrel sem többet!


Sőt, ki tenném azok nevét, vagy legalább emelet ajtót, hogy kik mennyivel tartoznak. Higgyétek el, sokaknak rögtön lenne pénzük befizetni az elmaradást.

140. Mezei Virág (válaszként erre: 139. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 24. 13:44

Be is van adva, na de az idő, mire történik is valami!

Nem kevesen vannak, sajnos.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook