Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 októberre váró kismamik fórum

2015 októberre váró kismamik (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Vica95
2015. aug. 24. 16:48

Sziasztok!


Én már számolom vissza a napokat nekem is kezd terhes lenni ez... Amúgy sem volt eddig se könnyű de a meleg ami volt szörnyen megviselt engem erre nem találtam megoldást sajnos :( vizesedni én is vizesedek nekem a sok víz ivás + napi egy kígyó ubi vitte le igaz rengeteget kellett wc-re járnom... Alvás is nehezen megy főleg hogy éjszaka a legaktívabb a kiscsaj úgy tűnik már nem tudom kialudni magam már a szülés elött :D valakinek van tippe lábgörcs ellen?


További szép babavárást mindenkinek!

66. Szandra_86 (válaszként erre: 65. - JapportEnci)
2015. aug. 10. 10:51

Szia! De rég hallottam felőled! :)


Hát eddig én jól viseltem,de ez a mostani hullám már nekem is sok. Tüneteim nem jelentkeztek még,napközben valahogy elviselem,inkább az éjszakák rosszak,nem tudok normálisan aludni,gyakran felébredek,forgolódok,pedig amúgy nagyon jó alvó vagyok.

Nálunk egész éjszaka forog a ventillátor és fújkodom magam vízpermettel,az egy kicsit lehűt.

2015. aug. 6. 11:23

Kismama társak!


hogy bírjátok már ezt a meleget meg hogy már a végéhez eléggé közeledünk... nekem most van az a pont hogy kezd terhes lenni ez a terhesség... vizesedek, légszomjam van, lassan mozgok, alig tudok aluduni, alig tudok enni ... áááá


Kinek milyen trükk válik be?

64. Szandra_86 (válaszként erre: 62. - Vica95)
2015. jún. 24. 07:13

Erre gondoltam én is. De mivel annyira az ő nevéhez ragaszkodik,biztosan úgy szólítaná,én meg a másik nevén,aztán szegény gyerek nem tudná eldönteni melyikre hallgasson :-D

Hát mindegy,remélem azért sikerül megegyezni. Van még időnk,csak már jó lenne a nevén szólítani :)

63. JapportEnci (válaszként erre: 61. - Szandra_86)
2015. jún. 23. 14:39
Nálunk semmiképp sem kapja az apukája nevét. Sem én sem az apukája nem szeretné pedig nem rossz neve van. De nálunk ez szóba se jött :)
62. Vica95 (válaszként erre: 61. - Szandra_86)
2015. jún. 22. 11:28
Nálunk evidens volt hogy ha kisfiú akkor az apukája nevét kapja mert ez a párom csalátjában hagyomány... Az nem tetszene a párodnak ha lenne a kissrácnak egy második neve az apukája neve után ami neked tetszik?
2015. jún. 21. 20:15

Szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni köztetek. :-) Bajban vagyunk névválasztást illetően. Ha kislány lett volna,a név már régóta megvolt,de kisfiúnk lesz és ebben nem tudunk megegyezni. A férjem szeretné,ha az ő nevét kapná,nem is tetszik neki semmilyen más név,hiába soroltam már fel egy csomót. Nekem sincs bajom ezzel,mert szép neve van,de ha lehet,mégsem szeretném,hogy ugyanúgy hívják.

Ti könnyen dűlőre jutottatok ebben?

60. Vica95 (válaszként erre: 59. - Barnarizs)
2015. jún. 21. 18:26
Szia! Engem lehet hogy érdekelnének rucik de még nem biztos hogy kiscsaj szerdán derül ki! Én örülnék ha tennél fel pár fotót! :)
2015. jún. 21. 16:43

Sziasztok!


Bocsánat, hogy ide írok, de hátha valakit érdekel.


Nemrég szültem (lassan egy éve... rohan az idő) és egyre kevesebb a helyem itthon, úgyhogy muszáj lesz megválnom a babaruháktól.


Csomagban és darabonként is szívesen adom, elsősorban postázással.


Kislány ruhák, őszi-téli babáknak. Illetve vannak egyéb kiegészítőim is, ha érdekel valakit, szívesen fotózok, felteszem, akár ide, nyilvánosan is vagy privátban.

58. Szandra_86 (válaszként erre: 57. - Vica95)
2015. jún. 20. 10:26

Ez azért szerintem egy érdekes szemlélet a doki részéről. Úgy tudom,hogy a 12 hetes és a 18 hetes genetikai UH úgymond kötelező vizsgálat.

Mindegy,a lényeg,hogy minden oké a babával és mindent rendben talált.

57. Vica95 (válaszként erre: 53. - Szandra_86)
2015. jún. 19. 10:42

Mi nem voltunk genetikai uh-n mert az orvos fölöslegesnek látta mikor megkérdeztem. Arra gondoltam én is hogy 24-25. héten fogunk menni 4D-re, már alig várom :) Egyébként nekem is szokott fájdogálni a hasam és a védőnő nekem is mondta hogy csak a hirtelen növéstől is lehet meg ebben az idő is lehet ilyen hatással a szervezetünkre.

További jó baba várást mindenkinek!

56. Szandra_86 (válaszként erre: 55. - JapportEnci)
2015. jún. 19. 09:13

Velünk is minden rendben,nagyon aktív baba. Jaj lesz nekem később,ha így folytatja :) De nem bánom,mert így legalább tudom,hogy minden oké odabent. Nálunk is érezni kézzel is a rugdosását,de huncut,mert ha más teszi rá a hasamra a kezét,többnyire abbahagyja :-D


Szerencsésnek mondhatom magam idáig,mert semmi panaszom,tünetem nem volt,se az elején,se azóta. Egyedül annyit veszek észre időnként,hogy alul kétoldalt a hasam picit fájdogál,érzékeny. A neten azt írják,hogy nyúlnak a méhtartó szalagok,az okoz ilyet,de azért majd megemlítem a dokinak. Te nem érzel ilyet?

Vagy más valaki?

55. JapportEnci (válaszként erre: 54. - Szandra_86)
2015. jún. 19. 06:40

Velünk minden a legnagyobb rendben. AZ UH jó gyors volt... az orvos megnézett mindent amit ő úgy gondolt, aztán kettőt se szólt, csak hogy akarjuk e tudni a nemét, mondtam persze. Ő meg mondta hogy kisfiú. És jöttünk is ki. De a papíron rajta van minden, és minden a legnagyobb rendben van.

Érzem a mozgását is olyan kis cuki, sőt most már apukája is érzni a nagyobb rúgásokat.

De elkezdett vizesedni a lábam... áááá nagyon rossz... reggelre jobb de aztán délután megint... nem tudom mit lehet vele csinálni.


Ti jól vagytok?

54. Szandra_86 (válaszként erre: 45. - JapportEnci)
2015. jún. 18. 08:34
Veletek mi újság? Mi volt az UH-n? Még nem írtál róla. Érzed már a mozgását? :)
53. Szandra_86 (válaszként erre: 52. - Vica95)
2015. jún. 18. 08:32

Jelenleg a 22.hetet tapossuk :) Rohan az idő.

Nekünk mindkét genetikai UH-t 4d-vel csinálták,de a babamozira szintén megyünk,azt javasolják,hogy a 24-30. hét között érdemes nézni. Viszont azt valószínúleg 5d-ben fogjuk csináltatni.


Persze,nyilván mindent (majdnem mindent) lehet ugyanúgy csinálni,mint terhesség előtt,de pont ezért van az ilyen mindenkire rábízva. Mivel nálam veszélyeztetett terhesség van,inkább óvatos vagyok.

52. Vica95 (válaszként erre: 51. - Szandra_86)
2015. jún. 15. 10:46

Gratulálok a fiúcskához! :) Hanyadik hétnél jársz? Fogtok menni 4D-re? és ha igen mikor? Mi úgy vagyunk vele hogy 24-26. héten megyünk de még nem biztos :) Igazából mi úgy vagyunk vele hogy persze védjük most is még a babót ahogy tudjuk de ez egy állapot és nem betegség és sajnos kicsit husisabb voltam már terhesség alatt is és így hátha kicsit megkönnyebbül legalább egy pár órára a derekam meg a hátam a súlytól... És a környezetemben nagyon sok olyan kismama volt aki végig úszta a terhességét és nem volt semmi baja a babónak.

További jó baba várást neked :)

51. Szandra_86 (válaszként erre: 49. - Vica95)
2015. jún. 13. 08:57

Kislány lesz? :) De jó! Én mostanában csakis fiúkkal vagyok körülvéve. Nekünk mindenki kislányt jósolt,de már a 15.héten megmutatta,hogy kukija van :)

Velünk minden rendben van szerencsére! Csütörtökön nézték,szépen fejlődik. Annyira mozog,hogy hullámzik a hasam tőle,egyszer jobbról,majd balról bökdös :-D Hihetetlen,hogy ilyen pici,de már mikre képes.


Nekem a védőnő azt mondta,hogy lehet fürödni akár uszodában,akár tóban,csak a nagyon meleg és pezsgőfürdős vizeket kell kerülni. Viszont én személy szerint úgy vagyok vele,hogy inkább idén kihagyom a pancsolást,de nem kockáztatom meg,hogy valami fertőzést összeszedjek. De ez az én véleményem,elvileg nem tiltott.

50. JapportEnci (válaszként erre: 49. - Vica95)
2015. jún. 5. 14:03

Szia!


Mi nem megyünk de nem azért mert kismama vagyok hanem mert lakásfelújítás van és a költségbe nem fér bele. De ha nem így lenne én simán elmennék mondjuk inkább a tengerhez vagy a Balcsihoz mint medencés fürdés.

49. Vica95
2015. jún. 2. 16:24
Sziasztok Csajok! Ki hogy van? Nálunk minden oké szépen fejlődik a babóca úgylátszik kiscsaj lesz :) Van egy kérdésem: ki hogy áll a nyaraláshoz, a medencés-tengeres fürdéshez, így pocakosan?
48. Szandra_86 (válaszként erre: 47. - Veedus80)
2015. máj. 23. 10:15

Üdv itt! :) Persze,hogy lehet csatlakozni,bár úgy látom mostanában nem nagyon nézett erre senki.

Mikorra vagy kiírva?

2015. máj. 19. 21:53

Sziasztok! Én is októberre vagyok kiírva :-) lehet még csatlakozni?

Szép estét!

46. Szandra_86 (válaszként erre: 45. - JapportEnci)
2015. máj. 6. 10:40

Nekem egyáltalán nem volt megérzésem,viszont párom már a kezdettől fogva mondogatta,hogy biztosan fiú lesz. Szóval most a férfi megérzés jött be :) Pedig mindenki más lányt jósolt.

Nem ért minket váratlanul,mivel ez volt a harmadik nekifutásunk,ő is és én is vártuk már nagyon a sikert! Sajnos amikor megtudtuk,nem tudtunk azért olyan felhőtlenül örülni,mert éppen influenzás lettem,akkor derült ki,így nagyon aggódtunk,hogy újra elveszítjük. De ezek szerint ő egy kis túlélő! :)

Mi 21-én megyünk a genetikai UH-ra.

45. JapportEnci (válaszként erre: 44. - Szandra_86)
2015. máj. 6. 09:11

De jó akkor nektek is kis kukacos a pocaklakó :)

Hát én is úgy voltam vele, hogy egészséges legyen de ha lehetett volna választani akkor lányt választottam volna, viszont a megérzésem fiú volt :)

Azért egy kukacot nem nagyon szoktak összetéveszteni szerintem. :)

Mi teljesen egyértelműen láttuk, hogy fiú, úgy hogy meglepetés szerintem nem lesz a nemével kapcsolatban. :)

Nekem majd 26-án van a nagy 19 hetes UH és másnap meg a dokihoz is megyek és ő is meglesi minden alkalommal :)


Te mikor mész? Puffadásra nem nagyon tudok semmit sajnos. Lehet hogy bizonyos ételek okozzák neked.


A mozgást már én is nagyon várom.. ha belegondolok olyan sokat kell arra várni :) Te párod már beleélte magát vagy már felfogta. hogy baba lesz? Az enyém nem annyira :)

44. Szandra_86 (válaszként erre: 43. - JapportEnci)
2015. máj. 5. 20:37

Nekünk is kisfiúnk lesz! :-D Legalábbis nagyon határozottan mondta a doki,mérges leszek,ha mégsem,mert már beleéltük magunkat :-)

Az én párom meg pont,hogy kisfiút szeretett volna jobban,nagyon boldog lett most! Nekem mindegy volt,csak egészséges legyen!

Te amúgy mit szerettél volna jobban? Volt megérzésed?

Én mostanában puffadással küzdök. Nem túl kellemes érzés. De ezt leszámítva minden rendben van. Várom már,hogy mikor érzem meg a mozgását,akkor már még nyugodtabb lennék.

Neked mikor kell újra menni Uh-ra?

2015. máj. 5. 15:42

Sziasztok!


Voltunk az orvosnál csak elmaradt a beszámoló :)

Minden a legnagyobb rendben van odabent :) Úgy néz ki kisfiú lakik a pocakomba a párom legnagyobb elkeseredésére :) annyira kislányt várt... de sebaj műr kedzi elfogadni a helyzetet, meg tudom, hogy nagyon fog örülni :)


Ki hogy van ezen a meleg napon?

42. Szandra_86 (válaszként erre: 41. - JapportEnci)
2015. ápr. 25. 17:49
Örülök,hogy minden oké veletek,nőjetek csak nagyra! :) Úgy néz ki velünk is minden oké,de majd jövőhéten ismét kicsit nyugodtabb leszek,ha látni fogom. Mi meg csütörtökön megyünk UH-ra és mi is abban bízunk,hogy akkor megmondják a nemét! Húú de izgi,kíváncsi leszek,hogy mindketten megtudjuk-e.
41. JapportEnci (válaszként erre: 40. - Szandra_86)
2015. ápr. 25. 13:44

Szia!


Minden a legnagyobb rendben volt :)de sajnos a nemét nem láttuk. Megyünk majd most szerdán is akkor talán már látni fogjuk :)


Veletek mizujs? Jól vagy?

2015. ápr. 25. 08:40

Hahó lányok!

Mi újság veletek? Mindenkivel minden rendben?

JapportEnci mi volt a vizsgálaton?

2015. ápr. 20. 11:39
Mi 04.15-én voltunk az integrált teszt első felén. Az ultrahangot gyors volt, de lemértek mindent, rendben van minden. Ez volt reggel, mert enélkül nem vettek vért. Aztán délután a fogadott nőgyógyászomhoz is elmentünk azért, ott tovább néztük a babát, ekkor jobban mocorgott, bár délután eddig mindig így volt, pedig nem figyeltem arra, hogy egyek előtte édességet... :)
38. Szandra_86 (válaszként erre: 37. - JapportEnci)
2015. ápr. 11. 15:54
Nem láttuk még,hogy kisfiú vagy kislány,de azzal nem is foglalkozott most még a doki. Gondolom inkább biztosat akar majd mondani. 3 hét múlva megyek újra,ha nem fogja takarni magát,akkor már megmondja :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook